Connect with us

وبلاگ

بهترین زعفران

Published

on

بهترین زعفران

بهترین زعفران

زعفران یا زرپران از گیاه تیره زنبقیان است که جزوه گران ترین ادویه در اشپزی کاربرد دارد.پیاز زعفران کاشته شده و بعد از رشد کلاله و خامه زرشکی رنگ آن برداشته میشود.

کشور ما یکی از بزرگترین صادر کننده بهترین پخش زعفران است ک همچنین چین بزرگ ترین واردکننده.بو خاص و چاشنی معرکه آن به خاطر وجود ماده ای ب نام سافرانال است.

و رنگ زرد زریتی که به غذاها میدهد به علت وجود کروسین یا کروچین است.بهترین زعفران گیاه کوچکی است که ارتفاع آن از ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر است.از میانه ساقه برگ های باریک و طویل خارج میشوند و از میان این برق های ساقه دیگری به کجود می آید که دارای یک تا سه عدد گل است.

بهترین زعفران

بهترین زعفران

ویژگی گلبرگ های بهترین زعفران:

برگ زعفران اغلب از ۱سانتی‌متر تا ۴ سانتی‌متراست.بهترین زعفران برگ‌های نوک تیز دارند که روی آن‌ها تیره و زیر شان روشن است.که این رنگ ها در گونه‌های مختلف متفاوت هستند.کلفتی برگ هم ممکن است در گونه‌های مختلف بهترین زعفران مانند جوقاسم. زاگرسی. سفید. زیبا .بنفش خزری کم یا زیاد هستند

کُلاله: 

مهم‌ترین بخش گل بهترین زعفران است، «زعفران»از این کلاله ها به دست می آید.کلاله به «سَرگل»، «پوشال»، «دسته»، و «کُنجه» تقسیم میشود
بهترین زعفران از بخش سرگل کلاله بدست می‌آید.سرگل سرخ‌ترین بخش زعفران است.رنگ کلاله از سرخ پررنگ تا نارنجی کمرنگ دیده میشود.

کلاله دارای سه‌شاخه‌است و اندازهٔ آن بسته به خامه آن میباشد که لندازه های آن شاید بلندتر، کوتاه‌تر، و برابر با آن باشد.همچنین طول آن وابسته به گلبرگ‌ها نیز متفاوت است.لبه ی کلاله در ته آن دارای چین‌خوردگی است که در بعضی گونه‌ها زعفران زیادی دیده می‌شود.

پهنای دهانه ی آن بستگی به گونه هایش دارد، از پهن تا نازک وجود دارد.رنگ لبه ی انتهایی کلاله رگه سفیدی دارا است.که وابسته به گونه‌های مختلف، از تیره تا روشن متفاوت است.

خامه: رنگ زرد دارد که در بعضی گونه‌ها مثل زعفران خزری بسیار پررنگ و در زعفران زاگرسی کمرنگ‌تر است.

برگ: هر کدام دارای ۳ برگ است و کلفتی آن‌ها نیز متفاوت است

بهترین زعفران

بهترین زعفران

روش های تشخیص دادن بهترین زعفران اصل چیست؟

امروزه خرید طلای سرخ برای افراد یکی از سخت ترین کارها تشخیص زعفران اصل از تقلبی میباشد

به دلیل اینکه دلالان و سود جویان در تقلب در فروش آن بسیار حرفه ای عمل میکنند .حتی گاهی اوقات ممکن است خودرا جای کشاورز نیز معرفی نمایند

روش های متفاوت برای تشخیص اصل بودن بهترین زعفران:

1- شناخت کلاله مخصوصا ظاهر زرپران

2- خوردن زرپران ( تقریبا تلخ است)

3-قرار دادن رشته آن را بین کاغذ کاهی یا لمس کردن آن با دست

4 – استفاده ازشعله گاز و بنزین

5- وغیره

بهترین زعفران

بهترین زعفران

روش های خرید بهترین زعفران:

روش های مختلفی برای خرید زعفران وجود دارد مانند خرید اینترنتی
نمونه هایی از نحوه خرید زعفران:

خرید از کشاورز های این شهرهای خراسان (قائن -تربت حیدریه -گناباد)

سفر به مشهد مقدس و خرید از مغاره های اطراف حرم مطهر امام رضا

خرید اینترنتی از سایت های موجود که این سایت ها اکثرا ادعای کشاورز بودن دارند.

خواص زعفران چیست؟

در علم پزشکی قدیم وجدید گیاه زعفران به دلیل داشتن خواص دارویی و درمانی بسیار با نام داروخانه نامیده میشود

نمونه هایی از خواص بهترین زعفران:

بهبود بینایی

گیاه ضد افسردگی است

درمان افسردگی و اختلالات عصبی

تقویت سیستم ایمنی

بهبود پوست و جوان سازی آن

درمان کبد چرب

تقویت قوای جنسی

درمان سرطان

گیاه ضد افسردگی

مصرف کردن این گیاه در پیشگیری در بروز افسردگی موثر است.

زعفران باعث افزایش تمرکز و حواس میباشد

در پیشگیری به دچار آلزایمر و پارکیسون موثر است

در درمان دردهای عصبی و همچنین کم خوابی موثر است.زعفران باعث کاهش دید در سالخوردگی میشود‌.

طبق تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران  در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است همچنین سلولهای بینایی را در مقابله با آسیبها محافظت می کند
ونیز از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری کرده و باعث احیای سلول های آسیب دیده چشم می شود.به درمان اختلالات که در لکه زرد شبکیه در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر میباشد.

مصرف زعفران در وعده های غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری خواهد کردبه همین دلیل مصرف با تعادل آن به افراد سالخورده و مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

آیا زعفران خواص ضد سرطانی دارد؟

بله زعفران خواص ضد سرطانی دارد و به عنوان یک داروی ضد تومور و جمع کننده رادیکالهای آزاد شناخته میشود.با توجه به تحقیقات پزشکی ثابت شده است که مواد آنتی اکسیدان موجود در زعفران دارای خواص ضد سرطانی است.

بر اساس نتایج بررسی های به دست آمده که استفاده از زعفران از بروز توالی های ژنی سرطان زا جلوگیری می کند.همچنین در ترمیم مولکول های دی ان ای آسیب دیده تاثیر فراوانی دارد.

مضرات مصرف بی رویه زعفران:

مصرف بی رویه زعفران نیز مضر می باشد و باعث کاهش ضربان قلب،استفراغ، خون ریزی بینی، خون ریزی از پلک ها و لب، گیجه، زردی پوست ،بی حالی و دیگر عوارض خطرناک می شود که این عوارض همچنین می تواند منجر به مرگ نیز شود.زعفران در زنان باردار عامل سقط جنین و یا برطرف کننده زایمان سخت نیز میشود.

رقیه کامرانی و سحر سامانی در تحقیق های خود با موضوع درمان سخت زائی با مصرف زعفران که در همایش داروی گیاهی هزاره سوم ارائه شد.نشان دادند که خوردن زعفران در زمان بارداری فرد را برای زایمان آسان آماده خواهد کرد.

بر طبق تحقیق آن ها مصرف این گیاه در دوران بحرانی حاملگی یعنی سه ماه اول که دوران تشکیل اندام‌ جنین است می‌تواند به جنین صدماتی وارد کند‌  مصرف زرپران در سه ماه اول بارداری باعث افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم شده و اثرتحریکی مستقیمی که روی عضله صاف رحم دارد احتمال سقط جنین را به همراه دارد.

اما مصرف تعادل آن بعد از سه ماه اول بارداری مفید است و فرد باردار را برای زایمان آسان آماده می نماید.زعفران باعث خاصیت ارتجاعی در رحم می شود و زایمان را آسانتر می سازد.مقداری زعفرانی که بعد از سه ماه اول حاملگی مصرف میشود

تاثیر خود را با شروع شدن درد چند ساعت قبل از زایمان با دریافت عصبی گیرنده های درد و تولید هورمون پروستا گلاندین که درهنگام زایمان باعث انقباض ماهیچه های دیواره رحم می‌شود.اثرتحریک مستقیم روی عضله صاف رحم و تاثیر شل کنندگیه سرویکس دارد می‌ گذارد.درنتیجه با مصرف صحیح بهترین زعفران میتوان میزان پروستا گلاندین در رحم در زمان زایمان مادر افزایش داد و از زایمان سخت جلوگیری کرد.

بهترین زعفران

بهترین زعفران

ازبین رفتن مشکلات پوستی با زعفران

امروزه از زعفران برا درمان نارسایی های پوستی و درمان آکنه نیز استفاده می شودمچنین از زرپران به عنوان یک ادویه درتهیه انواع ماسک ها میتوان استفتاده کرد.
اگر به فکر سلامت پوست و زیبایی خود هستید میتوانید از این محصول استفاده کنید

حرف آخر
استفاده از این طلای سرخ با توجه به فواید فراوان دارای معایب چشمگیری نیز میباشدباید بهترین محصول را تهیه کرد و به شکل صحیح و متعادل از آن استفاده کرد

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وبلاگ

خرید زعفران

Published

on

خرید زعفران

خرید زعفران : در این مقاله قصد داریم تا شما را با زعفران یکی از محبوب ترین و خوش بو ترین ادویه های جهان، کشور های صادر کننده، انواع، پخش، فروش خرید و فروش آن، راه های شناخت طلای سرخ اصل و طریقه نگهداری آن آشنا کنیم پس تا انتها ما را در این مقاله همراهی کنید.

زعفران، گیاهی گران بها در میان ایرانیان است. که با نام طلای سرخ و ارزشمند ترین محصول کشاورزی و همچنین به عنوان گران ترین ادویه جهان شناخته می شود. محبوبیت این ادویه سرخ اما در میان کشور های آسیایی و به ویزه در کشور ایران بیشتر از سایرین است.

زعفران چیست؟

این گیاه یکی از گران ترین ادویه های جهان با خواص فوق العاده ای است که جز گیاهان دارویی نیز می باشد. گیاهی با گل هایی به رنگ بنفش که دارای شش گلبرگ، سه پرچم، یک مادگی که در انتها متصل به کلاله قرمز رنگ سه شاخه می باشد.

قسمتی که ادویه از آن گرفته می شود بخش انتهایی خامه و کلاله است که به نام زعفران معروف است. این ادویه قرمز رنگ معطر بوده و رنگ سرخ زیبایی دارد و یکی از ادویه های اصلی غذاهای ایرانی به شمار می رود. با یکبار خرید زعفران از بازرگانی شایان زرین مشتری همیشگی خواهید شد.

کشور های صادر کننده

زعفران علاوه بر این که ارزشمند ترین ادویه دنیا محسوب می شود در صنایع داروسازی هم استفاده های زیادی دارد. در همین راستا صادرات و واردات این گیاه به یکی از پر سود ترین و به صرفه ترین تجارت ها در میان تجار تبدیل شده است.

براساس امار های موجود، از میان تمام کشور های جهان به ترتیب ایران، اسپانیا، افغانستان، هند و یونان جز پنچ کشوری هستند که بیشترین تولیدات و صادرات این ادویه را به خود اختصاص دادند.

انواع زعفران

ای گیاه دارای انواع مختلفی است و به طور کلی می توان طلای سرخ را به هفت دسته کلی تقسیم کرد. البته خالی از لطف نیست که بدانید این تقسیم بندی ها معمولا براساس طریقه جدا سازی کلاله از خامه، نوع برداشت، آب و هوا و کیفیت زعفران انجام می شود.

 • زعفران سوپر نگین

در این نوع درصد سافرانال و کروسین بالاترین مقدار را دارد و به همین دلیل عطر و رنگ دهی بسیار بالایی نسبت به انواع دیگر دارد و جز بهترین نوع زعفران محسوب می شود.

 • زعفران شبه نگین

رنگ دهی شبه نگین نیز بسیار بالا است ولی نسبت به سوپر نگین از رنگدهی کمتری برخوردار است و در رتبه دوم قرار دارد.

 • زعفران نگین

در نگین فر خوردگی و خمیدگی رشته های زعفران دیده نمی شود و سر شاخه ها به صورت جدا از هم و به رنگ قرمز یک دست است.

 • سرگل

در نوع سرگل زردی و ریشه زعفران دیده نمی شود طبق گفته منابع معتبر این گونه پر استفاده ترین نوع این گیاه در میان هفت نوع است.

 • پوشال

این نوع دارای کلاله هایی قرمز رنگ می باشد و همچنین مقداری از ریشه نیز در آن دیده می شود.

 • دسته

کلاله های این گونه به صورت دسته ای کنار هم چیده و سپس خشک می کنند به همین دلیل به آن دسته گفته می شود.

 • ریشه

ریشه زعفران، به قسمت سفید رنگی که در انتهای کلاله وجود دارد گفته می شود. نسبت به دیگر نوع ها از نظر کیفیت پایین تری برخوردار است.

انواع زعفران

انواع زعفران

پخش زعفران

زعفران طبیعی کیفیت بالایی دارد و از آن به روش های متفاوت و گوناگونی استفاده می شود. شرکت های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که به روش های گوناگونی این گیاه را در بازارهای کشور پخش می کنند. که هر کدام از این روش ها می تواند بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد.

همچنین پخش زعفران در شهر های مختلف از جمله پخش زعفران در کرج و تهران با توجه به ویژگی هایی که این طلای سرخ دارد به صورت خرد و عمده نیز انجام می شود. نکته قابل توجه این است که پخش زعفران به صورت عمده بر روی کاهش قیمت آن تاثیر بسیاری دارد.

پخش زعفران

پخش زعفران

ارسال به کل کشور

تمام فروشندگان این طلای سرخ ایرانی چه به صورت عمده یا جزئی مانند شرکت های بزرگ، نمایندگی های فروش و حتی وبسایت هایی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند در تلاش هستند تا با ارسال زعفران به کل کشور این طلای سرخ را به علاقه مندان خود برسانند.

خرید و فروش

در ایران خرید و فروش زعفران به دو صورت خرده فروشی و عمده فروش زعفران انجام می شود. به دلیل قیمت بالای آن، بسیاری از مردم توانایی خرید به صورت عمده را ندارند هر چند که خرید عمده نسبتا به صرفه تر از خرید به صورت بسته بندی است.

از آن جایی که تقاضا برای خرید زعفران مختلف است امروزه در بسته بندی ها و اندازه های گوناگون به فروش می رسد تا مردم بسته به نیاز خود با مراجعه به فروشگاه ها یا بازار ها خرید زعفران مورد نیاز خود را به صورت مستقیم تهیه کنند.

در این میان اما هستند کسانی که به صورت عمده از این گیاه مورد استفاده خود را خریداری می کنند. معمولا کسانی که در حوزه رستوران ها و تهیه غذا، کافی شاپ ها، قنادی ها و شرینی فروشی ها و از این دست مشاغل فعالیت می کنند زعفران مورد استفاده خود را به صورت عمده یا در بسته بندی های ساده تهیه می کنند.

نکته قابل توجه برای رستوران ها، قنادی ها و کیترینگ ها کیفیت و رنگ دهی این گیاه است. پس برای آن ها مناسب است که این گیاه را عمده با بسته بندی های ساده و با قیمت مناسب خریداری کنند.

راه های شناخت خرید زعفران اصل و غیر اصل چیست؟

از آن جایی که زعفران ادویه محبوبی است و طرفداران زیادی دارد عده ای سود جو با تولید گونه های تقلبی تشخیص اصل و غیر اصل این گیاه را مشکل می کنند و همچنین از میزان محبوبیت آن می کاهند. هر چند که تشخیص نوع اصل از غیر اصل طلای سرخ ایرانی می تواند دشوار باشد اما راه هایی وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها به صورت مختصر می پردازیم.

 1. مشاهده زرپران و خصوصا کلاله
 2. مزه کردن زرپران که به تلخی گرایش دارد
 3. لمس آن یا قرار دادن رشته آن بین کاغذ کاهی
 4. استفاده از شعله گاز یا بنزین

مهم ترین خواص زعفران

 • شادی آور و ضد افسردگی

زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و همچنین در طب سنتی به آن خواص فرح بخشی نیز نسبت داده شده است.

 • کاهش ریزش مو

تحقیقات نشان داده است که صرف کردن به اندازه چای یا شیر زعفران به خوش حالت شدن، استحکام و افزایش رشد مو کمک می کند.

 • بهبود در تنفس

یکی از خواص مورد توجه این گیاه کمک به درمان اختلالات تنفسی و سرفه های مزمن می باشد. استفاده از این گیاه خوش طعم اختلالات و التهاب های تنفسی و ریوی را بهبود می بخشد.

 • سلامت قلب

براساس تحقیقات انجام شده، چای زعفران از تجمع کلسترول در رگ ها و همچنین بیماری های قلبی جلوگیری می کند. پس برای خرید زعفران دقت کنید.

 • سلامت روان

نتایج نشان داده است که استفاده از این افزودنی خوش طعم در غذا یا نوشیدن چای یا دم کرده آن برای تمدد اعصاب، درد های عصبی و کم خوابی می تواند موثر باشد.

 • زیبایی پوست

چای زعفران برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت به شما کمک می کند. به طوری که این زیبایی واقعا به چشم می آید و از کک، لک و پیری زود رس پوست جلوگیری می کند.

 • کاهش فشار خون

در سال های اخیر تعداد مبتلایان به بیماری فشار خون رو به افزایش است. جالب است بدانید یکی از خواص طلای سرخ ایرانی کاهش فشار خون است. تنها کافی است با اضافه کردن مقداری از این گیاه سرخ به غذاهایتان تا حدی از افزایش فشار خون جلوگیری کنید.

 • افزایش هوش

درست است که هوش هر انسان از وراثت و تلاش منشا می گیرد اما طلای سرخ به دلیل داشتن مواد معدنی خاصی که دارا می باشد می تواند باعث افزایش میزان هوش افراد شود. همچنین از دیگر خواص آن می توان به درمان آسم و بیماری های تنفسی، بی خوابی، حمله های عصبی، خشکی پوست و بسیاری از بیماری های دیگر اشاره کرد.

مهم ترین خواص زعفران

مهم ترین خواص زعفران

میزان مصرف

لازم به ذکر است که بدانید مصرف سه گرم زعفران در ماه برای هر فرد مفید و سودمند است و مصرف پنج گرم از آن در ماه ممکن است به ضرر شما باشد. و جالب است بدانید در کنار همه فوایدی که این ادویه دارد مصرف پنج گرم از آن در یک وعده غذایی می تواند باعث عوارضی مانند سرگیجه، حالت تهوع و کاهش تعداد ضربان قلب و در موارد شدید می تواند منجر به مرگ شود.

راهنمای نگهداری

به دلیل قیمت بالای این گیاه خوب است بدانید پس از خرید، آن را در چه محیطی نگهداری کنید. بهتر است آن را به دور از نور و رطوبت نگهداری کرد همچنین بهتر است آن را در ظروف شیشه ای یا فلزی نگهداری کرد.

نکته قابل توجه در نگهداری این ادویه که باید آن را بدانید این است که اسانس موجود در آن قابل تبخیر شدن است پس درب ظرف آن را کامل ببندید. در صورت باز ماندن درب آن کیفیت و اثر دارویی آن کاهش می یابد.

جمع بندی

در این مقاله تنها گوشه ای از بی شمار خواص و ویژگی های طلای سرخ ایرانی برای شما گفته شد. برای بیان همه ویژگی های این گیاه یک مقاله کافی نیست ولی باید بدانید که تنها خرید زعفران اصل و با کیفیت این ویژگی ها را دارا می باشد پس از مکان های معتبر این طلای سرخ را خریداری کنید.

بازرگانی شایان زرین بهترین گذینه برا خرید زعفران میباشد

Continue Reading

وبلاگ

زعفران

Published

on

زعفران

زعفران

زعفران چیست؟
زعفران که به طلای سرخ و گل سلامتی معروف است ،گیاهی است که از خانواده زنبق هااست ویکی از محبوب ترین ؤگران ترین ادویه در سراسر دنیا است و اغلب در آشپزی و داروسازی مورد استفاده قرار میگیرد .یکی از بزرگترین صادرکننده های زعفران ایران است که برای کشت و پرورش ان زحمت زیادی باید کشید

زعفران

زعفران

واژه شناسی
زعفران در قدیم به زرپران یعنی گل هایی که پر های ان مانند زر است گفته میشد.
نام علمی این گیاه crocus است
پیش از اینکه در باره زعفران اطلاعاتی به شما بدهیم بهتراست بدانیم که زعفران یک قسمت های قرمزرنگی به نام کلاله دارد که در لابه لای گلبرگ بنفش این گیاه وجود دارد و این کلاله های قرمز رنگ عطر بسیارمطلوبی دارد که میتواند تا چند روز در محیط ماندگار باشد.

چگونه زعفران رشد میکند.؟

زعفران قسمتی به نام پیاز دارد که با پوشالی قهوه ایی رنگ محافظت شده است و وقتی این پوشال را میکارند شروع به رشد میکند و مانند همه گیاهان یک ساقه ایی را به وجود می آورد و در آخر به غنچه و گل زعفران تبدیل میشود.
پس از به وجود آمدن گل ها سه قسمت قرمز رنگ دیده میشود که آنهارا زعفران میگوند و معمولا این گل شش گلبرگ دارد.
شرایط رشد زعفران به این صورت است که:
زعفران در مناطق نیمه گرمسیری یعنی زمستان های متعدل و ملایم وتابستان های گرم و خشک میروید .زمین هایی که آفتاب گیر خوبی دارند و در معرض باد سرد نیستند برای کشت زعفران مناسب هستنند.
زعفران مرکب شده از چهار ماده که هرکدام باعث یک ویژگی در زعفران هستند‌
این مواد عبارتند از:
کروسین که در رنگدهی زعفران موثر است
پیازچه که باعث رشد زعفران میشود
پیکروسین در ایجاد طعم زعفران نقش دارد
سافرانال که عطر و بوی زعفران به دلیل وجود این ماده است

زعفران

زعفران

قبل از پخش زعفران باید آن را از لحاظ کیفیت بررسی کنند که اینکار در آزمایشگاه ها صورت میگیرد و همچنین برای تشخیص تقلبی بودن زعفران از روش کرماتوگرافی استفاده میکنند.
این گیاه شگفت انگیز خواص منحصربه فردی نیز داردکه به آن اشاره میکنیم
۱_جلوگیری از ریزش مو =اگر زعفران را همراه با چایی یا شیر بنوشید در طی زمان متوجه میشوید که ریزش موهایتان کم شده

۲_ضد افسردگی=هورمون های دوپامین و سرتونین کنترل عصب را برعهدع دارند.زعفران با کنترل کردن و مثبت نگه داشتن هردو میتواند نقش مهمی دربهبود شخص افسرده داشته باشد

۳_بهبود سلامت پوست=خوردن چای زعفران میتواند کمک کند که انسان پوستی شاداب و تازه داشته باشد این شادابی باعث زیبایی چهره میشود

۴_بهبود سلامت قلب=زعفران دو ماده پتاسیم و کروسین دارد که باعث میشه شریانها بهبود پیدا کنند و از گرفتگی رگ ها جلوگیری میکند.

۵_بهبود عملکرد خواب=زعفران میتواند با کنترل و تاثیر گذاری روی ارامش روح و تنظیم کردن خواب کمک میکند تا خواب راحت تری داشته باشیم.

۶_درمان فشار خون= زعفران در درمان فشار خون نیز تاثیر دارد

۷_درمان بیماری نقرس=این گیاه همچنین میتواند در درمان نقرس نیز کمک کند

۸_درمان بیماری ام اس=درمان ساده بیماری ام اس با زعفران شدنی است

۹_افزایش هوش=مواد معدنی خاص موجود در زعفرات باعث افزایش هوش انسان میشود .
این مواد شامل: مس/آهن/منگنز/روی /منیزیم/سلنیوم/ است
۱۰_همچنین زعفران باعث رفع مشکلات بینایی میشود =چراکه در زعفران خاصیت انتی اکسیدان وجود دارد واعصاب را کنترل میکند .همچنین کاروتنئید هایی دارد.
استفاده از زعفران مشکلات بینایی را تسکین و بهبود میدهد
۱۱_مادران باردار که در اواهر ماه های بارداری هستن با توصیه پزشک خود میتوانند زعفران مصرف کنند که برای زیبایی فرزند خود موثر است

نکته قابل ذکر این است که درسته که زعفران بسیار کاربرد دارد ولی مصرف بیش از اندازه زعفران نیز باعث عوارض و بیماری یا حد مرگ انسان میشود
مصرف بیش از اندازه زعفران اسهال خونی ،سرگیجه،سردرد،حالت تهوع،استفراغ را به دنبال دارد .پس باید در استفادع از زعفران مراقب باشیم .همچنین مصرف و استفاده ۱۲الی۲۰گرم زعفران موحب مرگ میشود .
زعفران ممکن است که باعث الژی شود و افرادی که زعفران استفاده میکنند باید به پزشک مراجعه کنند تا خطری انها تهدید نکند.
همچنین ممکن است باعث استرس ،اظطراب و خواب الودگی شود .مصرف پیش از خد زعفران باعث ایجاد بیماری دو قطبی میشود .مادران باردار و شیرده نباید از زعفران استفاده کنند

زعفران

زعفران

انواع زعفران

زعفران برعکس ادویه های دیگر انواع مختلفی دارد که شمارا برای خرید عمده زعفران در کرج آگاه میکند که کدام نوع را بخرید و هرنوع از این زعفران ها براساس چگونگی برداشت و زمات برداشت یا جداسازی فرق دارد

انواع زعفران براساس بهترین کیفیت برای خرید زعفران
۱_زعفران سوپر نگین=در این نوع زعفران مقدار رنگدهی و عطر بسیار بالا است
۲_زعفران شبه نگین=این نوع مقدار رنگدهی نسبت به زعفران سوپر نگین کمتر است ولی در مقایسه با انواع دیگر زعفران بالا است
۳_زعفران نگین =شکل زعفران به صورت خمیده و شاخه های آن جدا از هم هستند
۴_زعفران سرگل=در این نوع خبری از زردی و سفیدی ریشه زعفران نیست و پر استفاده ترین نوع زعفران است
۵_زعفران پوشال= این نوع زعفران کلاله های قرمز رنگ با کمی ریشه است
۶_زعفران دسته=در این نوع زعفران کلاله ها به صورت دسته ایی جمع آوری شده و خشک میکنند
۷_ریشه زعفران=به قسمت های خمیده زعفران که در آخر کلاله است میگویند.

چگونه زعفران اصل را تشخیص بدهیم؟

۱_به ظاهر وکلاله ها توجه کنید
۲_باید عطر و طعم مرغوبی داشته باشد(زعفران اصل کمی تند مزه است)
۳_به رنک آن نیز توجه میشود
۴_بیش از حد ارزان بودن زعفران نیز نشانه تقلبی بودن زعفران است ‌مگر اینکه از فروشگاه های معتبر خریداری شود
۵_بافت زعفران باید خشک و شکننده باشد نباید نرم باشد

خرید زعفران
زعفران را میتوانیم به چند طریق تهیه کنیم
۱_میتوانیم در مشهد به صورت مسقیم از فروشگاه های فروش و پخش زعفران خریداری کنیم
۲_به صورت اینترنتی(به این صورت که خرید زعفران را از طریق سایت های فروش زعفران تهیه کنیم)
۳_همچنین میتوان زعفران را از شرکت های فروش زعفران به صورت مستقیم و عمده خریداری کرد.

ارسال زعفران به سراسر کشور

برای ارسال زعفران میتوان از شرکت های پست استفاده کرد
همه فروشندگان فروش زعفران قادرندکه زعفران را به صورت عمده یا حتی جزئی و به صورت بسته ایی از طریق پست برای مشتریان خود ارسال کنند.
این فروشندگان معمولا شرکت های پخش و فروش زعفران /سایت های اینترنتی فروش عمده زعفران هستند که می توانند برای مشتریان خود در سراسر کشور ارسال کنند.
همچنین در تهران نیز مراکزو شرکت های پخش و فروش‌زعفران وجود دارد که به صورت فله ایی ویا بسته ایی به صورت گرمی و مثقالی زعفران را به فروش میرسانند.میتوان بازار بزرگ تهران را برای فروش‌و پخش زعفران مثال زد

زعفران

زعفران

پخش زعفران درکرج

زعفران از ان دسته از گل هایی است که با فروش آن درآمد زیادی میتوان بدست آورید،چراکه در هر زمینه ایی کاربرد دارد و به دلیل رنگ ‌طعم و بوی دل انگیزش خواهان زیادی دارد و اگر به صورت اصولی و درست کشت شود میتوانیم تا سالیان متمادی از آن استفاده کنیم .
درنتیجه مراکز و فروشگاه هایی درکرج هستند که میتوانیم زعفران های اصل و مرغوب را از انجا خریداری کنیم.
البته شرکت های بازرگانی معتبری نیز در کرج وجود دارد که به صورت عمده و بسته بندی شده زعفران را به فروش میرسانند.

حرف آخر
زعفران از ارزشمند ترین ادویه های جهان است که خواص و‌ویژگی های شگفت انگیز و منحصر به فردی دارد و میتواند در درمان بسیاری از بیماری ها مفید و درکاربرد باشد پس در خرید زعفران دقت کنید و از فروشگاه های معتبر تهیه کنید

Continue Reading

املاک

ویلا

Published

on

ویلا

ویلا در شمال ایران

شمال در اصطلاح جغرافیایی به معنای منطقه ای با جمعیت کم و سرسبز و حاصلخیزی فراوان که در جنوب دریای مازندان و همچنین شمال رشته کوه البرز است.شمال دارای چند استان است:گیلان،مازندران و گلستان.

راهای ورود به شمال جاده هراز چالوس سمنانساری گردنه حیران قزوینرشت فیروزکوه مشهد_گرگان است.در شمال ایران مانند نقاط دیگر ایران شبکه وسیعی وجود دارد
راه آهن تهران شمال از سال ۱۳۵۳ در حال ساخت است اما تاکنون بازگشایی نشده است و همچنان در دست ساخت است.

شمال ایران شهرهای توریستی و مسافر پذیر فراوانی دارد که زیبایی و چشم انداز های خارق العاده ای دارد.همچنین به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و مرطوب برای افرادی که در شهر های گرم و خشک زندگی میکنند بسیار دلپذیر است.

اما یکی از معضلات افرادی که به شهر های دیگر سفر میکنند ویلا است که از نظر قیمت و امنیت مناسب باشد شهرهای شمال به غیر از داشتن طبیعت زیبا و بکر دارای سواحل معرکه ای نیز است.

سواحل خزر جزو اولین و مهم ترین مکان هایی است که گردشگران برای تفریح انتخاب خواهند کرد.تابستان بدون سفر به شمال کشور جذابیتی ندارددر فصل های تابستان و بهار مسافران زیادی از نقلط مختلف کشور و همچنین از خارج کشور وارد شهرهای شمالی میشوند.

ویلا

ویلا

ویلا در کردان

روستای کردان منطقه ای در استان البرز نزدیک به پایتخت  که سراسر پوشیده از درختان است درآنها خبری از دود و الودگی های صوتی نیست در سالهای گذشته مردمان کردان همگی حاشیه نشین بودند اما حالا کردان پر از ویلا هایی است که اجاره داده میشنود یا مردم برای ییلاق تابستان به آنجا نقل مکان میکنند.به جز زیبایی چشمگیر و آب و هوای مطلوب کردان به قطب اقصادی غرب کرج نیز معروف است.

چرا کردان به قطب اقصادی غرب معروف است؟

روستای کردان در حاشیه خود کارخانه های المینیوم سازی،کارتن سازی،مرغداری،بافندگب و ریسندگی دارا میباشد.روستای کردان در فصل تابستان و دیگر فصل های کشورمان دارای درختان پر میوه میباشد.درختانی نظیر زردآلو،گیلاس،گردو،آلبالو،توت.

روستای کردان جای خوب و مناسبی برای استراحت خانوادگی آخر هفته ها است برای اجاره بهترین و قیمت مناسب ترین اقامتگاه در روستای کردان از ما کمک بخواهید

اجاره ویلا در تهران

شهر تهران که پایتخت کشور عزیزمان میباشدپرجمعیت ترین شهر در شمال کشور است که در دامنه های رشته کوه البرز قرار دارد و بیست و هفتمین شهر بزرگ در جهان میباشد.تهران از سمت شمال با مازندران و از سمت غرب با البرز و از سمت شرق با سمنان و از سمت جنوب  با قم همسایه است.

فاصله تهران تا شهر های مهم به چه صورت است؟

با توجه به محل قرار گیری شهر تهران به استان و شهرهای شمالی و مرکزی نزدیک تر است برای ادامه سفر از تهران به شهر های دیگر اگر زمان برایتان اولیت دارد با هواپیما این مسافت را طی کنید و اگر گشت و گذار برایتان اهمیت بیشتری دارد با ماشین خودتان میتوانید سفر را ادامه دهید تا در مسیر زیبایی های زیادی از این شهر و دیگر شهر هارا دیدن کنید.

شهر تهران با توجه به پر جمعیت و شلوغ بودن محل بسیار مناسب تری برای تفریح، کار و تحصیل میباشد.همچنین هتل ها و مهمانخانه ها از نظر مهمانوازی در رده خوبی قراردارند.
به همین دلیل شما برای اقامت چند روزه در تهران به مشکل برنخواهید خورد در تهران مهمانخانه ها،هتل ها،مسافرخانه ها،ویلا ها گزینه های مناسبی برای اقامت کوتاه مدت شما خواهند بود.
شما میتوانید با توجه به بودجه و الویت خود برای رزرو انها اقدام کنید اجاره ویلا های سنتی و بومی در تهران ویلا های سنتی و بومی را میتوانید در روستا های اطراف شهر تهران پیدا کنید.

روستای کویرآباد در ورامین

روستای سنگان بالا

روستای سربندان در دماوند

روستای خسروان در دماوند

اجاره ویلا در شهر تهران بسیار ارزان و مناسب هستند

اجاره خانه و سوییت در تهران

همچنین میتوانید برای اقامت در تهران خانه و سویبت اجاره کنید که نسبت به هتل هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد و همچنین محدودیت و قوانین کمتری دارند.برای اینکه سفر خودتان را از نظر برنامه و زمان مدریت کنید قبل از شروع سفر خانه،سوییت یا ویلا ی خود را از سایت های موجود رزرو کنید.

اجاره ویلا استخر دار در تهران و کرج

برای روز های گرم تابستان مناسب ترین ویلا،ویلاهای دارای استخر است.شما با اجاره ویلااستخر دار با یک هزینه هم اقامتگاه برای اقامت دارید و همچنین استخر تمیز و خصوصی که میتوانید ساعت ها درون آن  بدون مزاحمت و نگرانی شنا کنید و لذت ببرید اجاره ویلاهای استخر دار موردتوجه خیلی از افرادی است که برای تفریح به کرج و تهران سفر میکنند.

ویلا

ویلا

اجاره ویلا در چالوس

شهر چالوس امروزه به شهری معروف و پر امکانات جهانگردی معروف است.شهر چالوس به علت داشتن بخش های جلگه ای نسبت به ارتفاعات به چاله است یا چاله اس نام گذاری شده بود اما به مرور زمان به چالوس تغییر نام داده است.

چالوس به دلیل زیبایی و سرسبز بودن به شهر همیشه سبز معروف است چالوس در غرب ماندران و در سواحل دریای خزر واقع شده جاذبه های مهم گردشگری چالوس
کلاردشت،تله کابین نمک ابرود،پارک جنگلی فین،پل فلزی چالوس،ابشار اکاپل،ابشار هریجان.

اجاره ویلا در کمترین زمان ممکن

اگر شما هم جزو افراد علاقمند به سفر هستید و همچنین نگران اقامتگاه خود هستید با ما همراه شوید تا بهترین اقامتگاه را در کمترین زمان اجاره کنید

مردم طرفدار اجاره ویلا در چه مناطقی هستند؟

به علت چهار فصل بودن  ایران در هر زمان از سال یه نقطه از کشور زیبایی های خود را دارد درنتیجه اقامتگاه های مختلفی در سرتاسر کشور وجود دارد.اما شهرهایی که طرفدار و گردشگر بیشتری را در بیشتر فصل و ماه های سال دارد شهر های چالوس،تهران و شمال ایران میباشد.

ویلا

ویلا

ویلا یا سوییت؟

دراین باره نظرها و اختلاف سلیقه های زیادی وجود داردمانند این است ک برخی مسافرت سریع با هوایپما را میپسندند و برخی سفر ارام و با ارامش با خودرو شخصی را
اما اجاره.ویلا برای کسانی مناسب است که میخواهند با سبک مدرن در فضای باز اقامت کنند.

کسانی بهتر است ویلا اجاره کنند که دسترسی به مناطق تفریحی،مناطق اصلی شهر و جاده برایشان اهمیت بیشتری دارد.همچنین ویلااز نظر امکانات برتری خاصی دارد.مانند کیفیت سرویس بهداشتی،دوبلکس بودن برخی ویلا ها،استخر های رو باز و رو بستی،سیستم صوتی.

ویلا

ویلا

نکته های مهم در انتخاب ویلا

از نظر اندازه مسافت با محل های تفریحی بررسی شود.

از نظر امکانات باید بررسی شود

به نظافت باید اهمیت ویژه ای داشت

نحوه انتخاب مناسب و ارزان ترین ویلا

امروزه بیشتر کارها به صورت انلاین و در سایت های مختلف انجام میشود.اجاره ویلا نیز یکی از کارهایی است که اکثرا به صورت انلاین و مجازی انجام میشود.

ما با مطالعه سوابق ویلا و نظرات کاربران میتوانیم به میزان رضایت افراد از ویلادسترسی پیدا کنیم و مناسب ترین ویلا را انتخاب کنیم.اما به علت زیاد بودن سایت های اجاره ویلا و سردرگمی افراد برای بهترین انتخاب ما به شما کمک میکنیم تا مناسب ترین و ارزان ترین انتخاب را داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله ما شمارا با بهترین شهر ها برای تفریح و استراحت اشنا کردیم و همچنین نکاتی درباره اجاره ویلا در اختیارتان گذاشتیم که در این فصل گرم تابستان به شما کمک شایان و مفیدی میکند. پس با ما همراه شوید و از مطالب و راهنمایی های مفید ما استفاده کنید

Continue Reading

برترین ها