Connect with us

وبلاگ

زخم بستر

Published

on

زخم بستر

این مقاله راهنمایی کاملی در خصوص بیماری زخم بستر و روش های مقابله با آن است.

سر فصل های مقاله

 1. زخم چیست؟
 2. زخم بستر چیست؟
 3. مراحل شکل گیری زخم بستر
 4. زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟
 5. مهم ترین عوارض زخم بستر
 6. راهکاری های مناسب برای پیشگیری از زخم بستر
 7. درمان زخم بستر
 8. مراحل درمان زخم بستر

شاید شایع ترین نوع از زخم های مزمن، زخم بستر باشد. زخمی که به واسطه ی جدال پوست و استخوان ایجاد می شود و اگر توسط متخصصین درمان نشود می تواند جان بیمار را هم به خطر بیندازد.

به همین دلیل امروز و در این مقاله تیم کلینیک زخم دکتر امیر عزتی مقاله ای را برای شما عزیزان آماده کرده تا تمام آن چیزی که هر فردی باید در خصوص این بیماری بداند را به شما آموزش دهد.

قبل از پرداختن به ادامه ی مطلب از شما خواننده ی گرامی درخواست می شود تا در صورتی که فرد یا افرادی را می شناسید که به این بیماری مبتلا هستند، حتما این مقاله را برای آن ها نیز ارسال کنید تا بتوانند از مبارزه با این بیماری سهمگین پیزور از میدان خارج شوند.

 • زخم چیست؟

معمولا وقتی حرف از زخم می شود، ذهن افراد به سمت زخم های سطحی مثل زخم ناشی از بریدن دست با چاقو یا زخم هایی که به واسطه ی زمین خوردن ایجاد می شود می رود. اما برای برخی دیگر وقتی صحبت از زخم می شود خاطرات تلخی تداعی می شود.

به طور کلی دو نوع زخم داریم. زخم هایی که روند طبیعی درمان را طی می کنند و به طور نرمال و طی گذشت زمان درمان می شوند و زخم هایی که روند طبیعی و نرمال درمان را طی نمی کنند و درمان آن ها ممکن است تا ماه ها به طول بینجامد.

زخم هایی مثل زخم دیابتی، زخم عروقی و زخم بستر که در این مقاله به طور کامل به آن خواهیم پرداخت از جمله زخم هایی هستند که درمان آن ها نیاز مند صبوری، دقت و مراقبت طولانی مدت است.

 • زخم بستر چیست؟

اگر با مطالعه ی بخش قبل این سوال برای شما هم پیش آمده که زخم بستر دقیقا به چه نوع زخمی گفته می شود، نگران نباشید چرا که پاسخ آن را به طور کامل در این بخش خواهید گرفت.

زخم بستر یا زخم فشاری به زخمی گفته می شود که به دلیل فشار بیش از اندازه و طولانی مدت روی بخشی از بدن ایجاد می شود. عموما این زخم در افراد سالمند و کسانی که توانایی حرکتی خود را از دست داده اند ایجاد می شود.

اکثرا این این نوع زخم در نواحی ایجاد می شود که پوست روی برجستگی های استخوان قرار دارد. این نواحی شامل آرنج ها، سر زانو ها استخوان لگن و قوزک پا هستند که باید در افرادی که توانایی حرکتی نرمال را ندارند به طور مستمر مورد بررسی قرار بگیرند.

زخم بستر چیست؟

زخم بستر چیست؟

 • مراحل شکل گیری زخم بستر

طبق بررسی هایی که در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی روی بیماران مختلف صورت گرفته زخم بستر معمولا خود را در چهار مرحله مختلف نمایان می کند. هر چه این مراحل پیش بروند و مورد درمان قرار نگیرند زخم گستره ی بیشتری از پوست را می خورد و جلو می رود. این چهار مرحله شامل موارد زیر می شوند.

 1. مرحله ی اول چندان نشانه ی خاصی ندارد و ممکن است کمی درد در سطح پوست احساس کنید. در افرادی که پوستی سفید دارند تغییر رنگ پوست به قرمز می تواند از اولین نشانه های شروع زخم بستر باشد.
 2. ایجاد زخم در مرحله ی دوم شکل می گیرد. زخم در این مرحله به شکل تاول خود را روی پوست نمایان می کند و با تغییر رنگ به قرمز و زرد همراه می شود.
 3. در مرحله سوم زخم عمیق تر می شود. پوست رویی از بین می رود و چربی زیر پوست نمایان می شود. رنگ زخم تیره می شود و گستره ی آن روی پوست بیشتر می شود.
 4. در آخرین مرحله که زخم به نهایت تخریب خود می رسد به راحتی می توان استخوان ها را مشاهده کرد. چرا که پوست رویی و چربی زیر آن به طور کامل از بین رفته و زخم بستر به طور کامل شکل گرفته است.
 • زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

حال که کمی با زخم بستر آشنا شدید می توانیم به بخش هایی که ممکن است این نوع زخم در آن ها ایجاد شود بپردازیم. زخم فشاری در همه ی بخش های بدن ایجاد نمی شود و تنها در نواحی می توان شاهد ایجاد آن بود که پوست و استخوان با هم در تقابل هستند.

بسته به وضعیت بیمار ممکن است زخم بستر در نواحی مختلفی شکل بگیرد. اگر بیمار به صورت درازکش (طاقباز) باشد و در بستر خوابیده باشد، پشت سر و پشت استخوان های دو کتف و پشت پاشنه ها و بخش بین دو برجستگی باسن بیشتر در معرض خطر هستند.

اگر بیمار در بستر به پهلو قرار داشته باشد این امکان وجود دارد که در لاله ی گوش، کنار سر، برجستگی های کناری استخوان لگن، بخش های کناری زانو و قوزک پا این بیماری نمایان شود.

همچنین برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نیز خطر ایجاد زخم بستر در نواحی پشت کتف، بین استخوان های لگن و روی ساعد ها و آرنج ها نیز وجود دارد.

زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

 • مهم ترین عوارض زخم بستر

شاید با خود بگویید زخم بستر فقط به خوردن پوست و چربی زیر آن می پردازد، اما باید بدانید که این چنین نیست و با پیشروی می تواند منجر به بروز مشکلات و بیماری های دیگر در فرد مبتلا شود. از جمله مشکلات ثانویه ای که به واسطه ی زخم فشاری ایجاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

.1 اولین مشکلی که زخم بستر برای بیمار ایجاد می کند عفونت پوست است. از جمله نشانه های بارز عفونت پوست ترشحات بد بویی است که از محل زخم بیرون می آید.

.2 در قدم بعدی زخم بستر منجر به ایجاد عفونت در استخوان ها می شود و به بافت آن ها حمله می کند. این مهم باعث می شود تا استحکام استخوان های کاهش پیدا کند و عملکرد نرمال آن ها با اختلال ایجاد شود.

.3 عفونت در خون یکی دیگر از عوارض زخم بستر است که به واسطه ی تکثیر باکتری ها در محل زخم ممکن است دامن گیر بیمار شود.

.4 همچنین طولانی مدت شدن زخم بستر می تواند با خود بیماری های چون سرطان را به همراه داشته باشد. از جمله شایع ترین نوع سرطان در بیمارانی که از زخم فشاری رنج می برند می توان به سرطان پوست اشاره کرد.

 • راهکار های مناسب برای پیشگیری از زخم بستر

جمله پیشگیری بهتر از درمان است را حتما شنیده اید. این جلمه بسیار هوشمندانه بیان شده و مفهوم آن بسیار عمیق است. به این جمله اشاره کردیم تا این موضوع را برای شما بازگو کنیم. پیشگیری از ایجاد زخم بستر راحت تر و ساده تر از درمان آن است.

اگر بیماری دارید که توان حرکتی چندانی ندارد یا به واسطه ی تصادف یا افتادن از بلندی نمی تواند زیاد تحرک داشته باشد، می توانید با رعایت چند دستورالعمل ساده از ایجاد زخم بستر در آن جلوگیری کنید.

.1 تغییر وضعیت مستمر بیمارانی که در بستر استراحت می کنند یا روی ویلچر هستند اولین و مهم ترین نکته ای است که در پیشگیری از زخم بستر باید مد نظر داشته باشید. البته این تغییر وضعیت باید به دقت و به آرامی انجام شود تا پوست آسیبی نبیند.

.2 پوست بیمار خود را به صورت مرتب چک کنید تا از پاک بودن آن آگاه شوید. اجازه ندهید پوست بیمار آلوده باشد یا برای مدت زمان زیادی تحت فشار قرار بگیرد. لازم است هر چند وقت یک بار محلی از پوست که بیشترین فشار را تحمل می کند بشویید تا از تجمع باکتری ها جلوگیری شود.

 • درمان زخم بستر

شاید در سال های نه چندان دور درمان زخم بستر یا زخم فشاری دور از ذهن بود اما امروزه به لطف کلینیک های حرفه ای درمان زخم، این بیماری قابل درمان است و بیمارانی که این نوع زخم را دارند می توانند بعد از طی دوره ی درمان به زندگی عادی خود بازگردند.

کلینیک زخم دکتر امیر عزتی در تهران بیماران زیادی را که از زخم بستر رنج می بردند تحت نظر دارد و به درمان آن ها کمک می کند. نکته ای که در همین ابتدای کار باید بدانید این است که روند درمانی این بیماری بسته به میزان پیشروی متفاوت است.

گاهی می توان با مشاوره های تخصصی و راه کار های ساده در مراحل اولیه جلوی پیشروی بیماری را گرفت، گاهی هم لازم است تا درمان با استفاده دارو ها و روش های تخصصی انجام شود که توسط متخصصین در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی به بیماران ارائه می شود.

درمان زخم بستر

درمان زخم بستر

 • مراحل درمان زخم بستر

در این بخش تمرکز ما بر روی مدت زمان و نوع درمانی است که باید به کارگیری شود. در نظر داشته باشید که اگر بیماری در مراحل اولیه باشد زمان کمتری برای درمان لازم دارد. اما اگر بیماری پیشرفته باشد درمان آن زمان بر است و باید صبر و تحمل زیادی به خرج دهید.

 • کاهش فشار

باید فشار از روی محل زخم بیمار برداشته شود. هر چه فشار کمتری به محل زخم وارد شود بهتر می توان به درمان آن پرداخت. سعی کنید به صورت مستمر هر 15 الی 20 دقیقه یک بار موقعیت بیمار را تغییر دهید تا فشار بیش از حد به محل زخم وارد نشود.

 • استفاده از لوازم مخصوص

استفاده از تشک و بالشت های طبی که توسط پزشک معالج توصیه می شود می تواند در روند بهبودی بیمار بسیار تاثیر گذار باشد. سعی کنید حتما این لوازم را تهیه کنید و خرید آن ها پشت گوش نیندازید.

 • عمل جراحی

بافت های آسیب دیده باید جدا شوند. این امر فقط و فقط با عمل جراحی امکان پذیر است و باید توسط پزشک معالج انجام شود.

 • پانسمان زخم

تمیز نگه داشتن محل زخم شاید یکی از مهم ترین بخش ها در درمان زخم بستر باشد. محل زخم باید همواره تمیز باشد تا از رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری شود و روند درمان به درستی طی شود.

مراحل درمان زخم بستر

مراحل درمان زخم بستر

 • جمع بندی

و اما کلام آخر، زخم بستر بیماری نیست که در منزل و با مراقبت های غیر پزشکی بتوان آن را درمان کرد. باید زیر نظر متخصصین و پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، فرایند درمان پیش برود. پس اجازه ندهید که بیماری به مراحل حاد و خطرناک برسد تا به کلینیک های زخم مراجعه کنید.

کلینیک زخم دکتر امیر عزتی در کرج و تهران سالیان سال است که به درمان بیمارانی که از زخم بستر رنج می برد می پردازد و با کمک کادر خبره و پزشکان متعهد تا این لحظه نتایج موفق فروانی را در این حوزه به دست آورده است.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودرو

باربری تهران

Published

on

 

باربری به چه معنا است؟

باربری چه خصوصیاتی دارد؟

دو سوال بالا از دسته سوال هایی است که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید…

پیش گفتار

درجوامع امروزی انسان ها برای حمل و نقل و جابه جایی وسایل و کالاهای خود به بعضی دفاتر و شرکت های انتقال و باربری مراجعه میکنند که اینکار بسیار راحت تر است و دیگر نیازی نیست که به سختی به دنبال افرادی برای جابه جایی وسایل خود بگردیم .

باربری تهران

باربری تهران

پیشینه باربری

در ابتدا لازم است در مورد تاریخچه باربری مطالبی بدانیم و اینکه چه شد که شرکت های باربری تهران به وجود آمدند.

در گذشته های دور و پس از افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی و گسترش تبادلات بین انسان ها خواه نا خواه و انسان ها به فکر جابه جایی بهتر و سرسع تر افتادند.

به طور مثال برای جابه جایی بین شهرها از کاروان های دارای محافظ و تحت نظارت سربازان حکومتی انجام می شد که این خود خالی از خطر نبوده چرا که ممکن بود مورد تعرض راهزنان قرار بگیرد‌.

حکومت ها برای اینکه کمتر درگیر این مقوله باشند به فکر خالی کردن شانه های خود از زیر بار مسئولیت این جابه جایی ها افتادند .درهمین زمان ها به فکر گسترش های حمل و نقل شدندو روز به روز تا به امروز باعث گسترش کیفی وکمی سطح ارائه خدمات این شرکت ها شدند.

امروزه ما شاهد جابه جایی ها و حمل و نقل و انتقال مواد و کالا و انسان (مسافر) از شهر تهران به غرب تهرات یا از شمال تهران به جنوب تهران هستیم و یا انتقال بار توسط شرکت های باربری در اقسام نقاط تهران و کشور میباشیم

 باربری به چه معناست؟

به حمل نقل هرگونه مواد و وسایل و یا انسان از یک منطقه یا نقطه به منطقه دیگر گفته میشود، که این حمل و نقل از یک موقعیت به موقعیت دیگر متفاوت است و تغییرمیکند و باوسایل مختلفی میتوان حمل و‌نقل انجام شود ‌.مانند کامیون ها ،قطارها،هواپیماها ، کشتی ها و….

انواع باربری

باربری  تهران را میتوان به چند دسته تقسیم کرد :

۱_هوایی =در باربری هوایی حمل و نقل وسایل با هواپیما های باربری انجام میشود که در این نوع حجم زیادی از کالا انتقال می یابد .

باربری تهران

باربری تهران

۲_زمینی =در این نوع از حمل و نقل به دلیل اینکه حجم کالاها انقدر زیاد نیست از ماشین های بزرگ باربری یا وانت ها استفاده می شود و مسافت و زمان حمل و نقل طولانی نیست .

۳_ریلی =این نوع از باربری هم میتوان یکی از انواع حمل و نقل زمینی باشد با این تفاوت که انتقال کالاها با استفاده از قطار های باربری انجام می شود و‌همچنین حجم کالاها در این نوع حمل و نقل نیز خیلی زیاد نیست و از نظر زمانی هم مناسب است و میتواند یکی از پر کاربردترین روش های باربری به صورت زمینی باشد .

 

۴_دریایی =در این روش انتقال از طریق کشتی ها انجام می شود و برای وسایل و کالاهای تجاری بزرگ انجام می شود.در این حمل و نقل حجم کالاها زیاد است و مدت زمان انتقال طولانی و زمان بر است.باربری میتواند ترکیبی از دو یا سه روش فوق باشد. یعنی هم زمینی هوایی_یا دریایی زمینی یا هوایی دریایی.

همچنین برای انتقال هرچیزی از یه نوع وسیله استفادع میشود .مثلا بعضی وسایل و بارها هیچ گونه محافظی ندارند برای همین از وسایلی مثل کانتینر برای حمل انها استفاده میشود.

 

 

باربری تهران

باربری تهران

معرفی شرکت های باربری و حمل و نقل

به شرکت هایی گفته می شود که وظیفه این شرکت ها هماهنگی با وسایل حمل و نقل مثل کامیون ها ،قطار ها،و هواپیما ها و کشتی های باربری تهران برای انتقال بار و کالاها است .

حمل بار و باربری در تهران

باربری تهران به صورت شبانه روزی پاسخگوی نیاز مردم برای انتقال اثاثیه منزل ،جابه جایی وسایل اداری ،محصولات فروشگاهی ،داروخانه ها،مبلمان و کل وسایلی که نیاز به جابه جایی است را انجام میدهند .

این شرکت های مجهز به پیشرفته ترین و مطمئن ترین و همچنین افراد قابل اعتماد می باشند.همچنین میتوان گفت این شرکت ها به صورت شبانه روزی در مناطق مختلف تهران از جمله شرق تهران،غرب تهران،جنوب و شمال تهران نیز آماده پاسخگویی به نیاز های مردم هستند.

همچنین باید به این نکته توجه شود که هرچه که محصول و کالای مورد نظرما از نظر ارزش و اندازه بیشتر باشد مسلما نگه داری و محافظت از ان بیشتر است .برای همین این شرکت ها از وسایل نقلیه او افراد محتاط و خبره برای انتقال وسایل شما استفاده میکنند.

باربری و حمل و نقل تهران به شهرستان

بسیاری از وسایل و حتی مواد غذایی مورد نیاز مردم از تهران به شهرستان ها انتقال داده میشود ،پس در این صورت برای جابه جایی نیاز به شرکت های باربری تهران قابل اعتمادی است که بتوان با خیالی آسوده این محصولات و وسایل را از طریق این دفاتر و شرکت ها جابه جا کرد .

به همین دلیل این شرکت ها تاسیس شده و این مسئولیت را بر عهده گرفتندو جابه جایی آسانتر انجام میشود و مسئولیت تمام این انتقال بر عهده این دفاتر و شرکت ها می باشد

خصوصیات شرکت باربری تهران چیست؟

۱_سرویس دهی بهترین خدمات انتقال محصولات و کالاها به مردم و دادن راهنمایی های تکمیلی برای اطمینان خاطر و بهبود سطح کیفی ارائه خدمات

۲_افزایش رضایتمندی دریافت کنندگان خدمات

۳_افزایش درامد در این دفاتربا استفاده از سایت های مجازی و کارشناسان خبره و با تجربه و کاردان

برای رسیدن پارامتر های مورد نظرمان یک مرکز جابه جایی با کیفیت به کارکنان و همکاران و افراد خود در تمام زمینه ها جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی از نظر علمی و عملی در ارائه خدمات این امکان را میدهد که در راستای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند تا رضایت مندی افراد را دریافت کننده را جلب نمایند.

فهرست ارائه خدمات حمل و نقل تهران

۱_حمل و نقل اثاثیه منزل

۲_حمل و نقل وسایل اداری

۳_حمل و نقل محصولات

۴_جابه جایی مبلمان و‌کالاها

باربری و حمل و نقل اینترنتی

ما در مفهموم شرکت باربری توضیح دادیم که:

به هرگونه جابه جایی جنس و کالا و دام و طیور باربری گفته میشود ،که در این روش دریافت کننده خدمات از طریق درگاه های اینترنتی از شرکت های ارائه دهنده خدمات یا همان باربری تقاضای ارائه خدمات دارند.

برای مثال اپلیکیشن های فروش محصولات و شرکت های اینترنتی جابه جایی مسافران

در این اپلیکیشن ها فقط کافی است که تقاضای مورد نیاز خودرا در قسمت جست وجو وارد کنید تا برنامه برایتان موارد مشابه و مورد نیازتان را بیاورد و شما نیز بهترین گزینه را انتخاب کرده و به ان شرکت تقاضای جابه جایی وسایل خود را انجام دهید.

البته نکته قابل ذکر این است که همه اپلیکشن های باربری نمیتوانند همه نوع جابه جایی انجام دهندبرای مثال شرکت هایی هستند که فقط اثاثیه منزل جابه جا میکنند و اپلیکشینی با همین مورد راه اندازی کرده اند.

همچنین میتوانیم به سایت های باربری تهران در اینترنت مراجعه کنیم که این باربری ها در همه جای تهران وحود دارند.

باربری تهران

باربری تهران

سخن آخر

جابه جایی و حمل و نقل محدود به موقعیت جغرافیایی یک کشور نمی باشد

در دهکده جهانی امروز حمل و نقل و جابه جایی از یک کشور به کشور همسایه و یا کشور های در یک قاره و یا حتی جابه جایی از یک قاره به قاره دیگر انجام می شود و ما حتی می توانیم از جابه جایی انسان و پایگاه های هوایی در کره ماه میتوانیم به عنوان حمل و‌نقل یاد کنیم

Continue Reading

وبلاگ

سرویس کولر گازی در کرج

یکی از موارد حائزه اهمیت برای تمامی افرادی که از کولر های گازی در تابستان ها استفاده می کنند تعمیر کولر گازی است. البته باید بدانید تعمیر آن را نباید به دست افراد مبتدی و تازه کار بسپارید اگر در شهر کرج زندگی می کنید مطمئنا از تابستان های گرم این شهر اطلاع دارید.

Published

on

سرویس کولر گازی

کولر گازی یا اسپیلت یکی از محبوب ترین وسایل در سرمایش و گرمایش محیط داخلی شناخته می شود و از دلایل محبوبیت آن می توان به صدای کم، طول عمر بالا و مصرف بهینه برق اشاره کرد. اگر شما هم از طرفداران کولر گازی هستید و اقدام به نصب آن در منزل خود کردید. لازم است در رابطه با تعمیر، سرویس آن اطلاعات کسب نمایید به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

تعمیر کولر گازی در کرج

یکی از موارد حائزه اهمیت برای تمامی افرادی که از کولر های گازی در تابستان ها استفاده می کنند تعمیر کولر گازی است. البته باید بدانید تعمیر آن را نباید به دست افراد مبتدی و تازه کار بسپارید اگر در شهر کرج زندگی می کنید مطمئنا از تابستان های گرم این شهر اطلاع دارید.

پس بهتر است از افراد متخصص و مراکز معتبر برای تعمیر کولر گازی در کرج و دیگر شهرهای خودتان کمک بگیرید تا تابستان خود را در هوای مطلوب و دل انگیزی سپری نماید و از گرمای سوزان آفتاب در امان بمانید و لذت را روانه ی خانه های خود نماید.

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

چگونگی تعمیر کولر گازی

قبل از هر چیزی لازم است این نکته را بدانید که در صورت بروز هرگونه مشکلی برای کولر های گازی اولین و مهم ترین نکته این است که سریعا آن را خاموش نماید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید زیرا در غیر این صورت باعث آسیب رساندن به قطعات مهم و گران قیمتی مانند کمپرسور می شوید.

حال که با نکته اولیه برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر آشنا شدید قبل از تعمیر کولر گازی باید اول متوجه شوید علت خرابی کولر گازی شما چیست؟ برای فهمیدن علت خرابی آن لازم است به چند مورد که در ادامه آن را برای شما ذکر خواهیم کرد توجه نماید.

علت خراب شدن کولر گازی چیست؟

 • باد گرم و بوی نا مطبوع

یکی از ساده ترین موارد که قبل از هر چیز باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که اگر متوجه شدید کولر گازی شما باد گرم می دهد یا بوی بدی از آن به مشام می رسد اول فیلتر های آن را چک کنید.

در بعضی موارد کثیف بودن فیلتر ها باعث بروز این مشکلات است که در این صورت با شستن فیلتر یا تعویض آن می توانید این مشکل را رفع نماید و همچنین لازم به ذکر است که این کار یکی از موارد سرویس کولر گازی نیز می باشد

 • سالم بودن قطعات

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه و چک شود بررسی برد کولر است تا مطمئن شوید تمام قطعات آن سالم است البته توجه داشته باشید این کار تخصصی است و هر کسی متوجه سالم یا خراب بودن قطعات نمی شود پس در این صورت این کار را به نمایندگی های معتبر واگذار کنید.

 • کمپرسور

کمپرسور جز یکی از مهم ترین قطعات کولر می باشد. در بعضی موارد ممکن است به دلایل گوناگونی دچار مشکلاتی شود و اگر به طور کل بسوزد باید هزینه زیادی را بپردازید پس به همین دلیل توصیه می شود در صورت بروز مشکل سریعا آن را خاموش کنید.

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

 • گاز کولر

از دیگر دلایل احتیاج کولر گازی به تعمیر به اتمام رسیدن گاز آن است در این حالت باید گاز کولر را شارژ نماید. لازم به ذکر است که براساس نوع کولر شما نوع شارژ آن نیز متفاوت می باشد. همچنین به اتمام رسیدن گاز یکی از دلایل باد گرم هم می باشد.

 • نشتی کولر گازی

نشتی دادن شیلنگ و لوله های مسی رابط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی یکی دیگر از مواردی است که باعث خرابی کولر می شود. در صورت متوجه شدن این موضوع می توانید شیلنگ ها و لوله های آن را تعویض و از نشتی بیشتر آن جلوگیری نماید تا به دیگر قطعات صدمه وارد نکند.

 • چک کردن فن

فن یکی از قطعات اصلی کولر های گازی است که کار آن انتقال هوای خنک به محیط پیرامون خود می باشد و در صورت خرابی فن در کولر گازی یخ زدگی ایجاد می شود. اگر فن خراب باشد می توانید با تعویض آن مشکل را بر طرف کنید ولی اگر سیم های آن به دلایل گوناگون از جمله فرسودگی قطع شده باشد نیاز به تعمیر خواهد داشت.

سرویس کولر گازی در کرج

زمانی که هوا رو به گرما می رود و نوید شروع فصل تابستان را به ما یاد آور می شود سرویس کولر گازی دغدغه بسیاری از خانواده ها می شود. زیرا پیدا کردن یک سرویس اسپیلت با قیمت مناسب که توسط فردی ماهر ارائه شود کار آسانی نخواهد بود.

در همین راستا افراد زیادی سعی دارند بدون داشتن تجربه ای در این زمینه و فقط برای کسب منافع و سود بیشتر اقدام به ارائه سرویس در این زمینه بکنند. لازم است در این زمان با تماس یا مراجعه به نمایندگی های مورد اعتماد اقدام به نصب و سرویس کولر گازی در کرج و دیگر شهر های خود بنماید.

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی اجنرال در کرج

سرویس کولر گازی ارتباط مستقیمی با افزایش طول عمر و کارایی دستگاه دارد. پس به همین علت سرویس سالیانه آن باید جزو اولویت های مصرف کنندگان این نوع کولر قبل از شروع فصل گرما باشد. توصیه می شود حتما این کار را به یکی از نمایندگی های سرویس کولر اجنرال در کرج بسپارید تا از نتیجه آن رضایت داشته باشید.

سرویس کولر گازی گری در کرج

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که تمامی کولر های گازی نیاز به سرویس سالیانه دارند تا بتواند به درستی کار کنند و عمر بیشتری داشته باشند، کولر گازی گری نیز از این قائده مثتثنی نیست. پس با پیدا کردن مراکز معتبر بدون نگرانی سرویس کولر گازی گری در کرج را به دست این افراد واگذار نماید و مطمئن شوید دستگاهتان بهینه و بدون خرابی کار خواهد کرد.

سرویس کولر گازی ال جی در کرج

به توصیه متخصصان سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی باید به دست افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا از بروز اشتباهات احتمالی جلوگیری شود. همچنین عدم توجه به سرویس به موقع کولر گازی و تاخیر در سرویس باعث افت عملکرد دستگاه می شود.

در عوض با سرویس و تعمیر به وقت کولرهای گازی ال جی می توانید با از بین بردن گرد و غبار و نواقص آن به افزایش عمر مفید آن کمک کنید. حال اگر در جستجوی افراد متخصص هستید می توانید با نمایندگی های سرویس کولر گازی ال جی در کرج تماس بگیرید و این کار را به کارشناسان مربوطه در این زمینه بسپارید.

سرویس کولر گازی سامسونگ در کرج

انجام سرویس کولر گازی سامسونگ بیشتر جنبه ی پیشگری دارد. در حقیقت با این کار می توانید مشکلات سطحی دسگاه را شناسایی کنید و قبل از جدی شدن آن اقدام به رفع مشکل نماید. برای اینکه این فرایند به درستی انجام شود و نتیجه ی مطلوبی به دست آورید لازم است از کارشناسان نمایندگی های سامسونگ برای سرویس کولر گازی سامسونگ در کرج کمک بگیرید.

بهترین زمان سرویس کولر گازی

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد انجام سرویس کولر امر مهم و سودمندی است به شرطی که در زمان مناسبی این کار انجام بگیرد در غیر این صورت چندان فایده ای نخواهد داشت. بهترین زمان برای سرویس و تعمیر زمانی است که دستگاه به مدت چند ماه کار نکرده است و حالا قصد استفاده کردن از آن را داریم.

جمع بندی

در انتها ذکر این نکته حائزه اهمیت است که تمامی موارد بالا به دست افراد متخصص امکان پذیر است و اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید به هیچ وجه اقدام به انجام این کار نکنید و از نمایندگی های معتبر کمک بگیرید تا از کیفیت و نتیجه کار اطمینان خاطر داشته باشید.

Continue Reading

وبلاگ

آموزش سئو

Published

on

آموزش سئو

در این مقاله قصد داریم تا شما را به دنیای اینترنت ببریم و با یکی از کلیدی ترین عنصر های پیشرفت در این یعنی آموزش سئو بستر آشنا کنیم پس به علاقه مندان در این زمینه خواندن این مقاله را توصیه می نمایم.

کسب و کار های زیادی در بستر اینترنت وجود دارند اما تا به حال توجه کردید که چگونه بعضی از آن ها در حال پیشرفت هستند و روز به روز بیشتر دیده می شوند و بعضی از آن ها در حال پسرفت هستند و پیشرفتی در کار خود مشاهده نمی کنند.

سئو، واژه ای که شاید بسیاری با آن آشنایی نداشته باشند و از کاربرد بی نظیر آن در کسب و کار های اینترنتی اطلاعات کافی ندارند. پس در این مقاله ما را همراهی کنید تا از تاثیرات رعایت این واژه بر رشد کسب و کارتان بیشتر بدانید.

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو با هدف بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارد های تعریف شده ی موتور های جستجو و جذب مخاطبان بیشتر از این راه انجام می گیرد.

عوامل زیادی در سئو سایت تاثیر می گذارند از جمله کلماتی که در محتوا به کار می رود، لینک های ورودی به سایت از دیگر سایت ها و بسیاری دیگر از این موارد با عنوان سئو نام برده می شود.

سئو چیست؟

سئو چیست؟

تعریف دقیق تر از سئو

اگر دقیق تر بخواهیم بررسی کنیم سئو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در طراحی سایت، تولید محتوا و تعیین استراتژی محتوا انجام می شود تا بتوانید جایگاه و رتبه ی بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنید و همچنین بتوانید مخاطبین بیشتری را با سایت خود آشنا و جذب کنید.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو

الگوریتم های جدید گوگل مانند Rank Brain در تلاش هستند تا رفتار کاربران را در زمان جستجو مورد بررسی و آنالیز قرار دهند و متناسب با آن نتایج را رتبه بندی و بهینه کنند. زمانی که کاربران موضوعی را در گوگل جستجو می کنند و یک یا تعدادی از نتایج را انتخاب می نمایند گوگل به این انتخاب ها توجه زیادی می کند.

برای مثال اگر سایتی رتبه ی پایینی داشته باشد ولی کاربران زیادی روی آن کلیک کنند گوگل رتبه و جایگاه این سایت را بهبود خواهد بخشید.

علت اهمیت سئو چیست؟

بخش اعظم کاربران پاسخ سوالات خود را ا ز موتور جستجوی گوگل پیدا می کنند به همین جهت داشتن سئو خوب رمز موفقیت شما برای جذب مخاطبان و بازدید بیشتر است. همچنین موتور های جستجو همان مطالبی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به دنبال پاسخ آن هستند.

در همین راستا برای تبلیغات در بستر اینترنت مشتریان اعتماد بیشتری به سایت های صفحات ابتدایی خواهند داشت و این موضوع اهمیت سئو را نشان خواهد داد.

آموزش سئو

زمانی که توانستید دانش و تجربه نسبی در زمینه سئو کسب کنید صرف وقت بیشتر برای یادگیری و مطالعه فردی کمک زیادی به شما نخواهد کرد. در همین راستا شما می توانید در دوره های جامع و تخصصی آموزش سئو شرکت کنید و دانش خود را در زمان کوتاهی افزایش دهید و تکنیک های کاربردی و مورد استفاده را یاد بگیرید.

آموزش سئو در کرج و تهران

در ابتدا باید بدانید که هدفتان چقدر جدی است و چه مقدار قصد پیشرفت در این مسیر را دارید و چه میزان قصد دارید در راهتان سرمایه گذاری کنید. بعد از مشخص کردن اهدافتان می توانید با کمک گرفتن از متخصصینی که در این زمینه فعالیت می کنند دانش خود را بیفزاید و پله های موفقیت را طی نماید.

انواع تکنیک های سئو

شاید با خود فکر کنید سئو کردن سایت آسان است اما در واقعیت این گونه نیست. تکنیک های گوناگونی وجود دارد که آشنایی با آن ها و همچنین استفاده ی درست از آنها به بهبود و رشد کارتان کمک بسیاری خواهد کرد. و در مسیر آموزش سئو باید این تکنیک ها را فرا بگیرید.

سئو کلاه سفید

هنگامی که شما مطابق دستور العمل های گوگل پیش می روید و همه ی قوانین را رعایت می کنید و در وبسایت خود فعالیت های سالم و درست که گوگل آن ها را تایید می کند را انجام می دهید در واقع از روش سئو کلاه سفید بهره می برید.

در این روش شما از طریق فعالیت های مجاز مانند لینک های درست و تولید محتوا های سودمند استفاده می کنید و به سایت و کسب و کارتان کمک می کنید تا به صورت طبیعی و درست رشد کنید و جایگاه خوبی را در موتور جستجوی گوگل به خود اختصاص دهید.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه

درست برعکس سئو کلاه سفید عمل می کند یعنی تلاش می کند با نقض دستور العمل مد نظر گوگل رتبه و جایگاه سایت شما را افزایش دهد. این دست از فعالیت ها مطابق انتظار گوگل نخواهد بود و بهره گیری از این روش ها می تواند باعث جریمه شدن و حتی حذف سایت شما از نتایج جستجو شود.

سئو کلاه خاکستری

زمانی که شما مابین روش های سئو کلاه سفید و سیاه قدم بر می دارید و سعی می کنید تکنیک های سئو کلاه سیاه را به سفید تغییر دهید از تکنیک های کلاه خاکستری استفاده می نماید و توجه داشته باشید اگر در به کار بردن این تکنیک دقت نداشته باشید و محتاطانه عمل نکنید ممکن است گوگل متوجه آن بشود و مشکلات بسیاری را برای شما و سایتتان به وجود بیاورد.

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار پرطرفدار و محبوب است که امروزه بیش از ۴۰ درصد از وبسایت ها در بستر اینترنت از وردپرس استفاده می کنند.
یکی از دلایل محبوبیت آن سازگار بودن این سیستم مدیریت محتوا با سئو به صورت پیش فرض است اما به این معنا نیست که با نصب وردپرس تمامی نکات مربوط به سئو وردپرس را رعایت کردید و جایگاه شما در گوگل بهبود خواهد یافت.

آموزش سئو وردپرس

تمام فعالیت هایی که برای افزایش ورودی گوگل و موتور های جستجو انجام می گیرد بهینه سازی وردپرس یا سئو گفته می شود. در راستای این هدف مراحلی وجود دارد که با آموزش آن ها می توانید بهتر در مسیر رو به جلو حرکت کنید. در ادامه مهم ترین این مراحل را به صورت تیتروار برای شما نام خواهیم برد.

بررسی ایندکس شدن سایت در موتور جستجو گوگل
انتخاب کردن نمایش سایت با WWW یا بدون WWW
انتخاب افزونه های سئو وردپرسی برای بهینه کردن مطالب
افزودن نقشه گوگل برای مطالب XML sitemap
ثبت کردن وبسایت در سرچ کنسول گوگل
بهینه کردن دیدگاه های محتوا
انتخاب پیوند یکتا
افزودن No follow به لینک های خارجی
بهینه سازی سرعت بارگذاری
بهینه و سئو کردن تصاویر وردپرس
افزایش امنیت وردپرس
فعال کردن SSL و HTTPS

آموزش سئو در وردپرس

جالب است بدانید آموزش سئو در وردپرس با سیستم های دیگر مدیریت محتوا تفاوت چندانی ندارد و تقریبا مشابه با دیگر سیستم ها عمل می کند اما یک تفاوت مهم و اساسی آن آسان بودن سئو در وردپرس نسبت به دیگر سیستم ها است. که به دلیل دارا بودن افزونه هایی است که در اختیار شما قرار داده می شود.

آموزش سئو در وردپرس

آموزش سئو در وردپرس

آموزش سئو وردپرس در کرج و تهران

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم ویدیو ها و آموزش های بسیاری در این زمینه ارائه شده است که به صورت خودآموز می توانید از آن ها بهره بگیرید اما برای اینکه نتیجه بهتری در این زمینه داشته باشید لازم است حتما از افراد متخصصی که در شهرتان فعالیت می کنند کمک بگیرید.

جمع بندی

در انتها ضمن سپاس از شما مخاطبان عزیز که تا انتها ما را همراهی نمودید امیدواریم مطالب این مقاله توانسته باشد کمکی در راستای اهداف و مسیر کسب و کارتان باشد و با رعایت این نکات بتوانید از دیگر رقیبان حوزه فعالیت خود پیشی بگیرید.

Continue Reading

برترین ها