Connect with us

دستگاه صنعتی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

Published

on

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید گیاهان دارویی

امروزه استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم به اوج خود رسیده است و بسیاری از افراد دریافتند که با استفاده از گیاهان دارویی دیگر لازم نیست عوارض داروهای شیمیایی را به بدن خود تحمیل کنند به همین دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص به گیاهان دارویی بیشتر شده است. خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی امروزه به صورت تمام مکانیزه و خودکار و با استفاده از دستگاه های تمام خودکار گیاهان دارویی را بسته بندی می کند و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی و ماشین آلات مورد استفاده در آن بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال تولید گیاهان دارویی و فروش آنها در بازار هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

اجزای مختلف خط تولید گیاهان دارویی

نوار نقاله

اولین و مهم ترین بخش از خط تولید گیاهان دارویی نوارنقاله است استفاده از این محصول به کارکنان بخش تولیدی این امکان را می دهد که در هنگام حرکت نوار نقاله به خوبی روی آن را مشاهده نموده و سپس تمامی مواد زائد مانند برگ های به جا مانده را به صورت کامل جدا کنند. استفاده از این روش باعث می‌شود تمامی مواد زائد موجود در گیاهان به صورت کامل تخلیه شود و در انتها گیاهان با پاکیزگی بسیار زیاد برای مرحله بعدی آماده شوند.
نوار نقاله معمولاً از جنس استیل ضد زنگ است و دارای یک محفظه تخلیه است که تمامی مواد زائد با استفاده از آن به بیرون از مجموعه برده می شوند.

دستگاه های بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه شست و شو

گیاهان دارویی زمانی که از مناطق مختلف چیده می شوند معمولا دارای میزانی خاک و یا کثیفی بر روی خود هستند که پس از از بین بردن مواد زائد با استفاده از دستگاه شستشو تمامی این موارد برطرف می‌شود.
دستگاه شست و شو شامل دستگاه‌های مختلف تک وان و یا سه وان می شود. در این دستگاه فرایند شستشو به صورت تمام مکانیزه و بدون نیاز به کارگران انجام می‌شود و سپس گیاهان دارویی به صورت کاملا خالص و تمیز از دستگاه بیرون می آیند.

دستگاه آبگیر

در خروجی آخر وان گیاهان دارویی به دستگاه آبگیر راهنمایی می شوند. دستگاه آبگیر در دستگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد برای مثال برخی از دستگاه ها ممکن است از نوار نقاله برای آب گیری استفاده کنند و در برخی دیگر از مواردی مانند فن استفاده شود. استفاده از دستگاه آبگیر روتاری نیز برای آبگیری کردن گیاهان دارویی گزینه مناسبی به شمار می رود.
یکی از روش های آگیری کردن گیاهان دارویی استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است. در این روش موتور خشک کن با دور تند می چرخد و تمامی آب موجود در گیاهان دارویی از بین می روند. اگر بخواهیم روش سانتریفیوژ را برای آبگیری گیاهان دارویی به شما معرفی کنیم، در واقع می توان گفت این روش کاملا مشابه با روشی است که ماشین لباسشویی برای آب گیری کردن لباس ها استفاده می کند.

دستگاه خرد کن

در بعضی از موارد گیاهان دارویی نیاز به خرد شدن دارند و باید از دستگاه خرد کن برای خرد کردن و قطعه قطعه کردن آنها استفاده کرد. در این گونه موارد بسته نوع گیاهی که قرار است خرد شود دستگاه های متفاوتی استفاده می شوند.

دستگاه خشک کن

در مرحله نهایی از دستگاه خشک کن برای خشک کردن گیاهان استفاده می‌شود. دستگاه های خشک کن دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که می‌توانند میزان متفاوتی از گیاهان دارویی را خشک کرده و آنها را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.
گیاهان دارویی معمولاً بر روی گاری و با استفاده از سینی به سمت دستگاه خشک کن می روند و با استفاده از سینی های مخصوص در داخل این دستگاه ها قرار داده می شوند. دستگاه خشک کن به صورت متوسط بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ ساعت می تواند به صورت کامل گیاهان دارویی را خشک نموده و آنها را برای بسته بندی آماده کند.
یکی دیگر از دستگاه های خشک کنی که برای خشک کردن گیاهان دارویی کاربرد دارد، دستگاه های خشک کن تونلی هستند که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که تمامی گیاهان دارویی را بر روی ریل های متحرک ریخته و کار خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. ریه های متحرک معمولاً به سمت دستگاه های خشک کن تونلی حرکت می کنند و قسمت خروجی دستگاه گیاهان دارویی به صورت کاملاً خشک شده بیرون می آیند.
استفاده از دستگاه خشک کن تونلی نه تنها باعث می شود در تعداد کارگران صرفه‌جویی شود و نیازی به وارد کردن دستی گیاهان دارویی داخل خشک کن نداشته باشید، بلکه به بالاتر رفتن سرعت کار کمک می‌کند.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه توزین

در مرحله نهایی برای بسته بندی کردن گیاهان دارویی از دستگاه توزین استفاده می شود. دستگاه توزین همانطور که از نامش پیداست به نوعی از دستگاه گفته می‌شود که برای وزن کردن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند چند محصول را به صورت همزمان وزن کند.
دستگاه های توزین در زمینه بسته بندی گیاهان دارویی ممکن است تک توزین، دو توزین و یا بیشتر باشند. دستگاه توزین بعد از وزن کردن محصولات آنها را در داخل بسته بندی‌های سلفونی می‌ریزد و محصول را برای عرضه به بازار آماده می کند.

مرحله کارتون گذاری

در مرحله آخر در خط تولید و بسته بندی گیاهان دارویی تمامی گیاهان بسته بندی شده در یک بسته بندی بزرگ تر در داخل کارتون قرار می‌گیرند و به بازار عرضه می شوند. در اکثر موارد خریداران این محصول به صورت کارتونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا عطاری های سراسر کشور هستند که محصول را به صورت عمده خریداری نموده و سپس آن را به صورت جزئی در بسته بندی های کوچک تر به فروش می‌رساند.

قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج

خط کامل گیاهان دارویی در کرج شامل موارد متعدد و دستگاه‌های بی شماری است که باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت محصول هستند. به صورت کلی قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج به عوامل زیر بستگی دارد:
نوع خشک کن: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خط کامل گیاهان دارویی نوع خشک کن مربوط به محصول است. خشک کن تونلی معمولاً قیمت بالاتری نسبت به خشک کن دوکابین دارد زیرا این محصول علاوه بر دارا بودن و پیچیدگی بالاتر، سرعت بسیار زیادی برای خشک کردن محصولات دارد.

تعداد توزین ها:

اگر خط کامل گیاهان دارویی دارای یک توزین باشد معمولاً قیمت تمام شده آن مناسب تر است اما دستگاه هایی که دارای توزین های بالاتری هستند قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند. اگر خط گیاهان دارویی دارای چهار توزین باشد به مراتب دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه هاست.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

نوع آب گیر:

اگر آب گیر دارای فن با دور تند باشد قیمت آن بالاتر از انواع آبگیرهای نقاله ای است. در این میان دستگاه آبگیر سانتریفیوژ بالاترین قیمت را در بین دستگاه های آبگیر به خود اختصاص می دهد.

برند محصول:

برندهایی که در داخل ایران تولید و روانه بازار می‌شوند قیمتهای مناسب تری نسبت به خط تولید گیاهان دارویی خارجی دارند و به همین دلیل بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محصول را از برندهای ایرانی تهیه کنند.

نوع گیاه دارویی:

یکی از عوامل موثر بر روی قیمت خط تولید گیاهان دارویی نوع گیاه دارویی می باشد زیرا در بعضی از موارد گیاه دارویی که قرار است به بازار عرضه شود باید از انواع آسیاب شده باشد و به همین دلیل علاوه بر تمامی دستگاه‌های موجود نیاز به آسیاب برای انجام کار است. بدیهی است که وجود آسیاب بر روی خط تولید قیمت تمام شده کار را بالاتر خواهد برد.

حجم کابین خشک کن:

در بعضی از موارد مشاهده می شود که دو دستگاه دارای کابینه خشک کن هستند اما یکی از آنها قیمت بالاتری دارد و دلیل این موضوع این است که حجم کابین خشک کن در یک دستگاه ممکن است بیشتر از دیگری باشد و به همین دلیل بتواند میزان گیاهان دارویی بیشتری را خشک کند.

دقت وزن کشی:

در بعضی از موارد گیاهان دارویی به قدری گرانقیمت هستند که دقت در وزن‌کشی کردن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و حتماً باید به صورت کمتر از گرم وزن کشی شود. برای مثال در برخی از موارد زعفران به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل دارا بودن قیمت بالا باید دقت وزن کشی در دستگاه توزین آن زیاد باشد که باعث بالاتر رفتن قیمت خط تولید گیاهان دارویی خواهد شد.

سرعت عملکرد:

دستگاه هایی که دارای سرعت عملکرد بالاتر هستند برای استفاده مناسب ترند. برای مثال بدیهی است که دستگاهی که می تواند ۱۶ عدد بسته بندی در یک دقیقه تولید کند قیمت بالاتری نسبت به دستگاه هایی که ۱۰ بسته‌بندی در یک دقیقه تولید می‌کنند دارد.
با توجه به تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد قیمت خط تولید کامل گیاهان دارویی به عوامل متعددی بستگی دارد به همین دلیل بهترین راه برای پی بردن به این قیمت این است که قیمت دستگاه مورد نظر را در سایت اینترنتی ما مشاهده نمایید.

فروش بهترین نوع خط کامل تولید گیاهان دارویی در کرج

امروزه فروش بهترین نوع دستگاه بسته بندی در کرج به حدی گسترده شده است که بسیاری از کشورهای خارجه خواهان و خواستار انواع مختلف دستگاه های بسته بندی ایرانی هستند و آنها را با کیفیت بسیار بالا خریداری می کنند.
سایت اینترنتی ما به عنوان یکی از پایانه های فروش بهترین نوع خط کامل گیاهان دارویی در کرج، دستگاه های متفاوتی را با کیفیت بسیار بالا هم در داخل و هم در خارج از ایران به فروش می‌رساند و محصولات را با کیفیت بالایی به دست مصرف کنندگان می رساند.
اگر به دنبال خرید خط کامل تولید گیاهان دارویی هستید، می توانید با استفاده از سایت اینترنتی ما اقدام به ثبت سفارش و خرید محصول مورد نیاز خود کنید همچنین تنوع بسیار بالایی از محصولات را مشاهده نموده و قیمت محصولات مختلف را استعلام بگیرید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دستگاه صنعتی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

Published

on

خرید دستگاه چیپس سیب زمینی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی به عنوان یکی از خوراکی های پر طرفدار امروزه به خوبی در میان مصرف کنندگان جایگاه خود را پیدا کرده است و از محبوبیت ویژه ای بین مردم از کودکان تا بزرگ سالان و حتی افراد سالمند بر خور دار است، بنا بر این خرید دستگاه چیپس‌ سیب‌ زمینی به‌ منظور راه ‌اندازی خط چیپس‌ سیب زمینی می‌ تواند انتخابی هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری گذاری در صنعت خوراکی ‌ها باشد.
مراحل تولید چیپس‌ سیب‌ زمینی کدام است و قیمت خط تولید چیپس‌ سیب‌ زمینی چقدر است، از جمله سوالاتی است که در این مقاله به آنها پاسخ می ‌دهیم. همچنین شما برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در شرکت مولتی رایان در تماس باشید.

دستگاه چیپس سیب زمینی

دستگاه چیپس سیب زمینی

مراحل خط چیپس ‌سیب ‌زمینی

به منظور تولید و ارائه یک چیپس‌ سیب‌ زمینی با کیفیت لازم است مراحلی طی شود تا محصولی که به دست مصرف‌کننده می‌ رسد از کیفیت لازم بر خور دار باشد تا بتواند رضایت مندی مشتریان را جلب کند. یکی از با کیفیت ترین خط های تولیدی سیب زمینی برای شرکت مولتی رایان می باشد، که عرضه کننده بهترین محصولات هستند.

برداشت سیب زمینی

اولین مرحله برای شروع فرایند تولید چیپس سیب زمینی، برداشت سیب‌ زمینی های باکیفیت از زمین های پرورش دهنده سیب زمینی می باشد که در عین ساده بودن، نقش پر رنگی در با کیفیت بودن چیپس تولید شده دارد.

سرند خاک گیری

این دستگاه اولین بخش از خط تولیدی چیپس ‌سیب‌ زمینی است که به منظور پاک کردن سیب ‌زمینی های برداشت شده از هر گونه گل و خاک استفاده می شود.
عملکرد دستگاه سرند ‌خاک گیر به این شکل می‌ باشد که سیب‌ زمینی هایی که در سطح خود خاک و گل دارند را داخل این دستگاه ریخته تا از طریق ویبره ایجاد شده توسط دستگاه سرند خاک گیر همه خاک ها از سیب‌ ‌زمینی ‌‌ها جدا بشوند.
گل ‌و ‌خاک باقی‌ مانده از سیب‌ زمینی ها به بخش‌ کیسه‌ گیری برای ریختن داخل کیسه ها منتقل می شوند.
سیب‌ زمینی‌ های عاری از هر گونه گل و خاک حالا برای مرحله بعدی یعنی جدا سازی یا سورتینگ آماده است.

جدا سازی یا سورتینگ در خط‌ تولید‌ چیس ‌سیب‌ زمینی

مسلما همه سیب‌ زمینی ‌های برداشت‌ شده دارای ابعاد یکسان و مناسب برای تهیه چیپس‌ سیب‌ زمینی‌ نیستند، پس به دستگاهی نیاز است تا سیب‌ زمینی با اندازه ‌های مختلف را از یک دیگر تفکیک کنیم.
سیب‌ زمینی ‌های سایز متوسط و نسبتا درشت‌ انتخاب ‌های بهتری برای خط‌ چیپس‌ سیب ‌زمینی می باشد اما سیب‌ زمینی‌ های خیلی کوچک و یا خیلی‌ درشت دور ریخته نمی ‌شوند بلکه برای مصارف دیگر در صنایع‌ غذایی استفاده می شوند، مثلا سیب ‌زمینی ‌های کوچک تر در صنعت تولید سالاد الویه کاربرد دارد و این منجر به حداکثر بهره ‌وری از محصول برداشت شده می ‌شود.

مرحله جداسازی دستگاه چیپس سیب زمینی

مرحله جداسازی دستگاه چیپس سیب زمینی

 بازبینی و جداسازی سیب زمینی‌های خراب توسط نوار بازبینی

پس از جدا سازی و تفکیک سیب‌ زمینی‌ های برداشت شده بر مبنای اندازه، نوبت به جدا سازی بر اساس سالم و یا نا سالم بودن آن ها می‌ رسد که در این مرحله سیب ‌زمینی ‌های خراب، پوسیده و گندیده به وسیله یک نوار نقاله جدا می‌ شوند و بازرسی انسانی توسط دو نیروی کارگر انجام می ‌شود. شرکت مولتی رایان در صنعت خوراکی جز با کیفیت ترین تولید کنندگان می باشد، برای مشاوره بیشتر با پشتیبانی تماس بگیرید.

مرحله شست‌ و شو سیب ‌زمینی ‌‌ها توسط دستگاه شستشو

سیب‌ زمینی ‌هایی که از مراحل قبلی عبور کرده و وارد این قسمت می شوند قبل از اینکه پخته شوند باید تحت شست ‌شو قرار بگیرند، دستگاه ‌هایی که در این قسمت از خط چیپس‌ سیب ‌زمینی‌ قرار گرفته اند از طریق عملکرد چرخشی که دارند، به ‌خوبی همه ی خاک و گل باقی مانده در سطح سیب‌ زمینی ‌ها را می کنند. این بخش شست‌ و شو اولیه است، برای شستشوی ثانویه لازم است توسط دستگاه مخصوص و بدون دخالت نیروی انسانی آب‌کشی و شست‌ و شو ثانویه سیب‌ زمینی ها انجام شود.

پوست گرفتن سیب‌ زمینی ها بوسیله دستگاه پوست‌کن

بعد از اتمام فرایند شستشو و آب‌کشی نوبت به پوست گرفتن سیب‌ زمینی‌ها می رسد، سیب ‌زمینی ‌های شسته شده به وسیله یک نوار به سمت دستگاه پوست ‌کن انتقال داده می ‌شوند تا هر گونه خرابی احتمالی موجود روی سطح سیب‌ زمینی‌ ها و پوست شان به خوبی جدا شود. این امر تاثیر به ‌سزایی روی رنگ چیپس تولید شده دارد و هرچه این مرحله با دقت ‌تر انجام شود سیب زمینی ‌های تولیدی خوش رنگ ‌تر خواهند بود.

برش سیب‌ زمینی‌ها بوسیله دستگاه اسلایس کننده

این مرحله با هدف برش خوردن سیب ‌زمینی‌ ها به صورت دایره ای و گرد انجام می‌ شود که به آن اسلایس کردن می ‌گویند. در این مرحله از دستگاهی متشکل از تیغه های تیز به جنس استیل که ضد زنگ می باشند استفاده می شود. هرچه برش‌ ها یا به ‌اصطلاح ورقه ها منظم تر و با اشکال یکسانی باشند باعث ایجاد یک نواختی شکل چیپس سیب ‌زمینی‌ می شود که از نظر بصری برای مصرف کننده و خریداران بسیار خوشایند خواهد بود.
علاوه بر آن اگر همه سیب ‌زمینی ‌ها به صورت یکسان برش داده شوند، فرآیند پخت بهتر صورت می‌ گیرد چرا که سیب ‌زمینی‌ ها با ضخامت یکسان به صورت کاملا یک نواخت سرخ می شوند.

بلانچ کردن سرد و گرم

بعد از ورقه ورقه کردم سیب‌ زمینی‌ ها نوبت به بلانچ گرم و سرد به وسیله دستگاه می رسد که تکمیل کننده کار هم هستند. دستگاه بلانچ ‌کننده گرم و سرد باعث می ‌شود تا نشاسته اضافه سیب‌ زمینی‌ های حلقه حلقه شده از آن جدا شود، کارایی بعدی بلانچر ها به ‌منظور آنزیم زدایی از سیب ‌زمینی ‌های ورقه شده می باشد.

 آب گیری به وسیله دستگاه آب ‌گیر یا سانتریفیوژ

بعد از اینکه عمل شستن و آنزیم زدایی سیب ‌زمینی ‌ها به اتمام رسید باید آب اضافی موجود روی سطح سیب‌ زمینی ‌ها به خوبی گرفته و خشک شوند تا برای مرحله بعدی که سرخ شدن است، آماده باشند.
برای این کار از دستگاه ها و نوار های آبگیری استفاده می ‌کنند و در خط چیپس ‌سیب‌ زمینی‌ به ‌روش سنتی از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می ‌شود. به روز بودن تجهیزات در روند تولید بسیار اهمیت دارند، مولتی رایان با استفاده از جدید ترین وسائل این صنعت، پیشرفت چشم گیری در تولیدات خود داشته است.

 سرخ کردن سیب ‌زمینی ‌ها به وسیله فر های مخصوص پخت

شاید این قسمت، ‌پر اهمیت ترین بخش از خط چیپس سیب ‌زمینی باشد، دستگاه های بکار رفته در این مرحله به وسیله اعمال حرارت بصورت غیر مستقیم و روغن کاملا داغ منجر به سرخ شدن سیب زمینی ها و چیپسی شدن آن ها می‌ شود تا سیب‌ زمینی ‌ها بافتی کاملا ترد و لذیذ پیدا کنند.
دو فاکتور مهم در این بخش، خشک و بدون آب بودن سیب ‌زمینی و داغ بودن کامل روغن سرخ ‌کردنی می ‌باشد. فر های پخت به صورت مکانیزه و اتومات کار می ‌کنند اما قابلیت تنظیم دما و سرعت را دارند.

روغن گیری چیپس ها بوسیله دستگاه های روغن گیر

بعد از اتمام پخت، سیب ‌زمینی ‌هایی که حالا تبدیل به چیپس شده اند  از دستگاه پخت خارج می شوند و از طریق یک نوار به صورت خودکار به دستگاهی که وظیفه‌ی روغن گیری را دارد منتقل می‌ شوند تا روغن‌ اضافی را از طریق فن ها و حرارت دادن از سیب ‌زمینی ها خارج شوند و روغن‌ های اضافی خارج شده به یک مخزن دیگر منتقل می ‌شوند.
ما حاصل کار، چیپس ‌سیب ‌زمینی یک دست و عاری از هرگونه روغن اضافه است که تقریبا به مراحل پایانی از خط‌ تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی رسیده است. برای آن که در خط تولیدی خود موفقیت های بیشتری کسب کنید، حتما از افراد معروف در این حوزه همانند شرکت مولتی رایان مشاوره بگیرید.

طعم دادن به چیپس ب وسیله دستگاه طعم ‌دهنده

اسانس ‌ها و طعم ‌های موجود برای چیپس ‌سیب‌ زمینی آن ‌قدر متنوع شده است که به خوبی می تواند هر سلیقه‌ ای را راضی نگه داشت . طعم دهنده‌ های موجود در بازار به صورت پودر های آماده می باشند.
این طعم دهنده ها از کچاپ گرفته تا فلفلی یا طعم های جدید تر مثال انواع مختلف پنیر و… را می ‌توان از طریق دستگاه طعم دهنده و به بوسیله پاشیدن روی چیپس های سیب ‌زمینی اضافه کرد و سپس این افزودنی‌ های طعم دهنده به خوبی با چیپس‌ سیب ‌زمینی ترکیب می شوند تا آماده قرار گرفتن در بسته بندی ‌ها باشند.

دستگاه بسته‌بندی کننده چیپس

این دستگاه مرحله آخر از خط ‌تولید‌‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی می باشد که توانایی بسته بندی چیپس‌ های تولید شده را دارد که بسته به حجم تولیدی در هر خط تولید، از دستگاه‌ ها با ظرفیت‌ های متفاوتی استفاده می ‌شود.
در پایان مراحل تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی از دستگاه‌ های چهار و دو توزین استفاده می ‌شود که شامل دستگاه بالا برنده، بسته بندی، تاریخ نویس، تزریق ‌کننده ازت، نوار بسته بندی و پاکن زن می باشد. چیپس ها را می ‌توان در انواع مختلفی از ابعاد و وزن های موجود در دستگاه بسته ‌بندی نمود.

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

قیمت خط تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی در تهران و کرج چقدر است؟

برآورد قیمت انواع دستگاه تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی، از دستگاه چیپس ساز خانگی تا دستگاه تولید چیپس در مقیاس صنعتی، براساس ظرفیتی که قادر به تولید چیپس هستند، کارایی، خودکار و یا نیمه‌ خودکار بودن، فناوری ‌های به کار رفته در آن و چندین فاکتور دیگر انجام می شود.
بنا بر این ارائه یک قیمت دقیق ممکن نیست اما توصیه می کنیم برای این که بتوانید در بازار های خرید و فروش و پخش انواع دستگاه چیپس، کالای مورد نظر تان را پیدا کنید، به بررسی ویژگی انواع دستگاه تولید چیپس در سایت ها و نمایندگی های عرضه کننده این دستگاه همانند مولتی رایان بپردازید تا انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

دستگاه چیپس ساز خانگی

امروزه دستگاه تولید چیپس در مقیاس های کوچک تر نیز در بازار وجود دارد. استفاده از دستگاه تولید چیپس خانگی می تواند به این منظور باشد که هر زمانی هر یک اعضای خانواده به فکر خوردن چیپس افتاد، شما به راحتی و در کم ترین زمان بتوانید یک چیپس خانگی خوشمزه و البته با درصد جذب کمتر روغن برای اعضای خانواده فراهم کنید، اما خرید دستگاه کوچک تولید چیپس همیشه برای مصرف خانگی نیست و می تواند به منظور راه اندازی یک کسب و کار کوچک باشد.
ایده ای که علی رغم صرف هزینه کم می تواند بسیار پرسود باشد، پس اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید و سرمایه کافی ندارید، می‌ توانید با خرید یک دستگاه چیپس ساز خانگی در کرج و تهران به درآمد زایی دست پیدا کنید.

سخن آخر

راه ‌اندازی خط تولید انواع خوراکی ها از جمله خط‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی می تواند ایده ای خوب به عنوان یکی از راه های کار آفرینی باشد. اگر ایده راه ‌اندازی‌ خط ‌تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی در تهران و کرج را دارید و یا همین حالا هم صاحب یک خط‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی هستید، سعی کنید همواره با آگاهی یافتن از پیشرفت های حاصله در انواع دستگاه تولید چیپس به روز ترین دستگاه ها را چه در مقیاس صنعتی و چه یک دستگاه کوچک تولید چیپس در اختیار داشته باشید.
همچنین شما می توانید برای گرفتن مشاروه با پشتیبان های سایت شرکت بزرگ مولتی رایان نیز در تماس باشید.

مطالب دیگر را میتوانیددر سایت رپورتاژ مشاهده فرمایید.

Continue Reading

دستگاه صنعتی

خط تولید میوه جات خشک

Published

on

دستگاه میوه خشک کن

خط تولید میوه جات خشک
در این مقاله می توانید با مراحل خط تولید میوه های خشک آشنا شوید و دستگاه های مورد نیاز این خط تولید را بشناسید. همچنین می توانید پیش زمینه ای از این تجارت را مطالعه کنید.
آنچه در این مقاله خواهید خواند:
تولید میوه خشک
مراحل خط تولید میوه جات خشک

این مقاله برای پاسخ به دو سوال مهم نگارش شده است. سوال اول این که چرا میوه ها را خشک می کنند؟ و سوال دوم، چه مراحلی برای خشک کردن میوه ها باید طی شود؟ پاسخ به این دو سوال پر تکرار و مهم را می توانید با مطالعه ی این مقاله به دست آورید.
میوه های خشک از جمله تنقلات محبوب در بین ما ایرانی ها هستند که از سالیان دور تا به امروز مورد استقبال همگان قرار گرفته اند. هدف از انجام این کار جلوگیری از فساد مواد غذایی است. همچنین این فرایند باعث ماندگاری بیشتر این میوه ها نیز می شود و می توان در تمام طول سال از آن ها بهره برد.
اما امروز و در این مقاله قصد داریم به سراغ خط تولید میوه جات خشک برویم. خط تولیدی که امروزه به خاطر توجه زیاد مردم بسیار پر کار شده و حجم میوه جات خشک بیشتری را تولید می کند. این مقاله یک معرفی جامع از مراحل کار این خط تولید است.

تولید میوه خشک

در دنیای امروز با توجه به افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به میوه جات باید از هر گونه دور ریز جلوگیری کرد و به هر شکلی از مواد خوراکی استفاده کرد. یکی از شیوه های مورد استفاده از میوه ها، خشک کردن آن ها است. چرا که با گرفتن رطوبت از میوه ها می توان از فاسد شدن آن ها جلوگیری کرد و باعث می شود تا میوه ها عمر بیشتری داشته باشند.
خشک کردن میوه ها در خط تولید باعث می شود تا یک لایه حفاظتی روی میوه ها کشیده شود تا بتوان مدت زمان بیشتری آن ها را نگهداری کرد. همچنین با انجام فرایند خشک کردن حجم و اندازه ی این میوه جات کمتر می شود و برای صادرات مناسب تر خواهند بود.
پیش تر و قبل از همه گیری تولید میوه های خشک، برای سالم ماندن میوه ها باید از یخچال های بزرگ برای سالم نگه داشتن و کاهش سرعت فاسد شدن استفاده می شد. این روش هم هزینه ی بیشتری داشت و هم باعث آلوده شدن محیط زیست می شد. اما با همه گیر شدن روش خشک کردن میوه جات، این روش جایگزین روش قبل شد. چرا که هم هزینه ی کمتری دارد و هم نگهداری آن ساده تر است.

مراحل خط تولید میوه جات خشک

برای تولید میوه جات خشک که به آن ها چیپس میوه هم می گویند باید از مواد اولیه مناسب استفاده کرد. میوه هایی که در این فرایند خشک می شوند باید به حد مطلوبی رسیده باشند تا محصول نهایی این خط تولید برای مصرف کننده قابل قبول و مناسب باشد.
استفاده از مواد اولیه نامرغوب و له شده قطعا باعث ایجاد یک محصول بی کیفیت می شود و مردم به هیچ عنوان یک محصول نامناسب را خریداری نمی کنند. میوه ای برای خشک شدن مناسب است که مقاوم و سالم باشد و بتواند در تمام طول فرایند خشک کردن سالم بماند.

شستشوی اتوماتیک میوه جات

قبل از این که میوه ها برای شستن آماده شوند باید آن ها را در حوضچه هایی قرار داد تا به خوبی خیس شوند. این کار باعث می شود تا آلودگی ها و چسبندگی ها از میوه جدا شود و مواد آلوده به بخش بعد انتقال پیدا نکند. این روش با استفاده از آب گرم انجام می شود تا سرعت روند کار بیشتر شود.
حال که آلودگی های اولیه از میوه ها جدا شد زمان شستن آن ها رسیده است. برای این کار باید میوه ها را درون دستگاه شستشو قرار داد تا به خوبی شسته شوند. دستگاه های شستشو دارای چندین مخزن هستند که آب در آن ها با سرعت و قدرت در گردش است و میوه ها را می شوید و گل ها را از آن ها جدا می کند.
فرایند شستشو چد مرحله ای است و با یک بار شستشو میوه ها به مرحله ی بعد نمی روند. بعد از هر بار شستشو آب مخزن آلوده به گل و لای می شود که لازم است برای شستشوی مجدد، آب مخزن تعویض شود.

دستگاه میوه خشک کن

آبکشی میوه ها

بعد از شستشو، میوه ها بر روی دستگاه بعد رفته تا فرایند آبکشی انجام شود. این فرایند نوعی شستشوی دوباره است که در آن میوه ها روی یک نوار استیل قرار می گیرند و توسط دستگاه با استفاده از آب فشار قوی به طور کامل آبکشی می شوند.

پوست گیری

برای فراواری و تولید میوه جات خشک باید پوست آن ها گرفته شود تا بتوان یک محصول استاندارد و در خور مشتری را تولیدکرد. در گذشته این فرایند توسط کارگران و با استفاده از دست انجام می گرفت که هزینه ی بسیار بالایی داشت و زمان بیش از اندازه ای صرف آن می شد.
اما امروزه دستگاه های صنعتی جای کارگران را گرفته اند و استفاده از آن ها می تواند در صرفه جویی در وقت و هزینه مفید واقع شود. امروزه پوست گیری به دو روش انجام می شود. یکی با استفاده از دستگاه و به صورت نیمه اتوماتیک است و دیگری با استفاده از ماده ای شیمیایی انجام می گیرد.

هسته گیری

همان طور که می دانید تمامی میوه ها در این مسیر نیازی به هسته گیری ندارند و می توانند از این مرحله عبور کنند. میوه هایی مثل کیوی، موز، پرتقال و از این دست میوه ها که هسته ندارند از این مرحله به سرعت عبور می کنند. در طرف دیگر میوه هایی مثل سیب و گلابی باید در این مسیر هسته گیری شوند.
این فرایند به صورت کامل توسط دستگاه انجام می شود و هیچ گونه دخالتی توسط نیروی انسانی صورت نمی گیرد. دستگاه های هسته گیر به صورت کاملا اتوماتیک و با سرعت بالا هسته ها را از میوه ها جدا می کنند و به مرحله ی بعد می فرستند.

تبدیل میوه با استفاده از اسلایسر

حال تمامی میوه ها بدون هسته هستند و می توان آن ها را تبدیل کرد. تبدیل در این مرحله به معنای تکه تکه کردن یا ورقه ورقه کردن یا رشته رشته کردن است. دستگاه های اسلایسر با سرعت بالا میوه ها را در سایز ها و اندازه هایی که قبلا برای دستگاه تعریف شدند برش می دهند تا به محصول دلخواه برسند.
دستگاه اسلایسر دارای دو نوع دستی و برقی است که با توجه به نیاز کارخانه و میزان بودجه می توان آن ها را تهیه کرد. تیغه های این دستگاه برای هر نوع برش متفاوت است و می توان برای برش های مختلف از تیغه های متفاوت استفاده کرد.

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن

برای ادامه ی روند تولید میوه خشک نیاز به دستگاه خشک کن داریم. این دستگاه دو نوع مختلف دارند که شامل کابینی و تونلی است. هر کدام از این دستگاه ها برای نیاز های مختلفی ساخته و در اختیار مشتریان قرار گرفته اند.
دستگاه کابینی خود به دو دسته تک کابین و دو کابین تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در میزان میوه ای است که می توانند در هر بار استفاده خشک کنند. دستگاه دو کابین می تواند دو برابر دستگاه تک کابین میوه خشک کند.
دستگاه های تونلی هم مخصوص کارخانه های بزرگ است که حجم کاری بالایی دارند و به صادرات می پردازند. کارخانه های بزگ از این دستگاه برای خشک کردن میوه ها استفاده می کنند چرا که حجم میوه ی بسیار بالایی را در هر با استفاده می تواند خشک کند.

دستگاه میوه خشک کن

تفکیک

حال که میوه ها به صورت کامل و با استفاده از دستگاه خشک شدند نوبت به دسته بندی و تفیکی آن ها می رسد. این فرایند برای درجه بندی محصولات و جداسازی محصولات با کیفیت تر انجام می گیرد. همچنین در پایان این فرایند میوه های یک دست در یک گروه قرار می گیرند که می تواند نشان دهنده ی نظم و دقت در مرحله ی تفکیک را نمایش دهد.
بسته بندی
بسته بندی آخرین مرحله است. در این مرحله میوه ها وارد دستگاه بسته بندی می شوند و به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه در بسته بندی های شیک و جذاب قرار می گیرند.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading

دستگاه صنعتی

خط تولید سبزی خشک

Published

on

خط تولید سبزی خشک

خط تولید سبزی خشک

مراحل تولید سبزی خشک کدام اند؟ تولید سبزی خشک متشکل از چه تجهیزاتی است؟ برای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن در تهران و کرج چقدر باید هزینه کنید؟

 

مطلبی که در ادامه می خوانید می تواند به شما برای پیدا کردن پاسخ به این سوالات درمورد راه اندازی خط تولید سبزی خشک و خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن در تهران و کرج کمک کند. همچنین شما با مراجعه به سایت مولتی رایان می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

خط تولید سبزی خشک

مراحل که در خط تولید سبزی خشک دیده می شوند کدام اند؟

1) خرید سبزی

2) شستن و پاک سازی

3) ضد عفونی کردن

4) خرد کردن

5) خشک کردن

6) درجه بندی

7) فرموله کردن

8) دسته بندی کردن

9) انبار کردن

فراهم آوردن سبزی های مورد نیاز به عنوان مواد اولیه اصلی 

اغلب از چندین نوع سبزی در معمولا ۶ نوع سبزی به عنوان مواد اولیه در فرایند تولید سبزی خشک استفاده  می شود که عبارت اند از : اسفناج، شنبلیله، تره، جعفری، گشنیز و شوید

 

مرحله شستن و پاک سازی سبزیجات

هدف از این مرحله این است که با شستن مناسب و اصولی همه علف های هرز و سایر مواد اضافی همراه با سبزیجات مانند شن و خس و خاشاک همراه سبزیجات اصلی، از آن ها جدا شوند. برای این امر سه مرحله باید طی شود:

الف) خیساندن سبزیجات

ب) شستن سبزی ها

پ) آبکش کردم سبزی ها

قبل از هر چیز بخش اعظمی از مواد نا خالصی همراه سبزیجات به وسیله کارگر ها و به صورت دستی از روی نوار سورت برداشته  می شود. سبزی های پاک شده بعدا وارد حوضچه های مملو از آب برای خیس خوردن برای مدت زمان حداکثر ۱۲۰ دقیقه قرار داده می شوند.

 

ضدعفونی کردن سبزیجات در خط تولید سبزی خشک

مرحله بعدی در کارخانه خشک کردن، ضد عفونی کردن سبزیجات است، برای این منظور از ماده ای به نام پر کلرین استفاده می شود که به آب افزوده می شود و بعد از آن سبزیجات به خوبی شسته و تمیز می شوند.  بعد از این ها نوبت به آب کشی کردن سبزیجات با آب ساده برای تمیز کردن نهایی سبزیجات از هر گونه کلر باقی مانده و یا سایر نا خالصی های همراه می باشد، برای حذف آب اضافی از دستگاه هایی به نام نوار های نقاله مشبک و یا سانتریفوژ ها استفاده می شود.

 

مرحله خرد کردن سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات 

خرد کردن سبزیجات از طریق دستگاه های سبزی خرد کن  با هدف کوتاه تر کردن زمان لازم برای خشک کردن سبزیجات می باشد، به این ترتیب که هوای خشک با سطح بیشتری از سبزیجات در تماس خواهد بود و آب میان بافتی موجود در سبزیجات نیازمند طی مسیر کوتاه تری برای خروج از بافت سبزی می‌باشد و این دو در نهایت منجر به سرعت بخشیدن به فرایند تولید سبزی خشک می شوند.  شرکت مولتی رایان یکی از معتبر ترین شرکت های تولیدی سبزی خشک می باشد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت مولتی رایان مراجع کنید.

خشک کردن سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات

این مرحله نیازمند دستگاه ها و تجهیزاتی است که به وسیله تیغه های برنده و بسیار تیز خود سبزی ها به قسمت های کوچکتر و یا به شکل خلالی خرد می شوند، البته قبل از هرچیز باید فرایند آنزیم بری برای سهولت در امر خشک کردن سبزیجات و پیش گیری از قهوه ای شدن ناشی از فعالیت آنزیم ها و نرم تر شدن یافت سبزیجات انجام پذیرد.

انواع روش های خشک کردن بر اساس نوع سبزی می باشد که شامل موارد زیر می شود.

الف)  استفاده از آب جوش و یا بخار آب (حرارتی)

ب)  استفاده از گاز دی اکسید گوگرد  (غیر حرارتی)

 

درجه بندی کردن سبزی های خشک

این بخش از فرایند تولید سبزی خشک به منظور ارزیابی کیفیت سبزی های خشک شده و درجه بندی آن ها انجام می پذیرد که فاکتور هایی مثل خشک شدن یک نواخت، ابعاد و رنگ سبزی های خشک و عطر، آن ها تقسیم بندی کرد که از ممتاز ترین درجه های درجه های یک، دو و…. تقسیم بندی می شوند. مولتی رایان شرکتی است که با استفاده از بهترین سبزی ها، درجه یک ترین  سبزی خشک را ارائه می دهند.

 

مرحله فرموله کردن سبزی خشک

از آن جایی که در خط تولید سبزی خشک صنعتی، انواع سبزی ها به صورت کاملا مجزا از هم خشک می شوند، در نهایت و برای غذاهایی مثل قورمه سبزی، کوکو سبزی و… به نسبت های مشخصی با یک دیگر مخلوط و ترکیب می شوند.

 

مرحله بسته بندی کردن سبزی های خشک 

سبزی های خشک به منظور جلوگیری از خروج عطر و بوی آن محصول و نفوذ نم و اشعه خورشید باید به خوبی بسته شوند و در ادامه به وسیله گاز ازت نگهداری و انبار شوند. که این موضوع باعث بهتر شدن هرچه بیشتر شرایط محیطی برای نگهداری سبزی خشک و بیشتر شدن مدت زمان نگهداری سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات می شود. استفاده از بسته های تجزیه پذیر بر خلاف بسته بندی هایی که تجربه پذیر نیستند مثل بسته بندی پلیمری بخاطر اینکه باعث کمک به محیط زیست می شود، انتخاب بهتری است، در نهایت هم باید مهر استاندارد روی بسته ها ضرب شود.

 

مرحله انبار کردن سبزی های خشک شده

در خط تولید سبزی خشک، انتهای مسیر به انبار کردن سبزی ها منتهی می شد که هدف دور نگه داشتن سبزی های خشک شده از اشعه خورشید، گرمای زیاد، رطوبت، حشره های موذی می‌ باشد. حفظ و یک نواختی دما و رطوبت در محیط انبار از خراب شدن محصولات و رشد کپک جلوگیری می کند و محصول نهایی باید فاقد هر گونه عطر و رنگ غیر طبیعی که نشان دهنده خراب شدن سبزی خشک باشد.

 

رعایت چه مواردی برای نگهداری و انتقال انواع سبزی در خط تولید سبزی خشک ضروری است؟

سبزیجات به واسطه داشتن میزان بسیار زیادی از آب میان بافتی و رطوبت بسیار، مستعد پلاسیدگی و فساد می باشند که باعث از بین رفتن آن ها می شود. پس با توجه به این موضوع  این محصولات باید در زمان بسیار کوتاهی  برداشت شده و به منظور ادامه فرایند به کارخانه خشک کردن سبزی منتقل شوند.

ایده آل ترین زمان برای برداشت سبزیجات، زمانی است که هوا به خنک ترین حالت خود می رسد یعنی حوالی غروب و صبح هنگام، علاوه بر آن به نظر می رسد که در آن زمان  سبزی ها طعم و کیفت بهتری نیز دارند.

 

مناسب ترین سبزیجات برای استفاده در خط تولید سبزی خشک کدام اند؟

سبزی ها باید زمانی برداشت شوند که به اندازه رشد کرده اند و خیلی کوچک نیستند، به نحوی که از رشد کافی بر خور دار نباشند و یا بیش از حد رشد نکرده اند که ساختار شان سبب از دست دادن آب میان بافتی و خشک شدن گیاه شود و حالت چوبی فرم گرفته باشد. اگر قرار به خشک کردن سبزیجاتی مثل اسفناج و شوید باشد اهمیت این موضوع دو چندان می شود چرا که خیلی سریع تر از سایر انواع سبزی ها دچار پلاسیدگی می شوند.

پس با توجه به اهمیت این موضوع، همیشه به میزان نیاز از این سبزی ها برای تهیه و تولید سبزی خشک صنعتی، تهیه کنید. برای اطلعات بیشتر به سایت مولتی رایان مراجعه کنید.

 

استفاده از انواع دستگاه سبزی خشک کن در خط تولید سبزی خشک در کرج

الف) دستگاه خشک کن تونلی

ب) دستگاه خشک کن نواری

 

دستگاه خشک کن تونلی

این دستگاه حاوی چند ین مشعل برای تولید گرما می باشد که می توان بر اساس نوع سبزی، مقدار گرما و حرارت را تنظیم کرد تا حداکثر کارایی را داشته باشد، قسمت دیگر مهمی که در یک دستگاه خشک کن تونلی به چشم می‌خورد، فن ها هستند که باعث به حرکت درآوردن و در جریان بودن گرما و حرارت به صورت یک نواخت روی همه سبزی ها می شود تا همه سبزی ها به خوبی خشک شوند.

دستگاه خشک کن نواری به خاطر حجم بزرگی که دارد می تواند میزان زیادی از سبزی را به یک باره خشک کند و از این حیث در کارخانه خشک کردن سبزیجات مورد استقبال قرار می گیرد.

 

دستگاه خشک کن نواری

منظور از نوار در این دستگاه، همان نوار های نقاله هستند که به اختصار دستگاه نواری نامیده می شوند. سبزی ها از طریق نوار های نقاله درون دستگاه تا به اتمام رسیدن فرایند خشک کردن به حرکت در می آیند و در نهایت سبزی خشک شده از دستگاه خارج می شود.

بسته به زوج یا فرد بودن تعداد نوار های نقاله محصول نهایی می تواند از سمت دیگر و یا از یک سمت خارج شود، در دستگاه هایی که داری نوار به تعداد زوج هستند، سبزی و یا هر ماده اولیه و محصول نهایی هردو از یک سمت خارج می شوند. اما در مورد دستگاه های با نوار به تعداد فرد، ماده اولیه مثل سبزی از یک سمت که وردی است و محصول نهایی از سمت دیگر که خروجی است، خارج می گردد.

 

قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن در کرج چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال رقم مشخصی را نمی توان بیان کرد، چرا که امروزه دستگاه میوه خشک کن در ظرفیت های مختلف و با کارکرد های خانگی و تجاری وجود دارد که متناسب با امکانات و تکنولوژی های بکار رفته در آن، قیمت های مختلف خواهند داشت، لذا برای پیدا کردن دستگاه مورد نظر منطبق بر نیاز تان بهتر است به سراغ مشاوره با کارشناسان مربوطه ما در شرکت مولتی رایان بروید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading

برترین ها