Connect with us

وبلاگ

زخم بستر

Published

on

زخم بستر

این مقاله راهنمایی کاملی در خصوص بیماری زخم بستر و روش های مقابله با آن است.

سر فصل های مقاله

 1. زخم چیست؟
 2. زخم بستر چیست؟
 3. مراحل شکل گیری زخم بستر
 4. زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟
 5. مهم ترین عوارض زخم بستر
 6. راهکاری های مناسب برای پیشگیری از زخم بستر
 7. درمان زخم بستر
 8. مراحل درمان زخم بستر

شاید شایع ترین نوع از زخم های مزمن، زخم بستر باشد. زخمی که به واسطه ی جدال پوست و استخوان ایجاد می شود و اگر توسط متخصصین درمان نشود می تواند جان بیمار را هم به خطر بیندازد.

به همین دلیل امروز و در این مقاله تیم کلینیک زخم دکتر امیر عزتی مقاله ای را برای شما عزیزان آماده کرده تا تمام آن چیزی که هر فردی باید در خصوص این بیماری بداند را به شما آموزش دهد.

قبل از پرداختن به ادامه ی مطلب از شما خواننده ی گرامی درخواست می شود تا در صورتی که فرد یا افرادی را می شناسید که به این بیماری مبتلا هستند، حتما این مقاله را برای آن ها نیز ارسال کنید تا بتوانند از مبارزه با این بیماری سهمگین پیزور از میدان خارج شوند.

 • زخم چیست؟

معمولا وقتی حرف از زخم می شود، ذهن افراد به سمت زخم های سطحی مثل زخم ناشی از بریدن دست با چاقو یا زخم هایی که به واسطه ی زمین خوردن ایجاد می شود می رود. اما برای برخی دیگر وقتی صحبت از زخم می شود خاطرات تلخی تداعی می شود.

به طور کلی دو نوع زخم داریم. زخم هایی که روند طبیعی درمان را طی می کنند و به طور نرمال و طی گذشت زمان درمان می شوند و زخم هایی که روند طبیعی و نرمال درمان را طی نمی کنند و درمان آن ها ممکن است تا ماه ها به طول بینجامد.

زخم هایی مثل زخم دیابتی، زخم عروقی و زخم بستر که در این مقاله به طور کامل به آن خواهیم پرداخت از جمله زخم هایی هستند که درمان آن ها نیاز مند صبوری، دقت و مراقبت طولانی مدت است.

 • زخم بستر چیست؟

اگر با مطالعه ی بخش قبل این سوال برای شما هم پیش آمده که زخم بستر دقیقا به چه نوع زخمی گفته می شود، نگران نباشید چرا که پاسخ آن را به طور کامل در این بخش خواهید گرفت.

زخم بستر یا زخم فشاری به زخمی گفته می شود که به دلیل فشار بیش از اندازه و طولانی مدت روی بخشی از بدن ایجاد می شود. عموما این زخم در افراد سالمند و کسانی که توانایی حرکتی خود را از دست داده اند ایجاد می شود.

اکثرا این این نوع زخم در نواحی ایجاد می شود که پوست روی برجستگی های استخوان قرار دارد. این نواحی شامل آرنج ها، سر زانو ها استخوان لگن و قوزک پا هستند که باید در افرادی که توانایی حرکتی نرمال را ندارند به طور مستمر مورد بررسی قرار بگیرند.

زخم بستر چیست؟

زخم بستر چیست؟

 • مراحل شکل گیری زخم بستر

طبق بررسی هایی که در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی روی بیماران مختلف صورت گرفته زخم بستر معمولا خود را در چهار مرحله مختلف نمایان می کند. هر چه این مراحل پیش بروند و مورد درمان قرار نگیرند زخم گستره ی بیشتری از پوست را می خورد و جلو می رود. این چهار مرحله شامل موارد زیر می شوند.

 1. مرحله ی اول چندان نشانه ی خاصی ندارد و ممکن است کمی درد در سطح پوست احساس کنید. در افرادی که پوستی سفید دارند تغییر رنگ پوست به قرمز می تواند از اولین نشانه های شروع زخم بستر باشد.
 2. ایجاد زخم در مرحله ی دوم شکل می گیرد. زخم در این مرحله به شکل تاول خود را روی پوست نمایان می کند و با تغییر رنگ به قرمز و زرد همراه می شود.
 3. در مرحله سوم زخم عمیق تر می شود. پوست رویی از بین می رود و چربی زیر پوست نمایان می شود. رنگ زخم تیره می شود و گستره ی آن روی پوست بیشتر می شود.
 4. در آخرین مرحله که زخم به نهایت تخریب خود می رسد به راحتی می توان استخوان ها را مشاهده کرد. چرا که پوست رویی و چربی زیر آن به طور کامل از بین رفته و زخم بستر به طور کامل شکل گرفته است.
 • زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

حال که کمی با زخم بستر آشنا شدید می توانیم به بخش هایی که ممکن است این نوع زخم در آن ها ایجاد شود بپردازیم. زخم فشاری در همه ی بخش های بدن ایجاد نمی شود و تنها در نواحی می توان شاهد ایجاد آن بود که پوست و استخوان با هم در تقابل هستند.

بسته به وضعیت بیمار ممکن است زخم بستر در نواحی مختلفی شکل بگیرد. اگر بیمار به صورت درازکش (طاقباز) باشد و در بستر خوابیده باشد، پشت سر و پشت استخوان های دو کتف و پشت پاشنه ها و بخش بین دو برجستگی باسن بیشتر در معرض خطر هستند.

اگر بیمار در بستر به پهلو قرار داشته باشد این امکان وجود دارد که در لاله ی گوش، کنار سر، برجستگی های کناری استخوان لگن، بخش های کناری زانو و قوزک پا این بیماری نمایان شود.

همچنین برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نیز خطر ایجاد زخم بستر در نواحی پشت کتف، بین استخوان های لگن و روی ساعد ها و آرنج ها نیز وجود دارد.

زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

زخم بستر در چه نواحی از بدن ایجاد می شود؟

 • مهم ترین عوارض زخم بستر

شاید با خود بگویید زخم بستر فقط به خوردن پوست و چربی زیر آن می پردازد، اما باید بدانید که این چنین نیست و با پیشروی می تواند منجر به بروز مشکلات و بیماری های دیگر در فرد مبتلا شود. از جمله مشکلات ثانویه ای که به واسطه ی زخم فشاری ایجاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

.1 اولین مشکلی که زخم بستر برای بیمار ایجاد می کند عفونت پوست است. از جمله نشانه های بارز عفونت پوست ترشحات بد بویی است که از محل زخم بیرون می آید.

.2 در قدم بعدی زخم بستر منجر به ایجاد عفونت در استخوان ها می شود و به بافت آن ها حمله می کند. این مهم باعث می شود تا استحکام استخوان های کاهش پیدا کند و عملکرد نرمال آن ها با اختلال ایجاد شود.

.3 عفونت در خون یکی دیگر از عوارض زخم بستر است که به واسطه ی تکثیر باکتری ها در محل زخم ممکن است دامن گیر بیمار شود.

.4 همچنین طولانی مدت شدن زخم بستر می تواند با خود بیماری های چون سرطان را به همراه داشته باشد. از جمله شایع ترین نوع سرطان در بیمارانی که از زخم فشاری رنج می برند می توان به سرطان پوست اشاره کرد.

 • راهکار های مناسب برای پیشگیری از زخم بستر

جمله پیشگیری بهتر از درمان است را حتما شنیده اید. این جلمه بسیار هوشمندانه بیان شده و مفهوم آن بسیار عمیق است. به این جمله اشاره کردیم تا این موضوع را برای شما بازگو کنیم. پیشگیری از ایجاد زخم بستر راحت تر و ساده تر از درمان آن است.

اگر بیماری دارید که توان حرکتی چندانی ندارد یا به واسطه ی تصادف یا افتادن از بلندی نمی تواند زیاد تحرک داشته باشد، می توانید با رعایت چند دستورالعمل ساده از ایجاد زخم بستر در آن جلوگیری کنید.

.1 تغییر وضعیت مستمر بیمارانی که در بستر استراحت می کنند یا روی ویلچر هستند اولین و مهم ترین نکته ای است که در پیشگیری از زخم بستر باید مد نظر داشته باشید. البته این تغییر وضعیت باید به دقت و به آرامی انجام شود تا پوست آسیبی نبیند.

.2 پوست بیمار خود را به صورت مرتب چک کنید تا از پاک بودن آن آگاه شوید. اجازه ندهید پوست بیمار آلوده باشد یا برای مدت زمان زیادی تحت فشار قرار بگیرد. لازم است هر چند وقت یک بار محلی از پوست که بیشترین فشار را تحمل می کند بشویید تا از تجمع باکتری ها جلوگیری شود.

 • درمان زخم بستر

شاید در سال های نه چندان دور درمان زخم بستر یا زخم فشاری دور از ذهن بود اما امروزه به لطف کلینیک های حرفه ای درمان زخم، این بیماری قابل درمان است و بیمارانی که این نوع زخم را دارند می توانند بعد از طی دوره ی درمان به زندگی عادی خود بازگردند.

کلینیک زخم دکتر امیر عزتی در تهران بیماران زیادی را که از زخم بستر رنج می بردند تحت نظر دارد و به درمان آن ها کمک می کند. نکته ای که در همین ابتدای کار باید بدانید این است که روند درمانی این بیماری بسته به میزان پیشروی متفاوت است.

گاهی می توان با مشاوره های تخصصی و راه کار های ساده در مراحل اولیه جلوی پیشروی بیماری را گرفت، گاهی هم لازم است تا درمان با استفاده دارو ها و روش های تخصصی انجام شود که توسط متخصصین در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی به بیماران ارائه می شود.

درمان زخم بستر

درمان زخم بستر

 • مراحل درمان زخم بستر

در این بخش تمرکز ما بر روی مدت زمان و نوع درمانی است که باید به کارگیری شود. در نظر داشته باشید که اگر بیماری در مراحل اولیه باشد زمان کمتری برای درمان لازم دارد. اما اگر بیماری پیشرفته باشد درمان آن زمان بر است و باید صبر و تحمل زیادی به خرج دهید.

 • کاهش فشار

باید فشار از روی محل زخم بیمار برداشته شود. هر چه فشار کمتری به محل زخم وارد شود بهتر می توان به درمان آن پرداخت. سعی کنید به صورت مستمر هر 15 الی 20 دقیقه یک بار موقعیت بیمار را تغییر دهید تا فشار بیش از حد به محل زخم وارد نشود.

 • استفاده از لوازم مخصوص

استفاده از تشک و بالشت های طبی که توسط پزشک معالج توصیه می شود می تواند در روند بهبودی بیمار بسیار تاثیر گذار باشد. سعی کنید حتما این لوازم را تهیه کنید و خرید آن ها پشت گوش نیندازید.

 • عمل جراحی

بافت های آسیب دیده باید جدا شوند. این امر فقط و فقط با عمل جراحی امکان پذیر است و باید توسط پزشک معالج انجام شود.

 • پانسمان زخم

تمیز نگه داشتن محل زخم شاید یکی از مهم ترین بخش ها در درمان زخم بستر باشد. محل زخم باید همواره تمیز باشد تا از رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری شود و روند درمان به درستی طی شود.

مراحل درمان زخم بستر

مراحل درمان زخم بستر

 • جمع بندی

و اما کلام آخر، زخم بستر بیماری نیست که در منزل و با مراقبت های غیر پزشکی بتوان آن را درمان کرد. باید زیر نظر متخصصین و پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، فرایند درمان پیش برود. پس اجازه ندهید که بیماری به مراحل حاد و خطرناک برسد تا به کلینیک های زخم مراجعه کنید.

کلینیک زخم دکتر امیر عزتی در کرج و تهران سالیان سال است که به درمان بیمارانی که از زخم بستر رنج می برد می پردازد و با کمک کادر خبره و پزشکان متعهد تا این لحظه نتایج موفق فروانی را در این حوزه به دست آورده است.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ

0 تا 100 قیمت خدمات باربری

Published

on

By

قیمت خدمات باربری

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های پیش‌رو برای افراد مستاجر، اسباب‌کشی است. اینکه کدام شرکت خدمات باربری جهت اسباب‌کشی، مناسب‌تر است یا هزینه کارگران و باربری آن کمتر می‌باشد، همواره مورد توجه بوده است. به طور کلی قیمت خدمات باربری به موارد مختلفی از جمله تعداد کارگران و دستمزد آن‌ها، دستمزد راننده بارچین، تعداد وسایل، هزینه بسته‌بندی، تعداد طبقات و … بستگی دارد. حال باید بدانیم کدام شرکت‌ها بهترین خدمات باربری را ارائه می‌دهند؟ چه عواملی روی قیمت خدمات باربری تاثیرگذارند؟ نرخ اتحادیه باربری تهران در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ اگر مستاجر هستید و هر ساله استرس اسباب‌کشی دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 قیمت خدمات باربری

قیمت خدمات باربری

نرخ اتحادیه باربری تهران 1402

فاکتورهای زیادی بر قیمت خدمات باربری تاثیرگذارند؛ به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و دقیقی را برای تعرفه باربری ۱۴۰۲ در نظر گرفت. از جمله موارد موثر بر نرخ باربری در تهران، به صورت زیر است:

 • حجم و وزن اسباب:

از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر نرخ خدمات باربری، حجم و وزن اسباب است. هر چه اسباب مورد نظر حجم و وزن بیش تری داشته باشد، سبب افزایش قیمت خدمات باربری خواهد شد. به عنوان مثال هزینه باربری یک تابلو فرش بسیار بزرگ با دیگر اثاثیه یکسان نیست.

 • مسافت بین مبدا تا مقصد :

هرچه میزان فاصله بین مبدا تا مقصد بیش‌تر باشد، هزینه باربری نیز گران‌تر است؛ چرا که این امر تاثیر مستقیمی در افزایش میزان مصرف سوخت و استهلاک ماشین باربری خواهد داشت. نرخ خدمات باربری برای مقاصد مختلف به صورت زیر است:

هزینه باربری درون شهری< هزینه باربری بین شهری< هزینه باربری به شهرستان

 • وسیله نقلیه باربری:

شرکت‌های خدمات باربری مختلف، با استفاده از وسایل نقلیه‌ای همچون وانت‌بار، نیسان و کامیون، سعی دارند بهترین خدمات باربری را به مشتری ارائه دهند.‌ وسایل نقلیه کوچک‌تر، سبب کاهش قیمت خدمات باربری خواهند شد؛ مثلا،‌ وانت‌بار و نیسان در مقایسه با کامیون، فضای بار کوچک‌تری داشته و تحمل کم‌تری در برابر بارهای سنگین دارند.

 • تعداد طبقات ساختمانی:

از دیگر موارد تاثیرگذار در نرخ باربری در تهران، آپارتمانی و یا ویلایی بودن خانه است‌. هزینه جابجایی بار در خانه‌های آپارتمانی به‌دلیل وجود پله، نسبت به خانه‌های ویلایی پایین‌تر است. در خانه‌های آپارتمانی، میزان هزینه باربری با توجه به تعداد طبقات تعیین می‌شود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت خدمات باربری می‌توان به مواردی همچون تعداد کارگران، نوع شرکت خدماتی، تعداد وسایل اضافه، دستمزد راننده، هزینه بسته‌بندی و هزینه بیمه، اشاره کرد.

 

نرخ اتحادیه باربری

نرخ اتحادیه باربری

محاسبه آنلاین هزینه باربری

اغلب افراد قبل از اسباب‌کشی، تمایل دارند از قیمت تقریبی باربری در آن سال، اطلاع داشته باشند. به‌دلیل اهمیت اسباب‌کشی برای مستاجران، امروزه سایت‌های باربری و خدماتی زیادی برای محاسبه آنلاین هزینه اسباب‌کشی به وجود آمده است. افرادیکه به تازگی قصد اسباب‌کشی داشته و بابت هزینه‌های مربوط به باربری نگران هستند، می‌توانند از طریق سایت‌های آنلاین خدماتی اقدام کرده و از هزینه باربری در سال ۱۴۰۲، مطلع شوند.

برای اینکار فقط کافیست وارد سایت‌های آنلاین استعلام قیمت شوید؛ سپس مشخصات کامل باربری از جمله مبدا، مقصد، نوع اثاثیه و نوع وسیله نقلیه را مشخص کنید تا قیمت خدمات باربری با توجه به سال، برای شما نمایش داده شود. البته به جزء سایت‌های آنلاین، اپلیکیشین‌های زیادی جهت استعلام آنلاین هزینه خدمات باربری وجود دارد. می‌توانید لیست این اپلیکیشن‌ها را از گوگل پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از انتخاب شرکت خدماتی باربری، باید از اعتبار و مجاز بودن شرکت، اطمینان پیدا کنید. در صورتیکه شرکت باربری قانونی، مجاز و معتبر باشد، هیچ‌گونه مشکلی در زمینه اسباب‌کشی به وجود نمی‌آید. از جمله ویژگی‌های شرکت خدمات باربری خوب، به صورت زیر است:

 • قیمت مناسب باربری:

یکی از ویژگی‌های یک شرکت باربری خوب، ارائه بهترین خدمات باربری در ازای قیمتی مناسب است. قیمت خدمات باربری در شرکت‌های معتبر، طبق نظر اتحادیه باربری تعیین می‌شود و برای مشتری به صرفه است.

 • رعایت استانداردهای باربری:

یکی از استانداردهای رعایت شده توسط شرکت‌های باربری معتبر، دقت در بسته‌بندی وسایل است. اثاثیه منزل باید به‌گونه ای بسته‌بندی شوند که احتمال آسیب دیدن آن‌ها در حین جابجایی، به صفر برسد. برای بسته‌بندی ظروف شیشه‌ای و وسایل شکستنی، باید از پلاستیک‌های حباب‌دار و ضربه‌گیر استفاده شود.

 • پشتیانی ۲۴ ساعته:

شرکت‌های خدماتی باید به صورت شبانه روزی آماده پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات مشتری‌ها باشند. این پشتیبانی هم از طریق شماره‌های موجود در سایت شرکت و هم به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

 • دسترسی به شرکت:

یک شرکت باروری خوب باید بتواند خدمات خود را به قسمت‌های مختلف شهر (از جمله شرق، غرب، شما و جنوب) ارائه دهد. در این صورت همه مردم می‌توانند از خدمات این شرکت بهره‌مند شوند.

 

شرکت خدمات باربری های بار، ضمن دارا بودن ویژگی‌های یاد شده و همچنین کادر مجرب و پر تلاش، می تواند انتخاب مناسبی برای هموطنان عزیز و شهروندان شهر تهران باشد. اگر نیاز به دریافت خدمات باربری با کیفیت دارید، فقط کافی‌ست با این مجموعه در تماس باشید.

 

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

سخن پایانی

هرساله شمار زیادی از افراد در شهرهای مختلف ایران، نقل مکان می‌کنند. یکی از دغدغه‌های این دسته از افراد، پیداکردن شرکت خدماتی است که بتوانند بدون استرس و نگرانی، وسایل خود را جابجا نمایند. به‌دلیل نیاز مردم به اسباب‌کشی، شرکت‌های باربری زیادی در سراسر دنیا به وجود آمده‌اند. یکی از اصول مهم و ضروری در انتخاب شرکت باربری، توجه به اعتبار شرکت است.

قیمت خدمات باربری در شرکت‌های خدماتی معتبر، نسبت به شرکت‌های غیرمجاز پایین‌تر بوده و طبق نظر اتحادیه مشخص می‌شود. جهت استعلام قیمت بابری و اطلاع از نرخ باربری در سال ۱۴۰۲، می‌توانید از طریق سایت‌های آنلاین و اپلیکیشن‌ها اقدام کنید. برای آشنایی بیش‌تر با خدمات بابربری، قیمت باربری و سایر اطلاعات، می‌توانید با مولتی رایان تماس حاصل فرمایید.

Continue Reading

وبلاگ

باربری یا اتوبار؟ 100 درصد مسئله این است

Published

on

By

باربری یا اتوبار؟ مسئله این است

این روزها، تقریبا همه ما برای ارسال کالا و یا جابه‌جایی وسایل و بار، حداقل یک‌بار از خدمات باربری و یا اتوبار استفاده کرده‌ایم. اغلب تصور می‌شود، باربری و اتوبار یکی هستند. اما باید بگوییم که با تمام شباهت‌هایی که در تعریف و یا ارائه نوع خدمات آن‌ها وجود دارد، این دو واژه تفاوت‌های جدی و عمده‌ای نیز با هم دارند. ما قصد داریم، در این مطلب فرق بین باربری و اتوبار را بیان و اطلاعاتی در این زمینه، به شما عزیزان ارائه دهیم.

تعریف باربری

در حالت کلی باربری یعنی جابه‌جایی بار و کالا از یک نقطه به نقطه دیگر. حال این انتقال می‌تواند از طریق شرکت‌هایی انجام شود که ارائه‌دهنده خدمات باربری هستند و یا به صورت اختصاصی خود شخص این کار را انجام دهد.

عموما افراد ترجیح می‌دهند از شرکت‌های باربری استفاده کنند که هم خیالشان از سلامت کالا راحت باشد و هم دغدغه امور بسته‌بندی، انتقال و گاها قانونی و ترخیص کالا را نداشته باشند.

برای انتخاب یک شرکت باربری، مهم‌ترین اصل، اعتبار آن شرکت است. اعتبار نیز در تجربه کاری نهفته شده و شرکت‌هایی که پیشینه موفقی در جابه‌جایی کالا دارند، قطعا گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب هستند. اگر به دنبال شرکت معتبر و خوش سابقه‌ای برای باربری هستید، ما پیشنهاد می‌کنیم با مجموعه های بار در تماس باشید.

خوبی مجموعه‌های باربری در این است که، اغلب کالای شما را تحت عنوان “بیمه باربری” بیمه کرده، که با ارائه این خدمت سلامت کالا را تا زمان تحویل تضمین می‌کند. در این حالت این شرکت‌ها موظف‌اند، در صورت ایجاد آسیب در زمان حمل و یا گم شدن کالا، خسارت آن را به مشتری پرداخت نمایند. هر میزان که کالا ارزش مالی بیشتری داشته باشد، مبلغ حق بیمه و پرداخت خسارت نیز متقابلا بیشتر خواهد بود.

 

انواع باربری

باربری به اشکال مختلفی انجام می‌گیرد.

باربری زمینی: این نوع باربری عموما با خودروهای سنگین و یا از طریق خط آهن انجام می‌گیرد. با توجه به نوع کالا، وزن آن، زمان تحویل و اهمیت محصول و همین‌طور ارزیابی هزینه‌ها، در نهایت یکی از این دو وسیله انتخاب می‌شود.

باربری زمینی

باربری زمینی

باربری هوایی: همان‌طور که از اسم این خدمت پیداست، انتقال بار از طریق هواپیما و یا در صورت اضطرار بالگرد، انجام می‌پذیرد. معمولا در زمانی که فاصله مبدا تا مقصد زیاد باشد، شرکت‌های باربری از این روش بیشتر استفاده می‌کند.

باربری هوایی

باربری هوایی

باربری دریایی: در حجم‌های بالا و به خصوص انتقال بین‌المللی، این نوع باربری معقول و کاربردی‌تر است. در باربری دریایی معمولا از کشتی‌های بسیار بزرگ استفاده می‌شود، اما گاها برای مسافت‌های کوتاه از لنج‌های کوچک نیز کمک می‌گیرند.

باربری دریایی

باربری دریایی

تعریف اتوبار

پس از اینکه با تعریف باربری و انواع آن آشنا شدیم، حال نوبت به تعریف اتوبار می‌رسد. اتوبار، متشکل از دو واژه اتو و بار بوده و به معنای ارسال و حمل کالا از نقطه‌ای به نقطه دیگر است. اتوبار شاید به نظر تعریفی مشابه با باربری داشته باشد، اما تفاوت‌های عمده‌ای در این دو مفهوم نفهته است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تفاوت باربری و اتوبار

اگر از بالا به مفهوم باربری و اتوبار نگاهی بیاندازیم، کلیت مشابه‌ای در ارائه خدمات و نوع آن می‌بینیم. حتی گاها این مفاهیم را به اشتباه، به جای یکدیگر استفاده می‌کنیم. اما در واقع می‌توان آن‌ها را از سه رسته کلی، کاملا متفاوت در نظر گرفت.

 • نحوه ارسال و حمل کالا

همانطور که بالاتر اشاره شد، باربری شامل سه نوع زمینی و ریلی، هوایی و دریایی است. در حالی که در اتوبار، ارسال محصول و کالا فقط به شیوه زمینی و حمل با خودرو صورت می‌گیرد.

از همین تفاوت، می‌توان نتیجه گرفت که باربری خدمات وسیع‌تری را در بر دارد و اتوبار می‌تواند زیر مجموعه‌ای از آن باشد.

 • نوع ارائه خدمات

در اتوبار معمولا از خودروهای کامیونت و وانت بارها برای جا به جایی کالا استفاده می‌شود؛ در صورتی که باربری انواع خودروهای سبک و سنگین را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مجموعه‌های اتوبار، ارائه خدمات متنوعی مانند، اعزام کارگر جهت بسته بندی، حمل و چیدمان وسایل، خشک‌شویی ، اتوشویی و غیره است.

 • ارسال بین المللی

شرکت های اتوبار خدمات حمل کالا را فقط به صورت درون شهری و برون شهری ارائه می‌کنند. در حالی که شرکت‌های باربری به صورت بین المللی و خارج از کشور هم ارائه خدمات خواهند داشت.

Continue Reading

تکنولوژی

اسپیلت ها

Published

on

تعمیرات کولر گازی

اسپیلت ها

کولرگازی و اسپیلت یک نوع از کولر گازی است که در حقیقت از جدیدترین و مدرن ترین مدل های ان بشمار میرود کولرگازی و اسپیلت اکنون یکی از پر فروش ترین نوع کولرهای گازی در جهان حساب میشود بدلیل داشتن ساختار خاصی که بدنه آن دارد به آن کولر گازی های۲تکه نیز گفته میشود که خرید کولرگازی یکی از ملزومات واجب برای اغلب خانواده ها بشمار می اید مخصوصا برای افرادی که از گرمای شدید تابستان اذیت و‌کلافه شده اند، کاری که میکنند اقدام به خرید این کولرگازی ها است چرا که این کولرگازی ها مزایای بسیار زیادی نسبت به کولر های آبی و دیگر کولرگازی ها دارد

روش کار کولرگازی و اسپیلت

عملکرد این کولرگازی و اسپیلت با توجه به امکانات و سیستم های پیشرفته که تعداد زیادی از شرکت ها و‌ برند های بسیار معروف تولید کنند این اسپیلت های جدید و‌مدرن را در لیست محصولات خود قرار میدهند که برای مصرف کننده و خریدار بسیار مفید و مناسب است .دارا بودن دو یونیت خارجی و داخلی و‌همچنین سیستم های رفت و برگشت گاز ها در لوله اتصال دهنده و عملکرد قطعه ها و حتی بخش های دیگر این امکان را میدهد که این دستگاه ها هم باعث تولید سرما و هم باعث تولید گرما برای فصل های گرم و سرد سال کنند.

به همین دلیل است که افرادی که در نقاط بسیار سرد سیر جهان نیز زندگی میکنند برای گرم کردن خود و خانه خود اقدام به خرید این کولرگازی های اسپیلت میکنند. اسپیلت دارای قطع ها و بخش هایی است که عملکرد بعضی از انها حساس و بسیار تاثیر گذار است که میتوان به کندانسور،اینورتر،اوپراتور،و…اشاره کرد.

اسپیلت ها

اسپیلت ها

بخش اوپراتور در یونیت های داخلی

در بخش خارجی کمپرسور و کندانسور قرار دارد. دو بخش کولرگازی و اسپیلت از طریق چندین لوله بهم متصل میشود و موجب میشود که گاز سرد و گرم بین این تو یونیت ها جریان پیدا کند وموجب تولید سرمایش و‌گرمایش توسط این دستگاه میشوند

نحوه نگهداری و استفاده از کولر گازی و اسپیلت

خوشبختانه استفاده و‌نگهداری از این کولرگازی ها و اسپیلت نسبتا راحت و آسان و تنها کافی است که پس از خریداری اسپیلت از بروشور های موجود در آن کمک بگیرید.

مواردی که بعد از خرید اسپیلت باید به آن توجه کرد به این صورت است که
۱_انتخاب و در نهایت خرید کولرگازی در بین بهترین برند های اسپیلت و کولرگازی
۲_در نظر داشتن برچسب های انرژی کولرگازی و مصرف انرژی آن
۳_استفاده نکردن و روشن نکردن اسپیلت در زمان هایی که در خانه نیستید
۴_سرویس و تمیز کردن فیلتر های اسپیلت
۵_رعایت در استفاده کردن از دستگاه و تنظیم کردن دمای اسپیلت بر روی دمای های بسیار پایین

تفاوت های موجود بین کولرهای گازی و اسپیلت

تا دو دهه قبل استفاده از کولر گازی در سراسر کشور مان بسیار گسترده بوده است کولرهای گازی و اسپلیت تفاوت های زیادی نسبت بع کولرهای آبی دارند که به همین دلیل اغلب افرادی که قصد خرید کولرهای گازی را دارند بهتراست که تفاوت های کولرهای ابی و کولرهای گازی را شناخته و از بین آنها کولر مورد نظر را انتخاب کنند. کولر های ابی در بین دستگاه های تهویه مناسب دارای بیشترین مصرف اب هستند‌. کولرهای گازی برای انواع منطقه ها از جمله مرطوب.خشک.معتدل و همه اب و هوا ها مناسب است و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار میگیرد .این درحالی است که کولرهای ابی بیشتر در مناطق خشک وگرم میتواند به درستی کار کند.

کولرهای گازی و اسپیلت دارای قابلیت های متفاوتی است .علاوه بر آن بر روی کاهش و یا افزایش دمای آن،ذرات معلقی کع در هوا هستند و الودگی ها را پاکسازی میکنندو همچنین هوارا در فصول گرم سال کاهش میدهند.این درحالی است که کولر های آبی همچین قابلیت هایی وجود ندارد. کولرهای گازی و اسپلیت ریموت دارند و از راه دور میتوان آنهارا کنترل کرد و در بعضی از مدل های جدید آن که توسط شرکت های آلمان،ژاپنی،کره ایی در زمان هایی که مسافرت هستید میتوانید از راه دور کنترل کنید.

در حالیکه کولرهای ابی این امکانات را ندارند و این درحالی است که روشن و خاموش کردن ان به صورت دستی انجام میشود. کولر های ابی در بیرون از مکان مورد نظرتان نصب میشود ولی کولر گازی ها و اسپیلت بعد از خرید یونیت های درونی داخل خانه و یونیت های خارجی در بیرون از فضای خانه نصب میشود

اسپیلت ها

اسپیلت ها

انواع اسپلیت ها

برای انواع مکان ها و محیط های متفاوت ساخته شده و با با توجع به ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار میگیرد

نوع دیواری

این نوع از اسپیلت ها با داشتن ساختاری بسیار ظریف و همچنین متنوع قابلیت نصب شدن روی دیوار را دارد .یک نوع از این اسپیلت ها نوع اینورتر است که به گونه ایی ساخته میشود که بیشترین میزان سرمایش را با کمترین میزان انرژی را دارند.
به همین دلیل است که برای انواع اپارتمان ها و حتی خانه های شخصی استفاده میشود.

اسپیلت های کانالی (داکت اسپیلت)

در حقیقت همان یک نوع اسپیلت است ام یونیت های داخلی ان در درون سقف و دیوار های کاذب قرار میگیرد و به یک سیستم کانالی نیاز دارد..برای مکان هایی که امکان نصب یونیت های بر روی دیوار قرار نذارد این نوع اسپیلت های داخلی مناسب است .

اسپیلت های ایستاده

این نوع اسپیلت ها چه نوع اسپیلتی است؟

ابن نوع اسپیلت ساز و کار های مشابهی دارند اما با این تفاوت که شکل و ظاهر ان مانند یخچال های ایستاده است. به همین دلیل دارای قابلیت فن و سیستم های پرتاب باد که برای فضای بزرگتر و برای مساجد و فروشگاه های بزرگ استفاده میشود

سقف های زمینی

این نوع اسپیلت همانطور کن از نامش پیدا است به صورت خوابیده بر روی سقف نصب میشود و هم به صورت های زمینی و چسبیده قابلیت نصب دارد

اسپیلت های سقفی دیواری
این نوع اسپیلت ها شکلی مشابه به اسپیلت هاب دیواری است اما به خاطر ساخت اریب آنا.قابلیت های نصب تا بالاترین قسمت دیوار و نزدیک به سقف نصل میشود

اسپیلت های کاستی

در این نوع اسپیلت ها یونیت های داخلی این اسپیلت مانند اسپیلت های کانالی در سقف های کاذب هستند .تنها تفاوت آن در تهویه و پرتاب باد های چهار جهته است که قدرت بسیار زیادی دارد و بیشتر برای سقف های بلند مناسب میباشد و برای مکان های تجاری و ادراری مورد استفادع قرار میگیرد

اسپیلت ها

اسپیلت ها

تعمیر انواع داکت اسپیلت در کرج

با توجه به اینکه اسپیلت ها انواع مختلفب دارند و‌با تکنولوژی های روز ساخته میشوندو روز به روز نیز پیشرفته تر میشوند در صورت اینکه مشکلاتی برای این اسپیلت ها پیش بیاید باید اافراد ماهر و تکنسینی باشد که با این دستگاه ها اشنا باشد و توانایی تعمیر این دستگاه ها را داشته باشد از دیگر مواردی که میتوان به ان اشاره کرد این است که این اسپیلت ها نیاز به سرویس های دوره ایی و ماهانه یا حتی سالانه دارند که این سرویس های دوره ایی شامل تعمیر یونیت های داخلی و خارجی و یا حتی تعمیر و تعویض فیلتر های اسپیلت ها است.

چگونه کولر گازی و اسپیلت تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟

در ابتدا باید به قیمت ان توجه کنید .اگر قیمت ان بسیار پایین بود این یک نشانه تقلبی بودن کولر گازی است مورد دیگر تطابق نداشتن ظرفیت های نوشته شده بر روی کمپرسور و یا روی بدنه کولر گازی است. کیفیت بسیار پایین یکی از نشانه های تقلبی بودن است گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند کولرگازی های تقلبی گاز r22دارند ولی کولرگازی های اصل گاز410 دارند

اسپیلت ها

اسپیلت ها

Continue Reading

برترین ها