ریپورتاژ آگهی

خط تولید سبزی خشک

دستگاه صنعتی

۲۸ آذر ۱۴۰۰ 5 بازدید
ریپورتاژ آگهی
خط تولید سبزی خشک

خط تولید سبزی خشک

خط تولید سبزی خشک

مراحل تولید سبزی خشک کدام اند؟ تولید سبزی خشک متشکل از چه تجهیزاتی است؟ برای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن در تهران و کرج چقدر باید هزینه کنید؟

 

مطلبی که در ادامه می خوانید می تواند به شما برای پیدا کردن پاسخ به این سوالات درمورد راه اندازی خط تولید سبزی خشک و خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن در تهران و کرج کمک کند. همچنین شما با مراجعه به سایت مولتی رایان می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

خط تولید سبزی خشک

مراحل که در خط تولید سبزی خشک دیده می شوند کدام اند؟

1) خرید سبزی

2) شستن و پاک سازی

3) ضد عفونی کردن

4) خرد کردن

5) خشک کردن

6) درجه بندی

7) فرموله کردن

8) دسته بندی کردن

9) انبار کردن

فراهم آوردن سبزی های مورد نیاز به عنوان مواد اولیه اصلی 

اغلب از چندین نوع سبزی در معمولا ۶ نوع سبزی به عنوان مواد اولیه در فرایند تولید سبزی خشک استفاده  می شود که عبارت اند از : اسفناج، شنبلیله، تره، جعفری، گشنیز و شوید

 

مرحله شستن و پاک سازی سبزیجات

هدف از این مرحله این است که با شستن مناسب و اصولی همه علف های هرز و سایر مواد اضافی همراه با سبزیجات مانند شن و خس و خاشاک همراه سبزیجات اصلی، از آن ها جدا شوند. برای این امر سه مرحله باید طی شود:

الف) خیساندن سبزیجات

ب) شستن سبزی ها

پ) آبکش کردم سبزی ها

قبل از هر چیز بخش اعظمی از مواد نا خالصی همراه سبزیجات به وسیله کارگر ها و به صورت دستی از روی نوار سورت برداشته  می شود. سبزی های پاک شده بعدا وارد حوضچه های مملو از آب برای خیس خوردن برای مدت زمان حداکثر ۱۲۰ دقیقه قرار داده می شوند.

 

ضدعفونی کردن سبزیجات در خط تولید سبزی خشک

مرحله بعدی در کارخانه خشک کردن، ضد عفونی کردن سبزیجات است، برای این منظور از ماده ای به نام پر کلرین استفاده می شود که به آب افزوده می شود و بعد از آن سبزیجات به خوبی شسته و تمیز می شوند.  بعد از این ها نوبت به آب کشی کردن سبزیجات با آب ساده برای تمیز کردن نهایی سبزیجات از هر گونه کلر باقی مانده و یا سایر نا خالصی های همراه می باشد، برای حذف آب اضافی از دستگاه هایی به نام نوار های نقاله مشبک و یا سانتریفوژ ها استفاده می شود.

 

مرحله خرد کردن سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات 

خرد کردن سبزیجات از طریق دستگاه های سبزی خرد کن  با هدف کوتاه تر کردن زمان لازم برای خشک کردن سبزیجات می باشد، به این ترتیب که هوای خشک با سطح بیشتری از سبزیجات در تماس خواهد بود و آب میان بافتی موجود در سبزیجات نیازمند طی مسیر کوتاه تری برای خروج از بافت سبزی می‌باشد و این دو در نهایت منجر به سرعت بخشیدن به فرایند تولید سبزی خشک می شوند.  شرکت مولتی رایان یکی از معتبر ترین شرکت های تولیدی سبزی خشک می باشد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت مولتی رایان مراجع کنید.

خشک کردن سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات

این مرحله نیازمند دستگاه ها و تجهیزاتی است که به وسیله تیغه های برنده و بسیار تیز خود سبزی ها به قسمت های کوچکتر و یا به شکل خلالی خرد می شوند، البته قبل از هرچیز باید فرایند آنزیم بری برای سهولت در امر خشک کردن سبزیجات و پیش گیری از قهوه ای شدن ناشی از فعالیت آنزیم ها و نرم تر شدن یافت سبزیجات انجام پذیرد.

انواع روش های خشک کردن بر اساس نوع سبزی می باشد که شامل موارد زیر می شود.

الف)  استفاده از آب جوش و یا بخار آب (حرارتی)

ب)  استفاده از گاز دی اکسید گوگرد  (غیر حرارتی)

 

درجه بندی کردن سبزی های خشک

این بخش از فرایند تولید سبزی خشک به منظور ارزیابی کیفیت سبزی های خشک شده و درجه بندی آن ها انجام می پذیرد که فاکتور هایی مثل خشک شدن یک نواخت، ابعاد و رنگ سبزی های خشک و عطر، آن ها تقسیم بندی کرد که از ممتاز ترین درجه های درجه های یک، دو و…. تقسیم بندی می شوند. مولتی رایان شرکتی است که با استفاده از بهترین سبزی ها، درجه یک ترین  سبزی خشک را ارائه می دهند.

 

مرحله فرموله کردن سبزی خشک

از آن جایی که در خط تولید سبزی خشک صنعتی، انواع سبزی ها به صورت کاملا مجزا از هم خشک می شوند، در نهایت و برای غذاهایی مثل قورمه سبزی، کوکو سبزی و… به نسبت های مشخصی با یک دیگر مخلوط و ترکیب می شوند.

 

مرحله بسته بندی کردن سبزی های خشک 

سبزی های خشک به منظور جلوگیری از خروج عطر و بوی آن محصول و نفوذ نم و اشعه خورشید باید به خوبی بسته شوند و در ادامه به وسیله گاز ازت نگهداری و انبار شوند. که این موضوع باعث بهتر شدن هرچه بیشتر شرایط محیطی برای نگهداری سبزی خشک و بیشتر شدن مدت زمان نگهداری سبزی ها در کارخانه خشک کردن سبزیجات می شود. استفاده از بسته های تجزیه پذیر بر خلاف بسته بندی هایی که تجربه پذیر نیستند مثل بسته بندی پلیمری بخاطر اینکه باعث کمک به محیط زیست می شود، انتخاب بهتری است، در نهایت هم باید مهر استاندارد روی بسته ها ضرب شود.

 

مرحله انبار کردن سبزی های خشک شده

در خط تولید سبزی خشک، انتهای مسیر به انبار کردن سبزی ها منتهی می شد که هدف دور نگه داشتن سبزی های خشک شده از اشعه خورشید، گرمای زیاد، رطوبت، حشره های موذی می‌ باشد. حفظ و یک نواختی دما و رطوبت در محیط انبار از خراب شدن محصولات و رشد کپک جلوگیری می کند و محصول نهایی باید فاقد هر گونه عطر و رنگ غیر طبیعی که نشان دهنده خراب شدن سبزی خشک باشد.

 

رعایت چه مواردی برای نگهداری و انتقال انواع سبزی در خط تولید سبزی خشک ضروری است؟

سبزیجات به واسطه داشتن میزان بسیار زیادی از آب میان بافتی و رطوبت بسیار، مستعد پلاسیدگی و فساد می باشند که باعث از بین رفتن آن ها می شود. پس با توجه به این موضوع  این محصولات باید در زمان بسیار کوتاهی  برداشت شده و به منظور ادامه فرایند به کارخانه خشک کردن سبزی منتقل شوند.

ایده آل ترین زمان برای برداشت سبزیجات، زمانی است که هوا به خنک ترین حالت خود می رسد یعنی حوالی غروب و صبح هنگام، علاوه بر آن به نظر می رسد که در آن زمان  سبزی ها طعم و کیفت بهتری نیز دارند.

 

مناسب ترین سبزیجات برای استفاده در خط تولید سبزی خشک کدام اند؟

سبزی ها باید زمانی برداشت شوند که به اندازه رشد کرده اند و خیلی کوچک نیستند، به نحوی که از رشد کافی بر خور دار نباشند و یا بیش از حد رشد نکرده اند که ساختار شان سبب از دست دادن آب میان بافتی و خشک شدن گیاه شود و حالت چوبی فرم گرفته باشد. اگر قرار به خشک کردن سبزیجاتی مثل اسفناج و شوید باشد اهمیت این موضوع دو چندان می شود چرا که خیلی سریع تر از سایر انواع سبزی ها دچار پلاسیدگی می شوند.

پس با توجه به اهمیت این موضوع، همیشه به میزان نیاز از این سبزی ها برای تهیه و تولید سبزی خشک صنعتی، تهیه کنید. برای اطلعات بیشتر به سایت مولتی رایان مراجعه کنید.

 

استفاده از انواع دستگاه سبزی خشک کن در خط تولید سبزی خشک در کرج

الف) دستگاه خشک کن تونلی

ب) دستگاه خشک کن نواری

 

دستگاه خشک کن تونلی

این دستگاه حاوی چند ین مشعل برای تولید گرما می باشد که می توان بر اساس نوع سبزی، مقدار گرما و حرارت را تنظیم کرد تا حداکثر کارایی را داشته باشد، قسمت دیگر مهمی که در یک دستگاه خشک کن تونلی به چشم می‌خورد، فن ها هستند که باعث به حرکت درآوردن و در جریان بودن گرما و حرارت به صورت یک نواخت روی همه سبزی ها می شود تا همه سبزی ها به خوبی خشک شوند.

دستگاه خشک کن نواری به خاطر حجم بزرگی که دارد می تواند میزان زیادی از سبزی را به یک باره خشک کند و از این حیث در کارخانه خشک کردن سبزیجات مورد استقبال قرار می گیرد.

 

دستگاه خشک کن نواری

منظور از نوار در این دستگاه، همان نوار های نقاله هستند که به اختصار دستگاه نواری نامیده می شوند. سبزی ها از طریق نوار های نقاله درون دستگاه تا به اتمام رسیدن فرایند خشک کردن به حرکت در می آیند و در نهایت سبزی خشک شده از دستگاه خارج می شود.

بسته به زوج یا فرد بودن تعداد نوار های نقاله محصول نهایی می تواند از سمت دیگر و یا از یک سمت خارج شود، در دستگاه هایی که داری نوار به تعداد زوج هستند، سبزی و یا هر ماده اولیه و محصول نهایی هردو از یک سمت خارج می شوند. اما در مورد دستگاه های با نوار به تعداد فرد، ماده اولیه مثل سبزی از یک سمت که وردی است و محصول نهایی از سمت دیگر که خروجی است، خارج می گردد.

 

قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن در کرج چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال رقم مشخصی را نمی توان بیان کرد، چرا که امروزه دستگاه میوه خشک کن در ظرفیت های مختلف و با کارکرد های خانگی و تجاری وجود دارد که متناسب با امکانات و تکنولوژی های بکار رفته در آن، قیمت های مختلف خواهند داشت، لذا برای پیدا کردن دستگاه مورد نظر منطبق بر نیاز تان بهتر است به سراغ مشاوره با کارشناسان مربوطه ما در شرکت مولتی رایان بروید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.