Connect with us

وبلاگ

درمان پای دیابتی

Published

on

درمان پای دیابتی

در این مقاله می خواهیم به بحث درمان پای دیابتی بپردازیم. بیماری که در افراد مبتلا به دیابت شایع است و عدم توجه به آن و مراقبت صحیح می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به بیمار و خانواده ی او وارد کند.

در این مقاله این مطالب را می خوانید.

 1. زخم دیابتی
 2. زخم پای دیابتی چیست؟
 3. چه فاکتور هایی در بروز زخم پای دیابتی تاثیر گذار هستند؟
 4. نشانه های زخم پای دیابتی
 5. راه های پیشگیری از زخم پای دیابتی
 6. درمان پای دیابتی

دلیل این که امروز تیم کلینیک زخم دکتر عزتی به نگارش مقاله ی درمان پای دیابتی پرداخته، شایع بودن آن در میان بیمارانی است که به دیابت مبتلا هستند. به طور متوسط از هر 10 نفری که به دیابت مبتلا هستند، 1 الی 2 نفر به زخم پای دیابتی مبتلا می شوند.

البته باید بدانید که زخم پای دیابتی ممکن است برای هر فردی که به دیابت مبتلا هست به وجود بیاید، به همین دلیل در این مقاله سعی داریم تا با ارائه مجموعه ای از آموزش ها به پیشگیری و کمک به درمان زخم پای این دست از افراد بپردازیم.

زخم دیابتی

پیش از آن که به بحث درمان زخم پای دیابتی بپردازیم بد نیست تعریفی از دیابت داشته باشیم تا در ادامه ی مقاله دچار سردرگمی نشویم. دیابت بیماریی است که در سیستم تبدیل قند به انرژی بدن اختلال ایجاد می کند و باعث افزایش سطح قند خون در بدن می شود.

به همین دلیل است که سعی می شود با تزریق انسولین نظم را به این چرخه بازگرداند. انسولین به تبدیل قند به انرژی در بدن کمک می کند و در کاهش سطح قند خون و ثابت نگه داشتن آن موثر است. حالا که تعریف واحدی از بیماری دیابت داریم می توانیم به بحث زخم پای دیابتی و روش های درمان آن بپردازیم.

زخم پای دیابتی چیست؟

زخم پای دیابتی هم مانند هر زخم دیگر شکل می گیرد. ممکن است به دلیل افتادن از بلندی، تاول و یا بریدگی ظاهر شود. اما مانند سایر زخم ها روند نرمال و طبیعی درمان را طی نمی کند و به مراقبت و حساسیت بیشتری برای درمان نیاز دارد.

دلیل این مهم گردش خون ضعیف در بدن افراد مبتلا به دیابت است. افرادی که به این بیماری مبتلا نیستند و گردش خون مناسبی دارند طی چند روز یا نهایتا یک هفته درمان می شوند و زخم به طور کامل بسته می شود اثری از آن باقی نمی ماند.

اما افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند و گردش خون ضعیفی دارند، زخم به جای این که بهبود پیدا کند، عفونت می کند و روز به روز لایه های بیشتری از پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و اگر به آن رسیدگی نشود می تواند به استخوان و بافت های آن نیز آسیب بزند.

زخم پای دیابتی چیست؟

زخم پای دیابتی چیست؟

چه فاکتور هایی در بروز زخم پای دیابتی تاثیر گذار هستند؟

دلایل متعددی ممکن است افراد مبتلا به دیابت را در معرض زخم پای دیابتی قرار دهد. از جمله بارز ترین این دلایل عبارتند از:

 • مصرف سیگار

سیگار کشیدن به خودی خود مضر است و نه تنها به فردی که آن را استعمال می کند، بلکه به اطرافیان او هم آسیب وارد می کند. حال اگر فردی که سیگار می کشد مبتلا به دیابت باشد وضعیت پیچیده تر می شود. چرا که سیگار کشیدن می تواند فرد بیمار را بیشتر در معرض زخم پای دیابتی قرار دهد.

 • چاقی

یکی دیگر از فاکتور هایی که می تواند منجر به ایجاد زخم پای دیابتی شود، چاقی است. افراد چاق بیشتر در خطر ابتلا به زخم پای دیابتی هستند و باید مراقبت بیشتری داشته باشند. لازم است این دست از افراد با مشورت پزشک و پیاده روی و کنتزل خورد و خوراک کمی وزن خود را کاهش دهند تا خطر ابتلا به زخم پای دیابتی را کمتر کنند.

 • عدم استفاده از انسولین

قند خون باید توسط انسولین کنترل شود، در غیر این صورت می تواند منجر به ایجاد زخم پای دیابتی شود. فراموش نکنید که انسولین را طبق دستور پزشک خود و به موقع مصرف کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

 • رعایت نکردن بهداشت پا

حفظ بهداشت پا ها برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند اهمیت فراوانی دارد. در طول روز لازم است وضعیت پا ها چندین بار چک شود تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل شود. مناسب است از جوراب های سفید و نخی استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم یا بریدگی سریعا متوجه آن شوید و برای رفع آن اقدام کنید.

مراحل شیوع زخم دیابتی

مراحل شیوع زخم دیابتی

نشانه های زخم پای دیابتی

برای درمان پای دیابتی ابتدا لازم است نشانه های آن را بشناسیم. به عبارت دیگر باید بدانیم که زخم پای دیابتی خود را با چه نشانه هایی نمایان می کند تا بتوانیم با آن ها مقابله کنیم. در ادامه نشانه هایی را برای شما بازگو می کنیم که طبق تجربه و در سال ها امداد رسانی به بیماران در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی با آن مواجه شدیم.

 1. اولین نشانه های بروز زخم پای زیابتی تورم و قرمز رنگ شدن پا ها است. این علائم خود را در کنار بوی بد پا نمایان می کنند که به محض رویت چنین علائمی در افرادی مبتلا به دیابت باید وضیعت پا ها بررسی و به پزشک معالج مراجعه کرد.
 2. ترشحات چرکی یکی دیگر از نشانه های ایجاد زخم پای دیابتی است. مناسب است مبتلایان به دیابت از جوراب های نخی و سفید رنگ استفاده کنند تا به محض ایجاد مشکل برای پا متوجه آن شوند و بتوانند از گسترش آن جلوگیری کنند.
نشانه های زخم پای دیابتی

نشانه های زخم پای دیابتی

راه های پیشگیری از ایجاد زخم پای دیابتی

از جمله روش هایی که در کلینیک زخم دکتر امیر عزتی کرج و تهران برای پیشگیری از بروز زخم پای دیابتی به بیماران توصیه می شود، شستشوی مداوم پا ها، پوشیدن کفش مناسب و طبی، پا برهنه راه نرفتن، بررسی وضعیت داخلی کفش قبل از پوشیدن برای پیشگیری از آسیب، کوتاهی ناخن ها، خشک نگه داشتن پوست بعد از هر بار شستشو و ضد عفونی کردن پوست است.

درمان پای دیابتی

با مفهوم زخم دیابتی آشنا شدیم، نشانه های آن را شناختیم و راه های پیشگیری از آن را تا حدی بیان کردیم. اکنون زمان به معرفی و بررسی راه های درمان پای دیابتی است. در این بخش می خواهیم شما را با روش های درمانی که پزشکان در کلینیک دکتر عزتی، بهترین مرکز درمان زخم پای دیابتی استفاده می کنند آشنا کنیم.

 • اوزون تراپی

اوزون تراپی یکی از روش های درمانی نسبتا جدید است که برای درمان پای دیابتی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش برای درمان پای دیابتی، محلولی ازون دار ( به شکل گاز یا مایع ) با استفاده از مواد خوراکی یا تزریق و یا به وسیله پوست وارد بدن می کنند. محلول ازون دار نا پایدار است و بعد از ورود به بدن به اکسیژن تبدیل می شود و شروع به ترمیم بافت های آسیب دیده می کند.

 • لایت تراپی

لایت تراپی که در زبان خودمان به درمان با استفاده از نور شناخته می شود، روش دیگری برای درمان پای دیابتی است. در این روش با استفاده از دستگاه های خاص، نور با طول موجی مشخص به پا تابیده می شود که می تواند به بازسازی بافت های از بین رفته کمک کند.

 • PRP

پی آر پی مخفف عبارت پلاسمای غنی شده از پلاکت است که برای درمانی پای دیابتی می تواند راه کاری موثر باشد. در این روش باید از بیماری مقدار خون گرفته شود و در کیت های پی آر پی ریخته شود. سپس این کیت ها را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهند تا فرایند جدا سازی سلول های خونی انجام شود. در ادامه پلاکت هایی که در کیت ها قرار دارند به بدن بیمار برای درمان پای دیابتی تزریق می شوند.

 • وکیوم تراپی

یکی دیگر از روش هایی که می تواند برای درمان پای دیابتی مورد استفاده قرار بگیرد وکیوم تراپی است. در این روش فشار منفی به محل زخم وارد می شود تا جریان خون افزایش پیدا کند و ترشحات از محل زخم جدا شود. طبق نظر پزشک فشار منفی می تواند به صورت متناوب یا پیوسته به پای بیمار اعمال شود.

 • ماگوت تراپی

ماگوت تراپی یکی از روش های جالب درمان پای دیابتی است که شاید کمتر در رابطه با آن شنیده باشید. در این روش از نوعی مگس یا لارو که در محیط آزمایشگاهی پرورش داده می شود برای درمان پای دیابتی و ترمیم زخم استفاده می شود.

در این روش مگس یا لارو با کمک ترشحات خود بافت های از بین رفته و فاسد را در محل زخم از بین می برد و تلاش می کند تا روند درمان پای دیابتی سریع تر و موثر تر باشد. البته یک نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این روش فعلا به صورت فراگیر انجام نمی شود و استفاده از آن محدود به چند کشور است.

درمان پای دیابتی

درمان پای دیابتی

جمع بندی

درمان پای دیابتی نیاز به تخصص و تجربه دارد و بیماران نباید آن را سرسری بگیرند و در منزل به درمان آن بپردازند. کلینیک زخم دکتر امیر عزتی در تهران و کرج سالیان درازی است که به کمک بیمارانی که از زخم پای دیابتی رنج می برند می پردازد و نتایج موفقی را در این زمینه به دست آورده است.

درمان پای دیابتی نیاز به صبر و تحمل دارد و ممکن است بین چند هفته تا چند ماه به طول بینجامد. بنابراین بیماران و خانواده ها نباید از درمان نا امید شوند و روند درمان را نصفه رها کنند یا به آن بی توجهی کنند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ

0 تا 100 قیمت خدمات باربری

Published

on

By

قیمت خدمات باربری

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های پیش‌رو برای افراد مستاجر، اسباب‌کشی است. اینکه کدام شرکت خدمات باربری جهت اسباب‌کشی، مناسب‌تر است یا هزینه کارگران و باربری آن کمتر می‌باشد، همواره مورد توجه بوده است. به طور کلی قیمت خدمات باربری به موارد مختلفی از جمله تعداد کارگران و دستمزد آن‌ها، دستمزد راننده بارچین، تعداد وسایل، هزینه بسته‌بندی، تعداد طبقات و … بستگی دارد. حال باید بدانیم کدام شرکت‌ها بهترین خدمات باربری را ارائه می‌دهند؟ چه عواملی روی قیمت خدمات باربری تاثیرگذارند؟ نرخ اتحادیه باربری تهران در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ اگر مستاجر هستید و هر ساله استرس اسباب‌کشی دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 قیمت خدمات باربری

قیمت خدمات باربری

نرخ اتحادیه باربری تهران 1402

فاکتورهای زیادی بر قیمت خدمات باربری تاثیرگذارند؛ به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و دقیقی را برای تعرفه باربری ۱۴۰۲ در نظر گرفت. از جمله موارد موثر بر نرخ باربری در تهران، به صورت زیر است:

 • حجم و وزن اسباب:

از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر نرخ خدمات باربری، حجم و وزن اسباب است. هر چه اسباب مورد نظر حجم و وزن بیش تری داشته باشد، سبب افزایش قیمت خدمات باربری خواهد شد. به عنوان مثال هزینه باربری یک تابلو فرش بسیار بزرگ با دیگر اثاثیه یکسان نیست.

 • مسافت بین مبدا تا مقصد :

هرچه میزان فاصله بین مبدا تا مقصد بیش‌تر باشد، هزینه باربری نیز گران‌تر است؛ چرا که این امر تاثیر مستقیمی در افزایش میزان مصرف سوخت و استهلاک ماشین باربری خواهد داشت. نرخ خدمات باربری برای مقاصد مختلف به صورت زیر است:

هزینه باربری درون شهری< هزینه باربری بین شهری< هزینه باربری به شهرستان

 • وسیله نقلیه باربری:

شرکت‌های خدمات باربری مختلف، با استفاده از وسایل نقلیه‌ای همچون وانت‌بار، نیسان و کامیون، سعی دارند بهترین خدمات باربری را به مشتری ارائه دهند.‌ وسایل نقلیه کوچک‌تر، سبب کاهش قیمت خدمات باربری خواهند شد؛ مثلا،‌ وانت‌بار و نیسان در مقایسه با کامیون، فضای بار کوچک‌تری داشته و تحمل کم‌تری در برابر بارهای سنگین دارند.

 • تعداد طبقات ساختمانی:

از دیگر موارد تاثیرگذار در نرخ باربری در تهران، آپارتمانی و یا ویلایی بودن خانه است‌. هزینه جابجایی بار در خانه‌های آپارتمانی به‌دلیل وجود پله، نسبت به خانه‌های ویلایی پایین‌تر است. در خانه‌های آپارتمانی، میزان هزینه باربری با توجه به تعداد طبقات تعیین می‌شود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت خدمات باربری می‌توان به مواردی همچون تعداد کارگران، نوع شرکت خدماتی، تعداد وسایل اضافه، دستمزد راننده، هزینه بسته‌بندی و هزینه بیمه، اشاره کرد.

 

نرخ اتحادیه باربری

نرخ اتحادیه باربری

محاسبه آنلاین هزینه باربری

اغلب افراد قبل از اسباب‌کشی، تمایل دارند از قیمت تقریبی باربری در آن سال، اطلاع داشته باشند. به‌دلیل اهمیت اسباب‌کشی برای مستاجران، امروزه سایت‌های باربری و خدماتی زیادی برای محاسبه آنلاین هزینه اسباب‌کشی به وجود آمده است. افرادیکه به تازگی قصد اسباب‌کشی داشته و بابت هزینه‌های مربوط به باربری نگران هستند، می‌توانند از طریق سایت‌های آنلاین خدماتی اقدام کرده و از هزینه باربری در سال ۱۴۰۲، مطلع شوند.

برای اینکار فقط کافیست وارد سایت‌های آنلاین استعلام قیمت شوید؛ سپس مشخصات کامل باربری از جمله مبدا، مقصد، نوع اثاثیه و نوع وسیله نقلیه را مشخص کنید تا قیمت خدمات باربری با توجه به سال، برای شما نمایش داده شود. البته به جزء سایت‌های آنلاین، اپلیکیشین‌های زیادی جهت استعلام آنلاین هزینه خدمات باربری وجود دارد. می‌توانید لیست این اپلیکیشن‌ها را از گوگل پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از انتخاب شرکت خدماتی باربری، باید از اعتبار و مجاز بودن شرکت، اطمینان پیدا کنید. در صورتیکه شرکت باربری قانونی، مجاز و معتبر باشد، هیچ‌گونه مشکلی در زمینه اسباب‌کشی به وجود نمی‌آید. از جمله ویژگی‌های شرکت خدمات باربری خوب، به صورت زیر است:

 • قیمت مناسب باربری:

یکی از ویژگی‌های یک شرکت باربری خوب، ارائه بهترین خدمات باربری در ازای قیمتی مناسب است. قیمت خدمات باربری در شرکت‌های معتبر، طبق نظر اتحادیه باربری تعیین می‌شود و برای مشتری به صرفه است.

 • رعایت استانداردهای باربری:

یکی از استانداردهای رعایت شده توسط شرکت‌های باربری معتبر، دقت در بسته‌بندی وسایل است. اثاثیه منزل باید به‌گونه ای بسته‌بندی شوند که احتمال آسیب دیدن آن‌ها در حین جابجایی، به صفر برسد. برای بسته‌بندی ظروف شیشه‌ای و وسایل شکستنی، باید از پلاستیک‌های حباب‌دار و ضربه‌گیر استفاده شود.

 • پشتیانی ۲۴ ساعته:

شرکت‌های خدماتی باید به صورت شبانه روزی آماده پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات مشتری‌ها باشند. این پشتیبانی هم از طریق شماره‌های موجود در سایت شرکت و هم به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

 • دسترسی به شرکت:

یک شرکت باروری خوب باید بتواند خدمات خود را به قسمت‌های مختلف شهر (از جمله شرق، غرب، شما و جنوب) ارائه دهد. در این صورت همه مردم می‌توانند از خدمات این شرکت بهره‌مند شوند.

 

شرکت خدمات باربری های بار، ضمن دارا بودن ویژگی‌های یاد شده و همچنین کادر مجرب و پر تلاش، می تواند انتخاب مناسبی برای هموطنان عزیز و شهروندان شهر تهران باشد. اگر نیاز به دریافت خدمات باربری با کیفیت دارید، فقط کافی‌ست با این مجموعه در تماس باشید.

 

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک شرکت باربری خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

سخن پایانی

هرساله شمار زیادی از افراد در شهرهای مختلف ایران، نقل مکان می‌کنند. یکی از دغدغه‌های این دسته از افراد، پیداکردن شرکت خدماتی است که بتوانند بدون استرس و نگرانی، وسایل خود را جابجا نمایند. به‌دلیل نیاز مردم به اسباب‌کشی، شرکت‌های باربری زیادی در سراسر دنیا به وجود آمده‌اند. یکی از اصول مهم و ضروری در انتخاب شرکت باربری، توجه به اعتبار شرکت است.

قیمت خدمات باربری در شرکت‌های خدماتی معتبر، نسبت به شرکت‌های غیرمجاز پایین‌تر بوده و طبق نظر اتحادیه مشخص می‌شود. جهت استعلام قیمت بابری و اطلاع از نرخ باربری در سال ۱۴۰۲، می‌توانید از طریق سایت‌های آنلاین و اپلیکیشن‌ها اقدام کنید. برای آشنایی بیش‌تر با خدمات بابربری، قیمت باربری و سایر اطلاعات، می‌توانید با مولتی رایان تماس حاصل فرمایید.

Continue Reading

وبلاگ

باربری یا اتوبار؟ 100 درصد مسئله این است

Published

on

By

باربری یا اتوبار؟ مسئله این است

این روزها، تقریبا همه ما برای ارسال کالا و یا جابه‌جایی وسایل و بار، حداقل یک‌بار از خدمات باربری و یا اتوبار استفاده کرده‌ایم. اغلب تصور می‌شود، باربری و اتوبار یکی هستند. اما باید بگوییم که با تمام شباهت‌هایی که در تعریف و یا ارائه نوع خدمات آن‌ها وجود دارد، این دو واژه تفاوت‌های جدی و عمده‌ای نیز با هم دارند. ما قصد داریم، در این مطلب فرق بین باربری و اتوبار را بیان و اطلاعاتی در این زمینه، به شما عزیزان ارائه دهیم.

تعریف باربری

در حالت کلی باربری یعنی جابه‌جایی بار و کالا از یک نقطه به نقطه دیگر. حال این انتقال می‌تواند از طریق شرکت‌هایی انجام شود که ارائه‌دهنده خدمات باربری هستند و یا به صورت اختصاصی خود شخص این کار را انجام دهد.

عموما افراد ترجیح می‌دهند از شرکت‌های باربری استفاده کنند که هم خیالشان از سلامت کالا راحت باشد و هم دغدغه امور بسته‌بندی، انتقال و گاها قانونی و ترخیص کالا را نداشته باشند.

برای انتخاب یک شرکت باربری، مهم‌ترین اصل، اعتبار آن شرکت است. اعتبار نیز در تجربه کاری نهفته شده و شرکت‌هایی که پیشینه موفقی در جابه‌جایی کالا دارند، قطعا گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب هستند. اگر به دنبال شرکت معتبر و خوش سابقه‌ای برای باربری هستید، ما پیشنهاد می‌کنیم با مجموعه های بار در تماس باشید.

خوبی مجموعه‌های باربری در این است که، اغلب کالای شما را تحت عنوان “بیمه باربری” بیمه کرده، که با ارائه این خدمت سلامت کالا را تا زمان تحویل تضمین می‌کند. در این حالت این شرکت‌ها موظف‌اند، در صورت ایجاد آسیب در زمان حمل و یا گم شدن کالا، خسارت آن را به مشتری پرداخت نمایند. هر میزان که کالا ارزش مالی بیشتری داشته باشد، مبلغ حق بیمه و پرداخت خسارت نیز متقابلا بیشتر خواهد بود.

 

انواع باربری

باربری به اشکال مختلفی انجام می‌گیرد.

باربری زمینی: این نوع باربری عموما با خودروهای سنگین و یا از طریق خط آهن انجام می‌گیرد. با توجه به نوع کالا، وزن آن، زمان تحویل و اهمیت محصول و همین‌طور ارزیابی هزینه‌ها، در نهایت یکی از این دو وسیله انتخاب می‌شود.

باربری زمینی

باربری زمینی

باربری هوایی: همان‌طور که از اسم این خدمت پیداست، انتقال بار از طریق هواپیما و یا در صورت اضطرار بالگرد، انجام می‌پذیرد. معمولا در زمانی که فاصله مبدا تا مقصد زیاد باشد، شرکت‌های باربری از این روش بیشتر استفاده می‌کند.

باربری هوایی

باربری هوایی

باربری دریایی: در حجم‌های بالا و به خصوص انتقال بین‌المللی، این نوع باربری معقول و کاربردی‌تر است. در باربری دریایی معمولا از کشتی‌های بسیار بزرگ استفاده می‌شود، اما گاها برای مسافت‌های کوتاه از لنج‌های کوچک نیز کمک می‌گیرند.

باربری دریایی

باربری دریایی

تعریف اتوبار

پس از اینکه با تعریف باربری و انواع آن آشنا شدیم، حال نوبت به تعریف اتوبار می‌رسد. اتوبار، متشکل از دو واژه اتو و بار بوده و به معنای ارسال و حمل کالا از نقطه‌ای به نقطه دیگر است. اتوبار شاید به نظر تعریفی مشابه با باربری داشته باشد، اما تفاوت‌های عمده‌ای در این دو مفهوم نفهته است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تفاوت باربری و اتوبار

اگر از بالا به مفهوم باربری و اتوبار نگاهی بیاندازیم، کلیت مشابه‌ای در ارائه خدمات و نوع آن می‌بینیم. حتی گاها این مفاهیم را به اشتباه، به جای یکدیگر استفاده می‌کنیم. اما در واقع می‌توان آن‌ها را از سه رسته کلی، کاملا متفاوت در نظر گرفت.

 • نحوه ارسال و حمل کالا

همانطور که بالاتر اشاره شد، باربری شامل سه نوع زمینی و ریلی، هوایی و دریایی است. در حالی که در اتوبار، ارسال محصول و کالا فقط به شیوه زمینی و حمل با خودرو صورت می‌گیرد.

از همین تفاوت، می‌توان نتیجه گرفت که باربری خدمات وسیع‌تری را در بر دارد و اتوبار می‌تواند زیر مجموعه‌ای از آن باشد.

 • نوع ارائه خدمات

در اتوبار معمولا از خودروهای کامیونت و وانت بارها برای جا به جایی کالا استفاده می‌شود؛ در صورتی که باربری انواع خودروهای سبک و سنگین را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مجموعه‌های اتوبار، ارائه خدمات متنوعی مانند، اعزام کارگر جهت بسته بندی، حمل و چیدمان وسایل، خشک‌شویی ، اتوشویی و غیره است.

 • ارسال بین المللی

شرکت های اتوبار خدمات حمل کالا را فقط به صورت درون شهری و برون شهری ارائه می‌کنند. در حالی که شرکت‌های باربری به صورت بین المللی و خارج از کشور هم ارائه خدمات خواهند داشت.

Continue Reading

تکنولوژی

اسپیلت ها

Published

on

تعمیرات کولر گازی

اسپیلت ها

کولرگازی و اسپیلت یک نوع از کولر گازی است که در حقیقت از جدیدترین و مدرن ترین مدل های ان بشمار میرود کولرگازی و اسپیلت اکنون یکی از پر فروش ترین نوع کولرهای گازی در جهان حساب میشود بدلیل داشتن ساختار خاصی که بدنه آن دارد به آن کولر گازی های۲تکه نیز گفته میشود که خرید کولرگازی یکی از ملزومات واجب برای اغلب خانواده ها بشمار می اید مخصوصا برای افرادی که از گرمای شدید تابستان اذیت و‌کلافه شده اند، کاری که میکنند اقدام به خرید این کولرگازی ها است چرا که این کولرگازی ها مزایای بسیار زیادی نسبت به کولر های آبی و دیگر کولرگازی ها دارد

روش کار کولرگازی و اسپیلت

عملکرد این کولرگازی و اسپیلت با توجه به امکانات و سیستم های پیشرفته که تعداد زیادی از شرکت ها و‌ برند های بسیار معروف تولید کنند این اسپیلت های جدید و‌مدرن را در لیست محصولات خود قرار میدهند که برای مصرف کننده و خریدار بسیار مفید و مناسب است .دارا بودن دو یونیت خارجی و داخلی و‌همچنین سیستم های رفت و برگشت گاز ها در لوله اتصال دهنده و عملکرد قطعه ها و حتی بخش های دیگر این امکان را میدهد که این دستگاه ها هم باعث تولید سرما و هم باعث تولید گرما برای فصل های گرم و سرد سال کنند.

به همین دلیل است که افرادی که در نقاط بسیار سرد سیر جهان نیز زندگی میکنند برای گرم کردن خود و خانه خود اقدام به خرید این کولرگازی های اسپیلت میکنند. اسپیلت دارای قطع ها و بخش هایی است که عملکرد بعضی از انها حساس و بسیار تاثیر گذار است که میتوان به کندانسور،اینورتر،اوپراتور،و…اشاره کرد.

اسپیلت ها

اسپیلت ها

بخش اوپراتور در یونیت های داخلی

در بخش خارجی کمپرسور و کندانسور قرار دارد. دو بخش کولرگازی و اسپیلت از طریق چندین لوله بهم متصل میشود و موجب میشود که گاز سرد و گرم بین این تو یونیت ها جریان پیدا کند وموجب تولید سرمایش و‌گرمایش توسط این دستگاه میشوند

نحوه نگهداری و استفاده از کولر گازی و اسپیلت

خوشبختانه استفاده و‌نگهداری از این کولرگازی ها و اسپیلت نسبتا راحت و آسان و تنها کافی است که پس از خریداری اسپیلت از بروشور های موجود در آن کمک بگیرید.

مواردی که بعد از خرید اسپیلت باید به آن توجه کرد به این صورت است که
۱_انتخاب و در نهایت خرید کولرگازی در بین بهترین برند های اسپیلت و کولرگازی
۲_در نظر داشتن برچسب های انرژی کولرگازی و مصرف انرژی آن
۳_استفاده نکردن و روشن نکردن اسپیلت در زمان هایی که در خانه نیستید
۴_سرویس و تمیز کردن فیلتر های اسپیلت
۵_رعایت در استفاده کردن از دستگاه و تنظیم کردن دمای اسپیلت بر روی دمای های بسیار پایین

تفاوت های موجود بین کولرهای گازی و اسپیلت

تا دو دهه قبل استفاده از کولر گازی در سراسر کشور مان بسیار گسترده بوده است کولرهای گازی و اسپلیت تفاوت های زیادی نسبت بع کولرهای آبی دارند که به همین دلیل اغلب افرادی که قصد خرید کولرهای گازی را دارند بهتراست که تفاوت های کولرهای ابی و کولرهای گازی را شناخته و از بین آنها کولر مورد نظر را انتخاب کنند. کولر های ابی در بین دستگاه های تهویه مناسب دارای بیشترین مصرف اب هستند‌. کولرهای گازی برای انواع منطقه ها از جمله مرطوب.خشک.معتدل و همه اب و هوا ها مناسب است و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار میگیرد .این درحالی است که کولرهای ابی بیشتر در مناطق خشک وگرم میتواند به درستی کار کند.

کولرهای گازی و اسپیلت دارای قابلیت های متفاوتی است .علاوه بر آن بر روی کاهش و یا افزایش دمای آن،ذرات معلقی کع در هوا هستند و الودگی ها را پاکسازی میکنندو همچنین هوارا در فصول گرم سال کاهش میدهند.این درحالی است که کولر های آبی همچین قابلیت هایی وجود ندارد. کولرهای گازی و اسپلیت ریموت دارند و از راه دور میتوان آنهارا کنترل کرد و در بعضی از مدل های جدید آن که توسط شرکت های آلمان،ژاپنی،کره ایی در زمان هایی که مسافرت هستید میتوانید از راه دور کنترل کنید.

در حالیکه کولرهای ابی این امکانات را ندارند و این درحالی است که روشن و خاموش کردن ان به صورت دستی انجام میشود. کولر های ابی در بیرون از مکان مورد نظرتان نصب میشود ولی کولر گازی ها و اسپیلت بعد از خرید یونیت های درونی داخل خانه و یونیت های خارجی در بیرون از فضای خانه نصب میشود

اسپیلت ها

اسپیلت ها

انواع اسپلیت ها

برای انواع مکان ها و محیط های متفاوت ساخته شده و با با توجع به ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار میگیرد

نوع دیواری

این نوع از اسپیلت ها با داشتن ساختاری بسیار ظریف و همچنین متنوع قابلیت نصب شدن روی دیوار را دارد .یک نوع از این اسپیلت ها نوع اینورتر است که به گونه ایی ساخته میشود که بیشترین میزان سرمایش را با کمترین میزان انرژی را دارند.
به همین دلیل است که برای انواع اپارتمان ها و حتی خانه های شخصی استفاده میشود.

اسپیلت های کانالی (داکت اسپیلت)

در حقیقت همان یک نوع اسپیلت است ام یونیت های داخلی ان در درون سقف و دیوار های کاذب قرار میگیرد و به یک سیستم کانالی نیاز دارد..برای مکان هایی که امکان نصب یونیت های بر روی دیوار قرار نذارد این نوع اسپیلت های داخلی مناسب است .

اسپیلت های ایستاده

این نوع اسپیلت ها چه نوع اسپیلتی است؟

ابن نوع اسپیلت ساز و کار های مشابهی دارند اما با این تفاوت که شکل و ظاهر ان مانند یخچال های ایستاده است. به همین دلیل دارای قابلیت فن و سیستم های پرتاب باد که برای فضای بزرگتر و برای مساجد و فروشگاه های بزرگ استفاده میشود

سقف های زمینی

این نوع اسپیلت همانطور کن از نامش پیدا است به صورت خوابیده بر روی سقف نصب میشود و هم به صورت های زمینی و چسبیده قابلیت نصب دارد

اسپیلت های سقفی دیواری
این نوع اسپیلت ها شکلی مشابه به اسپیلت هاب دیواری است اما به خاطر ساخت اریب آنا.قابلیت های نصب تا بالاترین قسمت دیوار و نزدیک به سقف نصل میشود

اسپیلت های کاستی

در این نوع اسپیلت ها یونیت های داخلی این اسپیلت مانند اسپیلت های کانالی در سقف های کاذب هستند .تنها تفاوت آن در تهویه و پرتاب باد های چهار جهته است که قدرت بسیار زیادی دارد و بیشتر برای سقف های بلند مناسب میباشد و برای مکان های تجاری و ادراری مورد استفادع قرار میگیرد

اسپیلت ها

اسپیلت ها

تعمیر انواع داکت اسپیلت در کرج

با توجه به اینکه اسپیلت ها انواع مختلفب دارند و‌با تکنولوژی های روز ساخته میشوندو روز به روز نیز پیشرفته تر میشوند در صورت اینکه مشکلاتی برای این اسپیلت ها پیش بیاید باید اافراد ماهر و تکنسینی باشد که با این دستگاه ها اشنا باشد و توانایی تعمیر این دستگاه ها را داشته باشد از دیگر مواردی که میتوان به ان اشاره کرد این است که این اسپیلت ها نیاز به سرویس های دوره ایی و ماهانه یا حتی سالانه دارند که این سرویس های دوره ایی شامل تعمیر یونیت های داخلی و خارجی و یا حتی تعمیر و تعویض فیلتر های اسپیلت ها است.

چگونه کولر گازی و اسپیلت تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟

در ابتدا باید به قیمت ان توجه کنید .اگر قیمت ان بسیار پایین بود این یک نشانه تقلبی بودن کولر گازی است مورد دیگر تطابق نداشتن ظرفیت های نوشته شده بر روی کمپرسور و یا روی بدنه کولر گازی است. کیفیت بسیار پایین یکی از نشانه های تقلبی بودن است گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند کولرگازی های تقلبی گاز r22دارند ولی کولرگازی های اصل گاز410 دارند

اسپیلت ها

اسپیلت ها

Continue Reading

برترین ها