ریپورتاژ آگهی
ریپورتاژ آگهی
دستگاه میوه خشک کن

خط تولید میوه جات خشک

خط تولید میوه جات خشک
در این مقاله می توانید با مراحل خط تولید میوه های خشک آشنا شوید و دستگاه های مورد نیاز این خط تولید را بشناسید. همچنین می توانید پیش زمینه ای از این تجارت را مطالعه کنید.
آنچه در این مقاله خواهید خواند:
تولید میوه خشک
مراحل خط تولید میوه جات خشک

این مقاله برای پاسخ به دو سوال مهم نگارش شده است. سوال اول این که چرا میوه ها را خشک می کنند؟ و سوال دوم، چه مراحلی برای خشک کردن میوه ها باید طی شود؟ پاسخ به این دو سوال پر تکرار و مهم را می توانید با مطالعه ی این مقاله به دست آورید.
میوه های خشک از جمله تنقلات محبوب در بین ما ایرانی ها هستند که از سالیان دور تا به امروز مورد استقبال همگان قرار گرفته اند. هدف از انجام این کار جلوگیری از فساد مواد غذایی است. همچنین این فرایند باعث ماندگاری بیشتر این میوه ها نیز می شود و می توان در تمام طول سال از آن ها بهره برد.
اما امروز و در این مقاله قصد داریم به سراغ خط تولید میوه جات خشک برویم. خط تولیدی که امروزه به خاطر توجه زیاد مردم بسیار پر کار شده و حجم میوه جات خشک بیشتری را تولید می کند. این مقاله یک معرفی جامع از مراحل کار این خط تولید است.

تولید میوه خشک

در دنیای امروز با توجه به افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به میوه جات باید از هر گونه دور ریز جلوگیری کرد و به هر شکلی از مواد خوراکی استفاده کرد. یکی از شیوه های مورد استفاده از میوه ها، خشک کردن آن ها است. چرا که با گرفتن رطوبت از میوه ها می توان از فاسد شدن آن ها جلوگیری کرد و باعث می شود تا میوه ها عمر بیشتری داشته باشند.
خشک کردن میوه ها در خط تولید باعث می شود تا یک لایه حفاظتی روی میوه ها کشیده شود تا بتوان مدت زمان بیشتری آن ها را نگهداری کرد. همچنین با انجام فرایند خشک کردن حجم و اندازه ی این میوه جات کمتر می شود و برای صادرات مناسب تر خواهند بود.
پیش تر و قبل از همه گیری تولید میوه های خشک، برای سالم ماندن میوه ها باید از یخچال های بزرگ برای سالم نگه داشتن و کاهش سرعت فاسد شدن استفاده می شد. این روش هم هزینه ی بیشتری داشت و هم باعث آلوده شدن محیط زیست می شد. اما با همه گیر شدن روش خشک کردن میوه جات، این روش جایگزین روش قبل شد. چرا که هم هزینه ی کمتری دارد و هم نگهداری آن ساده تر است.

مراحل خط تولید میوه جات خشک

برای تولید میوه جات خشک که به آن ها چیپس میوه هم می گویند باید از مواد اولیه مناسب استفاده کرد. میوه هایی که در این فرایند خشک می شوند باید به حد مطلوبی رسیده باشند تا محصول نهایی این خط تولید برای مصرف کننده قابل قبول و مناسب باشد.
استفاده از مواد اولیه نامرغوب و له شده قطعا باعث ایجاد یک محصول بی کیفیت می شود و مردم به هیچ عنوان یک محصول نامناسب را خریداری نمی کنند. میوه ای برای خشک شدن مناسب است که مقاوم و سالم باشد و بتواند در تمام طول فرایند خشک کردن سالم بماند.

شستشوی اتوماتیک میوه جات

قبل از این که میوه ها برای شستن آماده شوند باید آن ها را در حوضچه هایی قرار داد تا به خوبی خیس شوند. این کار باعث می شود تا آلودگی ها و چسبندگی ها از میوه جدا شود و مواد آلوده به بخش بعد انتقال پیدا نکند. این روش با استفاده از آب گرم انجام می شود تا سرعت روند کار بیشتر شود.
حال که آلودگی های اولیه از میوه ها جدا شد زمان شستن آن ها رسیده است. برای این کار باید میوه ها را درون دستگاه شستشو قرار داد تا به خوبی شسته شوند. دستگاه های شستشو دارای چندین مخزن هستند که آب در آن ها با سرعت و قدرت در گردش است و میوه ها را می شوید و گل ها را از آن ها جدا می کند.
فرایند شستشو چد مرحله ای است و با یک بار شستشو میوه ها به مرحله ی بعد نمی روند. بعد از هر بار شستشو آب مخزن آلوده به گل و لای می شود که لازم است برای شستشوی مجدد، آب مخزن تعویض شود.

دستگاه میوه خشک کن

آبکشی میوه ها

بعد از شستشو، میوه ها بر روی دستگاه بعد رفته تا فرایند آبکشی انجام شود. این فرایند نوعی شستشوی دوباره است که در آن میوه ها روی یک نوار استیل قرار می گیرند و توسط دستگاه با استفاده از آب فشار قوی به طور کامل آبکشی می شوند.

پوست گیری

برای فراواری و تولید میوه جات خشک باید پوست آن ها گرفته شود تا بتوان یک محصول استاندارد و در خور مشتری را تولیدکرد. در گذشته این فرایند توسط کارگران و با استفاده از دست انجام می گرفت که هزینه ی بسیار بالایی داشت و زمان بیش از اندازه ای صرف آن می شد.
اما امروزه دستگاه های صنعتی جای کارگران را گرفته اند و استفاده از آن ها می تواند در صرفه جویی در وقت و هزینه مفید واقع شود. امروزه پوست گیری به دو روش انجام می شود. یکی با استفاده از دستگاه و به صورت نیمه اتوماتیک است و دیگری با استفاده از ماده ای شیمیایی انجام می گیرد.

هسته گیری

همان طور که می دانید تمامی میوه ها در این مسیر نیازی به هسته گیری ندارند و می توانند از این مرحله عبور کنند. میوه هایی مثل کیوی، موز، پرتقال و از این دست میوه ها که هسته ندارند از این مرحله به سرعت عبور می کنند. در طرف دیگر میوه هایی مثل سیب و گلابی باید در این مسیر هسته گیری شوند.
این فرایند به صورت کامل توسط دستگاه انجام می شود و هیچ گونه دخالتی توسط نیروی انسانی صورت نمی گیرد. دستگاه های هسته گیر به صورت کاملا اتوماتیک و با سرعت بالا هسته ها را از میوه ها جدا می کنند و به مرحله ی بعد می فرستند.

تبدیل میوه با استفاده از اسلایسر

حال تمامی میوه ها بدون هسته هستند و می توان آن ها را تبدیل کرد. تبدیل در این مرحله به معنای تکه تکه کردن یا ورقه ورقه کردن یا رشته رشته کردن است. دستگاه های اسلایسر با سرعت بالا میوه ها را در سایز ها و اندازه هایی که قبلا برای دستگاه تعریف شدند برش می دهند تا به محصول دلخواه برسند.
دستگاه اسلایسر دارای دو نوع دستی و برقی است که با توجه به نیاز کارخانه و میزان بودجه می توان آن ها را تهیه کرد. تیغه های این دستگاه برای هر نوع برش متفاوت است و می توان برای برش های مختلف از تیغه های متفاوت استفاده کرد.

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن

برای ادامه ی روند تولید میوه خشک نیاز به دستگاه خشک کن داریم. این دستگاه دو نوع مختلف دارند که شامل کابینی و تونلی است. هر کدام از این دستگاه ها برای نیاز های مختلفی ساخته و در اختیار مشتریان قرار گرفته اند.
دستگاه کابینی خود به دو دسته تک کابین و دو کابین تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در میزان میوه ای است که می توانند در هر بار استفاده خشک کنند. دستگاه دو کابین می تواند دو برابر دستگاه تک کابین میوه خشک کند.
دستگاه های تونلی هم مخصوص کارخانه های بزرگ است که حجم کاری بالایی دارند و به صادرات می پردازند. کارخانه های بزگ از این دستگاه برای خشک کردن میوه ها استفاده می کنند چرا که حجم میوه ی بسیار بالایی را در هر با استفاده می تواند خشک کند.

دستگاه میوه خشک کن

تفکیک

حال که میوه ها به صورت کامل و با استفاده از دستگاه خشک شدند نوبت به دسته بندی و تفیکی آن ها می رسد. این فرایند برای درجه بندی محصولات و جداسازی محصولات با کیفیت تر انجام می گیرد. همچنین در پایان این فرایند میوه های یک دست در یک گروه قرار می گیرند که می تواند نشان دهنده ی نظم و دقت در مرحله ی تفکیک را نمایش دهد.
بسته بندی
بسته بندی آخرین مرحله است. در این مرحله میوه ها وارد دستگاه بسته بندی می شوند و به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه در بسته بندی های شیک و جذاب قرار می گیرند.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.