Connect with us

دستگاه صنعتی

خط تولید میوه جات خشک

Published

on

دستگاه میوه خشک کن

خط تولید میوه جات خشک
در این مقاله می توانید با مراحل خط تولید میوه های خشک آشنا شوید و دستگاه های مورد نیاز این خط تولید را بشناسید. همچنین می توانید پیش زمینه ای از این تجارت را مطالعه کنید.
آنچه در این مقاله خواهید خواند:
تولید میوه خشک
مراحل خط تولید میوه جات خشک

این مقاله برای پاسخ به دو سوال مهم نگارش شده است. سوال اول این که چرا میوه ها را خشک می کنند؟ و سوال دوم، چه مراحلی برای خشک کردن میوه ها باید طی شود؟ پاسخ به این دو سوال پر تکرار و مهم را می توانید با مطالعه ی این مقاله به دست آورید.
میوه های خشک از جمله تنقلات محبوب در بین ما ایرانی ها هستند که از سالیان دور تا به امروز مورد استقبال همگان قرار گرفته اند. هدف از انجام این کار جلوگیری از فساد مواد غذایی است. همچنین این فرایند باعث ماندگاری بیشتر این میوه ها نیز می شود و می توان در تمام طول سال از آن ها بهره برد.
اما امروز و در این مقاله قصد داریم به سراغ خط تولید میوه جات خشک برویم. خط تولیدی که امروزه به خاطر توجه زیاد مردم بسیار پر کار شده و حجم میوه جات خشک بیشتری را تولید می کند. این مقاله یک معرفی جامع از مراحل کار این خط تولید است.

تولید میوه خشک

در دنیای امروز با توجه به افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به میوه جات باید از هر گونه دور ریز جلوگیری کرد و به هر شکلی از مواد خوراکی استفاده کرد. یکی از شیوه های مورد استفاده از میوه ها، خشک کردن آن ها است. چرا که با گرفتن رطوبت از میوه ها می توان از فاسد شدن آن ها جلوگیری کرد و باعث می شود تا میوه ها عمر بیشتری داشته باشند.
خشک کردن میوه ها در خط تولید باعث می شود تا یک لایه حفاظتی روی میوه ها کشیده شود تا بتوان مدت زمان بیشتری آن ها را نگهداری کرد. همچنین با انجام فرایند خشک کردن حجم و اندازه ی این میوه جات کمتر می شود و برای صادرات مناسب تر خواهند بود.
پیش تر و قبل از همه گیری تولید میوه های خشک، برای سالم ماندن میوه ها باید از یخچال های بزرگ برای سالم نگه داشتن و کاهش سرعت فاسد شدن استفاده می شد. این روش هم هزینه ی بیشتری داشت و هم باعث آلوده شدن محیط زیست می شد. اما با همه گیر شدن روش خشک کردن میوه جات، این روش جایگزین روش قبل شد. چرا که هم هزینه ی کمتری دارد و هم نگهداری آن ساده تر است.

مراحل خط تولید میوه جات خشک

برای تولید میوه جات خشک که به آن ها چیپس میوه هم می گویند باید از مواد اولیه مناسب استفاده کرد. میوه هایی که در این فرایند خشک می شوند باید به حد مطلوبی رسیده باشند تا محصول نهایی این خط تولید برای مصرف کننده قابل قبول و مناسب باشد.
استفاده از مواد اولیه نامرغوب و له شده قطعا باعث ایجاد یک محصول بی کیفیت می شود و مردم به هیچ عنوان یک محصول نامناسب را خریداری نمی کنند. میوه ای برای خشک شدن مناسب است که مقاوم و سالم باشد و بتواند در تمام طول فرایند خشک کردن سالم بماند.

شستشوی اتوماتیک میوه جات

قبل از این که میوه ها برای شستن آماده شوند باید آن ها را در حوضچه هایی قرار داد تا به خوبی خیس شوند. این کار باعث می شود تا آلودگی ها و چسبندگی ها از میوه جدا شود و مواد آلوده به بخش بعد انتقال پیدا نکند. این روش با استفاده از آب گرم انجام می شود تا سرعت روند کار بیشتر شود.
حال که آلودگی های اولیه از میوه ها جدا شد زمان شستن آن ها رسیده است. برای این کار باید میوه ها را درون دستگاه شستشو قرار داد تا به خوبی شسته شوند. دستگاه های شستشو دارای چندین مخزن هستند که آب در آن ها با سرعت و قدرت در گردش است و میوه ها را می شوید و گل ها را از آن ها جدا می کند.
فرایند شستشو چد مرحله ای است و با یک بار شستشو میوه ها به مرحله ی بعد نمی روند. بعد از هر بار شستشو آب مخزن آلوده به گل و لای می شود که لازم است برای شستشوی مجدد، آب مخزن تعویض شود.

دستگاه میوه خشک کن

آبکشی میوه ها

بعد از شستشو، میوه ها بر روی دستگاه بعد رفته تا فرایند آبکشی انجام شود. این فرایند نوعی شستشوی دوباره است که در آن میوه ها روی یک نوار استیل قرار می گیرند و توسط دستگاه با استفاده از آب فشار قوی به طور کامل آبکشی می شوند.

پوست گیری

برای فراواری و تولید میوه جات خشک باید پوست آن ها گرفته شود تا بتوان یک محصول استاندارد و در خور مشتری را تولیدکرد. در گذشته این فرایند توسط کارگران و با استفاده از دست انجام می گرفت که هزینه ی بسیار بالایی داشت و زمان بیش از اندازه ای صرف آن می شد.
اما امروزه دستگاه های صنعتی جای کارگران را گرفته اند و استفاده از آن ها می تواند در صرفه جویی در وقت و هزینه مفید واقع شود. امروزه پوست گیری به دو روش انجام می شود. یکی با استفاده از دستگاه و به صورت نیمه اتوماتیک است و دیگری با استفاده از ماده ای شیمیایی انجام می گیرد.

هسته گیری

همان طور که می دانید تمامی میوه ها در این مسیر نیازی به هسته گیری ندارند و می توانند از این مرحله عبور کنند. میوه هایی مثل کیوی، موز، پرتقال و از این دست میوه ها که هسته ندارند از این مرحله به سرعت عبور می کنند. در طرف دیگر میوه هایی مثل سیب و گلابی باید در این مسیر هسته گیری شوند.
این فرایند به صورت کامل توسط دستگاه انجام می شود و هیچ گونه دخالتی توسط نیروی انسانی صورت نمی گیرد. دستگاه های هسته گیر به صورت کاملا اتوماتیک و با سرعت بالا هسته ها را از میوه ها جدا می کنند و به مرحله ی بعد می فرستند.

تبدیل میوه با استفاده از اسلایسر

حال تمامی میوه ها بدون هسته هستند و می توان آن ها را تبدیل کرد. تبدیل در این مرحله به معنای تکه تکه کردن یا ورقه ورقه کردن یا رشته رشته کردن است. دستگاه های اسلایسر با سرعت بالا میوه ها را در سایز ها و اندازه هایی که قبلا برای دستگاه تعریف شدند برش می دهند تا به محصول دلخواه برسند.
دستگاه اسلایسر دارای دو نوع دستی و برقی است که با توجه به نیاز کارخانه و میزان بودجه می توان آن ها را تهیه کرد. تیغه های این دستگاه برای هر نوع برش متفاوت است و می توان برای برش های مختلف از تیغه های متفاوت استفاده کرد.

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن

برای ادامه ی روند تولید میوه خشک نیاز به دستگاه خشک کن داریم. این دستگاه دو نوع مختلف دارند که شامل کابینی و تونلی است. هر کدام از این دستگاه ها برای نیاز های مختلفی ساخته و در اختیار مشتریان قرار گرفته اند.
دستگاه کابینی خود به دو دسته تک کابین و دو کابین تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در میزان میوه ای است که می توانند در هر بار استفاده خشک کنند. دستگاه دو کابین می تواند دو برابر دستگاه تک کابین میوه خشک کند.
دستگاه های تونلی هم مخصوص کارخانه های بزرگ است که حجم کاری بالایی دارند و به صادرات می پردازند. کارخانه های بزگ از این دستگاه برای خشک کردن میوه ها استفاده می کنند چرا که حجم میوه ی بسیار بالایی را در هر با استفاده می تواند خشک کند.

دستگاه میوه خشک کن

تفکیک

حال که میوه ها به صورت کامل و با استفاده از دستگاه خشک شدند نوبت به دسته بندی و تفیکی آن ها می رسد. این فرایند برای درجه بندی محصولات و جداسازی محصولات با کیفیت تر انجام می گیرد. همچنین در پایان این فرایند میوه های یک دست در یک گروه قرار می گیرند که می تواند نشان دهنده ی نظم و دقت در مرحله ی تفکیک را نمایش دهد.
بسته بندی
بسته بندی آخرین مرحله است. در این مرحله میوه ها وارد دستگاه بسته بندی می شوند و به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه در بسته بندی های شیک و جذاب قرار می گیرند.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه صنعتی

دستگاه های توزین

Published

on

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه تک توزین ، دو توزین و چهار توزین

پیش گفتار

بسته بندی تنها به معنی پر کردن یک کالا داخل یک جعبه یا پوشش نیست بلکه باید برای بسته بندی کردن محصول یک سری عوامل را مورد بررسی قرار دهیم . از جمل این عوامل میتوان به وزن کالای مورد نظر که قرار است بسته بندی شود اشاره کرد . بسته بندی کردن مواد خوراکی و غذایی بیشتر از بسته بندی کردن مواد غیر قابلی خوردنی اهمیت دارد . چراکه در این مواد حفظ و استفاده از بهداشت مواد خوراکی یک رابطه بی واسطه با تندرستی و سلامت جامعه دارد

همچنین مواد خوراکی که به صورت خشک عرضه میشوند نیز باید با دقت و با حفظ موارد بهداشتی بسته بندی شوند .. مسلما از دستگاه های بسته بندی توزین دار مطالبی را شنیده باشید. در ادامه بیشتر درباره عملکرد و کارایی این دستگاه ها صحبت میشود

روش های بسیار متفاوتی برای سنجیدن وزن کالاها و محصولات با استفاده از دستگاه های بسته بندی وجود دارد که یکی از این پرکاربردترین دستگاه ها ،دستگاه های بسته بندی توزین دار هستند که در اصل دارای ترازو های دقیقی هستند که در بالای این دستگاه ها قرار گرفته و با حداقل ترین خطا کالا و محصول نهایی را وزن کرده و در نهایت بسته بندی میکند .نام دیگر این دستگاه های توزین دار دستگاه گرانول وزنی است .

همچنین از این دستگاه برای پر کردن و وزن کردن تمامی محصولات بکار میرود دستگاه های توزین یکی از مهمترین دستگاه های موجود در خط تولید های شرکت ها و کارگاه های بسته بندی هستند به خصوص اگر این شرکت ها در زمینه بسته بندی محصولات خشک فعالیت میکنند .

این محصولات خشک شامل انواع غلات،آجیل ها،خشکبار ها،حبوبات ،برنج ها،انواع چای و قهوه و دمنوش ها و حتی بسته بندی سبزیجاتی که به صورت خشک عرضه میشوند .مواد غذایی و انواعی از محصولات هستند که در اوزان و مثقال و گرم های مختلف بسته بندی میشوند.

دستگاه های بسته بندی توزین دار تعداد مختلفی دارند .ارزش سرعت این دستگاه ها براساس تعداد سری هایی است که پر میکند و همچنین متفاوت است. از مهمترین ویژگی های این دستگاه های توزین دار سرعت و دقت آن است که بسیار اهمیت دارد چرا که باید توجه داشت که هرچه تعداد توزین این دستگاه ها بیشتر باشد مسلما سرعت بسته بندی محصولات نیز بالا میرود

یکی از ویژگی هایی که این دستگاه ها را محبوب میکند دقت بسیار بالای این دستگاه ها است چرا که دارای دستگاه های ترازو و حتی کاسه هایی که وزن کشی میکند است . از دیگر خصوصیات دستگاه توزین دار میتوان به سیستم هایی که گرد و غبار هارا پاک میکنند ،بر روی بسته بندی ها تاریخ میزنند تا یک محصول کامل و با کیفیت به دست مشتریان عرضه کنند.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

شیوه کارایی دستگاه های بسته بندی توزین دار

عملکرد این دستگاه ها به این طریق است که پس از شارژ کردن محفظه دستگاه مواد به صورت کاملا خودکارو بدون مداخله هیچ دستی وارد کاسه های بالابر دستگاه شده و به محفظه اصلی دستگاه انتقال پیدا میکند‌ .در ادامع سیستم به حالت لرزش شروع به کار میکند و با حداقل ترین خطا و وزن کشی محصول را در قسمت های کاپه مانند دستگاه میریزند. پس از توزین کردن، محصول را به لوله های یقه نامی انتقال میدهند و با توجه به ان وزنی که دستگاه نمایش میدهد محصول را در سلفون ها ریخته و بسته بندی میکنند

دستگاه های بسته بندی تک توزین

این دستگاه ها جزئی از کوچکترین دستگاه های توزین دار هستند که دارای ترازوهای رقمی(دیجیتال) هستند و امکان بسته بندی کردن انواع خشکبار ها،حبوبات،غلات،قند،شکر ،چای،قهوه و… را دارد ‌.این دستگاه برای افرادی مناسب است که تازه اول کار بسته بندی هستند و با کمترین هزینه خریداری کرده اند. کارایی این دستگاه عینا شبیه دستگاه های دیگر توزین دار ازجمله دو توزین و چهار توزین و انواعی از دستگاه های توزین دار هست و فرق ان با بقیه دستگاه های توزین دار فقط در سرعت است

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار plc دوتوزین

دستگاه بسته بندی دو توزین دارای دو ترازوی وزن کشی است که به صورت دقیق انجام میشود . این دستگاه درقسمت وزن کشی بخشی به نام کاپه و حسگر دارد که نسبت به دستگاه های بسته بندی چهارتوزین و تک توزین سرعت معتدل و متوسطی دارد

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار(اتوماتیک)plc چهارتوزین

این دستگاه بسته بندی چهارتوزین شامل چهار تعداد ترازوی وزن کشی است که به صورت کاملا دقیق و حساس محصولات است .دستگاه چهارتوزین دارای چهار عدد حسگر و سیستم لرزش در قسمت سینی ها است که در کمترین زمان ممکن و کمترین اشتباه و خطا امکان تولید بیشتر در کار بسته بندی انواعی از محصولات ازجمله غلات،خشکبار،میوه های خشک،شکر،قند،برنج،حبوبات،شیرینی های خشک و… را دارد

گنجایش دستگاه های بسته بندی توزین دار

دستگاه های بساه بندی توزین دار(تک توزین،دوتوزین،چهارتوزین) یک دستگاهی است که وظیفه بسته بندی کردن انواع گوناگون مواد خوراکی،غذایی،شیمیایی،دارویی و.. را با گنجایش یک تن را در ساعت دارند .همچنین دستگاه توزین دارد قدرت و وسعت بیش از حدی را دارند.همچنین دارای دستگاه plc است .شرکت های دارای خط تولید با استفادع از این دستگاه های plc مقدار وزن ، اندازه و حتی حجم محصول پایانی خودرا نظم دهند . از این رو با توجه به محصول پایانی خود میتوانید در هر اندازه و حجم و یا سایزی محصول را بسته بندی کنید

دستگاه های توزین دار در خانه (خانگی)

یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی توزین دار ،دستگاه توزین دار در خانه یا خانگی است که باعث یک فرصت شغلی مناسب برای افرادی که توانای کار در بیرون را ندارند است . یکی از مهمترین راه ها برای کسب درامد است . در این کار افراد وظیفه بسته بندی کردن مواد خشک،میوه های خشک،خشکبار،سبزی های خشک،اجیل،و .. را برعهده دارند. درخواست کنندگان این کار با توجه سلیقه پس از پژوهش ها و تحقیق در مورد بسته بندی های خانگی میتوانند این کار را انتخاب کنند

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

مزیت های دستگاه های بسته بندی توزین دار

۱_این دستگاه ها تماما برای ایران وتولید ایرانی هستند

۲_مدل سازی و ساختن بسته بندی های اسان برای محصولات

۳_دارا بودن و انواع مختلفی از سایز هاو اندازه ها و مدل های محتلف برای انواع شغل ها

۴_داشت سرعت بالای دستگاه برای بسته بندی

۵_بهداشتی بودن تمام قطعات دستگاه و بهره وری از مخزن های سبک و رنگ های پودری(استاتیک)

قیمت و ارزش دستگاه های بسته بندی توزین دار(تک توزین/دوتوزین/چهارتوزین)

با نگرش به انچه که گفته شده است این دستگاه های توزین دار مدل وانواع مختلفی دارد که به دنبال آن قیمت این دستگاه های بسته بندی نیز براساس نوع و مدل ان متفاوت میشود به درستی که خط های تولید و بسته بندی های مواد گوناگون احتیاج به انرژی ظرفیتی مختلف دارد ‌نکته قابل ذکر این است که ابزار هایی که بر روی این دستگاه ها راه اندازی شده است بستگی به خواسته صاحب کار دارد.در نتیجه قیمت این دستگاه ها متفاوت است.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

خریداری دستگاه های تک توزین،دو توزین ،چهار توزین در کرج

دستگاه های توزین دارد خصوصیت های بسیاز زیادی دارد که در هنگام خرید این دستگاه ها باید به این ویژگی ها توجه شود و همسان با کار و حرفه شما باشد .برای مثال اگر شما یک کارفرما تازه کار هستید میتوانید از دستگاه بسته بندی تک توزین استفاده کنید،اما اگر یک کارفرمای حرفه ایی با دارا بودن یک شرکت بزرگ هستید پس باید از دستگاه هایی با سرعت بالا برای بسته بندی استفاده کنید .پس حتما قبل از خرید باید به این نکات توجه کنید . پیشنهاد ما برای خرید دستگاه بسته بندی تک توزین ،دو توزین،چهارتوزین در کرج است چرا که در کرج فروشگاه هایی با کیفیت های بالا برای خرید وجود دارند .همچنین میتوانند شمارا در خرید این دستگاه ها یاری کنند

Continue Reading

دستگاه صنعتی

دستگاه بوجاری

Published

on

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات از خاک و خاشاک با غربال

در بوجاری دانه های انواع غلات مثل گندم، جو یا برنج از پوست و ساقه جدا می شود و در زمان عملیات بوجاری بذر علف های هرز، تخم حشرات و انواع آفت ها از آنها جدا می شوند.

دستگاه بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات و سنگ و خار و خاشاک، الک کردن حبوبات و غلات ،جدا کردن فضولات از گندم و جو و برنج با دستگاه بوجاری انجام میشود و اساس کار دستگاه بوجاری دو قسمت است:

پراکنده کردن با پنکه بر اساس وزن

الک کردن بر اساس ابعاد دانه.

موندگاری بیشتر، ظاهربهتر و دوام بسته بندی حبوبات بعد از عمل بوجاری از مزایای کاربرد دستگاه بوجاری است و در خط بسته بندی حبوبات و غلات کاربرد دارد.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

فواید بوجاری حبوبات با دستگاه

با استفاده از دستگاه بوجاری حبوبات میتوان بوجاری غلات و خشکبار را نیز انجام داد. با استفاده از این دستگاه بوجاری حبوبات سوپرمارکتی و فروشگاهی جلوه بهتری پیدا می‌کند و با استقبال مشتریان روبرو می شوند. دستگاه بوجاری کار سخت کارگران را در پاک کردن حبوبات راحت می کند و در قالب صنعتی انجام میشود. بوجاری به دوام حبوبات کمک میکند و زمان نگهداری آنها بیشتر می شود.

توضیحاتی در مورد عملکرد دستگاه بوجاری

با توجه به میزان توان دستگاه بوجاری در هر ساعت مقدار مشخص شده ای از حبوبات و غلات و محصولات کشاورزی را پاک میکند و عمل جداسازی را انجام میدهد. دستگاه بوجاری با انواع سرند در اندازه های مختلف در چندین مرحله عملیات جدا کردن و پاک کردن محصول اصلی از ضایعات را انجام می‌دهد و محصولات را آماده مصرف نهایی و یا بسته بندی در صنایع مواد غذایی میکند. دستگاه های پاک کننده محصولات کشاورزی از نخاله انواع مختلفی دارد اما کار اصلی آنها در جداسازی محصول از ناخالصی های محصول می باشد.

نحوه کار دستگاه بوجاری

در این دستگاه محصولات کشاورزی به واسطه به واسطه بالابر ها و نوار نقاله های دستگاه، محصولات کشاورزی مورد نظر به درون مخزن ریخته میشود و محصول از طریق توزیع ها وارد دستگاه می شوند. اولین مرحله جداسازی محصول از سنگ و آشغال های بزرگ است که توسط لرزش سرند ها در داخل دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود و در وهله بعد حبوبات و محصولات از لحاظ حجم از یکدیگر جدا میشود که توسط غلتک ها جدا می شود.

آشنایی اولیه با دستگاه بوجاری حبوبات

اساس کار این دستگاه حرکت دادن به صورت مکانیکی و ایجاد فشار هوا است. وجود فشار هوا باعث میشود تا عوامل خارجی از حبوبات جدا شوند و محصول نهایی تمیز تر باشد همچنین اگر ناخالصی هایی با وزن بیشتر در بین دانه های حبوبات باشد دستگاه بوجاری می تواند آن را جدا کند.

حرکت مکانیکی در اصل همان کار الکل را انجام میدهد به همین دلیل علاوه بر جدا کردن ناخالصی هایی مثل سنگ و غیره به همان اندازه شدن دانه های نهایی کمک می کند.کارخانه های سازنده دستگاه های بوجاری حبوبات تجهیزات دستگاه را بر اساس نیاز مشتریان تولید می کنند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

قسمتهای مختلف دستگاه بوجاری حبوبات را بگویید؟

این دستگاه برای قسمت های مختلف است که هر کدام از آنها در زمان کار عملکرد خاصی دارند و هرکدام کار خود را انجام می‌دهد تا پاکسازی محصول نهایی به خوبی انجام شود.

بخش های مختلف دستگاه بوجاری حبوبات

الکتروموتور یا موتور الکتریکی

استوانه حفره دار

بخشهای غربالی

محفظه باد

مخزن دستگاه بوجاری

شاسی دستگاه بوجاری حبوبات

انواع دستگاه بوجاری حبوبات

دستگاه های بوجاری و بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی می شود.

اولین پارامتر مهم ابعاد و حجم دستگاه است.

دستگاه های حجم بالا برای مصارف سنگین گزینه های خوبی هستند اما دستگاه های کوچک برای استفاده محدود تر است.بعضی دستگاه ها بر اساس نوع غلات یاحبوبات که امکان بوجاری شدن دارند دسته بندی میشوند.

دستگاه بوجاری حبوبات وزنی

اولین دستگاه تولید شده با تکنولوژی مکانیکی که کار پاک کردن و بسته بندی را توانست انجام دهد.

دستگاه بوجاری حبوبات لیزری

پیشرفته ترین دستگاه بوجاری ایران است با استفاده از سنسورهایش انواع حبوبات را پاک می‌کند و کار سورتینگ را به دقیق ترین روش انجام میدهد. ویژگی مهم این دستگاه کار دقیق آن می باشد، در مقابل دستگاه بوجاری وزنی وجود دارد که با کمی خطا ولی کار خود را درست انجام میدهد.

مناسب ترین محصولات برای دستگاه های بوجاری خشکبارو حبوبات

همین که شخص بتواند با سرعت بالا و هزینه پایین محصول زیادی را دست‌چین کند باعث درآمدزایی بسیار زیادی می شود. دستگاه بوجاری عدس، برنج، پسته گندم و غیره برای سبزی خشک و یا سبزی تازه باید کمی دستگاه را تغییر داد.
دستگاه بوجاری یکی از ضروری ترین دستگاههای خط تولید حبوبات است که دارای تعدادی سرند با سایز های مختلف برای پاک کردن انواع حبوبات است.این دستگاه دارای دو قسمت است: سیستم باد و سیستم ویبراتور.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

مشخصات فنی دستگاه بوجاری حبوبات

رنگ بدنه از بهترین نوع رنگ است ضد ضربه و مقاوم در برابر حرارت بالا و ضد خش می باشد.

تمام قوطی و پروفیل های بکار رفته در دستگاه درجه یک و سنگین و ضخیم هستند.

قسمت هایی که در تماس با محصول است کاملاً بهداشتی و از جنس استنلس استیل است.

الکتروموتور دستگاه های بوجاری حبوبات از بهترین مارک های اروپایی است.

هر محصول سرند مناسب با ابعاد خود را دارد.

مخزن اصلی دستگاه استنلس استیل است.

دارای تابلو برق مجزا و سیستم کنترل برای هر قسمت بوجاری حبوبات می باشد.

ویژگی های کلی دستگاه های بوجاری حبوبات چیست؟

قابلیت نصب در تمامی فضاها

نسبت به مدل های قدیمی و با تجهیزات کم صدای کمی نیز دارند

نصب راحت

راندمان کاری بالا

دارای تابلو برق مجزا

توان مصرفی برق کمتری نسبت به مدل های قدیمی تر

خط پاکسازی تصفیه و بسته بندی حبوبات

برای راه اندازی کارگاه بسته بندی نیاز به یک سری ماشین آلات و تجهیزات است:

بالابر کاسه ای

بالابر z

دستگاه بوجاری

نوار دستچین

پولیش

دستگاه بسته بندی حبوبات.

دستگاه بوجاری حبوبات چه محصولی را بوجار میکند؟

این دستگاه قابلیت بوجارکردن هر محصولی را دارد ولی در دسته ی حبوبات می تواند نخود، ماش، عدس، لوبیا را بوجار کند. نخود و لوبیا حبوباتی هستند که بیشتر مورد بوجار کردن قرار می‌گیرند و این دو محصول دارای ناخالصی زیادی هستند و حتماً باید بوجار شوند.

تفاوت بوجار کردن حبوبات بادستچین

بذرها هنگام برداشت از مزرعه خالص نیستند و زمانی که وارد مرحله ی بوجاری میشونددارای مقدار زیادی بذر ،حشرات ،برگ و غیره هستند. اگر بذرها دارای برگ های سبز و بارطوبت بالا باشندنمی‌توان آنها را انبار کرد و‌همچنین کارایی حمل و‌نقل آنها کم میشود و‌کامل نمیشود آنها را تمیز کردمگر اینکه بیشتر مواد خارجی موجود در بذرها بیرون بروند و‌جداشوند. مراحل جدا کردن این مواد ناخواسته توام بابالارفتن کیفیت بوجار گفته میشود.

دستچین چیست؟

بذرهابعدازمرحله بوجاری بازهم دارای ضایعاتی هستند که در زمان بوجاری کردن آنها جدانشده اند مثل بذر خراب و غیره به همین دلیل برای اینکه بذر باکیفیت و یک دست داشته باشیم بار دیگر توسط کارگرها بادست تمیز میشوند و ضایعات آنها گرفته میشود که به آن دستچین میگویند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بخش های دستگاه بوجاری راتوضیح دهید؟

شاسی دستگاه:

وزن تمام بخش ها روی این قسمت است

مخزن:

اولین قسمتی است که مواد وارد دستگاه میشود.خروجی مخزن از طریق دریچه تنظیم کنترل میشود تا مقدار کافی و یکنواختی ازمواد وارد واحدهای تمیز کننده شود.

محفظه باد:

باتوجه به وزن غلات و‌ناخالصی هامیزان باد تعیین میشود.

واحدهای غربالی:

این قسمت شامل بازوهای لنگ و دوواحدتمیز کننده میشود که برخلاف همدیگر به لرزش در می آیند.کف واحدهای غربالی شبیه به سینی است که مواد روی آن جای گذاری میشود.

استوانه های حفره دار:

مثل الک است که برای هم اندازه کردن حبوبات و غلات از نظر شکل و اندازه کار میکند.دراصل کار تفکیک دانه هاراانجام میدهد.

خط بوجاری حبوبات چیست؟

دستگاه بوجاری دوکار انجام میدهد

اول بوجاری یادستگاه پاک کردن حبوبات

دوم سورتینگ یاسایز بندی

بوجاری با سه دستگاه انجام میشود

اول دستگاه بالابر کاسه ای :
کار این دستگاه رساندن حبوبات به دستگاه هایی داخل خط بسته بندی حبوبات میباشد

دوم دستگاه بوجاری که قبلا گفته شد کار پاک کردن حبوبات را انجام میدهد

و سوم دستگاه نوار نقاله دستچین:
اخرین بخش بخش بوجاری حبوبات میباشد که درکنار این دستگاه تعدادی شخص میماند و بادیدچشمی کار بوجاری را به اتمام میرسانند. بعد از خط تولید بوجاری کار پولیش اغاز میشود. دستگاه پولیش کار غبارگیری حبوبات رادارد و کاری کاملا متفاوت با بوجاری است.

اگر شخصی بخواهد به صورت گونی محصول رابسته بندی کند نیاز ب دستگاه پولیش ندارد. اما اگر بخواهد برای فروشگاه ها بسته بندی های دوکیلوگرمی انجام دهدنیاز است از دستگاه پولیش حبوبات کمک بگیرد

حرف اخر 

در خط های تولید خانگی قبل از استفاده از دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی حبوبات ،قهوه ،غلات،برنج و غیره از دستگاه بوجاری خانگی استفاده شود و در تولید حبوبات قبل از آنکه از دستگاه بسته بندی استفاده کنید بهتر است عملیات بوحاری و دستچین را انجام دهید تامحصول باکیفیتی به دست مشتری ها برسانید.

با کیفیت بودن محصولات شما باعث میشود مشتریان زیاد و همچنین مشتریان ثابت داشته باشید و به درامد پایه ای خوب و ثابت برسید پس به بسته بندی و تمیزی محصولات خود بسیار دقت فرمایید

Continue Reading

دستگاه صنعتی

دستگاه های بسته بندی

Published

on

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی در کرج

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

به دستگاهی گفته می شود که برای بسته بندی انواع محصولات و مواد غذایی، تجهیزات آرایشی بهداشتی، صنعتی و اینگونه محصولات به کار می‌رود که آن‌ها را می‌توان به چندین نوع دسته بندی تقسیم کرد. دستگاه بسته بندی توزین دار، دستگاه بسته بندی ساشه، دستگاه بسته بندی شیرینک دار ،دستگاه بسته بندی پیلوپک ،دستگاه بسته بندی سیل وکیوم.

دستگاه های بسته بندی توزین دار برای بسته بندی محصولات به کار می‌رود که به صورت حجمی، کیلویی و غیره هستند. دستگاه بسته بندی ساشه برای بسته بندی محصولات مایع مثل آبلیمو و سس و غیره استفاده می شود. دستگاه بسته بندی شیرینک دار برای بسته بندی محصولات به صورت وکیوم استفاده میشود. دستگاه بسته بندی پیلوپک برای بسته بندی مواد غذایی محصولات بهداشتی و غیره که به صورت تک عددی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه بسته بندی سیل وکیوم برای پر کردن و بسته بندی مایعات مثل دوغ های لیوانی ،بستنی لیوانی ،لبنیات و نوشیدنی ها استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی پیلوپک باتوجه به نیاز مشتری و راحتی کار باآن دستگاه ،قابلیت بسته بندی محصولات به شکل ها و اندازه های مختلف به چند نوع تقسیم می شود:

دستگاه بسته بندی دو طرف دوخت، دستگاه بسته بندی چهار طرف دوخت، دستگاه بسته بندی دوخت از بالا، دستگاه بسته بندی مجهز به قسمت برش، دستگاه بسته بندی مجهز به فیدر، دستگاه بسته بندی مجهز به اکسترودر، دستگاه بسته بندی مجهز به اشعه uv، دستگاه بسته بندی مجهز به سرور موتور، دستگاه بسته بندی مجهز به کاغذ گذار، دستگاه بسته بندی مجهز به ردیف کن.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

همه چیز درباره ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

کیفیت، بازاریابی، سود و چرخاندن خط تولید از مواردی است که با بسته‌بندی خوب و مناسب روی محصول ایجاد میشود. بررسی اهمیت بسته بندی در اقتصاد در مرحله اول باید از کیفیت ماندگاری و سلامت محصولات زمانی که در بسته بندی قرار میگیرند شروع کنیم مثلاً گرد و خاکی وارد بسته بندی نشده باشد و از تماس مستقیم با هوا در امان بماند. شرکت های بزرگ این مسئله را درک می‌کند و برایشان جا افتاده است اما در شرکت های کوچک و نوپا هنوز آنقدر درک درستی ندارند از این موضوع و توجهی ندارند و تفاوت شرکت های بزرگ و کوچک همین است.

البته بندی نه تنها یک خدمت بلکه صنعتی بزرگ را پدید آورده است به همین دلیل کافی است توجه داشته باشیم که محصولات خوراکی مثل خشکبار و حبوبات و گوشت و غیره تنها گوشه ای از طرف قضیه هستند و هر چیزی در این اقتصاد مدرن نیازمند بسته بندی است سیگاری که نابود کننده ریه است که از نگاه مشتری و سطح بندی باید توتون موجود در سیگار را تازه نگه دارد.

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج انواعی دارد؟

شمردن تعداد و نوع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج کار آغلان های نیست چون به تعداد محصولاتی که در تمام دنیا تولید می شود دستگاه بسته بندی وجود دارد حتی گاهی ممکن است یک خط تولید با توجه به نیاز خاص و انحصاری خودش به شرکتی سفارش دستگاهی خاص را بدهد.

دستگاه های بسته بندی نقش اول خط های تولید مواد غذایی هستند پس نتیجه میگیریم که از نظر قیمت و چه از نظر تنوع محصول ارزانترین دستگاه های بسته بندی در حوزه مواد غذایی پیچیده‌ترین مارکت ها را دارند. پس از این نوبت به مواد شیمیایی می رسد که در این حوزه به دلیل حساسیت و ایمنی ممکن است جایگاه دوم را داشته باشد به همین ترتیب می توانید بر اساس زیاد بودن محصول و بعد از آن درجه نیاز به پوشش رابطه بین آن صنعت با پدیده بسته بندی را پیدا کنید.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج چه وظایفی را به عهده دارند؟

دستگاه های بسته بندی چرخ خط تولید در هر کسب و کاری را می چرخانند. در معنای بهتری باید گفت که محصول هر چه که باشد نیاز دارد تا در مراحل نهایی در بسته بندی قرار بگیرد و این از اولین تاثیر بسته بندی بر خط تولید است اما اگر بسته بندی کیفیت را همراه با اصول بازاریابی به روح محصول انتقال ندهد نتیجه این میشود که برند زمین میخورد و در بازه های طولانی و یا کوتاه به ناچار با تعدیل نیرو و غیره دست به گریبان می شود و یا شاید خط تولید از کار بایستد.

ماشین آلات پرکن ارزان ترین و متنوع ترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های پرکن به ظاهر کار راحتی دارند یعنی چیزی مثل مایعات، گاز، قطعات جامد و غیره را در ظرفهای مشخصی می ریزند. ماشین های بسته بندی پر کند به هفت دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این هفت دسته را شرکت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می کنند.

ماشین آلات لیبل زن در صنعت بسته بندی در کرج در خدمت بازاریابی

در هر مرحله ای از بسته بندی حداقل یکی از خطوط تولید باید مجهز به دستگاه لیبل زن باشد و یکی از هدفهای مهم بسته بندی این است که شخص برند خود را به مخاطب نشان دهد و بشناساند به همین دلیل هیچ فایده ای ندارد اگر بسته بندی از همه جهات و از نظر کیفیت عالی باشد اما هویت برند را در ذهن مخاطب نقش نکند. آینده و موفقیت هر برند در حوزه مارکتینگ به طور مستقیم روی کیفیت ماشین های لیبل زن بنا می شود. دستگاه های لیبل زن در همه ابعاد تولید میشود از دستگاههای لیبل زن دستی گرفته تا نمونه های بزرگ و عظیم صنعتی که یک خط تولید کامل را به تنهایی می چرخاند.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

نکته های قبل از انتخاب ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

محصول مورد نظر برای بسته بندی چه خصوصیاتی دارد؟

محصولی که می‌خواهید بسته بندی کنید مشخص است اما آیا این موضوع کافی است؟ مهم این است که تمام اطلاعات محصول را تهیه کرده باشید. قبل از خرید دستگاه جلسه تشکیل می‌شود که اطلاعات در آن جلسه بسیار کارآمد است. شخص قبل از خرید باید سوالاتی برای خود تهیه کند مثل چه نوع بسته بندی نیاز دارد؟ آیا اندازه محصول ثابت است؟ چه میزانی می خواهد تولید کند؟ این روش جمع آوری اطلاعات باعث میشود که ذهن شخص برای رسیدن به هدف مورد نظر نزدیک تر شود.

سرعت ارزان ترین دستگاه های بسته بندی در کرج چقدر باید باشد؟

برای هر شخص سرعت تولید محصول مهم است. هرچقدر بتواند محصول بیشتری در زمان کمتری تولید کند فرصت برای قرارداد های بزرگتری خواهد داشت و مشتری های بیشتری جذب خواهند شد. اما برای این کار نیاز به برنامه ریزی دارد و باید بداند و اطمینان داشته باشد که سیستم پتانسیل پیشرفت را دارد. آیا تیم توانایی رشد را دارد؟

اگر شخص نتواند به اندازه کافی کار کند و از پس از تعهد های کاری خود برنیاید ممکن است به کسب و کار خود آسیب برساند. این موضوع باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود. گاهی اوقات سرعت دستگاه های بسته بندی در کرج به تعداد بالایی بسته در دقیقه می رسد که شخص خود را برای نحوه اداره افزایش حجم محصول آماده کند.

به چه مواردی باید قبل از خرید ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج توجه کرد؟

بسته بندی چیست؟ میخواهید چطور ساخته شود؟ فضاهای قابل استفاده و در دسترس کدام اند؟

سرعت عملکرد ماشین آلات در برابر با پهنای باند چقدر است؟

آیا نیازی به مونتاژ و نصب قطعات اضافی هست ؟

خدمات و پشتیبانی ملاحظات امنیتی چه هستند؟

آیا ادغام سخت افزار ها برای کسب و کار اهمیت دارد؟

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های خانگی که ابعاد کمتری دارند و مکانیزم ساده تری دارند دارای قیمت کمتری نسبت به دستگاه های صنعتی و تمام اتومات هستند و به دلیل وجود سازندگان متفاوت دستگاه های بسته بندی قیمت محصولات بسیار رقابتی است.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

انواع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های جمع آوری محصول، دستگاه های اختصاصی برای محصولات خاص مثل داروها، دستگاههای مخصوص درپوش گذار بطری ها، دستگاه های مخصوص بسته بندی با ظرف های یکبار مصرف، دستگاه های بسته بندی مخصوص کارتن زنی، دستگاه های بسته بندی اختصاصی خشک کن و سرد کن، دستگاه های بسته بندی اختصاصی ماشین های برش و غیره.

دستگاه های بسته بندی باعث بهبود کارایی و تسریع روند کار بسته بندی می شود همچنین استفاده از این دستگاه ها برای بسته بندی محصولات است باعث می شود که فرایند بسته بندی با دقت بیشتری انجام شود و کیفیت بسته بندی محصول بالا میرود همچنین استفاده از این دستگاه ها کارکنان در معرض عوامل زیستی را مصون می دارد در مواردی که محصول مواد دارویی یا مواد غذایی باشد احتمال برخورد محصول با دست کارکنان و آلوده شدن کاهش پیدا میکند.

آیا می توان با ارزانترین تجهیزات بسته بندی کسب و کار خانگی راه اندازی کرد؟

بله دستگاه های بسته بندی خانگی در منزل یکی از کم هزینه ترین با ریسک پایین است برای مشتریانی که فضای تولیدی کوچکی را در منزل خود به وجود آورده اند بسته بندی زیبا و با کیفیت یکی از ملاک های اساسی در بالا رفتن ارزش محصول است که این روزها بسیاری مصارف خانگی به صورت بسته بندی فروشگاه ها پیدا می شود که دلیل آن تمایل افراد و مشتری برای خرید محصولات بسته بندی است

Continue Reading

برترین ها