Connect with us

دستگاه صنعتی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

Published

on

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید گیاهان دارویی

امروزه استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم به اوج خود رسیده است و بسیاری از افراد دریافتند که با استفاده از گیاهان دارویی دیگر لازم نیست عوارض داروهای شیمیایی را به بدن خود تحمیل کنند به همین دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص به گیاهان دارویی بیشتر شده است. خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی امروزه به صورت تمام مکانیزه و خودکار و با استفاده از دستگاه های تمام خودکار گیاهان دارویی را بسته بندی می کند و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی و ماشین آلات مورد استفاده در آن بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال تولید گیاهان دارویی و فروش آنها در بازار هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

اجزای مختلف خط تولید گیاهان دارویی

نوار نقاله

اولین و مهم ترین بخش از خط تولید گیاهان دارویی نوارنقاله است استفاده از این محصول به کارکنان بخش تولیدی این امکان را می دهد که در هنگام حرکت نوار نقاله به خوبی روی آن را مشاهده نموده و سپس تمامی مواد زائد مانند برگ های به جا مانده را به صورت کامل جدا کنند. استفاده از این روش باعث می‌شود تمامی مواد زائد موجود در گیاهان به صورت کامل تخلیه شود و در انتها گیاهان با پاکیزگی بسیار زیاد برای مرحله بعدی آماده شوند.
نوار نقاله معمولاً از جنس استیل ضد زنگ است و دارای یک محفظه تخلیه است که تمامی مواد زائد با استفاده از آن به بیرون از مجموعه برده می شوند.

دستگاه های بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه شست و شو

گیاهان دارویی زمانی که از مناطق مختلف چیده می شوند معمولا دارای میزانی خاک و یا کثیفی بر روی خود هستند که پس از از بین بردن مواد زائد با استفاده از دستگاه شستشو تمامی این موارد برطرف می‌شود.
دستگاه شست و شو شامل دستگاه‌های مختلف تک وان و یا سه وان می شود. در این دستگاه فرایند شستشو به صورت تمام مکانیزه و بدون نیاز به کارگران انجام می‌شود و سپس گیاهان دارویی به صورت کاملا خالص و تمیز از دستگاه بیرون می آیند.

دستگاه آبگیر

در خروجی آخر وان گیاهان دارویی به دستگاه آبگیر راهنمایی می شوند. دستگاه آبگیر در دستگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد برای مثال برخی از دستگاه ها ممکن است از نوار نقاله برای آب گیری استفاده کنند و در برخی دیگر از مواردی مانند فن استفاده شود. استفاده از دستگاه آبگیر روتاری نیز برای آبگیری کردن گیاهان دارویی گزینه مناسبی به شمار می رود.
یکی از روش های آگیری کردن گیاهان دارویی استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است. در این روش موتور خشک کن با دور تند می چرخد و تمامی آب موجود در گیاهان دارویی از بین می روند. اگر بخواهیم روش سانتریفیوژ را برای آبگیری گیاهان دارویی به شما معرفی کنیم، در واقع می توان گفت این روش کاملا مشابه با روشی است که ماشین لباسشویی برای آب گیری کردن لباس ها استفاده می کند.

دستگاه خرد کن

در بعضی از موارد گیاهان دارویی نیاز به خرد شدن دارند و باید از دستگاه خرد کن برای خرد کردن و قطعه قطعه کردن آنها استفاده کرد. در این گونه موارد بسته نوع گیاهی که قرار است خرد شود دستگاه های متفاوتی استفاده می شوند.

دستگاه خشک کن

در مرحله نهایی از دستگاه خشک کن برای خشک کردن گیاهان استفاده می‌شود. دستگاه های خشک کن دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که می‌توانند میزان متفاوتی از گیاهان دارویی را خشک کرده و آنها را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.
گیاهان دارویی معمولاً بر روی گاری و با استفاده از سینی به سمت دستگاه خشک کن می روند و با استفاده از سینی های مخصوص در داخل این دستگاه ها قرار داده می شوند. دستگاه خشک کن به صورت متوسط بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ ساعت می تواند به صورت کامل گیاهان دارویی را خشک نموده و آنها را برای بسته بندی آماده کند.
یکی دیگر از دستگاه های خشک کنی که برای خشک کردن گیاهان دارویی کاربرد دارد، دستگاه های خشک کن تونلی هستند که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که تمامی گیاهان دارویی را بر روی ریل های متحرک ریخته و کار خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. ریه های متحرک معمولاً به سمت دستگاه های خشک کن تونلی حرکت می کنند و قسمت خروجی دستگاه گیاهان دارویی به صورت کاملاً خشک شده بیرون می آیند.
استفاده از دستگاه خشک کن تونلی نه تنها باعث می شود در تعداد کارگران صرفه‌جویی شود و نیازی به وارد کردن دستی گیاهان دارویی داخل خشک کن نداشته باشید، بلکه به بالاتر رفتن سرعت کار کمک می‌کند.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه توزین

در مرحله نهایی برای بسته بندی کردن گیاهان دارویی از دستگاه توزین استفاده می شود. دستگاه توزین همانطور که از نامش پیداست به نوعی از دستگاه گفته می‌شود که برای وزن کردن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند چند محصول را به صورت همزمان وزن کند.
دستگاه های توزین در زمینه بسته بندی گیاهان دارویی ممکن است تک توزین، دو توزین و یا بیشتر باشند. دستگاه توزین بعد از وزن کردن محصولات آنها را در داخل بسته بندی‌های سلفونی می‌ریزد و محصول را برای عرضه به بازار آماده می کند.

مرحله کارتون گذاری

در مرحله آخر در خط تولید و بسته بندی گیاهان دارویی تمامی گیاهان بسته بندی شده در یک بسته بندی بزرگ تر در داخل کارتون قرار می‌گیرند و به بازار عرضه می شوند. در اکثر موارد خریداران این محصول به صورت کارتونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا عطاری های سراسر کشور هستند که محصول را به صورت عمده خریداری نموده و سپس آن را به صورت جزئی در بسته بندی های کوچک تر به فروش می‌رساند.

قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج

خط کامل گیاهان دارویی در کرج شامل موارد متعدد و دستگاه‌های بی شماری است که باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت محصول هستند. به صورت کلی قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج به عوامل زیر بستگی دارد:
نوع خشک کن: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خط کامل گیاهان دارویی نوع خشک کن مربوط به محصول است. خشک کن تونلی معمولاً قیمت بالاتری نسبت به خشک کن دوکابین دارد زیرا این محصول علاوه بر دارا بودن و پیچیدگی بالاتر، سرعت بسیار زیادی برای خشک کردن محصولات دارد.

تعداد توزین ها:

اگر خط کامل گیاهان دارویی دارای یک توزین باشد معمولاً قیمت تمام شده آن مناسب تر است اما دستگاه هایی که دارای توزین های بالاتری هستند قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند. اگر خط گیاهان دارویی دارای چهار توزین باشد به مراتب دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه هاست.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

نوع آب گیر:

اگر آب گیر دارای فن با دور تند باشد قیمت آن بالاتر از انواع آبگیرهای نقاله ای است. در این میان دستگاه آبگیر سانتریفیوژ بالاترین قیمت را در بین دستگاه های آبگیر به خود اختصاص می دهد.

برند محصول:

برندهایی که در داخل ایران تولید و روانه بازار می‌شوند قیمتهای مناسب تری نسبت به خط تولید گیاهان دارویی خارجی دارند و به همین دلیل بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محصول را از برندهای ایرانی تهیه کنند.

نوع گیاه دارویی:

یکی از عوامل موثر بر روی قیمت خط تولید گیاهان دارویی نوع گیاه دارویی می باشد زیرا در بعضی از موارد گیاه دارویی که قرار است به بازار عرضه شود باید از انواع آسیاب شده باشد و به همین دلیل علاوه بر تمامی دستگاه‌های موجود نیاز به آسیاب برای انجام کار است. بدیهی است که وجود آسیاب بر روی خط تولید قیمت تمام شده کار را بالاتر خواهد برد.

حجم کابین خشک کن:

در بعضی از موارد مشاهده می شود که دو دستگاه دارای کابینه خشک کن هستند اما یکی از آنها قیمت بالاتری دارد و دلیل این موضوع این است که حجم کابین خشک کن در یک دستگاه ممکن است بیشتر از دیگری باشد و به همین دلیل بتواند میزان گیاهان دارویی بیشتری را خشک کند.

دقت وزن کشی:

در بعضی از موارد گیاهان دارویی به قدری گرانقیمت هستند که دقت در وزن‌کشی کردن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و حتماً باید به صورت کمتر از گرم وزن کشی شود. برای مثال در برخی از موارد زعفران به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل دارا بودن قیمت بالا باید دقت وزن کشی در دستگاه توزین آن زیاد باشد که باعث بالاتر رفتن قیمت خط تولید گیاهان دارویی خواهد شد.

سرعت عملکرد:

دستگاه هایی که دارای سرعت عملکرد بالاتر هستند برای استفاده مناسب ترند. برای مثال بدیهی است که دستگاهی که می تواند ۱۶ عدد بسته بندی در یک دقیقه تولید کند قیمت بالاتری نسبت به دستگاه هایی که ۱۰ بسته‌بندی در یک دقیقه تولید می‌کنند دارد.
با توجه به تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد قیمت خط تولید کامل گیاهان دارویی به عوامل متعددی بستگی دارد به همین دلیل بهترین راه برای پی بردن به این قیمت این است که قیمت دستگاه مورد نظر را در سایت اینترنتی ما مشاهده نمایید.

فروش بهترین نوع خط کامل تولید گیاهان دارویی در کرج

امروزه فروش بهترین نوع دستگاه بسته بندی در کرج به حدی گسترده شده است که بسیاری از کشورهای خارجه خواهان و خواستار انواع مختلف دستگاه های بسته بندی ایرانی هستند و آنها را با کیفیت بسیار بالا خریداری می کنند.
سایت اینترنتی ما به عنوان یکی از پایانه های فروش بهترین نوع خط کامل گیاهان دارویی در کرج، دستگاه های متفاوتی را با کیفیت بسیار بالا هم در داخل و هم در خارج از ایران به فروش می‌رساند و محصولات را با کیفیت بالایی به دست مصرف کنندگان می رساند.
اگر به دنبال خرید خط کامل تولید گیاهان دارویی هستید، می توانید با استفاده از سایت اینترنتی ما اقدام به ثبت سفارش و خرید محصول مورد نیاز خود کنید همچنین تنوع بسیار بالایی از محصولات را مشاهده نموده و قیمت محصولات مختلف را استعلام بگیرید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پکیج کرج

معرفی 1 نمایندگی سرویس داکت اسپیلت ال جی

Published

on

سرویس داکت اسپیلت ال جی

اگر کولر گازی شما خراب ‌شده ‌است و به فکر آن هستید، بهتر است به متخصصینی که در نمایندگی سرویس داکت اسپیلت ال جی فعالیت می‌کنند، مراجعه کنید. تعمیر و سرویس داکت اسپیلت ال جی در نمایندگی مولتی رایان توسط تعدادی از بهترین متخصصین این حوزه صورت می‌گیرد که توانایی تشخیص مشکلات و رفع آن‌ها را دارند.

در این مرکز تعمیر و سرویس داکت اسپیلت ال جی، از تجهیزات و ابزارهای مدرن برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی استفاده می ‌شود. این ابزارها شامل انواع میکرومتر، پمپ فشار، شیر یخچال، فیلتر، شیر ترموستات و سایر قطعاتی هستند که برای تعمیر این دستگاه‌ ها لازم است. همچنین، متخصصین این حوزه با استفاده از آخرین تکنولوژی ‌های روز دنیا و به‌روزرسانی‌ های منظم دانش و مهارت عملی خود، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

 

سرویس داکت اسپیلت ال جی در کرج

سرویس داکت اسپیلت ال جی در کرج

 

سرویس داکت اسپیلت ال جی در کرج

داکلت اسپلیت ال جی یکی از معتبرترین برندهای کولر گازی است که در ایران وجود دارد. برای تعمیر این دستگاه، باید ابتدا به مشکلاتی که دارد، پی برد. برای مثال، ممکن است که کولر گازی شما به درستی کار نکند و باعث پخش هوای گرم شود. بهتر است در این موارد، به یک سرویس کار پکیج در کرج مراجعه کنید. در کرج، تعداد زیادی مرکز تعمیرات کولر گازی ال جی وجود دارد که می‌توانند به تعمیر کولر گازی شما کمک کنند اما دریافت خدمات از نمایندگی مولتی رایان یک تجربه متفاوت است.

مهم:  برای مقایسه قیمت‌ ها و کیفیت خدمات سرویس داکت اسپیلت ال جی در کرج بهتر است ابتدا نظرات کاربران را درباره مراکز تعمیر مختلف مطالعه کنید. مطمئنا بهترین تصیم را با انتخاب نمایندگی مولتی رایان اتخاذ خواهید کرد.

سرویس داکت اسپیلت ال جی در نمایندگی مولتی رایان

تعمیر کولر گازی در کرج به دلیل اهمیت ویژه‌ای که در فصل‌ های گرم سال دارد، نیازمند خدمات تعمیراتی حرفه ‌ای توسط یک متخصص است. در انتخاب نمایندگی تعمیر کولر گازی در این شهر، رعایت نکاتی مانند تجربه و تخصص کارشناسان و قیمت مناسب بسیار حائز اهمیت است. مرکز تعمیر کولر گازی مولتی رایان  در شهر کرج با توجه به تخصص و تجربه کارکنان، به شما کمک می‌کند تا مشکلات کولر گازی خود را برطرف کنید. تعمیرکار ان فعال در این مجموعه در زمینه انجام تمامی تعمیرات مورد نیاز مشتریان تجربه و مهارت کافی دارند.

 

Continue Reading

پکیج کرج

آیا 1سرویسکار پکیج کرج، می تواند دستگاه شما را عیب یابی کند؟

Published

on

بهترین سرویسکار پکیج کرج

وسایل برقی خانگی و اداری، طیف گسترده ای از انواع و مدل های مختلف را شامل می شود. از این رو شاهد تنوع بی حد و حصر در مدل های موجود در بازار هستیم. پکیج ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و شامل انواع مدل های مختلف از برند های مطرح در بازار مصرف هستند.  پکیج ها مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است در طول زمان خراب شوند و کیفیت اولیه را نداشته باشند. در این صورت باید به دنبال پیدا کردن سرویسکار پکیج کرج باشید.

 

سرویسکار پکیج کرج

سرویسکار پکیج کرج

 

سرویسکار پکیج کرج چه کاری انجام می دهد؟

برای تعمیر پکیج کرج، اولین کاری که تعمیر کار انجام می دهد، بررسی علت یا علل خرابی سیستم می باشد. پس از مشخص شدن علت اصلی نقص در کارایی پکیج ها، نوبت به تعمیر یا تعویض قطعات پکیج می رسد.  تعویض قطعات پکیج به دو صورت ممکن است:

  • تعویض با قطعه اصلی و اورجینال
  • تعویض با قطعات درجه دو.

برآورد دستمزد سرویسکار پکیج کرج

دستمزد سرویسکار پکیج کرج با در نظر گرفتن چند پارامتر کلیدی محاسبه می شود، از جمله:

  • هزینه رفت و آمد تعمیر کار که بستگی به مسافت دارد
  • تعمیر مدل ها و برند های مختلف پکیج کرج
  • دیواری یا زمینی بودن پکیج
  • تشخیص علت خرابی پکیج کرج که بسته به شدت مشکل دستگاه، هزینه تعمیر پکیج، تغییر می کند.

سرویسکار و تعمیر حرفه ای پکیج کرج 

انواع  پکیج گرمایشی بر اساس سوخت مصرفی نام گذاری می شوند. به طور مثال:

پکیج برقی: این پکیج با قابلیت نصب در منازل مسکونی به دو صورت زمینی و دیواری موجود است ‌، و کاملا بدون سر و صدا عمل می کند.

پکیج گازی: این مدل از پکیج در دو مدل زمینی و دیواری وجود دارد و سوخت مصرفی خود را با گاز تامین می کند. برای نصب در منازل مسکونی و یا محل کار مناسب می باشد.

پکیج گازوئیلی: فقط به صورت زمینی تولید می شود و مناسب موتورخانه است.

پکیج دوگانه سوز: مناسب استفاده در پارکینگ یا پیلوت می باشد و به صورت زمینی تولید می شود.

سرویسکار پکیج کرج با تمامی مدل های سیستم گرمایشی فوق آشنا است. در نتیجه به خوبی می تواند عیب یابی پکیج را انجام داده و مشکل را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کند.

 

Continue Reading

دستگاه صنعتی

5 گام طلایی برای تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

Published

on

تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

 

یکی از قطعاتی که داخل پکیج بوتان برای حفظ کردن سلامت مصرف کنندگان و همینطور بالا بردن ایمنی دستگاه وجود دارد، کلید حرارتی است. خراب شدن این کلید می‌تواند به عنوان یک معضل برای عملکرد پکیج شناخته شود. افراد باید در صورت مشاهده خرابی دستگاه، حتما نسبت به تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان اقدام کنند.

با توجه به این که خدمات مختلفی توسط نمایندگی پکیج‌های مختلف ارائه می‌شود، پکیج بوتان هم از طرف نمایندگی خود، می‌تواند مشمول گارانتی و خدمات پس از فروش باشد.با مراجعه به نمایندگی های معتبر جهت تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان، می‌توانید مثل گذشته از کارایی دستگاه خود لذت ببرید.

 

کلید حرارتی در پکیج بوتان

کلید حرارتی در پکیج بوتان

 

کلید حرارتی در پکیج بوتان چه نقشی دارد؟

یکی از مشکلاتی که در آبگرمکن‌های قدیمی وجود داشت، مربوط به شعله کاذب بود که باعث فرسوده شدن قطعات می‌گردید. امروزه آبگرمکن‌های جدیدی طراحی شده‌اند که دارای کلید حرارتی هستند. این کلید می‌تواند نقش موثری در کارایی دستگاه ایفا نموده و از بروز مشکلات فنی جلوگیری کند. عملکردی کلید حرارتی در پکیج بوتان به عنوان یک کلید برای قطع و وصل شدن است‌.

یکی از موضوعاتی که در رابطه با نقش کلید حرارتی در پکیج وجود دارد، این است که قطع و وصل شدن‌هایی که توسط این کلید صورت می‌گیرند، با توجه به‌ میزان حرارت تعیین می‌گردند. تعبیه شدن این کلید در پکیج، باعث شده است تا امنیت پکیج بالاتر برود و این به عنوان یک گزینه مثبت برای ساختار پکیج در نظر گرفته می‌شود.

در این قسمت به صورت خلاصه نقشه کلید حرارتی در پکیج بوتان را عنوان کردیم و خوانندگان عزیز را با کارکرد این محصول آشنا نمودیم. مطلب مهم بعدی در مورد بروز مشکلات مختلف در کارایی این کلید و نحوه تعمیر تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان گردآری شده است.   در ادامه مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی را در زمینه تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان دریافت نمایید.

آیا تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان، جزء کارهای مهم است؟

مسلما همه ما می‌دانیم که اگر هر وسیله‌ای دچار اختلالاتی در کارکرد خود شود، به خوبی نمی‌تواند کار کند. پکیج بوتان هم مستثنی از این قاعده نیست و ایجاد مشکل در کلید حرارتی آن، می‌تواند تاثیر منفی روی روند کار این دستگاه داشته باشد. تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان باید به سرعت انجام شده و نهایت دقت در انجام این کار در نظر گرفته شود.

اگر هنگام کار پکیج یک عملکرد غیر عادی از آن مشاهده کردید و متوجه شدید که آن عملکرد از کلید حرارتی است، بدون فوت وقت با تکنسین های تعمیر پکیج تماس بگیرید. توصیه می شود هرگز از پکیج بدون داشتن یک سنسور سالم استفاده نکنید.

مراجعه کردن به مراکز معتبر که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات به تعمیر وسایل می‌پردازند، یکی از کارهای مهمی است که باید انجام دهید. حتی برای مدت کوتاهی هم نباید اجازه دهید که کلید حرارتی پکیج خراب بماند.

 

کلید حرارتی در پکیج

کلید حرارتی در پکیج

 

علت خرابی سنسور و نیاز به تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان

علت شایع ای که در رابطه با نیاز به تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان وجود دارد، می‌تواند مربوط به عدم ثبات مشعل باشد. همینطور مشکل دیگر می‌تواند از شیر مغناطیسی باشد. به هر حال بروز مشکل در هر دوی این موارد، نیاز به بررسی و سرویس پکیج در کرج دارد. یکی از اقداماتی که مشتریان عزیز می‌توانند انجام دهند، این است که خدمات پس از فروش و گارانتی پکیج را بررسی کنند. داشتن ضمانت می‌تواند یک مزیت به حساب بیاید و هر شخصی قادر است به راحتی تعمیر پکیج خود را توسط نمایندگی انجام دهد.

بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر پکیج بوتان، به سایت‌های معتبر اینترنتی مراجعه کنید. مقالات متعددی در این زمینه ارائه شده‌اند که هر کدام به نحوی می‌توانند پاسخ دهنده سوالات افراد باشند. همینطور برقراری تماس با مشاوران فروش هم، یکی دیگر از راه‌هایی است که می‌تواند به سوالات تخصصی در زمینه تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان پاسخ دهد.

 

تعمیر کلید حرارتی در پکیج

تعمیر کلید حرارتی در پکیج

 

سخن پایانی

استفاده کردن از خدمات تعمیرکاران متخصص و حرفه ای، بهترین راهی است که می‌توان با استفاده از آن کلید حرارتی پکیج را تعمیر کرد. تعمیر کلید حرارتی پکیج بوتان اگر به موقع انجام شود، می تواند از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند و این کار به هر شخصی که پکیج دارد، توصیه می‌شود. استفاده کردن از مشاوره‌های اینترنتی، می‌تواند در وقت افراد صرفه جویی کند و دیگر لازم نیست که مشتریان وقت زیادی را صرف مراجعه حضوری  کنند.  مشاوره تلفنی برای تعمیر پکیج، می‌تواند از پرداخت هزینه‌های رفت و آمد جلو گیری کند.

 

Continue Reading

برترین ها