ریپورتاژ آگهی
ریپورتاژ آگهی
دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید گیاهان دارویی

امروزه استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم به اوج خود رسیده است و بسیاری از افراد دریافتند که با استفاده از گیاهان دارویی دیگر لازم نیست عوارض داروهای شیمیایی را به بدن خود تحمیل کنند به همین دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص به گیاهان دارویی بیشتر شده است. خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی امروزه به صورت تمام مکانیزه و خودکار و با استفاده از دستگاه های تمام خودکار گیاهان دارویی را بسته بندی می کند و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی و ماشین آلات مورد استفاده در آن بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال تولید گیاهان دارویی و فروش آنها در بازار هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

اجزای مختلف خط تولید گیاهان دارویی

نوار نقاله

اولین و مهم ترین بخش از خط تولید گیاهان دارویی نوارنقاله است استفاده از این محصول به کارکنان بخش تولیدی این امکان را می دهد که در هنگام حرکت نوار نقاله به خوبی روی آن را مشاهده نموده و سپس تمامی مواد زائد مانند برگ های به جا مانده را به صورت کامل جدا کنند. استفاده از این روش باعث می‌شود تمامی مواد زائد موجود در گیاهان به صورت کامل تخلیه شود و در انتها گیاهان با پاکیزگی بسیار زیاد برای مرحله بعدی آماده شوند.
نوار نقاله معمولاً از جنس استیل ضد زنگ است و دارای یک محفظه تخلیه است که تمامی مواد زائد با استفاده از آن به بیرون از مجموعه برده می شوند.

دستگاه های بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه شست و شو

گیاهان دارویی زمانی که از مناطق مختلف چیده می شوند معمولا دارای میزانی خاک و یا کثیفی بر روی خود هستند که پس از از بین بردن مواد زائد با استفاده از دستگاه شستشو تمامی این موارد برطرف می‌شود.
دستگاه شست و شو شامل دستگاه‌های مختلف تک وان و یا سه وان می شود. در این دستگاه فرایند شستشو به صورت تمام مکانیزه و بدون نیاز به کارگران انجام می‌شود و سپس گیاهان دارویی به صورت کاملا خالص و تمیز از دستگاه بیرون می آیند.

دستگاه آبگیر

در خروجی آخر وان گیاهان دارویی به دستگاه آبگیر راهنمایی می شوند. دستگاه آبگیر در دستگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد برای مثال برخی از دستگاه ها ممکن است از نوار نقاله برای آب گیری استفاده کنند و در برخی دیگر از مواردی مانند فن استفاده شود. استفاده از دستگاه آبگیر روتاری نیز برای آبگیری کردن گیاهان دارویی گزینه مناسبی به شمار می رود.
یکی از روش های آگیری کردن گیاهان دارویی استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است. در این روش موتور خشک کن با دور تند می چرخد و تمامی آب موجود در گیاهان دارویی از بین می روند. اگر بخواهیم روش سانتریفیوژ را برای آبگیری گیاهان دارویی به شما معرفی کنیم، در واقع می توان گفت این روش کاملا مشابه با روشی است که ماشین لباسشویی برای آب گیری کردن لباس ها استفاده می کند.

دستگاه خرد کن

در بعضی از موارد گیاهان دارویی نیاز به خرد شدن دارند و باید از دستگاه خرد کن برای خرد کردن و قطعه قطعه کردن آنها استفاده کرد. در این گونه موارد بسته نوع گیاهی که قرار است خرد شود دستگاه های متفاوتی استفاده می شوند.

دستگاه خشک کن

در مرحله نهایی از دستگاه خشک کن برای خشک کردن گیاهان استفاده می‌شود. دستگاه های خشک کن دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که می‌توانند میزان متفاوتی از گیاهان دارویی را خشک کرده و آنها را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.
گیاهان دارویی معمولاً بر روی گاری و با استفاده از سینی به سمت دستگاه خشک کن می روند و با استفاده از سینی های مخصوص در داخل این دستگاه ها قرار داده می شوند. دستگاه خشک کن به صورت متوسط بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ ساعت می تواند به صورت کامل گیاهان دارویی را خشک نموده و آنها را برای بسته بندی آماده کند.
یکی دیگر از دستگاه های خشک کنی که برای خشک کردن گیاهان دارویی کاربرد دارد، دستگاه های خشک کن تونلی هستند که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که تمامی گیاهان دارویی را بر روی ریل های متحرک ریخته و کار خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. ریه های متحرک معمولاً به سمت دستگاه های خشک کن تونلی حرکت می کنند و قسمت خروجی دستگاه گیاهان دارویی به صورت کاملاً خشک شده بیرون می آیند.
استفاده از دستگاه خشک کن تونلی نه تنها باعث می شود در تعداد کارگران صرفه‌جویی شود و نیازی به وارد کردن دستی گیاهان دارویی داخل خشک کن نداشته باشید، بلکه به بالاتر رفتن سرعت کار کمک می‌کند.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه توزین

در مرحله نهایی برای بسته بندی کردن گیاهان دارویی از دستگاه توزین استفاده می شود. دستگاه توزین همانطور که از نامش پیداست به نوعی از دستگاه گفته می‌شود که برای وزن کردن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند چند محصول را به صورت همزمان وزن کند.
دستگاه های توزین در زمینه بسته بندی گیاهان دارویی ممکن است تک توزین، دو توزین و یا بیشتر باشند. دستگاه توزین بعد از وزن کردن محصولات آنها را در داخل بسته بندی‌های سلفونی می‌ریزد و محصول را برای عرضه به بازار آماده می کند.

مرحله کارتون گذاری

در مرحله آخر در خط تولید و بسته بندی گیاهان دارویی تمامی گیاهان بسته بندی شده در یک بسته بندی بزرگ تر در داخل کارتون قرار می‌گیرند و به بازار عرضه می شوند. در اکثر موارد خریداران این محصول به صورت کارتونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا عطاری های سراسر کشور هستند که محصول را به صورت عمده خریداری نموده و سپس آن را به صورت جزئی در بسته بندی های کوچک تر به فروش می‌رساند.

قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج

خط کامل گیاهان دارویی در کرج شامل موارد متعدد و دستگاه‌های بی شماری است که باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت محصول هستند. به صورت کلی قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج به عوامل زیر بستگی دارد:
نوع خشک کن: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خط کامل گیاهان دارویی نوع خشک کن مربوط به محصول است. خشک کن تونلی معمولاً قیمت بالاتری نسبت به خشک کن دوکابین دارد زیرا این محصول علاوه بر دارا بودن و پیچیدگی بالاتر، سرعت بسیار زیادی برای خشک کردن محصولات دارد.

تعداد توزین ها:

اگر خط کامل گیاهان دارویی دارای یک توزین باشد معمولاً قیمت تمام شده آن مناسب تر است اما دستگاه هایی که دارای توزین های بالاتری هستند قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند. اگر خط گیاهان دارویی دارای چهار توزین باشد به مراتب دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه هاست.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

نوع آب گیر:

اگر آب گیر دارای فن با دور تند باشد قیمت آن بالاتر از انواع آبگیرهای نقاله ای است. در این میان دستگاه آبگیر سانتریفیوژ بالاترین قیمت را در بین دستگاه های آبگیر به خود اختصاص می دهد.

برند محصول:

برندهایی که در داخل ایران تولید و روانه بازار می‌شوند قیمتهای مناسب تری نسبت به خط تولید گیاهان دارویی خارجی دارند و به همین دلیل بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محصول را از برندهای ایرانی تهیه کنند.

نوع گیاه دارویی:

یکی از عوامل موثر بر روی قیمت خط تولید گیاهان دارویی نوع گیاه دارویی می باشد زیرا در بعضی از موارد گیاه دارویی که قرار است به بازار عرضه شود باید از انواع آسیاب شده باشد و به همین دلیل علاوه بر تمامی دستگاه‌های موجود نیاز به آسیاب برای انجام کار است. بدیهی است که وجود آسیاب بر روی خط تولید قیمت تمام شده کار را بالاتر خواهد برد.

حجم کابین خشک کن:

در بعضی از موارد مشاهده می شود که دو دستگاه دارای کابینه خشک کن هستند اما یکی از آنها قیمت بالاتری دارد و دلیل این موضوع این است که حجم کابین خشک کن در یک دستگاه ممکن است بیشتر از دیگری باشد و به همین دلیل بتواند میزان گیاهان دارویی بیشتری را خشک کند.

دقت وزن کشی:

در بعضی از موارد گیاهان دارویی به قدری گرانقیمت هستند که دقت در وزن‌کشی کردن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و حتماً باید به صورت کمتر از گرم وزن کشی شود. برای مثال در برخی از موارد زعفران به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل دارا بودن قیمت بالا باید دقت وزن کشی در دستگاه توزین آن زیاد باشد که باعث بالاتر رفتن قیمت خط تولید گیاهان دارویی خواهد شد.

سرعت عملکرد:

دستگاه هایی که دارای سرعت عملکرد بالاتر هستند برای استفاده مناسب ترند. برای مثال بدیهی است که دستگاهی که می تواند ۱۶ عدد بسته بندی در یک دقیقه تولید کند قیمت بالاتری نسبت به دستگاه هایی که ۱۰ بسته‌بندی در یک دقیقه تولید می‌کنند دارد.
با توجه به تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد قیمت خط تولید کامل گیاهان دارویی به عوامل متعددی بستگی دارد به همین دلیل بهترین راه برای پی بردن به این قیمت این است که قیمت دستگاه مورد نظر را در سایت اینترنتی ما مشاهده نمایید.

فروش بهترین نوع خط کامل تولید گیاهان دارویی در کرج

امروزه فروش بهترین نوع دستگاه بسته بندی در کرج به حدی گسترده شده است که بسیاری از کشورهای خارجه خواهان و خواستار انواع مختلف دستگاه های بسته بندی ایرانی هستند و آنها را با کیفیت بسیار بالا خریداری می کنند.
سایت اینترنتی ما به عنوان یکی از پایانه های فروش بهترین نوع خط کامل گیاهان دارویی در کرج، دستگاه های متفاوتی را با کیفیت بسیار بالا هم در داخل و هم در خارج از ایران به فروش می‌رساند و محصولات را با کیفیت بالایی به دست مصرف کنندگان می رساند.
اگر به دنبال خرید خط کامل تولید گیاهان دارویی هستید، می توانید با استفاده از سایت اینترنتی ما اقدام به ثبت سفارش و خرید محصول مورد نیاز خود کنید همچنین تنوع بسیار بالایی از محصولات را مشاهده نموده و قیمت محصولات مختلف را استعلام بگیرید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.