Connect with us

دستگاه صنعتی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

Published

on

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی

خط تولید گیاهان دارویی

امروزه استفاده از گیاهان دارویی در بین مردم به اوج خود رسیده است و بسیاری از افراد دریافتند که با استفاده از گیاهان دارویی دیگر لازم نیست عوارض داروهای شیمیایی را به بدن خود تحمیل کنند به همین دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص به گیاهان دارویی بیشتر شده است. خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی امروزه به صورت تمام مکانیزه و خودکار و با استفاده از دستگاه های تمام خودکار گیاهان دارویی را بسته بندی می کند و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی و ماشین آلات مورد استفاده در آن بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال تولید گیاهان دارویی و فروش آنها در بازار هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

اجزای مختلف خط تولید گیاهان دارویی

نوار نقاله

اولین و مهم ترین بخش از خط تولید گیاهان دارویی نوارنقاله است استفاده از این محصول به کارکنان بخش تولیدی این امکان را می دهد که در هنگام حرکت نوار نقاله به خوبی روی آن را مشاهده نموده و سپس تمامی مواد زائد مانند برگ های به جا مانده را به صورت کامل جدا کنند. استفاده از این روش باعث می‌شود تمامی مواد زائد موجود در گیاهان به صورت کامل تخلیه شود و در انتها گیاهان با پاکیزگی بسیار زیاد برای مرحله بعدی آماده شوند.
نوار نقاله معمولاً از جنس استیل ضد زنگ است و دارای یک محفظه تخلیه است که تمامی مواد زائد با استفاده از آن به بیرون از مجموعه برده می شوند.

دستگاه های بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه شست و شو

گیاهان دارویی زمانی که از مناطق مختلف چیده می شوند معمولا دارای میزانی خاک و یا کثیفی بر روی خود هستند که پس از از بین بردن مواد زائد با استفاده از دستگاه شستشو تمامی این موارد برطرف می‌شود.
دستگاه شست و شو شامل دستگاه‌های مختلف تک وان و یا سه وان می شود. در این دستگاه فرایند شستشو به صورت تمام مکانیزه و بدون نیاز به کارگران انجام می‌شود و سپس گیاهان دارویی به صورت کاملا خالص و تمیز از دستگاه بیرون می آیند.

دستگاه آبگیر

در خروجی آخر وان گیاهان دارویی به دستگاه آبگیر راهنمایی می شوند. دستگاه آبگیر در دستگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد برای مثال برخی از دستگاه ها ممکن است از نوار نقاله برای آب گیری استفاده کنند و در برخی دیگر از مواردی مانند فن استفاده شود. استفاده از دستگاه آبگیر روتاری نیز برای آبگیری کردن گیاهان دارویی گزینه مناسبی به شمار می رود.
یکی از روش های آگیری کردن گیاهان دارویی استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است. در این روش موتور خشک کن با دور تند می چرخد و تمامی آب موجود در گیاهان دارویی از بین می روند. اگر بخواهیم روش سانتریفیوژ را برای آبگیری گیاهان دارویی به شما معرفی کنیم، در واقع می توان گفت این روش کاملا مشابه با روشی است که ماشین لباسشویی برای آب گیری کردن لباس ها استفاده می کند.

دستگاه خرد کن

در بعضی از موارد گیاهان دارویی نیاز به خرد شدن دارند و باید از دستگاه خرد کن برای خرد کردن و قطعه قطعه کردن آنها استفاده کرد. در این گونه موارد بسته نوع گیاهی که قرار است خرد شود دستگاه های متفاوتی استفاده می شوند.

دستگاه خشک کن

در مرحله نهایی از دستگاه خشک کن برای خشک کردن گیاهان استفاده می‌شود. دستگاه های خشک کن دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که می‌توانند میزان متفاوتی از گیاهان دارویی را خشک کرده و آنها را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.
گیاهان دارویی معمولاً بر روی گاری و با استفاده از سینی به سمت دستگاه خشک کن می روند و با استفاده از سینی های مخصوص در داخل این دستگاه ها قرار داده می شوند. دستگاه خشک کن به صورت متوسط بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ ساعت می تواند به صورت کامل گیاهان دارویی را خشک نموده و آنها را برای بسته بندی آماده کند.
یکی دیگر از دستگاه های خشک کنی که برای خشک کردن گیاهان دارویی کاربرد دارد، دستگاه های خشک کن تونلی هستند که به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که تمامی گیاهان دارویی را بر روی ریل های متحرک ریخته و کار خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. ریه های متحرک معمولاً به سمت دستگاه های خشک کن تونلی حرکت می کنند و قسمت خروجی دستگاه گیاهان دارویی به صورت کاملاً خشک شده بیرون می آیند.
استفاده از دستگاه خشک کن تونلی نه تنها باعث می شود در تعداد کارگران صرفه‌جویی شود و نیازی به وارد کردن دستی گیاهان دارویی داخل خشک کن نداشته باشید، بلکه به بالاتر رفتن سرعت کار کمک می‌کند.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

دستگاه توزین

در مرحله نهایی برای بسته بندی کردن گیاهان دارویی از دستگاه توزین استفاده می شود. دستگاه توزین همانطور که از نامش پیداست به نوعی از دستگاه گفته می‌شود که برای وزن کردن محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند چند محصول را به صورت همزمان وزن کند.
دستگاه های توزین در زمینه بسته بندی گیاهان دارویی ممکن است تک توزین، دو توزین و یا بیشتر باشند. دستگاه توزین بعد از وزن کردن محصولات آنها را در داخل بسته بندی‌های سلفونی می‌ریزد و محصول را برای عرضه به بازار آماده می کند.

مرحله کارتون گذاری

در مرحله آخر در خط تولید و بسته بندی گیاهان دارویی تمامی گیاهان بسته بندی شده در یک بسته بندی بزرگ تر در داخل کارتون قرار می‌گیرند و به بازار عرضه می شوند. در اکثر موارد خریداران این محصول به صورت کارتونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا عطاری های سراسر کشور هستند که محصول را به صورت عمده خریداری نموده و سپس آن را به صورت جزئی در بسته بندی های کوچک تر به فروش می‌رساند.

قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج

خط کامل گیاهان دارویی در کرج شامل موارد متعدد و دستگاه‌های بی شماری است که باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت محصول هستند. به صورت کلی قیمت خط کامل گیاهان دارویی در کرج به عوامل زیر بستگی دارد:
نوع خشک کن: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خط کامل گیاهان دارویی نوع خشک کن مربوط به محصول است. خشک کن تونلی معمولاً قیمت بالاتری نسبت به خشک کن دوکابین دارد زیرا این محصول علاوه بر دارا بودن و پیچیدگی بالاتر، سرعت بسیار زیادی برای خشک کردن محصولات دارد.

تعداد توزین ها:

اگر خط کامل گیاهان دارویی دارای یک توزین باشد معمولاً قیمت تمام شده آن مناسب تر است اما دستگاه هایی که دارای توزین های بالاتری هستند قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند. اگر خط گیاهان دارویی دارای چهار توزین باشد به مراتب دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه هاست.

دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی

نوع آب گیر:

اگر آب گیر دارای فن با دور تند باشد قیمت آن بالاتر از انواع آبگیرهای نقاله ای است. در این میان دستگاه آبگیر سانتریفیوژ بالاترین قیمت را در بین دستگاه های آبگیر به خود اختصاص می دهد.

برند محصول:

برندهایی که در داخل ایران تولید و روانه بازار می‌شوند قیمتهای مناسب تری نسبت به خط تولید گیاهان دارویی خارجی دارند و به همین دلیل بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محصول را از برندهای ایرانی تهیه کنند.

نوع گیاه دارویی:

یکی از عوامل موثر بر روی قیمت خط تولید گیاهان دارویی نوع گیاه دارویی می باشد زیرا در بعضی از موارد گیاه دارویی که قرار است به بازار عرضه شود باید از انواع آسیاب شده باشد و به همین دلیل علاوه بر تمامی دستگاه‌های موجود نیاز به آسیاب برای انجام کار است. بدیهی است که وجود آسیاب بر روی خط تولید قیمت تمام شده کار را بالاتر خواهد برد.

حجم کابین خشک کن:

در بعضی از موارد مشاهده می شود که دو دستگاه دارای کابینه خشک کن هستند اما یکی از آنها قیمت بالاتری دارد و دلیل این موضوع این است که حجم کابین خشک کن در یک دستگاه ممکن است بیشتر از دیگری باشد و به همین دلیل بتواند میزان گیاهان دارویی بیشتری را خشک کند.

دقت وزن کشی:

در بعضی از موارد گیاهان دارویی به قدری گرانقیمت هستند که دقت در وزن‌کشی کردن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و حتماً باید به صورت کمتر از گرم وزن کشی شود. برای مثال در برخی از موارد زعفران به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل دارا بودن قیمت بالا باید دقت وزن کشی در دستگاه توزین آن زیاد باشد که باعث بالاتر رفتن قیمت خط تولید گیاهان دارویی خواهد شد.

سرعت عملکرد:

دستگاه هایی که دارای سرعت عملکرد بالاتر هستند برای استفاده مناسب ترند. برای مثال بدیهی است که دستگاهی که می تواند ۱۶ عدد بسته بندی در یک دقیقه تولید کند قیمت بالاتری نسبت به دستگاه هایی که ۱۰ بسته‌بندی در یک دقیقه تولید می‌کنند دارد.
با توجه به تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد قیمت خط تولید کامل گیاهان دارویی به عوامل متعددی بستگی دارد به همین دلیل بهترین راه برای پی بردن به این قیمت این است که قیمت دستگاه مورد نظر را در سایت اینترنتی ما مشاهده نمایید.

فروش بهترین نوع خط کامل تولید گیاهان دارویی در کرج

امروزه فروش بهترین نوع دستگاه بسته بندی در کرج به حدی گسترده شده است که بسیاری از کشورهای خارجه خواهان و خواستار انواع مختلف دستگاه های بسته بندی ایرانی هستند و آنها را با کیفیت بسیار بالا خریداری می کنند.
سایت اینترنتی ما به عنوان یکی از پایانه های فروش بهترین نوع خط کامل گیاهان دارویی در کرج، دستگاه های متفاوتی را با کیفیت بسیار بالا هم در داخل و هم در خارج از ایران به فروش می‌رساند و محصولات را با کیفیت بالایی به دست مصرف کنندگان می رساند.
اگر به دنبال خرید خط کامل تولید گیاهان دارویی هستید، می توانید با استفاده از سایت اینترنتی ما اقدام به ثبت سفارش و خرید محصول مورد نیاز خود کنید همچنین تنوع بسیار بالایی از محصولات را مشاهده نموده و قیمت محصولات مختلف را استعلام بگیرید.

مطالب دیگر را میتوانید در سایت رپورتاژ مشاهده بفرمایید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه صنعتی

دستگاه های توزین

Published

on

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه تک توزین ، دو توزین و چهار توزین

پیش گفتار

بسته بندی تنها به معنی پر کردن یک کالا داخل یک جعبه یا پوشش نیست بلکه باید برای بسته بندی کردن محصول یک سری عوامل را مورد بررسی قرار دهیم . از جمل این عوامل میتوان به وزن کالای مورد نظر که قرار است بسته بندی شود اشاره کرد . بسته بندی کردن مواد خوراکی و غذایی بیشتر از بسته بندی کردن مواد غیر قابلی خوردنی اهمیت دارد . چراکه در این مواد حفظ و استفاده از بهداشت مواد خوراکی یک رابطه بی واسطه با تندرستی و سلامت جامعه دارد

همچنین مواد خوراکی که به صورت خشک عرضه میشوند نیز باید با دقت و با حفظ موارد بهداشتی بسته بندی شوند .. مسلما از دستگاه های بسته بندی توزین دار مطالبی را شنیده باشید. در ادامه بیشتر درباره عملکرد و کارایی این دستگاه ها صحبت میشود

روش های بسیار متفاوتی برای سنجیدن وزن کالاها و محصولات با استفاده از دستگاه های بسته بندی وجود دارد که یکی از این پرکاربردترین دستگاه ها ،دستگاه های بسته بندی توزین دار هستند که در اصل دارای ترازو های دقیقی هستند که در بالای این دستگاه ها قرار گرفته و با حداقل ترین خطا کالا و محصول نهایی را وزن کرده و در نهایت بسته بندی میکند .نام دیگر این دستگاه های توزین دار دستگاه گرانول وزنی است .

همچنین از این دستگاه برای پر کردن و وزن کردن تمامی محصولات بکار میرود دستگاه های توزین یکی از مهمترین دستگاه های موجود در خط تولید های شرکت ها و کارگاه های بسته بندی هستند به خصوص اگر این شرکت ها در زمینه بسته بندی محصولات خشک فعالیت میکنند .

این محصولات خشک شامل انواع غلات،آجیل ها،خشکبار ها،حبوبات ،برنج ها،انواع چای و قهوه و دمنوش ها و حتی بسته بندی سبزیجاتی که به صورت خشک عرضه میشوند .مواد غذایی و انواعی از محصولات هستند که در اوزان و مثقال و گرم های مختلف بسته بندی میشوند.

دستگاه های بسته بندی توزین دار تعداد مختلفی دارند .ارزش سرعت این دستگاه ها براساس تعداد سری هایی است که پر میکند و همچنین متفاوت است. از مهمترین ویژگی های این دستگاه های توزین دار سرعت و دقت آن است که بسیار اهمیت دارد چرا که باید توجه داشت که هرچه تعداد توزین این دستگاه ها بیشتر باشد مسلما سرعت بسته بندی محصولات نیز بالا میرود

یکی از ویژگی هایی که این دستگاه ها را محبوب میکند دقت بسیار بالای این دستگاه ها است چرا که دارای دستگاه های ترازو و حتی کاسه هایی که وزن کشی میکند است . از دیگر خصوصیات دستگاه توزین دار میتوان به سیستم هایی که گرد و غبار هارا پاک میکنند ،بر روی بسته بندی ها تاریخ میزنند تا یک محصول کامل و با کیفیت به دست مشتریان عرضه کنند.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

شیوه کارایی دستگاه های بسته بندی توزین دار

عملکرد این دستگاه ها به این طریق است که پس از شارژ کردن محفظه دستگاه مواد به صورت کاملا خودکارو بدون مداخله هیچ دستی وارد کاسه های بالابر دستگاه شده و به محفظه اصلی دستگاه انتقال پیدا میکند‌ .در ادامع سیستم به حالت لرزش شروع به کار میکند و با حداقل ترین خطا و وزن کشی محصول را در قسمت های کاپه مانند دستگاه میریزند. پس از توزین کردن، محصول را به لوله های یقه نامی انتقال میدهند و با توجه به ان وزنی که دستگاه نمایش میدهد محصول را در سلفون ها ریخته و بسته بندی میکنند

دستگاه های بسته بندی تک توزین

این دستگاه ها جزئی از کوچکترین دستگاه های توزین دار هستند که دارای ترازوهای رقمی(دیجیتال) هستند و امکان بسته بندی کردن انواع خشکبار ها،حبوبات،غلات،قند،شکر ،چای،قهوه و… را دارد ‌.این دستگاه برای افرادی مناسب است که تازه اول کار بسته بندی هستند و با کمترین هزینه خریداری کرده اند. کارایی این دستگاه عینا شبیه دستگاه های دیگر توزین دار ازجمله دو توزین و چهار توزین و انواعی از دستگاه های توزین دار هست و فرق ان با بقیه دستگاه های توزین دار فقط در سرعت است

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار plc دوتوزین

دستگاه بسته بندی دو توزین دارای دو ترازوی وزن کشی است که به صورت دقیق انجام میشود . این دستگاه درقسمت وزن کشی بخشی به نام کاپه و حسگر دارد که نسبت به دستگاه های بسته بندی چهارتوزین و تک توزین سرعت معتدل و متوسطی دارد

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار(اتوماتیک)plc چهارتوزین

این دستگاه بسته بندی چهارتوزین شامل چهار تعداد ترازوی وزن کشی است که به صورت کاملا دقیق و حساس محصولات است .دستگاه چهارتوزین دارای چهار عدد حسگر و سیستم لرزش در قسمت سینی ها است که در کمترین زمان ممکن و کمترین اشتباه و خطا امکان تولید بیشتر در کار بسته بندی انواعی از محصولات ازجمله غلات،خشکبار،میوه های خشک،شکر،قند،برنج،حبوبات،شیرینی های خشک و… را دارد

گنجایش دستگاه های بسته بندی توزین دار

دستگاه های بساه بندی توزین دار(تک توزین،دوتوزین،چهارتوزین) یک دستگاهی است که وظیفه بسته بندی کردن انواع گوناگون مواد خوراکی،غذایی،شیمیایی،دارویی و.. را با گنجایش یک تن را در ساعت دارند .همچنین دستگاه توزین دارد قدرت و وسعت بیش از حدی را دارند.همچنین دارای دستگاه plc است .شرکت های دارای خط تولید با استفادع از این دستگاه های plc مقدار وزن ، اندازه و حتی حجم محصول پایانی خودرا نظم دهند . از این رو با توجه به محصول پایانی خود میتوانید در هر اندازه و حجم و یا سایزی محصول را بسته بندی کنید

دستگاه های توزین دار در خانه (خانگی)

یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی توزین دار ،دستگاه توزین دار در خانه یا خانگی است که باعث یک فرصت شغلی مناسب برای افرادی که توانای کار در بیرون را ندارند است . یکی از مهمترین راه ها برای کسب درامد است . در این کار افراد وظیفه بسته بندی کردن مواد خشک،میوه های خشک،خشکبار،سبزی های خشک،اجیل،و .. را برعهده دارند. درخواست کنندگان این کار با توجه سلیقه پس از پژوهش ها و تحقیق در مورد بسته بندی های خانگی میتوانند این کار را انتخاب کنند

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

مزیت های دستگاه های بسته بندی توزین دار

۱_این دستگاه ها تماما برای ایران وتولید ایرانی هستند

۲_مدل سازی و ساختن بسته بندی های اسان برای محصولات

۳_دارا بودن و انواع مختلفی از سایز هاو اندازه ها و مدل های محتلف برای انواع شغل ها

۴_داشت سرعت بالای دستگاه برای بسته بندی

۵_بهداشتی بودن تمام قطعات دستگاه و بهره وری از مخزن های سبک و رنگ های پودری(استاتیک)

قیمت و ارزش دستگاه های بسته بندی توزین دار(تک توزین/دوتوزین/چهارتوزین)

با نگرش به انچه که گفته شده است این دستگاه های توزین دار مدل وانواع مختلفی دارد که به دنبال آن قیمت این دستگاه های بسته بندی نیز براساس نوع و مدل ان متفاوت میشود به درستی که خط های تولید و بسته بندی های مواد گوناگون احتیاج به انرژی ظرفیتی مختلف دارد ‌نکته قابل ذکر این است که ابزار هایی که بر روی این دستگاه ها راه اندازی شده است بستگی به خواسته صاحب کار دارد.در نتیجه قیمت این دستگاه ها متفاوت است.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

خریداری دستگاه های تک توزین،دو توزین ،چهار توزین در کرج

دستگاه های توزین دارد خصوصیت های بسیاز زیادی دارد که در هنگام خرید این دستگاه ها باید به این ویژگی ها توجه شود و همسان با کار و حرفه شما باشد .برای مثال اگر شما یک کارفرما تازه کار هستید میتوانید از دستگاه بسته بندی تک توزین استفاده کنید،اما اگر یک کارفرمای حرفه ایی با دارا بودن یک شرکت بزرگ هستید پس باید از دستگاه هایی با سرعت بالا برای بسته بندی استفاده کنید .پس حتما قبل از خرید باید به این نکات توجه کنید . پیشنهاد ما برای خرید دستگاه بسته بندی تک توزین ،دو توزین،چهارتوزین در کرج است چرا که در کرج فروشگاه هایی با کیفیت های بالا برای خرید وجود دارند .همچنین میتوانند شمارا در خرید این دستگاه ها یاری کنند

Continue Reading

دستگاه صنعتی

دستگاه بوجاری

Published

on

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات از خاک و خاشاک با غربال

در بوجاری دانه های انواع غلات مثل گندم، جو یا برنج از پوست و ساقه جدا می شود و در زمان عملیات بوجاری بذر علف های هرز، تخم حشرات و انواع آفت ها از آنها جدا می شوند.

دستگاه بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات و سنگ و خار و خاشاک، الک کردن حبوبات و غلات ،جدا کردن فضولات از گندم و جو و برنج با دستگاه بوجاری انجام میشود و اساس کار دستگاه بوجاری دو قسمت است:

پراکنده کردن با پنکه بر اساس وزن

الک کردن بر اساس ابعاد دانه.

موندگاری بیشتر، ظاهربهتر و دوام بسته بندی حبوبات بعد از عمل بوجاری از مزایای کاربرد دستگاه بوجاری است و در خط بسته بندی حبوبات و غلات کاربرد دارد.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

فواید بوجاری حبوبات با دستگاه

با استفاده از دستگاه بوجاری حبوبات میتوان بوجاری غلات و خشکبار را نیز انجام داد. با استفاده از این دستگاه بوجاری حبوبات سوپرمارکتی و فروشگاهی جلوه بهتری پیدا می‌کند و با استقبال مشتریان روبرو می شوند. دستگاه بوجاری کار سخت کارگران را در پاک کردن حبوبات راحت می کند و در قالب صنعتی انجام میشود. بوجاری به دوام حبوبات کمک میکند و زمان نگهداری آنها بیشتر می شود.

توضیحاتی در مورد عملکرد دستگاه بوجاری

با توجه به میزان توان دستگاه بوجاری در هر ساعت مقدار مشخص شده ای از حبوبات و غلات و محصولات کشاورزی را پاک میکند و عمل جداسازی را انجام میدهد. دستگاه بوجاری با انواع سرند در اندازه های مختلف در چندین مرحله عملیات جدا کردن و پاک کردن محصول اصلی از ضایعات را انجام می‌دهد و محصولات را آماده مصرف نهایی و یا بسته بندی در صنایع مواد غذایی میکند. دستگاه های پاک کننده محصولات کشاورزی از نخاله انواع مختلفی دارد اما کار اصلی آنها در جداسازی محصول از ناخالصی های محصول می باشد.

نحوه کار دستگاه بوجاری

در این دستگاه محصولات کشاورزی به واسطه به واسطه بالابر ها و نوار نقاله های دستگاه، محصولات کشاورزی مورد نظر به درون مخزن ریخته میشود و محصول از طریق توزیع ها وارد دستگاه می شوند. اولین مرحله جداسازی محصول از سنگ و آشغال های بزرگ است که توسط لرزش سرند ها در داخل دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود و در وهله بعد حبوبات و محصولات از لحاظ حجم از یکدیگر جدا میشود که توسط غلتک ها جدا می شود.

آشنایی اولیه با دستگاه بوجاری حبوبات

اساس کار این دستگاه حرکت دادن به صورت مکانیکی و ایجاد فشار هوا است. وجود فشار هوا باعث میشود تا عوامل خارجی از حبوبات جدا شوند و محصول نهایی تمیز تر باشد همچنین اگر ناخالصی هایی با وزن بیشتر در بین دانه های حبوبات باشد دستگاه بوجاری می تواند آن را جدا کند.

حرکت مکانیکی در اصل همان کار الکل را انجام میدهد به همین دلیل علاوه بر جدا کردن ناخالصی هایی مثل سنگ و غیره به همان اندازه شدن دانه های نهایی کمک می کند.کارخانه های سازنده دستگاه های بوجاری حبوبات تجهیزات دستگاه را بر اساس نیاز مشتریان تولید می کنند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

قسمتهای مختلف دستگاه بوجاری حبوبات را بگویید؟

این دستگاه برای قسمت های مختلف است که هر کدام از آنها در زمان کار عملکرد خاصی دارند و هرکدام کار خود را انجام می‌دهد تا پاکسازی محصول نهایی به خوبی انجام شود.

بخش های مختلف دستگاه بوجاری حبوبات

الکتروموتور یا موتور الکتریکی

استوانه حفره دار

بخشهای غربالی

محفظه باد

مخزن دستگاه بوجاری

شاسی دستگاه بوجاری حبوبات

انواع دستگاه بوجاری حبوبات

دستگاه های بوجاری و بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی می شود.

اولین پارامتر مهم ابعاد و حجم دستگاه است.

دستگاه های حجم بالا برای مصارف سنگین گزینه های خوبی هستند اما دستگاه های کوچک برای استفاده محدود تر است.بعضی دستگاه ها بر اساس نوع غلات یاحبوبات که امکان بوجاری شدن دارند دسته بندی میشوند.

دستگاه بوجاری حبوبات وزنی

اولین دستگاه تولید شده با تکنولوژی مکانیکی که کار پاک کردن و بسته بندی را توانست انجام دهد.

دستگاه بوجاری حبوبات لیزری

پیشرفته ترین دستگاه بوجاری ایران است با استفاده از سنسورهایش انواع حبوبات را پاک می‌کند و کار سورتینگ را به دقیق ترین روش انجام میدهد. ویژگی مهم این دستگاه کار دقیق آن می باشد، در مقابل دستگاه بوجاری وزنی وجود دارد که با کمی خطا ولی کار خود را درست انجام میدهد.

مناسب ترین محصولات برای دستگاه های بوجاری خشکبارو حبوبات

همین که شخص بتواند با سرعت بالا و هزینه پایین محصول زیادی را دست‌چین کند باعث درآمدزایی بسیار زیادی می شود. دستگاه بوجاری عدس، برنج، پسته گندم و غیره برای سبزی خشک و یا سبزی تازه باید کمی دستگاه را تغییر داد.
دستگاه بوجاری یکی از ضروری ترین دستگاههای خط تولید حبوبات است که دارای تعدادی سرند با سایز های مختلف برای پاک کردن انواع حبوبات است.این دستگاه دارای دو قسمت است: سیستم باد و سیستم ویبراتور.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

مشخصات فنی دستگاه بوجاری حبوبات

رنگ بدنه از بهترین نوع رنگ است ضد ضربه و مقاوم در برابر حرارت بالا و ضد خش می باشد.

تمام قوطی و پروفیل های بکار رفته در دستگاه درجه یک و سنگین و ضخیم هستند.

قسمت هایی که در تماس با محصول است کاملاً بهداشتی و از جنس استنلس استیل است.

الکتروموتور دستگاه های بوجاری حبوبات از بهترین مارک های اروپایی است.

هر محصول سرند مناسب با ابعاد خود را دارد.

مخزن اصلی دستگاه استنلس استیل است.

دارای تابلو برق مجزا و سیستم کنترل برای هر قسمت بوجاری حبوبات می باشد.

ویژگی های کلی دستگاه های بوجاری حبوبات چیست؟

قابلیت نصب در تمامی فضاها

نسبت به مدل های قدیمی و با تجهیزات کم صدای کمی نیز دارند

نصب راحت

راندمان کاری بالا

دارای تابلو برق مجزا

توان مصرفی برق کمتری نسبت به مدل های قدیمی تر

خط پاکسازی تصفیه و بسته بندی حبوبات

برای راه اندازی کارگاه بسته بندی نیاز به یک سری ماشین آلات و تجهیزات است:

بالابر کاسه ای

بالابر z

دستگاه بوجاری

نوار دستچین

پولیش

دستگاه بسته بندی حبوبات.

دستگاه بوجاری حبوبات چه محصولی را بوجار میکند؟

این دستگاه قابلیت بوجارکردن هر محصولی را دارد ولی در دسته ی حبوبات می تواند نخود، ماش، عدس، لوبیا را بوجار کند. نخود و لوبیا حبوباتی هستند که بیشتر مورد بوجار کردن قرار می‌گیرند و این دو محصول دارای ناخالصی زیادی هستند و حتماً باید بوجار شوند.

تفاوت بوجار کردن حبوبات بادستچین

بذرها هنگام برداشت از مزرعه خالص نیستند و زمانی که وارد مرحله ی بوجاری میشونددارای مقدار زیادی بذر ،حشرات ،برگ و غیره هستند. اگر بذرها دارای برگ های سبز و بارطوبت بالا باشندنمی‌توان آنها را انبار کرد و‌همچنین کارایی حمل و‌نقل آنها کم میشود و‌کامل نمیشود آنها را تمیز کردمگر اینکه بیشتر مواد خارجی موجود در بذرها بیرون بروند و‌جداشوند. مراحل جدا کردن این مواد ناخواسته توام بابالارفتن کیفیت بوجار گفته میشود.

دستچین چیست؟

بذرهابعدازمرحله بوجاری بازهم دارای ضایعاتی هستند که در زمان بوجاری کردن آنها جدانشده اند مثل بذر خراب و غیره به همین دلیل برای اینکه بذر باکیفیت و یک دست داشته باشیم بار دیگر توسط کارگرها بادست تمیز میشوند و ضایعات آنها گرفته میشود که به آن دستچین میگویند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بخش های دستگاه بوجاری راتوضیح دهید؟

شاسی دستگاه:

وزن تمام بخش ها روی این قسمت است

مخزن:

اولین قسمتی است که مواد وارد دستگاه میشود.خروجی مخزن از طریق دریچه تنظیم کنترل میشود تا مقدار کافی و یکنواختی ازمواد وارد واحدهای تمیز کننده شود.

محفظه باد:

باتوجه به وزن غلات و‌ناخالصی هامیزان باد تعیین میشود.

واحدهای غربالی:

این قسمت شامل بازوهای لنگ و دوواحدتمیز کننده میشود که برخلاف همدیگر به لرزش در می آیند.کف واحدهای غربالی شبیه به سینی است که مواد روی آن جای گذاری میشود.

استوانه های حفره دار:

مثل الک است که برای هم اندازه کردن حبوبات و غلات از نظر شکل و اندازه کار میکند.دراصل کار تفکیک دانه هاراانجام میدهد.

خط بوجاری حبوبات چیست؟

دستگاه بوجاری دوکار انجام میدهد

اول بوجاری یادستگاه پاک کردن حبوبات

دوم سورتینگ یاسایز بندی

بوجاری با سه دستگاه انجام میشود

اول دستگاه بالابر کاسه ای :
کار این دستگاه رساندن حبوبات به دستگاه هایی داخل خط بسته بندی حبوبات میباشد

دوم دستگاه بوجاری که قبلا گفته شد کار پاک کردن حبوبات را انجام میدهد

و سوم دستگاه نوار نقاله دستچین:
اخرین بخش بخش بوجاری حبوبات میباشد که درکنار این دستگاه تعدادی شخص میماند و بادیدچشمی کار بوجاری را به اتمام میرسانند. بعد از خط تولید بوجاری کار پولیش اغاز میشود. دستگاه پولیش کار غبارگیری حبوبات رادارد و کاری کاملا متفاوت با بوجاری است.

اگر شخصی بخواهد به صورت گونی محصول رابسته بندی کند نیاز ب دستگاه پولیش ندارد. اما اگر بخواهد برای فروشگاه ها بسته بندی های دوکیلوگرمی انجام دهدنیاز است از دستگاه پولیش حبوبات کمک بگیرد

حرف اخر 

در خط های تولید خانگی قبل از استفاده از دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی حبوبات ،قهوه ،غلات،برنج و غیره از دستگاه بوجاری خانگی استفاده شود و در تولید حبوبات قبل از آنکه از دستگاه بسته بندی استفاده کنید بهتر است عملیات بوحاری و دستچین را انجام دهید تامحصول باکیفیتی به دست مشتری ها برسانید.

با کیفیت بودن محصولات شما باعث میشود مشتریان زیاد و همچنین مشتریان ثابت داشته باشید و به درامد پایه ای خوب و ثابت برسید پس به بسته بندی و تمیزی محصولات خود بسیار دقت فرمایید

Continue Reading

دستگاه صنعتی

دستگاه های بسته بندی

Published

on

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی در کرج

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

به دستگاهی گفته می شود که برای بسته بندی انواع محصولات و مواد غذایی، تجهیزات آرایشی بهداشتی، صنعتی و اینگونه محصولات به کار می‌رود که آن‌ها را می‌توان به چندین نوع دسته بندی تقسیم کرد. دستگاه بسته بندی توزین دار، دستگاه بسته بندی ساشه، دستگاه بسته بندی شیرینک دار ،دستگاه بسته بندی پیلوپک ،دستگاه بسته بندی سیل وکیوم.

دستگاه های بسته بندی توزین دار برای بسته بندی محصولات به کار می‌رود که به صورت حجمی، کیلویی و غیره هستند. دستگاه بسته بندی ساشه برای بسته بندی محصولات مایع مثل آبلیمو و سس و غیره استفاده می شود. دستگاه بسته بندی شیرینک دار برای بسته بندی محصولات به صورت وکیوم استفاده میشود. دستگاه بسته بندی پیلوپک برای بسته بندی مواد غذایی محصولات بهداشتی و غیره که به صورت تک عددی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه بسته بندی سیل وکیوم برای پر کردن و بسته بندی مایعات مثل دوغ های لیوانی ،بستنی لیوانی ،لبنیات و نوشیدنی ها استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی پیلوپک باتوجه به نیاز مشتری و راحتی کار باآن دستگاه ،قابلیت بسته بندی محصولات به شکل ها و اندازه های مختلف به چند نوع تقسیم می شود:

دستگاه بسته بندی دو طرف دوخت، دستگاه بسته بندی چهار طرف دوخت، دستگاه بسته بندی دوخت از بالا، دستگاه بسته بندی مجهز به قسمت برش، دستگاه بسته بندی مجهز به فیدر، دستگاه بسته بندی مجهز به اکسترودر، دستگاه بسته بندی مجهز به اشعه uv، دستگاه بسته بندی مجهز به سرور موتور، دستگاه بسته بندی مجهز به کاغذ گذار، دستگاه بسته بندی مجهز به ردیف کن.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

همه چیز درباره ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

کیفیت، بازاریابی، سود و چرخاندن خط تولید از مواردی است که با بسته‌بندی خوب و مناسب روی محصول ایجاد میشود. بررسی اهمیت بسته بندی در اقتصاد در مرحله اول باید از کیفیت ماندگاری و سلامت محصولات زمانی که در بسته بندی قرار میگیرند شروع کنیم مثلاً گرد و خاکی وارد بسته بندی نشده باشد و از تماس مستقیم با هوا در امان بماند. شرکت های بزرگ این مسئله را درک می‌کند و برایشان جا افتاده است اما در شرکت های کوچک و نوپا هنوز آنقدر درک درستی ندارند از این موضوع و توجهی ندارند و تفاوت شرکت های بزرگ و کوچک همین است.

البته بندی نه تنها یک خدمت بلکه صنعتی بزرگ را پدید آورده است به همین دلیل کافی است توجه داشته باشیم که محصولات خوراکی مثل خشکبار و حبوبات و گوشت و غیره تنها گوشه ای از طرف قضیه هستند و هر چیزی در این اقتصاد مدرن نیازمند بسته بندی است سیگاری که نابود کننده ریه است که از نگاه مشتری و سطح بندی باید توتون موجود در سیگار را تازه نگه دارد.

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج انواعی دارد؟

شمردن تعداد و نوع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج کار آغلان های نیست چون به تعداد محصولاتی که در تمام دنیا تولید می شود دستگاه بسته بندی وجود دارد حتی گاهی ممکن است یک خط تولید با توجه به نیاز خاص و انحصاری خودش به شرکتی سفارش دستگاهی خاص را بدهد.

دستگاه های بسته بندی نقش اول خط های تولید مواد غذایی هستند پس نتیجه میگیریم که از نظر قیمت و چه از نظر تنوع محصول ارزانترین دستگاه های بسته بندی در حوزه مواد غذایی پیچیده‌ترین مارکت ها را دارند. پس از این نوبت به مواد شیمیایی می رسد که در این حوزه به دلیل حساسیت و ایمنی ممکن است جایگاه دوم را داشته باشد به همین ترتیب می توانید بر اساس زیاد بودن محصول و بعد از آن درجه نیاز به پوشش رابطه بین آن صنعت با پدیده بسته بندی را پیدا کنید.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج چه وظایفی را به عهده دارند؟

دستگاه های بسته بندی چرخ خط تولید در هر کسب و کاری را می چرخانند. در معنای بهتری باید گفت که محصول هر چه که باشد نیاز دارد تا در مراحل نهایی در بسته بندی قرار بگیرد و این از اولین تاثیر بسته بندی بر خط تولید است اما اگر بسته بندی کیفیت را همراه با اصول بازاریابی به روح محصول انتقال ندهد نتیجه این میشود که برند زمین میخورد و در بازه های طولانی و یا کوتاه به ناچار با تعدیل نیرو و غیره دست به گریبان می شود و یا شاید خط تولید از کار بایستد.

ماشین آلات پرکن ارزان ترین و متنوع ترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های پرکن به ظاهر کار راحتی دارند یعنی چیزی مثل مایعات، گاز، قطعات جامد و غیره را در ظرفهای مشخصی می ریزند. ماشین های بسته بندی پر کند به هفت دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این هفت دسته را شرکت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می کنند.

ماشین آلات لیبل زن در صنعت بسته بندی در کرج در خدمت بازاریابی

در هر مرحله ای از بسته بندی حداقل یکی از خطوط تولید باید مجهز به دستگاه لیبل زن باشد و یکی از هدفهای مهم بسته بندی این است که شخص برند خود را به مخاطب نشان دهد و بشناساند به همین دلیل هیچ فایده ای ندارد اگر بسته بندی از همه جهات و از نظر کیفیت عالی باشد اما هویت برند را در ذهن مخاطب نقش نکند. آینده و موفقیت هر برند در حوزه مارکتینگ به طور مستقیم روی کیفیت ماشین های لیبل زن بنا می شود. دستگاه های لیبل زن در همه ابعاد تولید میشود از دستگاههای لیبل زن دستی گرفته تا نمونه های بزرگ و عظیم صنعتی که یک خط تولید کامل را به تنهایی می چرخاند.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

نکته های قبل از انتخاب ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

محصول مورد نظر برای بسته بندی چه خصوصیاتی دارد؟

محصولی که می‌خواهید بسته بندی کنید مشخص است اما آیا این موضوع کافی است؟ مهم این است که تمام اطلاعات محصول را تهیه کرده باشید. قبل از خرید دستگاه جلسه تشکیل می‌شود که اطلاعات در آن جلسه بسیار کارآمد است. شخص قبل از خرید باید سوالاتی برای خود تهیه کند مثل چه نوع بسته بندی نیاز دارد؟ آیا اندازه محصول ثابت است؟ چه میزانی می خواهد تولید کند؟ این روش جمع آوری اطلاعات باعث میشود که ذهن شخص برای رسیدن به هدف مورد نظر نزدیک تر شود.

سرعت ارزان ترین دستگاه های بسته بندی در کرج چقدر باید باشد؟

برای هر شخص سرعت تولید محصول مهم است. هرچقدر بتواند محصول بیشتری در زمان کمتری تولید کند فرصت برای قرارداد های بزرگتری خواهد داشت و مشتری های بیشتری جذب خواهند شد. اما برای این کار نیاز به برنامه ریزی دارد و باید بداند و اطمینان داشته باشد که سیستم پتانسیل پیشرفت را دارد. آیا تیم توانایی رشد را دارد؟

اگر شخص نتواند به اندازه کافی کار کند و از پس از تعهد های کاری خود برنیاید ممکن است به کسب و کار خود آسیب برساند. این موضوع باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود. گاهی اوقات سرعت دستگاه های بسته بندی در کرج به تعداد بالایی بسته در دقیقه می رسد که شخص خود را برای نحوه اداره افزایش حجم محصول آماده کند.

به چه مواردی باید قبل از خرید ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج توجه کرد؟

بسته بندی چیست؟ میخواهید چطور ساخته شود؟ فضاهای قابل استفاده و در دسترس کدام اند؟

سرعت عملکرد ماشین آلات در برابر با پهنای باند چقدر است؟

آیا نیازی به مونتاژ و نصب قطعات اضافی هست ؟

خدمات و پشتیبانی ملاحظات امنیتی چه هستند؟

آیا ادغام سخت افزار ها برای کسب و کار اهمیت دارد؟

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های خانگی که ابعاد کمتری دارند و مکانیزم ساده تری دارند دارای قیمت کمتری نسبت به دستگاه های صنعتی و تمام اتومات هستند و به دلیل وجود سازندگان متفاوت دستگاه های بسته بندی قیمت محصولات بسیار رقابتی است.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

انواع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های جمع آوری محصول، دستگاه های اختصاصی برای محصولات خاص مثل داروها، دستگاههای مخصوص درپوش گذار بطری ها، دستگاه های مخصوص بسته بندی با ظرف های یکبار مصرف، دستگاه های بسته بندی مخصوص کارتن زنی، دستگاه های بسته بندی اختصاصی خشک کن و سرد کن، دستگاه های بسته بندی اختصاصی ماشین های برش و غیره.

دستگاه های بسته بندی باعث بهبود کارایی و تسریع روند کار بسته بندی می شود همچنین استفاده از این دستگاه ها برای بسته بندی محصولات است باعث می شود که فرایند بسته بندی با دقت بیشتری انجام شود و کیفیت بسته بندی محصول بالا میرود همچنین استفاده از این دستگاه ها کارکنان در معرض عوامل زیستی را مصون می دارد در مواردی که محصول مواد دارویی یا مواد غذایی باشد احتمال برخورد محصول با دست کارکنان و آلوده شدن کاهش پیدا میکند.

آیا می توان با ارزانترین تجهیزات بسته بندی کسب و کار خانگی راه اندازی کرد؟

بله دستگاه های بسته بندی خانگی در منزل یکی از کم هزینه ترین با ریسک پایین است برای مشتریانی که فضای تولیدی کوچکی را در منزل خود به وجود آورده اند بسته بندی زیبا و با کیفیت یکی از ملاک های اساسی در بالا رفتن ارزش محصول است که این روزها بسیاری مصارف خانگی به صورت بسته بندی فروشگاه ها پیدا می شود که دلیل آن تمایل افراد و مشتری برای خرید محصولات بسته بندی است

Continue Reading

برترین ها