ریپورتاژ آگهی

باربری

وبلاگ

۲۲ بهمن ۱۴۰۰ 9 بازدید
ریپورتاژ آگهی
باربری

باربری

در این مقاله می توانید با مفهوم باربری و روش های مختلف آن آشنا شوید. همچنین می توانید نیاز های اولیه و مهم برای انتقال اسباب و وسایل را بشناسید. در ادامه ی آن می توانید با روش های حمل بار اینترنتی آشنا شوید و مزیت های آن نسبت به حمل بار یاد بگیرید.

آنچه در این مقاله می توانید مطالعه کنید.

 1. منظور از باربری چیست؟
 2. بیمه باربری چیست؟
 3. انواع خدمات باربری
 4. باربری مناطق
 5. باربری تهران به شهرستان
 6. باربری اینترنتی
 7. ویژگی های باربری اینترنتی

از زمانی که باری برای حمل شدن بود، افرادی برای حمل بار نیز بودند. در گذشته بار ها، بسته ها یا کیسه هایی بودند که باربران آن ها را بر پشت خود قرار می دادند و به مقصد می رساندند. اما کم کم و با گسترش جمعیت و یک جا نشینی افراد بار ها بیشتر و سنگین تر و مسافت ها طولانی تر شدند.

این شد که دیگر حمل بار به روش گذشته کارایی نداشت و مانند هر حرفه ی دیگر باید خود را با شرایط روز همگام و سازگار می کرد. برای این سازگاری در ابتدا از درشکه ها برای حمل بار استفاده می شد. با افزایش میزان بار افراد مختلف در کنار هم آمدند و باربری های کوچک را تشکیل دادند.

سپس با ورود اتومبیل درشکه ها کنار رفتند و وانت ها و وانت بار ها برای حمل بار بهتر و سریع تر برگزیده شدند و پیش رفتند تا به امروز که شرکت های باربری بزرگ با کامیون های حمل بار یا کامیونت ها این وظیفه را به دوش می کشند.

 • منظور از باربری چیست؟

مطمئنا اکثریت شما عزیزان معنی این واژه را می دانید. باربری به معنای انتقال اسباب و وسایل یک فرد از محلی به محل دیگر بدون آسیب دیدگی و از بین رفتن است. این اسباب و وسایل می تواند هر چیزی باشد. می تواند وسایل منزل یا محل کار باشد.

همچنین می تواند میز و صندلی هایی باشد که برای یک مراسم مورد استفاده قرار می گیرد. حمل حیوانات اهلی مثل گوسفند، اسب، گاو و پرندگانی مثل مرغ و خروس همه و همه می توانند نوعی باربری به حساب بیایند.

 • بیمه باربری چیست؟

تصور کنید به یک باربری در تهران برای حمل بار خود مراجعه کردید و یک قرارداد برای انتقال بار نوشته اید. حال ممکن است در هنگام بارگیری یا در طی مسیر آسیب هایی به بار وارد شود. در این صورت چه کسی مسئول پرداخت هزینه ی این آسیب ها است؟

اینجا است که بیمه ی باربری مفهوم خود را نمایش می دهد. این بیمه تمامی اسباب و وسایلی که شرکت حمل بار توسط کامیون های خود حمل می کند را تحت پوشش قرار می دهد تا در صورت بروز هر گونه اتفاق خسارت طرف آسیب دیده تمام و کمال پرداخت شود.

بیمه باربری
بیمه باربری
 • انواع خدمات باربری

امروزه خدمات مختلفی توسط شرکت های باربری تهران و شهرستان ها به مشتریان ارائه می شود. خدماتی که با توجه به نوع بار می توان از آن ها بهرهمند شد و انتقال بار را تا حد امکان ایمن کرد. در این بخش قصد داریم به چند مورد از مهم ترین خدمات حمل بار اشاره کنیم.

باربری بین شهری

یکی از خدماتی که شرکت های حمل بار ارائه می دهند، باربری بین شهری است. برای این که این سرویس به بهترین شکل ممکن انجام شود باید از راننده های حرفه ای برای انتقال بار استفاده شود. راننده هایی که مسیر های بین شهری را به خوبی می شناسند و بهترین راه را برای رسیدن به مقصد انتخاب می کنند.

یکی از معمول ترین بار هایی که بین شهر ها انتقال پیدا می کنند، اسباب وسایل منزل است که در هنگام تغییر شهر محل زندگی باید جا به جا شوند. برای حمل بی نقص این نوع بار ها علاوه بر این که باید اثاثیه به درستی بار زده شوند، باید توسط یک راننده ی کاربلد نیز انتقال پیدا کند.

حمل بار های سنگین

از جمله خدماتی که شرکت های باربری ارائه می کنند حمل بار های سنگین است. چرا که انتقال آن ها بدون آسیب دیدگی کاری دشوار است و هر کسی نمی تواند از پس آن برآید. برای جا به جایی چنین بار هایی نیاز به افرادی دارید که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

توصیه می کنیم که برای حمل بار های سنگین خود حتما از افراد متخصص کمک بگیرد. چرا که حمل این گونه بار ها توسط افراد نابلد جدای از ضرر مالی می تواند عوارض مختلفی را به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به کمر درد، گردن درد، کشیدگی عضلات و دیگر مشکلات جسمی اشاره کرد.

باربری مبلمان و جهیزیه عروس

از جمله خدمات حمل بار، جا به جایی مبلمان یا جهیزیه ی عروس است که صاحبان بار در این دو مورد بسیار حساس هستند. چرا که معمولا تمامی این وسایل نو هستند و نباید کوچکترین گزندی ببینند. به همین خاطر شرکت های معتبر حمل بار افراد متخصص بسته بندی را استخدام و در این موارد از آن کمک می گیرند.

انواع خدمات باربری
انواع خدمات باربری
 • باربری مناطق

به طور معمول شرکت های حمل بار مناطق مختلفی را پوشش می دهند تا بتوانند مشتریان بیشتری را برای خود دست و پا کنند. برای مثال شهر تهران را در نظر بگیرید. یک شرکت باربری در تهران نیاز دارد تا مناطق مختلفی را تحت پوشش خود قرار دهد.

به طور مثال باید در کنار باربری شرق تهران مناطقی از غرب را هم زیر نظر داشته باشند و خدمات خود را محدود به یک بخش خاص از شهر نکند. البته باید بدانید که این مثال برای شرکت های حمل بار بزرگ صدق می کند و شرکت های کوچک طبیعتا نمی توانند شرق تا غرب تهران را تحت پوشش قرار دهند.

یک شرکت حمل بار کوچک در غرب تهران می تواند به باربری غرب تهران بپردازد و مشتریان غرب را تحت پوشش خود قرار دهد. برای چنین شرکت هایی حمل بار به صورت گسترده نه تنها سودی ندارد بلکه ضرر هم دارد و می تواند با شکست کسب و کار همراه باشد.

 • باربری تهران به شهرستان

برای شرکت های بزرگ تنها باربری شمال تهران یا باربری جنوب تهران سود دهی کافی را ندارد. به همین دلیل آن ها محدوده ی کاری خود را بزرگ تر می کنند و انتقال بار به شهرستان ها را هم پذیرا می شوند.

حمل بار به شهرستان ها حساسیت بیشتری نیاز دارد. چرا که مسیر طولانی است و افت و خیز های زیادی بیش روی باربران و راننده های کامیون های حمل بار است. لذا باید به شرکت های معتبر حمل بار مراجعه کنید که افرادی کاربلد و زبده را در اختیار دارند و می توانند یک حمل بار مناسب را به شما هدیه دهند.

باربری تهران به شهرستان
باربری تهران به شهرستان
 • نکات مهم برای حمل بار به شهرستان

برای حمل بار به شهرستان باید به مجموعه ای از نکات توجه داشته باشید تا اسباب و وسایل شما بدون هیچ آسیبی به مقصد برسد. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. مراجعه به مراکز حمل بار
 2. استفاده از کادر مجرب و کاربلد
 3. استفاده از اتومبیل ها و کامیون های مناسب
 4. استفاده از تحهیزات مدرن و سالم برای حمل بار
 • باربری اینترنتی

باربری هم مانند دیگر مشاغل راه خود را به اینترنت باز کرده تا صاحبان این دسته از مشاغل بتوانند سود کلانی را نصیب خود و کارمندان خود کنند. دیگر برای جا به جایی بار به شهرستان نیاز به جستجو در سطح شهر برای یافتن مراکز حمل بار مناسب و صرف هزینه ی زیاد ندارید.

تنها کافی است تا در منزل خود و با استفاده از یک تلفن همراه عبارت باربری در تهران یا حمل بار به شهرستان را تایپ کنید و سپس دکمه ی جستجو را بزنید تا به مجموعه ای کامل از شرکت های حمل بار دسترسی پیدا کنید و از توجه به نوع خدماتی که ارائه می دهند یکی را برای حمل بار خود انتخاب کنید.

باربری اینترنتی
باربری اینترنتی
 • ویژگی های حمل بار اینترنتی

اینترنت به همه چیز سرعت داده و روند انجام کار ها را تسریع بخشده است. باربری و حمل بار نیز از این قضیه مستثنی نیست و تحت دنیای وب پیشرفت های فراوانی کرده که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. در این روش امکان بارگیری در تمامی کشور موجود است و کارمندان به صورت اینترنتی می توانند در همه جای کشور بار هایی را دریافت و به مقصد برساند. با استفاده از این روش به راحتی می توان به حمل بار در تهران و شهرستان ها پرداخت.
 2. می توان به صورت دقیق از هزینه ی انتقال بار اطلاع پیدا کرد و با کمترین هزینه وسایل را از جایی به جای دیگر منتقل کرد.
 3. سرعت بیشتر و درد سر کمتر نیز یکی دیگر از ویژگی های باربری اینترنتی است. در این روش تنها با چند کلیک ساده می توانید سفارش خود را ثبت و اسباب و وسایل خود را از محلی به محل دیگر منتقل کنید.
 • جمع بندی

حمل بار و جا به جایی اسباب و سایل دیگر مانند گذشته نیست. چرا که وسایل یک خانه بسیار ارزشمند تر از قبل شدند و جایگزینی آن ها کاری دشوار است. به همین دلیل باید از شرکت های معتبر حمل بار کمک گرفت. شرکت هایی که می توانند به راحتی و با استفاده از کادر مجرب و ابزار مناسب به راحتی وسایل شما را جا به جا کنند.

دیگر مطالب وبلاگ ما را بخوانید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.