Connect with us

وبلاگ

باربری

Published

on

باربری

در این مقاله می توانید با مفهوم باربری و روش های مختلف آن آشنا شوید. همچنین می توانید نیاز های اولیه و مهم برای انتقال اسباب و وسایل را بشناسید. در ادامه ی آن می توانید با روش های حمل بار اینترنتی آشنا شوید و مزیت های آن نسبت به حمل بار یاد بگیرید.

آنچه در این مقاله می توانید مطالعه کنید.

 1. منظور از باربری چیست؟
 2. بیمه باربری چیست؟
 3. انواع خدمات باربری
 4. باربری مناطق
 5. باربری تهران به شهرستان
 6. باربری اینترنتی
 7. ویژگی های باربری اینترنتی

از زمانی که باری برای حمل شدن بود، افرادی برای حمل بار نیز بودند. در گذشته بار ها، بسته ها یا کیسه هایی بودند که باربران آن ها را بر پشت خود قرار می دادند و به مقصد می رساندند. اما کم کم و با گسترش جمعیت و یک جا نشینی افراد بار ها بیشتر و سنگین تر و مسافت ها طولانی تر شدند.

این شد که دیگر حمل بار به روش گذشته کارایی نداشت و مانند هر حرفه ی دیگر باید خود را با شرایط روز همگام و سازگار می کرد. برای این سازگاری در ابتدا از درشکه ها برای حمل بار استفاده می شد. با افزایش میزان بار افراد مختلف در کنار هم آمدند و باربری های کوچک را تشکیل دادند.

سپس با ورود اتومبیل درشکه ها کنار رفتند و وانت ها و وانت بار ها برای حمل بار بهتر و سریع تر برگزیده شدند و پیش رفتند تا به امروز که شرکت های باربری بزرگ با کامیون های حمل بار یا کامیونت ها این وظیفه را به دوش می کشند.

 • منظور از باربری چیست؟

مطمئنا اکثریت شما عزیزان معنی این واژه را می دانید. باربری به معنای انتقال اسباب و وسایل یک فرد از محلی به محل دیگر بدون آسیب دیدگی و از بین رفتن است. این اسباب و وسایل می تواند هر چیزی باشد. می تواند وسایل منزل یا محل کار باشد.

همچنین می تواند میز و صندلی هایی باشد که برای یک مراسم مورد استفاده قرار می گیرد. حمل حیوانات اهلی مثل گوسفند، اسب، گاو و پرندگانی مثل مرغ و خروس همه و همه می توانند نوعی باربری به حساب بیایند.

 • بیمه باربری چیست؟

تصور کنید به یک باربری در تهران برای حمل بار خود مراجعه کردید و یک قرارداد برای انتقال بار نوشته اید. حال ممکن است در هنگام بارگیری یا در طی مسیر آسیب هایی به بار وارد شود. در این صورت چه کسی مسئول پرداخت هزینه ی این آسیب ها است؟

اینجا است که بیمه ی باربری مفهوم خود را نمایش می دهد. این بیمه تمامی اسباب و وسایلی که شرکت حمل بار توسط کامیون های خود حمل می کند را تحت پوشش قرار می دهد تا در صورت بروز هر گونه اتفاق خسارت طرف آسیب دیده تمام و کمال پرداخت شود.

بیمه باربری

بیمه باربری

 • انواع خدمات باربری

امروزه خدمات مختلفی توسط شرکت های باربری تهران و شهرستان ها به مشتریان ارائه می شود. خدماتی که با توجه به نوع بار می توان از آن ها بهرهمند شد و انتقال بار را تا حد امکان ایمن کرد. در این بخش قصد داریم به چند مورد از مهم ترین خدمات حمل بار اشاره کنیم.

باربری بین شهری

یکی از خدماتی که شرکت های حمل بار ارائه می دهند، باربری بین شهری است. برای این که این سرویس به بهترین شکل ممکن انجام شود باید از راننده های حرفه ای برای انتقال بار استفاده شود. راننده هایی که مسیر های بین شهری را به خوبی می شناسند و بهترین راه را برای رسیدن به مقصد انتخاب می کنند.

یکی از معمول ترین بار هایی که بین شهر ها انتقال پیدا می کنند، اسباب وسایل منزل است که در هنگام تغییر شهر محل زندگی باید جا به جا شوند. برای حمل بی نقص این نوع بار ها علاوه بر این که باید اثاثیه به درستی بار زده شوند، باید توسط یک راننده ی کاربلد نیز انتقال پیدا کند.

حمل بار های سنگین

از جمله خدماتی که شرکت های باربری ارائه می کنند حمل بار های سنگین است. چرا که انتقال آن ها بدون آسیب دیدگی کاری دشوار است و هر کسی نمی تواند از پس آن برآید. برای جا به جایی چنین بار هایی نیاز به افرادی دارید که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

توصیه می کنیم که برای حمل بار های سنگین خود حتما از افراد متخصص کمک بگیرد. چرا که حمل این گونه بار ها توسط افراد نابلد جدای از ضرر مالی می تواند عوارض مختلفی را به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به کمر درد، گردن درد، کشیدگی عضلات و دیگر مشکلات جسمی اشاره کرد.

باربری مبلمان و جهیزیه عروس

از جمله خدمات حمل بار، جا به جایی مبلمان یا جهیزیه ی عروس است که صاحبان بار در این دو مورد بسیار حساس هستند. چرا که معمولا تمامی این وسایل نو هستند و نباید کوچکترین گزندی ببینند. به همین خاطر شرکت های معتبر حمل بار افراد متخصص بسته بندی را استخدام و در این موارد از آن کمک می گیرند.

انواع خدمات باربری

انواع خدمات باربری

 • باربری مناطق

به طور معمول شرکت های حمل بار مناطق مختلفی را پوشش می دهند تا بتوانند مشتریان بیشتری را برای خود دست و پا کنند. برای مثال شهر تهران را در نظر بگیرید. یک شرکت باربری در تهران نیاز دارد تا مناطق مختلفی را تحت پوشش خود قرار دهد.

به طور مثال باید در کنار باربری شرق تهران مناطقی از غرب را هم زیر نظر داشته باشند و خدمات خود را محدود به یک بخش خاص از شهر نکند. البته باید بدانید که این مثال برای شرکت های حمل بار بزرگ صدق می کند و شرکت های کوچک طبیعتا نمی توانند شرق تا غرب تهران را تحت پوشش قرار دهند.

یک شرکت حمل بار کوچک در غرب تهران می تواند به باربری غرب تهران بپردازد و مشتریان غرب را تحت پوشش خود قرار دهد. برای چنین شرکت هایی حمل بار به صورت گسترده نه تنها سودی ندارد بلکه ضرر هم دارد و می تواند با شکست کسب و کار همراه باشد.

 • باربری تهران به شهرستان

برای شرکت های بزرگ تنها باربری شمال تهران یا باربری جنوب تهران سود دهی کافی را ندارد. به همین دلیل آن ها محدوده ی کاری خود را بزرگ تر می کنند و انتقال بار به شهرستان ها را هم پذیرا می شوند.

حمل بار به شهرستان ها حساسیت بیشتری نیاز دارد. چرا که مسیر طولانی است و افت و خیز های زیادی بیش روی باربران و راننده های کامیون های حمل بار است. لذا باید به شرکت های معتبر حمل بار مراجعه کنید که افرادی کاربلد و زبده را در اختیار دارند و می توانند یک حمل بار مناسب را به شما هدیه دهند.

باربری تهران به شهرستان

باربری تهران به شهرستان

 • نکات مهم برای حمل بار به شهرستان

برای حمل بار به شهرستان باید به مجموعه ای از نکات توجه داشته باشید تا اسباب و وسایل شما بدون هیچ آسیبی به مقصد برسد. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. مراجعه به مراکز حمل بار
 2. استفاده از کادر مجرب و کاربلد
 3. استفاده از اتومبیل ها و کامیون های مناسب
 4. استفاده از تحهیزات مدرن و سالم برای حمل بار
 • باربری اینترنتی

باربری هم مانند دیگر مشاغل راه خود را به اینترنت باز کرده تا صاحبان این دسته از مشاغل بتوانند سود کلانی را نصیب خود و کارمندان خود کنند. دیگر برای جا به جایی بار به شهرستان نیاز به جستجو در سطح شهر برای یافتن مراکز حمل بار مناسب و صرف هزینه ی زیاد ندارید.

تنها کافی است تا در منزل خود و با استفاده از یک تلفن همراه عبارت باربری در تهران یا حمل بار به شهرستان را تایپ کنید و سپس دکمه ی جستجو را بزنید تا به مجموعه ای کامل از شرکت های حمل بار دسترسی پیدا کنید و از توجه به نوع خدماتی که ارائه می دهند یکی را برای حمل بار خود انتخاب کنید.

باربری اینترنتی

باربری اینترنتی

 • ویژگی های حمل بار اینترنتی

اینترنت به همه چیز سرعت داده و روند انجام کار ها را تسریع بخشده است. باربری و حمل بار نیز از این قضیه مستثنی نیست و تحت دنیای وب پیشرفت های فراوانی کرده که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. در این روش امکان بارگیری در تمامی کشور موجود است و کارمندان به صورت اینترنتی می توانند در همه جای کشور بار هایی را دریافت و به مقصد برساند. با استفاده از این روش به راحتی می توان به حمل بار در تهران و شهرستان ها پرداخت.
 2. می توان به صورت دقیق از هزینه ی انتقال بار اطلاع پیدا کرد و با کمترین هزینه وسایل را از جایی به جای دیگر منتقل کرد.
 3. سرعت بیشتر و درد سر کمتر نیز یکی دیگر از ویژگی های باربری اینترنتی است. در این روش تنها با چند کلیک ساده می توانید سفارش خود را ثبت و اسباب و وسایل خود را از محلی به محل دیگر منتقل کنید.
 • جمع بندی

حمل بار و جا به جایی اسباب و سایل دیگر مانند گذشته نیست. چرا که وسایل یک خانه بسیار ارزشمند تر از قبل شدند و جایگزینی آن ها کاری دشوار است. به همین دلیل باید از شرکت های معتبر حمل بار کمک گرفت. شرکت هایی که می توانند به راحتی و با استفاده از کادر مجرب و ابزار مناسب به راحتی وسایل شما را جا به جا کنند.

دیگر مطالب وبلاگ ما را بخوانید.

باربری 

حمل بار و اثاثیه ‌منزل از ‌جمله اموری ‌است که اکثر افراد در فواصل‌ زمانی مختلف با‌ آن سر و ‌کار دارند و برای انجام‌ دقیق و اصولی ‌آن همواره به‌ دنبال راه ‌حل مناسبی هستند تا با صرف هزینه‌ معقول بتوانند به ‌طور ایمن اثاثیه‌ منزل‌ خود را جا به جا کنند.

باربری

باربری

روش ‌اصولی حمل بار چگونه انجام می ‌شود؟

اغلب ‌کسانی که هیچ‌ وقت تجربه باربری نداشته ‌اند این ‌طور فکر می ‌کنند که حمل بار بسیار راحت است و افراد بدون ‌داشتن هیچ‌ گونه تخصصی می‌ توانند از پس‌ آن بر بیایند اما واقعیت ‌امر این ‌نیست و اگر از ‌نزدیک این‌ کار را تجربه کرده‌ باشید، خواهید دانست که اجرای ‌اصولی ‌آن مستلزم‌ رعایت نکات ‌زیادی می ‌باشد.

در ادامه قصد داریم برای درک‌ بهتر شما از روند اصولی باربری نکاتی‌ را ارائه‌کنیم.

باربری اصولی

 • قبل ‌از این ‌که پروسه باربری آغاز شود باید لوازم مورد نیاز خریداری ‌شوند تا در حین ‌کار به ‌دلیل کمبود ‌وسایل وقفه ایجاد ‌نشود، از جمله وسایل مورد نیاز برای اسباب‌ کشی و باربری می ‌توان به قیچی، چسب، کارتن، طناب، برچسب و… اشاره کرد که به میزان‌ لازم باید خریداری ‌شوند.

از دیگر آمادگی‌ های لازم برای حمل‌ بار این ‌است که از چند نیروی ‌کمکی استفاده ‌کنید و از قبل با آن‌ ها هماهنگ‌ کنید که در روز و زمان ‌معین برای کمک‌ کردن به‌ شما حاضر‌ باشند.

 

با توجه نکاتی که گفته ‌شد توصیه می‌ شود برای باربری در تهران یا باربری به شهرستان سراغ شرکت‌ های ارائه ‌دهنده خدمات حمل بار مراجعه ‌نمایید. برای پیدا ‌کردن شرکت باربری اینترنتی یا شرکت‌ هایی که به‌ صورت حضوری خدمات باربری در تهران را ارائه می ‌کنند، می ‌توانید در اینترنت جست‌ و جو ‌کنید یا از ‌کسانی که قبلاً از شرکت‌ های حمل بار کمک گرفته ‌اند پرس ‌و ‌جو  کنید.

شرکت مولتی رایان به ‌عنوان بهترین شرکت ارائه ‌دهنده خدمات باربری در تهران به‌ شمار می رود. برای کسب اطلاعات ‌بیشتر در مورد چگونه حمل بار در نقاط مختلف تهران یا حمل بار به شهرستان می‌ توانید به سایت مولتی رایان مراجعه‌ کنید.

اسباب کشی

اسباب کشی

انواع شرکت ‌های باربری کدام ‌اند؟

شرکت ‌های باربری یا حمل بار در یک تقسیم ‌بندی‌ کلی به دو ‌نوع داخلی و بین‌ المللی تقسیم می ‌شوند که شرکت‌ های باربری‌ داخلی وظیفه حمل بار بین شهری مثلا حمل بار به شهرستان و حمل بار شهری مثل حمل بار در تهران و… را بر عهده دارند.

شرکت‌ های حمل بار شهری

محدوده‌ فعالیت شرکت‌ های باربری شهری مختص ‌به حمل بار داخل یک‌ شهر یا استان می ‌باشد. آن‌ ها غالباً علاوه ‌بر حمل اثاث‌ منزل در امر بسته ‌بندی اثاثیه نیز فعالیت می‌ کنند و چندین نیروی‌ کار دارند و خانواده ‌هایی که فقط دنبال‌ کارگر هستند هم می‌ توانند از این شرکت ‌های حمل  بار کمک ‌بگیرند.

معمولاً خانواده ‌هایی که نیازمند جا به جایی اثاثیه ‌منزل هستند برای اسباب‌ کشی به‌ سراغ آن‌ ها می‌ روند. کمک‌ گرفتن از یک ‌شرکت حمل بار می‌ تواند خیال‌ مردم را از سالم‌ بودن وسایل حین‌ جا به جایی راحت‌ کند. برای اتوبار ها که وظیفه حمل بار درون ‌شهری یا درون‌ استانی را دارند، مجوز فعالیت به گونه ‌ای صادر شده که ماشین‌ ها امکان تردد خارج از آن ‌محدوده را نداشته باشند. شرکت ‌های مختلف حمل بار در تهران وجود دارد که می توانید به سراغ آن‌ ها بروید مثلا اگر ساکن شرق تهران هستید باید به سراغ یک شرکت معتبر حمل بار در شرق تهران بروید.

 شرکت‌ های باربری بین‌ شهری

محدوده‌ فعالیت بعضی‌ از شرکت‌ های باربری فرا تر ‌از یک‌ شهر یا استان می‌ باشد و آن‌ ها وظیفه حمل بار بین‌ شهری یا بین ‌استانی را بر عهده دارند. ماشین شرکت‌ هایی که مجوز حمل بار بین ‌شهری و بین ‌استانی را دارند می‌ توانند در جاده ‌های برون ‌شهری نیز تردد داشته باشند.

بنا بر این اگر ساکن تهران هستید و اثاثیه منزل شما هر وسیله دیگری را باید به خارج از تهران حمل کنید باید به سراغ باربری تهران به شهرستان بروید.

مسلما همه ‌افراد دغدغه این را دارند که اثاثیه ‌منزل آن ‌ها در  حین باربری به شهرستان دچار آسیب‌ دیدگی نشود، پس به ‌دنبال این هستند که بهترین باربری تهران را پیدا کنند. با یک جست و جو ی ساده در اینترنت متوجه می ‌شوید که سایت مولتی رایان با ارائه بهترین خدمات باربری اینترنتی در خدمت مشتریان ‌عزیز می ‌باشد و به ‌خوبی توانسته است رضایت ‌خاطر آنان را جلب نماید. برای کسب اطلاعات‌ بیشتر می‌ توانید به سایت مولتی رایان مراجعه فرمائید.

 

هزینه حمل بار به شهرستان چقدر است؟

اگر ساکن ‌تهران هستید و قصد جا به جایی اثاثیه ‌منزل از تهران به شهرستان را داشته‌ باشید، کافی‌ است به ‌سراغ یک شرکت حمل بار در تهران بروید، مثلا اگر ساکن غرب ‌تهران هستید، باید از یک باربری غرب تهران کمک‌ بگیرید تا وظیفه باربری به شهرستان را بر عهده‌ بگیرد.

وقتی به‌ دنبال پیدا کردن یک‌ شرکت حمل بار مناسب برای حمل بار به شهرستان هستید، احتمالا با این ‌موضوع مواجه می ‌شوید که شرکت‌ های ‌مختلف نرخ‌ متفاوتی را برای یک مسافت ‌معین به ‌شما اعلام می ‌کنند. در این‌ حالت این‌ سوال پیش می‌ آید که مثلا چرا از بین چندین باربری جنوب تهران که وظیفه حمل بار به شهرستان را دارند، نرخ‌ ها متفاوت‌ است؟

برای پاسخ‌ دادن به این‌سوال باید بگوییم که حمل بار از تهران به شهرستان صرفاً یک جا به جایی‌ ساده با طی ‌مسیر از تهران به شهرستان نیست و آن‌ چه حائز اهمیت است، چگونگی باربری به شهرستان و سالم‌ رسیدن اجناس به محل مورد نظر می‌ باشد.

اگر هنگام انتخاب باربری در تهران به ‌سراغ یک ‌باربری‌ معتبر بروید، انتهای‌ کار از نحوه‌ عملکرد آن‌ شرکت راضی‌ خواهید ‌بود ،بدون این‌ که هیچ‌ گونه آسیبی به اثاثیه ‌شما وارد شده ‌باشد. در طرف‌ مقابل کمک‌ گرفتن از شرکت ‌های ‌نا معتبر می‌ تواند باعث بروز خسارت در اثاثیه ‌منزل‌ شما شود.

 

چگونه می ‌توان در حمل بار به شهرستان آسیب‌ دیدن ‌وسایل را به ‌حداقل رساند؟

افرادی که قرار است لوازم ‌خانه یا هر اثاثیه ‌دیگری را به شهرستان انتقال ‌دهند، همواره نگران آسیب ‌دیدن وسایل‌ خود هستند که البته حق‌ دارند، چرا که طولانی ‌بودن مسیر احتمال‌ آسیب ‌دیدن وسایل را بیشتر می‌ کند. منطقی ‌ترین راه برای به حداقل‌ رساندن این‌ آسیب ‌‌های ‌احتمالی این ‌است که افراد وظیفه حمل بار را به یک شرکت‌ متخصص باربری محول نمایند. شرکت‌ های باربری تجربه‌ زیادی در امر حمل بار دارند و با بسته ‌بندی و حمل‌ اصولی می ‌توانند باعث آرامش‌خاطر افراد شوند.

حمل و نقل

حمل و نقل

نکاتی که شرکت ‌های باربری تهران برای حمل‌ بار ایمن رعایت می ‌کنند عبارت اند  از

حمل بار ایمن

 • چیدمان درست تمامی اثاثیه و لوازم‌ منزل
 • تفکیک صحیح وسایل بزرگ ‌و سنگین از وسایل کوچک‌ و سبک
 • قرار دادن دقیق ‌و ‌منظم وسایل در جعبه ‌های که بسته ‌بندی شده اند با رعایت نکات ‌ایمنی برای جلوگیری‌ از آسیب‌ دیدن وسایل
 • تفکیک جعبه‌ ها بر اساس پر و خالی بودن و محتویات درون ‌آن‌ ها
 • دقت‌ کافی برای چیدمان ایمن ‌و محکم کارتن و جعبه ‌های‌ حمل ‌بار
 • انتخاب ‌‌اصولی جعبه ‌های مورد نیاز برای بسته ‌بندی ‌وسایل متناسب ‌با ابعاد آن ‌ها
 • شمارش جعبه ها و کارتن ‌های بسته بندی شده برای جلوگیری ‌از بروز خطا
 • نوشتن‌ دقیق محتویات هر بسته روی برچسب‌ های‌ مخصوص و الصاق ‌آن به کارتن ‌های چیده ‌شده برای جلوگیری‌ از سر درگمی

اگر می‌ خواهید اقدام به حمل بار به شهرستان نمایید، کافی ‌است به ‌سراغ حمل بار اینترنتی و یا شرکت حمل بار نزدیک محل ‌سکونت خود بروند. امروزه تعداد زیادی شرکت حمل بار در تهران وجود دارد و فرقی نمی کند که شما به شرکت های حمل بار  شمال تهران نیاز داشته باشید یا باربری برای جنوب تهران، هر جای تهران که باشید فقط کافی است به دنبال پیدا کردن بهترین شرکت حمل بار تهران از بین گزینه های موجود باشید‌.

 

کلام پایانی

باربری در تهران یا حمل بار به شهرستان همیشه از دغدغه ‌های‌ اصلی افراد به ‌شمار می ‌رود. برای رهایی از این ‌دغدغه ‌ها و اطمینان ‌از اجرای اصولی ‌آن باید به‌ سراغ متخصصین امر یعنی شرکت ‌های معتبر ارائه کننده خدمات حمل بار تهران یا باربری تهران به شهرستان بروید.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

اسپیلت ها

Published

on

اسپیلت ها

اسپیلت ها

کولرگازی و اسپیلت یک نوع از کولر گازی است که در حقیقت از جدیدترین و مدرن ترین مدل های ان بشمار میرود کولرگازی و اسپیلت اکنون یکی از پر فروش ترین نوع کولرهای گازی در جهان حساب میشود بدلیل داشتن ساختار خاصی که بدنه آن دارد به آن کولر گازی های۲تکه نیز گفته میشود که خرید کولرگازی یکی از ملزومات واجب برای اغلب خانواده ها بشمار می اید مخصوصا برای افرادی که از گرمای شدید تابستان اذیت و‌کلافه شده اند، کاری که میکنند اقدام به خرید این کولرگازی ها است چرا که این کولرگازی ها مزایای بسیار زیادی نسبت به کولر های آبی و دیگر کولرگازی ها دارد

روش کار کولرگازی و اسپیلت

عملکرد این کولرگازی و اسپیلت با توجه به امکانات و سیستم های پیشرفته که تعداد زیادی از شرکت ها و‌ برند های بسیار معروف تولید کنند این اسپیلت های جدید و‌مدرن را در لیست محصولات خود قرار میدهند که برای مصرف کننده و خریدار بسیار مفید و مناسب است .دارا بودن دو یونیت خارجی و داخلی و‌همچنین سیستم های رفت و برگشت گاز ها در لوله اتصال دهنده و عملکرد قطعه ها و حتی بخش های دیگر این امکان را میدهد که این دستگاه ها هم باعث تولید سرما و هم باعث تولید گرما برای فصل های گرم و سرد سال کنند.

به همین دلیل است که افرادی که در نقاط بسیار سرد سیر جهان نیز زندگی میکنند برای گرم کردن خود و خانه خود اقدام به خرید این کولرگازی های اسپیلت میکنند. اسپیلت دارای قطع ها و بخش هایی است که عملکرد بعضی از انها حساس و بسیار تاثیر گذار است که میتوان به کندانسور،اینورتر،اوپراتور،و…اشاره کرد.

اسپیلت ها

اسپیلت ها

بخش اوپراتور در یونیت های داخلی

در بخش خارجی کمپرسور و کندانسور قرار دارد. دو بخش کولرگازی و اسپیلت از طریق چندین لوله بهم متصل میشود و موجب میشود که گاز سرد و گرم بین این تو یونیت ها جریان پیدا کند وموجب تولید سرمایش و‌گرمایش توسط این دستگاه میشوند

نحوه نگهداری و استفاده از کولر گازی و اسپیلت

خوشبختانه استفاده و‌نگهداری از این کولرگازی ها و اسپیلت نسبتا راحت و آسان و تنها کافی است که پس از خریداری اسپیلت از بروشور های موجود در آن کمک بگیرید.

مواردی که بعد از خرید اسپیلت باید به آن توجه کرد به این صورت است که
۱_انتخاب و در نهایت خرید کولرگازی در بین بهترین برند های اسپیلت و کولرگازی
۲_در نظر داشتن برچسب های انرژی کولرگازی و مصرف انرژی آن
۳_استفاده نکردن و روشن نکردن اسپیلت در زمان هایی که در خانه نیستید
۴_سرویس و تمیز کردن فیلتر های اسپیلت
۵_رعایت در استفاده کردن از دستگاه و تنظیم کردن دمای اسپیلت بر روی دمای های بسیار پایین

تفاوت های موجود بین کولرهای گازی و اسپیلت

تا دو دهه قبل استفاده از کولر گازی در سراسر کشور مان بسیار گسترده بوده است کولرهای گازی و اسپلیت تفاوت های زیادی نسبت بع کولرهای آبی دارند که به همین دلیل اغلب افرادی که قصد خرید کولرهای گازی را دارند بهتراست که تفاوت های کولرهای ابی و کولرهای گازی را شناخته و از بین آنها کولر مورد نظر را انتخاب کنند. کولر های ابی در بین دستگاه های تهویه مناسب دارای بیشترین مصرف اب هستند‌. کولرهای گازی برای انواع منطقه ها از جمله مرطوب.خشک.معتدل و همه اب و هوا ها مناسب است و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار میگیرد .این درحالی است که کولرهای ابی بیشتر در مناطق خشک وگرم میتواند به درستی کار کند.

کولرهای گازی و اسپیلت دارای قابلیت های متفاوتی است .علاوه بر آن بر روی کاهش و یا افزایش دمای آن،ذرات معلقی کع در هوا هستند و الودگی ها را پاکسازی میکنندو همچنین هوارا در فصول گرم سال کاهش میدهند.این درحالی است که کولر های آبی همچین قابلیت هایی وجود ندارد. کولرهای گازی و اسپلیت ریموت دارند و از راه دور میتوان آنهارا کنترل کرد و در بعضی از مدل های جدید آن که توسط شرکت های آلمان،ژاپنی،کره ایی در زمان هایی که مسافرت هستید میتوانید از راه دور کنترل کنید.

در حالیکه کولرهای ابی این امکانات را ندارند و این درحالی است که روشن و خاموش کردن ان به صورت دستی انجام میشود. کولر های ابی در بیرون از مکان مورد نظرتان نصب میشود ولی کولر گازی ها و اسپیلت بعد از خرید یونیت های درونی داخل خانه و یونیت های خارجی در بیرون از فضای خانه نصب میشود

اسپیلت ها

اسپیلت ها

انواع اسپلیت ها

برای انواع مکان ها و محیط های متفاوت ساخته شده و با با توجع به ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار میگیرد

نوع دیواری

این نوع از اسپیلت ها با داشتن ساختاری بسیار ظریف و همچنین متنوع قابلیت نصب شدن روی دیوار را دارد .یک نوع از این اسپیلت ها نوع اینورتر است که به گونه ایی ساخته میشود که بیشترین میزان سرمایش را با کمترین میزان انرژی را دارند.
به همین دلیل است که برای انواع اپارتمان ها و حتی خانه های شخصی استفاده میشود.

اسپیلت های کانالی (داکت اسپیلت)

در حقیقت همان یک نوع اسپیلت است ام یونیت های داخلی ان در درون سقف و دیوار های کاذب قرار میگیرد و به یک سیستم کانالی نیاز دارد..برای مکان هایی که امکان نصب یونیت های بر روی دیوار قرار نذارد این نوع اسپیلت های داخلی مناسب است .

اسپیلت های ایستاده

این نوع اسپیلت ها چه نوع اسپیلتی است؟

ابن نوع اسپیلت ساز و کار های مشابهی دارند اما با این تفاوت که شکل و ظاهر ان مانند یخچال های ایستاده است. به همین دلیل دارای قابلیت فن و سیستم های پرتاب باد که برای فضای بزرگتر و برای مساجد و فروشگاه های بزرگ استفاده میشود

سقف های زمینی

این نوع اسپیلت همانطور کن از نامش پیدا است به صورت خوابیده بر روی سقف نصب میشود و هم به صورت های زمینی و چسبیده قابلیت نصب دارد

اسپیلت های سقفی دیواری
این نوع اسپیلت ها شکلی مشابه به اسپیلت هاب دیواری است اما به خاطر ساخت اریب آنا.قابلیت های نصب تا بالاترین قسمت دیوار و نزدیک به سقف نصل میشود

اسپیلت های کاستی

در این نوع اسپیلت ها یونیت های داخلی این اسپیلت مانند اسپیلت های کانالی در سقف های کاذب هستند .تنها تفاوت آن در تهویه و پرتاب باد های چهار جهته است که قدرت بسیار زیادی دارد و بیشتر برای سقف های بلند مناسب میباشد و برای مکان های تجاری و ادراری مورد استفادع قرار میگیرد

اسپیلت ها

اسپیلت ها

تعمیر انواع داکت اسپیلت در کرج

با توجه به اینکه اسپیلت ها انواع مختلفب دارند و‌با تکنولوژی های روز ساخته میشوندو روز به روز نیز پیشرفته تر میشوند در صورت اینکه مشکلاتی برای این اسپیلت ها پیش بیاید باید اافراد ماهر و تکنسینی باشد که با این دستگاه ها اشنا باشد و توانایی تعمیر این دستگاه ها را داشته باشد از دیگر مواردی که میتوان به ان اشاره کرد این است که این اسپیلت ها نیاز به سرویس های دوره ایی و ماهانه یا حتی سالانه دارند که این سرویس های دوره ایی شامل تعمیر یونیت های داخلی و خارجی و یا حتی تعمیر و تعویض فیلتر های اسپیلت ها است.

چگونه کولر گازی و اسپیلت تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟

در ابتدا باید به قیمت ان توجه کنید .اگر قیمت ان بسیار پایین بود این یک نشانه تقلبی بودن کولر گازی است مورد دیگر تطابق نداشتن ظرفیت های نوشته شده بر روی کمپرسور و یا روی بدنه کولر گازی است. کیفیت بسیار پایین یکی از نشانه های تقلبی بودن است گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند کولرگازی های تقلبی گاز r22دارند ولی کولرگازی های اصل گاز410 دارند

اسپیلت ها

اسپیلت ها

Continue Reading

تکنولوژی

کولر های گازی

Published

on

کولر های گازی

کولر های گازی

پیش زمینه
کولرگازی=درجامعه امروزی در فصل تابستان دمای هوا به مقدار زیادی بالا رفته و مشکلاتی را به وجود می آورد،به همین منظور مردم جامعه برای خنک کردن خود و‌محیط اطراف از وسایل خنک کننده و تهویه هوا مثل کولر های ابی ،پنکه ،اسپیلت و کولر های گازی استفاده می کنند. در ادامه به چند سوال پاسخ داده می شود.
مفهموم کولر گازی چیست؟

مفهموم و عملکرد کولرهای گازی

کولر های گازی  یک وسیله است برای خنک کردن و تهویه مناسب هوا در فصل گرما که در اکثر

ساختمان ها

منازل

اداره ها

وهر مکانی که به خنک کننده نیاز داشته باشد قرار دارد و استفاده میشود. کولر‌گازی به مرور زمان طی چند عملیات با گرفتن گرما تولید سرما می کند. همچنین کولرگازی می تواند در فصل زمستان به عنوان یک سیستم گرمایشی از آن استفاده نمود .یکی از ویژگی های آن می توان به استریلیزه کردن هوا اشاره نمود و این ویژگی برای افرادی که بیماری تنفسی دارند بسیار مناسب است و هوا را از هرگونه آلودگی و ناخالصی ها تمیز کرد.

کولر های گازی یکی از همیشگی و پرکاربردترین سیستم های تهویه مطبوع میباشد.این دستگاه در تعداد زیادی از پروژه های منازل مسکونی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.کولر های گازی  مثل تمامی سیستم های تولید کننده سرما با استفاده از سیکل تبرید ایجاد سرما میکند.

سیکل تبرید، سیکلی میباشد که در:

یخچال های خانگی

چیلرها

روفتاپ پکیج ها

و تمامی سیستم هایی که به شکل اجباری ایجاد سرمایش میکنند، وجود دارد. به زبان ساده تر کولر های گازی انرژی الکتریکی را میگیرد و آن را به سرما تبدیل می نماید این تولید سرما درحقیقت گرفتن گرما طی عملیاتی انجام میشود. در حقیقت کولر های گازی بر خلاف اسمی که دارای باور های غلط است با انرژی الکتریکی و برق موجب ایجاد سرما میشود نه با گاز!

کولر های گازی

کولر های گازی

اجزای کولرگازی

اجزای کولرهای گازی در کرج را به دو دسته الکترونیکی ومکانیکی تقسیم می کنند.

۱_قطعات مکانیکی
کمپرسور:مهمترین اجزای کولرگازی است و باعث ایجاد سرما و‌خنک کردن هوا می شود. اوپراتور:گرمای گاز مبرد را جذب میکنه و هوای گرم را با استفاده از فن ها به محیط انتقال میدهد گاز مبرد:گاز خنک کننده که در اوپراتور از حالت مایع به گاز و بالعکس ایجاد می شود فیلتر تصفیه هوا:هوای سرد و گرم را قبل از انتقال به محیط از هرگونه آلودگی و نا پاکی پاکسازی می کند

لوله مویی: انتقال گاز مبرد و کاهش یافتن آن در اوپراتور

لوله تخلیه:جلوگیری از سر ریز شدن اب در محل نصب میباشد
کندانسور:وظیفه دفع سرما در حالت گرما و جذب گرما در حالت سرمایش

۲_قطعات الکترونیکی

برد الکترونیکی:کنترل حالت های متفاوت کولرگازی از حمله فعال سازی کمپرسور تابلو‌برق:جریان الکتریکی برای فعالیت قسمت های متفاوت دستگاه را ایجاد می کند الکتروموتور:سبب چرخش و عملکرد دریچه های دستگاه می شود فیوز حرارتی:قسمت حفاظتی در برابر حرارت های زیاد و جلوگیری از خسارات و اتفاقات خطرناک خازن:افزایش یافتن سرعت و کارکرد کپرسور و راه اندازی موتور کولرگازی سنسور تنظیم دما: برای کنترل و‌تنظیم دما با استفاده کردن از
آیکون های روی دستگاه استفاده می شود

کولر های گازی

کولر های گازی

انواع کولر های گازی

به شکل کلی کولرهای گازی به دو دسته دو تیکه و یکپارچه تقسیم میشوند.در اصطلاح به نوع دو تکه آن کولرهای اسپلیت[Split]هم گفته میشود.کولرهای گازی یکپارچه همان شکلی که از نام آنها پیدامیباشد به صورت یک سیستم تک تولید میشوند و نیاز میباشد برای استفاده [برای مثال کولر گازی پنجره ای]بخشی از کولر داخل محیط و بخش بیرون محیط تهویه شونده برای تبادل حرارت باشند.امروزه کولرهای گازی پنجره ای دائمی نیستند. و در مقابل کولر های گازی اسپلیت یا کولرهای گازی دوتکه به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند.

کولرهای گازی اسپلیت هریک دارای انواعی هستند که در ادامه به توضیح هر کدام میپردازیم:

اسپیلیت دیواری=
شایع ترین نوع کولرهای گازی که به تعداد زیادی تولید شده و از آن استفاده میشود همین کولرها میباشند. پنل داخل دیوار یا یونیت داخلی در محیط نصب میشود. به همین علت به این پنل ها دیواری میگویند. این کولر ها در محیط های:

مسکونی

مغازه ها

محیط های اداری

محیط های تجاری

تعداد زیادی موارد دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

کولر گازی ایستاده=
یونیت داخلی این کولرها به شکل یک دستگاه ایستاده در محیط قرار میگیرد. روند عملکرد آنها تفاوتی با کولر های اسپیلیت دیواری ندارد. یک تفاوت در ظرفیت های بیشتر این نوع کولرها و شکل و ظاهر آنها میباشد این کولرها بیشتر در پروژه هایی با کاربری:

تجاری

هایپرمارکت ها

مساجد

غیره مورد استفاده قرار میگیرند.

کولر گازی مولتی اسپیلیت=
همان کولر اسپیلیت دیواری میباشد اما با این تفاوت که چند یونیت داخلی و یک یونیت خارجی دارد. امروزه سیستم های پیشرفته تری با عنوان [VRF] یا [VRV] جایگزین این سیستم ها شده است.

داکت اسپیلیت=
نوع یونیت داخلی داکت اسپیلیت‌ها دارای تفاوت از کولرهای دیواری میباشند. پنل داخلی داکت اسپیلیت درحقیقت یک هوارسان داخلی با کویل [DX]میباشد، که میتواند پرتاب باد وحجم هوا ایجاد کند. داکت اسپیلیت ها برای قسمت هوای خنک تولید کرده نیازمند به سیستم کانال کشی دارند. این کانال کشی هوا را به تمام قسمت های محیط میرساند. در راه خروج هوا به هر قسمت یک دریچه موجود میباشد. برای توضیح کامل دستگاه داکت اسپیلیت و توضیح آن حتما این مقاله کولرگازی را مطالعه نمایید.

انواع دیگری از کولرهای اسپیلیت هم موجود میباشد که میتوان از:

کولرهای پرتابل

سقفی

زمینی

کاست اسپیلیت نام برد.

کولر های گازی

کولر های گازی

کولر های گازی  به چه شکلی هوای خنک تولید میکند ؟

در آغاز مبرد وارد کمپرسور میشود و به کمک کمپرسور فشار و دمای آن بالا میرود. بعد مبردی که به حالت گاز داغ فشار بالا به وجود آمده وارد کندانسور میشود. کندانسور با منتقل کردن حرارت از مبرد به محیط ، مبرد را از شکل گاز پرفشار به شکل مایع پرفشار تبدیل میکند. بعد از آن مایع مبرد وارد لوله های مویین و یا شیر انبساط شده و فشار خود را از دست میدهد.

در مرحله انتهایی مایع با فشار کم وارد اواپراتور میشود. اواپراتور همان مبدلی میباشد که با هوای محیط در تماس میباشد. مبرد درون اواپراتور با به دست اوردن گرمای محیط و تبخیر دوباره موجب خنک سازی هوا میشود. مبرد که به حالت گاز درآمده بازهم به کمپرسور بر میگردد تا این سیکل تکرار شود. میتوان گفت قوانین کار تمامی دستگاههای تهویه مطبوع که از سیکل تبرید بهره میبرند، به این شکل میباشد.

در کولرگازی هر یونیت دارای کدام قطعات میباشد؟

در کولرهای گازی اسپیلیت این سیکل تبرید به دو بخش تبدیل شده است:

یک بخش که در محیط بیرون قرار میگیرد، یونیت خارجی نامیده میشود. یونیت خارجی دارای کمپرسور و کندانسور میباشد. در حالت مقابل آن یک یونیت داخلی وجود دارد که همان اواپراتور دستگاه میباشد. این یونیت داخلی همان پنلی مییاشد که داخل محیط دیده میشود.

تفاوت کولر های گازی با کمپرسور عادی و اینورتر:
همانگومه که ذکر شد، کولرهای گازی با توجه به سیکل تبرید عملیات خنک سازی محیط را انجام میدهند. یکی از مهم ترین اجزای سیکل تبرید که قلب دستگاه تهویه مطبوع هم نامیده میشود، کمپرسور نامیده میشود. کمپرسور مسئولیت فشردن مبرد و منتقل کردن آن به کندانسور را بر عهده دارد. میتوان گفت مهمترین و البته گران ترین قطعه کولرهای گازی کمپرسور آنها میباشد. با توجه به مهم بودن کمپرسور در این دستگاه ها کیفیت و تکنولوژی ساخت و کیفیت آنها هم متفاوت میباشد.

در این روزها کمپرسورهای اینورتر به علت مصرف برق به شدت پایینتر درمقایسه با کمپرسورهای معمولی بیش تر در تولید کولرهای گازی مورد استفاده قرار میگیرند. قیمت بیشتر این کمپرسورها در مقایسه با نوع معمولی آن، در قیمت انتهایی کولر گازی به مقدهر زیادی تاثیرگذار میباشد. در کمپرسور عادی کمپرسور خاموش و یا روشن میباشد. ولی در کمپرسورهای اینورتر دور کمپرسور دارای تغییراتی میباشد.

به عنوان نمونه یک کمپرسور اینورتر میتواند در ۴۰٪ ظرفیت خود فعال باشد و در حالی که نیازمند به ظرفیت کمتر و یا بیشتر باشد، دور کمپرسور پایین و بالا میشود. این عملیات به شدت مهم هم در کاهش یافتن بسیار مصرف انرژی و هم در مدت زمان عمر دستگاه بسیار موثر میباشد. در حقیقت کمپرسورهای عادی ON و OFF میشوند اما کمپرسورهای اینورتر دور خود را بالا و پایین میبرند.

تفاوت عملکرد کمپرسور اینورتر و کمپرسور معمولی:

مزایا و معایب کولرهای گازی:
۱_خنک سازی به سرعت زیاد محیط به علت منتقل کردن حرارت و برودت به شدت بالا

۲_فیلتراسیون هوا و کاهش یافتن آلودگی و گرد و غبار محیط

۳_هزینه ابتدایی بالا برای خرید

۴_مصرف کردن بالا برق در مقایسه با چیلر و فن کویل و سیستم های سنتی [ کولر آبی ]

۵_امکان استفاده کردن در مناطق شرجی و حاره ای.

کولر های گازی

کولر های گازی

حرف آخر

در این مقاله به شرح و معرفی دستگاه کولر های گازی پرداختیم. در شروع نحوه کار دستگاه و بعد معرفی انواع کولر های گازی را انجام دادیم تفاوت کولرهای گازی معمولی و اینورتر هم به شکل مختصری بیان شد. امیدواریم با خواندن این مقاله به صورت خلاصه ولی کاملا مفید، این دستگاه محبوب تهویه مطبوع را به طور کامل و خوب شناخته باشید.

Continue Reading

وبلاگ

شرط‌بندی

Published

on

شرط‌بندی

شرط بندی یکی از فعالیت هایی است که توسط افراد مختلف انجام می شود. در جمهوری اسلامی ایران هر نوع شرط‌بندی غیرقانونی می باشد ولی در دهه 1390خورشیدی با وسیع شدن دسترسی به اینترنت، شرط‌بندی غیرقانونی در ایران گسترش یافت.  به شکلی که قوانین جمهوری اسلامی ایران اجازه فعالیت این سایت‌های شرط‌بندی را نمی ده.د دامنه بیش تر این سایت ها از کشور های همسایه ایران مثل ترکیه و ارمنستان اداره می شوند.

شرط‌بندی

شرط‌بندی

تا به حال هیچ آمار رسمی از تعداد این سایت های شرط‌بندی اعلام نشده‌ ولی بر اساس بعضی حدس ها بالغ بر 300 سایت شرط‌بندی فارسی‌ زبان فعالیت می نمایند. این سایت ها برای مقابله از فیلتر شدن به وسیله حکومت ایران، نشان های اینترنتی متفاوتی می سازند و در تعداد زیادی از موارد به‌ فاصله چند روز پیش از مسدود شدن در شبکه اینترنت ایران از دسترس خارج می شوند و دوباره با دامنه اینترنتی جدیدی به تولد می رسند.

شرط بندی جرم حساب می شود و قمار از مقصد های مربوط به آن است که قانون گذاران با این مجرمان برخورد می نمایند. قمار بر روی موارد و موضوعات تعداد زیادی صورت می گیرد که شامل مسابقات فوتبال٬ کشتی یا سایر مسابقات ورزشی می شوند.

اکنون حتی در فضای مجازی نیز امروزه این شرط بندی ها مد شده است و تبلیغات گسترده ای هم درمورد این جرم صورت می پذیرد. البته همین جا لازم است بگوییم که قمار با شرط بندی تفاوت دارد چون قمار بین دو نفر و یا گروهی از افراد برای یک موضوع به خصوص به عنوان مثال مسابقات صورت میگیرد در صورت برنده نشدن هرکدام باید مقداری پول و یا هرچیز دیگری که از قبل تعیین شده را به برنده بدهند.

تعداد زیادی از خود ما هم در زندگی روزمره برای بازی های فوتبال بین اعضای خانواده خود هم شاید قمار نماییم ولی منظور ما از قمارها در این جا مبلغ های بسیار زیاد و یا شرط هایی با مبلغ های کلان میباشد ولی شرط بندی بین دوفرد صورت میگیرد که یک نفر موضوعی را اثبات میکند و دیگری آن را رد میکند حال قرارداد میکنند هرکدام درست گفته باشد اموال معینی را از فرد بازنده باید به فرد دیگر منتقل شود. هم قمار و هم شرط بندی از نظر قانون همگی جرم محسوب میشوند و قانون گذار فرد و یا افرادی که همکاری داشتن در این امر را مجازات خواهد کرد.

شرط‌بندی

شرط‌بندی

قانون گذار در ماده ۷۰۵ قانون اساسی بیان میکند قمار با هر وسیله ای ممنوع میباشد و مقررات برای قمار فقط برای وسیله خاصی مطرح نمیباشد. برخی از وسایل میباشند که فقط مختص قمار ساخته شده اند والبته ممکن میباشد تعدادی از ان ها به عنوان بازی های فکری بیان شده است و بعدها به آن عنوان قمار نداد مثل شطرنج که میتواند به عنوان یک بازی فکری بیان شود. ولی وسایل دیگری مثل تاس و تخته نرد هنوز از مصادیق قمار حساب میشوند.

برای قمار باید شرط مخصوصی به انجام رسد آن نیز قصد کردن قماربازان به باخت و برد است ،به طور کلی میتوان گفت برای این که بتوان جرم را قمار نام گذاری کرد باید طرفین برای برد و باخت به بازی و یا هرکار دیگری تلاش نمایند به جز این صورت کار آنها را نمیتوان قمار نامید و از نظر قانون افراد مجرم نمیباشند

قمارها و شرط بندی در فضای مجازی امروزه:

امروزه شرط بندی و قمار در فضای مجازی به شکل وسیعی افزایش یافته است و قانون گذاران نیز برای مقابله با آنها قوانینی را ایجاد نموده است. بیش تر کسانی که این قماربازی ها و شرط بندی ها در فضای مجازی انجام داده اند جوانان میباشند چون تمایل بیش تری به به دست آوردن پول های زیاد ناگهانی ای دارند.شرکت کردن جوانان در قماربازی ها موجب از هم پاشدن خانواده ها و از دست دادن سرمایه های کم آنها میشوند.

لازم به ذکر است همه ی این سایت ها به شکل غیرقانونی کار میکنند و جوانان با از دست دادن سرمایه های خود در راه شرط بندی های مجازی شکایت کنند قانون برای آنها کاری نمیتواند انجام دهد تا سرمایه های از دست داده خود را به دست آورند.

هرکسی که در فضای مجازی شرط بندی انجام دهد مجرم شناخته شده میشود و با آن فرد و سایت اینترنتی اش برخورد میشود. برای مقابل کردن با آن سایت اینترنتی اورا قطع میکنند وافرادی که در آن نقش داشته اند به عنوان مجرم شناخته میشوند.البته جرم آنها در خصوص جرائم رایانه ای قرار خواهد گرفت.

شرط‌بندی

شرط‌بندی

قوانین مرتبط با شرط بندی و قمار:

اگر شخصی ابزار و وسایل قمار را بفروشد و یا آنرا بسازد به سه ماه تا یک سال حبس محکوم میشود ویا باید جزای نقدی آنرا که یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون است پرداخت نماید قوانینی حتی برای افرادی که این ابزار و وسایل را خریداری میکنند نیز وجود دارد که آنرا به یک ماه تا سه ماه حبس محکوم مینمایند و جزای نقدی پانصدهزار تا یک میلیون پانصدهزار را برای آنهاا تعین میشود.

به اضافه برموارد گفته شده اگر کسی محلی را برای قمار افراد تهیه نناید و یا مردم را به آن عمل دعوت کند به شش ماه تا دوسال حبس و یا سه میلیون تا دوازده میلیون جزای نقدی محکوم میشود. هر فرد که خود عمل قماربازی را با هر وسیله ای انجام بدهند هم به شش ماه حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

Continue Reading

برترین ها