ریپورتاژ آگهی

آموزش فتوشاپ

وبلاگ , گرافیک

۱۳ دی ۱۴۰۰ 11 بازدید
ریپورتاژ آگهی
آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ

فتوشاپ یکی از هنرهای مهم برای کارهای مختلف مانند عکاسی، تولید محتوا و … به شمار می رود که هر ساله کارآموزان زیادی را به خود اختصاص می دهد. آموزش فتوشاپ امروزه در دوره های مختلف و با استفاده از روش های گوناگونی انجام می شود و کارآموزان این هنر مهم سعی می کنند فتوشاپ را با بهترین کیفیت فرا بگیرند. در این مقاله قصد داریم به مواردی در مورد آموزش فتوشاپ بپردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

روش های مختلف آموزش فتوشاپ

آموزش-فتوشاپ
آموزش-فتوشاپ

با توجه به اهمیت هنر فتوشاپ آموزش فتوشاپ در کسب و کارهای مختلف امروزه روش های مختلفی برای آموزش فتوشاپ در نظر گرفته می شود. برخی از روشهای آموزش فتوشاپ عبارتند از:

آموزش به صورت حضوری

یکی از مهمترین روش های آموزش فتوشاپ آموزش به صورت حضوری است در این روش همان طور که از نامش پیداست افراد برای آموزش دیدن به مراکز مختلف مراجعه می‌کنند و آموزش فتوشاپ را به صورت حضوری فرا می‌گیرند. استفاده از این روش از زمان‌های قدیم رونق و رواج زیادی داشته است و افراد مختلف تمامی این آموزش ها را پیگیری می کرده اند، امروزه نیز استفاده از این روش به دلیل امکان تعامل و یادگیری بهتر و مشتریان زیادی را به خود اختصاص می دهد، اما در شرایط فعلی بیماری کرونا بسیاری از افراد قادر به شرکت کردن در آموزش حضوری فتوشاپ نیستند.

آموزش فتوشاپ به صورت فیلم های آموزشی

استفاده از فیلم های آموزشی یکی دیگر از راه‌های آموزش فتوشاپ است. امروزه موسسات مختلف فیلم های آموزشی متفاوتی را در اختیار هنرجویان قرار داده‌اند و افراد مختلف می‌توانند با پرداخت هزینه های کاملا معقول آموزش و خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهند. فیلم های آموزشی تولید شده در این زمینه توسط اساتید مختلف به ارائه می شوند و دقت به استاد یکی از راه های فراگیری این هنر با کیفیت بالاست.

آموزش فتوشاپ از طریق وبینار

شرکت در وبینار یکی دیگر از راه های آموزش فتوشاپ به شمار می رود. امروزه وبینار های مختلفی در زمینه آموزش فتوشاپ طراحی و برنامه ریزی شده اند که فتوشاپ را با کیفیت بالا به افراد آموزش می دهند. در این روش هیچ گونه نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت به علاوه می توانید با استاد تعامل داشته باشید و اگر مطلبی را متوجه نشدید آن را مجدداً از مربی بپرسید. به صورت کلی در شرایط فعلی بیماری کرونا آموزش فتوشاپ از طریق وبینار و از طریق فیلم های آموزشی بهترین گزینه است.

آموزش از طریق کتاب

کتاب های مختلفی در زمینه آموزش فتوشاپ طراحی و به بازار عرضه شده اند که هر یک منبع خوبی برای یادگیری فتوشاپ به شمار می روند. امروز استفاده از کتاب برای یادگیری فتوشاپ چندان رونق و رواج ندارد، زیرا افراد نمی توانند به صورت بصری مراحل یادگیری فتوشاپ را مشاهده کنند. اما در برخی از موارد استفاده از این روش جوابگو است.

آموزش فتوشاپ رایگان

با مراجعه به برخی از سایت‌های اینترنتی شرایط توجه کرده باشید که تبلیغاتی و آموزش فتوشاپ رایگان در اختیار مشتریان قرار داده شده است. آموزش فتوشاپ رایگان چندان آموزش نرمال و سطح بالایی نیست و در برخی از موارد حتی آموزش ها به صورت کامل به مشتریان ارائه نمی شوند به همین دلیل نمی توان به تبلیغات آموزش فتوشاپ رایگان چندان اتکا کرد.
در واقع آموزش فتوشاپ رایگان تنها بخش های کوچکی از فتوشاپ را به هنرجویان می‌آموزد و بیشتر بخش های فتوشاپ برای خریداری در سایت قرار داده می شوند.
استفاده از کلمه رایگان برای آموزش فتوشاپ در واقع به منظور جذب مشتریان است و کارآموزان می توانند با مشاهده بخشهای رایگان متوجه بشود که آیا سطح آموزش برای آنها مناسب است یا خیر و سپس اقدام به خرید اموزش فتوشاپ بکنند.

آموزش فتوشاپ صفر تا صد

آموزش فتوشاپ صفر تا صد به هنرجویان کمک می کند از مراحل کاملا مقدماتی و ابتدایی به سطح پیشرفته فتوشاپ دسترسی پیدا کنند و به راحتی بتوانند تمامی عکس ها را با کیفیت بالا فتوشاپ کنند. برخی از مباحثی که در آموزش فتوشاپ صفر تا صد به آن پرداخته می شود عبارتند از:

معرفی فتوشاپ

معرفی فتوشاپ
معرفی فتوشاپ

در مراحل اولیه سعی می شود به خریداران دوره فتوشاپ و تاریخچه آن به صورت کامل معرفی شود تا افراد بتوانند اطلاعات خوبی در مورد پیشینه فتوشاپ کسب کنند.

معرفی با محیط فتوشاپ

در این قسمت از دوره محیط فتوشاپ و ابزارهای مورد استفاده در آن به کارآموزان معرفی می شود. در این قسمت ابزارهای مانند پاک کن، ابزارهای مخصوص افزودن متن و غیره به کارآموزان معرفی می شوند‌.

کار با لایه ها در فتوشاپ

کار با لایه ها در فتوشاپ یکی از اقدامات اولیه در فتوشاپ به شمار می رود که در آن به کارآموزان مواردی مانند حذف، کپی کردن و پیست کردن آموزش داده می شود.
کار با انواع استایل ها: فتوشاپ شامل استایل ها و سبک های مختلف می شود که با استفاده از تمامی آنها می‌توان موارد متعددی را به عکس ها افزود و از آنها کم کرد. این مورد نیز یکی از اقدامات اولیه در آموزش فتوشاپ به شمار می رود.

آشنایی با رزولوشن

عکس های مختلف ممکن است دارای رزولوشن های متفاوتی باشند. بالاتر بردن سطح رزولوشن تصاویر یکی از اقدامات اولیه در فتوشاپ است.بالا بردن رزولوشن در واقع به بالا رفتن کیفیت تصویر و وضوح بیشتر آن کمک می کند.

کار با رنگ ها

در این مرحله همانطور که از نامش پیداست به کار با رنگ ها پرداخته می شود. در این روش ممکن است رنگ‌های مختلف با یکدیگر جایگزین شوند و یا اشباع رنگی صورت بپذیرد.

کار با روشنایی و نور تصاویر

در این روش تصاویر روشن تر و یا تیره تر می شوند و می توان نور های مختلفی را از جهات مختلف به تصویر تاباند. استفاده از این روش باعث تنظیم نور تصویر می شود و در مواردی کیفیت تصویر را بالاتر می برد.

آشنایی و کار با ماسک ها

در برنامه فتوشاپ ماسک های مختلفی برای استفاده در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده شده‌اند. آشنایی و کار با این ماسک ها یکی از اقدامات اولیه در فتوشاپ به شمار می رود که کار با تصاویر و بهبود بخشیدن آنها را برای هنرآموزان ساده تر می کند.

معرفی ابزارها

ابزارهای فتوشاپ
ابزارهای فتوشاپ

ابزارهای مختلفی برای افزودن متن بریدن و غیره در برنامه فتوشاپ قرار داده شده اند که معرفی ابزارهای یکی دیگر از هنر هایی است که در آموزش صفر تا صد فتوشاپ با آن پرداخته می شود.

تغییر دادن اشکال تصاویر

در این مورد از آموزش فتوشاپ صفر تا صد اشکال تصاویر تغییر داده می شوند و برای مثال اگر تصویری به شکل دایره باشد می‌توان آن را به صورت بیضی، مربع، مستطیل و غیره برش داد و سپس استفاده کرد.

جداسازی حرفه‌ای تصاویر

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که قسمتی از تصویر را نپسندید و بخواهید آن را برش دهید. برای مثال ممکن است در قسمت پشت سر فردی وجود داشته باشد که نخواهید در عکس باشد. در این گونه موارد جداسازی حرفه‌ای تصاویر کمک کننده است.

ایجاد تصویر متحرک

در موارد پیشرفته تر از آموزش فتوشاپ صفر تا صد، گیف و یا تصاویر متحرک ساخته می شود. تصاویر متحرک جلوه های ویژه ای دارند و به همین دلیل افراد مختلف آنها را پسندیده و مورد استفاده قرار می‌دهند.

آشنایی با روتوش کردن

روتوش عکس یکی از موارد پرکاربرد برای فتوشاپ است. در برنامه روتوش کردن افراد مختلف می‌توانند به راحتی چهره را تغییر دهند و آن را لاغر تر چاق تر و یا سفید تر کنند. افزودن مواردی مانند رژلب ریمل رژگونه و غیره یکی دیگر از کارهایی است که با استفاده از روتوش کردن می توان آن ها انجام داد‌. به صورت کلی روتوش عکس به منظور زیباتر کردن افراد و یا بازسازی عکس های قدیمی است.

آموزش فتوشاپ در تهران

بازار فتوشاپ در تهران مشتریان زیادی دارد و کسانی که در شهر تهران آموزش فتوشاپ می بینند، سریعا وارد بازار کار می شوند. امروزه آموزش فتوشاپ در تهران به روش های متفاوتی انجام می شود، اما با توجه به روی کار آمدن روش های غیر حضوری برای فتوشاپ بسیاری از افراد ترجیح می دهند فتوشاپ را به صورت غیر حضوری یاد بگیرند تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنند و هم در کمترین زمان ممکن این هنر را فرا بگیرند.

در فایل های آموزش فتوشاپ دکتر ابراهیمی علاقمندان به این هنر می توانند به راحتی صفر تا صد فتوشاپ را فرا بگیرند. مهندس ابراهیمی به عنوان یکی از مهندسان کاربلد در این زمینه با بیانی شیوا و روان فتوشاپ را به افراد آموزش می دهد تا کارآموزان از مبتدی تا حرفه ای بتوانند با فتوشاپ آشنایی پیدا نموده و این هنر را فرا بگیرند.

آموزش فتوشاپ مهندس ابراهیمی دارای فیلم های آموزشی کوتاه و رایگان است که علاقمندان به این هنر می توانند در ابتدا با مشاهده فیلم های رایگان نمونه ای از تدریس مهندس ابراهیمی را مشاهده نموده و در صورت رضایت از کار دوره رایگان را با قیمتی معقول و منطقه خریداری نمایند. با خرید این دوره علاوه بر صرفه جویی در هزینه های یادگیری فتوشاپ دوره ای کامل و واضح در اختیار خواهید داشت که با مشاهده آن می توانید به تمامی سوالات خود در مورد فتوشاپ پاسخ دهید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *