ریپورتاژ آگهی

آموزش طراحی سایت

وبلاگ

۷ تیر ۱۴۰۰ 130 بازدید
ریپورتاژ آگهی

آموزش طراحی سایت : با گسترس و رشد تکنولوژی که در دنیای امروز شاهد آن هستیم، نیاز بسیاری از کسب و کار ها به طراحی سایت، بازاریابی مجازی و تبلیغات افزایش پیدا کرده است.

ایجاد سایت در دنیای وب، که روزانه بازدید فراوانی داشته باشد دنیای یک کسب و کار را زیر و رو خواهد کرد‌. ولی مسئله ایی که به طور کل وجود دارد، این است که طراحی سایت چگونه و کجا انجام می شود؟

چه میزان اطلاعات و تجربه برای آغاز آن کافیست؟ چه هزینه هایی برای کسی که این آموزش را می بیند به همراه دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها برای ایجاد سایت تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هنر طراحی سایت

طراحی سایت یا وب دیزاین، به کلیه مراحلی گفته می شود که برای ایجاد و طراحی یک صفحه وب یا پایگاه اینترنت انجام می شود. هدف از ایجاد این صفحه وب می تواند معرفی یک محصول، هنر، شرکت و یا هر چیز دیگری باشد.
این مراحل در واقع مجموعه ای از طراحی ها، محتوای متنی، موشن گرافی و قواعد وردپرس و سئو است‌.

طراحی سایت از چه زمانی آغاز شد؟

این فرآیند بوسیله برنرزلی، کسی که وب را اختراع کرد در سال ۱۹۹۱ ایجاد شد. اولین سایتی که طراحی شد، دارای اصول و قواعد ظاهری امروزی مانند گرافیک و تصویر نبود.

 

مراحل طراحی سایت

برای ایجاد سایت در فضای وب، نیاز به پیمودن مراحلی جهت ایجاد این بهینه سازی است:

 1. زمانی که مشتری سفارش خود را ابلاغ کرد؛ باید یک شمای کلی از چیزی که مشتری میخواهد، محل هر مطلب جدیدی که باید قرار بگیرد، محل گرافیک و موشن گرافی، عنوان و … ایجاد شود. همه و همه یک نقشه کلی از مسیر را به طراح سایت می دهد که وایر فریم نام دارد.
 2. این مرحله از طراحی سایت، فصل رنگ آمیزی و تصاویر است. یک گرافیک کار ماهر یا طراح سایت با توجه به موضوع سایت، رنگ ها و شکل ها را در بخش های مختلف سایت ایجاد می کند.
 3. مرحله سوم درایجاد سایت مرحله مدیریت است، مانند هر چیز دیگری در طبیعت، سایت نیز احتیاج به برنامه دارد. باید مطابق با محتوا و موضوع سایت کدنویسی و برنامه نویسی جهت مدیریت صفحه وب ایجاد شود.‌
 4.  این مرحله محتوای متنی و ایجاد پیکربندی مناسب برای سایت بوسیله نرم افزارها است. بعد از آن سایت در دسترس همه قرار خواهد گرفت.
  به طور کلی هر طراح سایت می تواند کد نویسی و یا طراحی گرافیکی سایت را برعهده بگیرد.

سایت های استاتیک یا دینامیک

دسته بندی سایت ها به طور کل یا به صورت دینامیک و یا به صورت استاتیک است.

 1. در سایت های استاتیک محتوا یکبار درج می شود و تغییر نمیکند. هر صفحه سایت جدا طراحی شده و محتوا در آن درج می شود. اگر برنامه به گونه ای باشد که محتوای سایت همیشه ثابت بماند، از این روش استفاده می شود.
 2. در سایت های دینامیک محتواها قابل تغییر هستند. این تغییر همواره در حال انجام است. طراحی سایت باید به گونه ای انجام شود که دسترسی برای تغییر محتوا امکان پذیر باشد. قالب کلی صفحات سایت از قبل طراحی می شود.

برای یادگیری تمام روش های ایجاد سایت، باید قدم به قدم‌ حرکت کنید. اصول اولیه را مثل اسکلت اصلی یک ساختمان آموزش ببینید. هرگونه یادگیری نصفه و نیمه ایی که مجموعا اطلاعات کاملی به شما ندهد، سودمند نخواهد بود.

 

یادگیری اصول طراحی

 1. به عنوان مثال می توانید در مرحله نخست HTML  را آموزش ببینید. در واقع HTML  نوعی زبان برای ایجاد مطالب سایت است. به این صورت که هر مطلب سایت برچسب گذاری شده و مطالب مربوط به آن در یک دسته قرار می گیرد.
 2. زبان دیگری که می توانید برای طراحی سایت آموزش ببینید، زبان CSS  است. زبان CSS  می تواند به ما کمک کند تا شکل و قالب زیبایی را برای صفحات وب ایجاد کنیم.  تقریبا تمام اصول زیبا سازی سایت می تواند با کمکCSS  انجام شود.
 3. زبان سومی که می توانید برای طراحی سایت آموزش ببینید زبان جاوا اسکریپت است. در واقع می توان گفت این زبان بیشتر برای سایت های دینامیک مورد استفاده قرار میگیرد. زبان جاوا اسکریپت نسبت به زبان های دیگر برنامه نویسی کاربرد دارد. از این زبان در زمان ایجاد سایت برای نوشتن برنامه اکثر اپلیکیشن ها استفاده می شود.

به طور کلی برنامه نویس هایی که برای طراحی یک سایت در نظر گرفته می شوند یا برنامه ظاهر سایت را می نویسند و یا برنامه اصول و کارکرد سایت را می نویسند، به این زبان آشنا هستند.

برای اینکه یک سایت خوب طراحی شود، هم اصول ظاهری سایت مهم است و هم نحوه کارکرد، استا یا دینامیک بودن، بازدید سایت، شناخته شدن سایت و … .
می توانیم از زبان برنامه نویسی php  نیز برای ایجاد ارتباط بین داده ها و اطلاعات ثبت شده روی صفحه وب استفاده کنیم.

 

از کجا یک سایت طراحی کنم؟

برای طراحی سایت مانند هر مسئله دیگری با برنامه عمل کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید. چند شرط عمده برای ایجاد سایت مطرح است که در زیر قید می شود:

 1. سعی کنید برای سایت خود یک دامنه بهینه پیدا کنید.
 2. فضای سایت خود را انتخاب کنید. محلی که بتوانید به طور رسمی سایت خود را تاسیس کنید و داده ها را ذخیره سازی کنید. (هاست)
 3. ظاهر کلی برای سایت خود انتخاب کنید. ( به عنوان مثال تم کل سایت چه رنگی است؟ طرح زمینه سایت به چه شکل است؟ ).
 4. نحوه کنترل کردن سایت را بررسی کنید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید. به تمام بخش های سایت رجوع کنید.

ایجاد سایت

تمام این عوامل نیاز به مهارت دارند و بدون هزینه نیستند. می توانید با مهارت طراحی سایت را آموزش ببینید و یا هزینه آن را به شخص دیگری بپردازید.
به عنوان مثال شما با پرداخت دامنه یک سایت به یک شخص یا کمپانی که طراحی سایت را برعهده دارد، میتوانید  آن سایت را به صورت چند ساله اجاره کنید. بعد از پایان زمان اجاره یا آن را تمدید کنید و یا دامنه را آزاد کنید.

این هزینه ها بخش های دیگرسایت را نیز شامل خواهند شد‌. به عنوان مثال، هاست نیز می تواند به شما اجاره داده شود و ماهیانه اجاره آن را پرداخت کنید. هاست به عنوان امنیت سرور و سایت شناخته می شود. درست مانند رمز های کارت بانکی و یا هر چیز شخصی دیگر. از این رو بهتر است یک منبع قابل اعتماد پیدا کنید.

این هزینه ها شامل طراحی سایت، تولید محتوای وب، سئو و عوامل دیگر است. پس ایجاد سایت تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند.

تیم حرفه ای مولتی رایان در تمام مراحل از مشاوره تا طراحی و سئو و تولید محتوای یونیک و ترجمه همراه شما خواهد بود. تا بتوانید یکی از رتبه برتر های گوگل شوید.

 

طراحی واکنش گرا

با گسترش استفاده از دستگاه ها و وسایل هوشمند، افزایش مراجعه به فضای وب نیز طبیعی است. طی چند سال گذشته میزان دستگاه های هوشمند به اندازه اکنون نبود. با به میان آمدن تلفن های همراه هوشمند کوچک اوضاع تغییر کرد.

حالا باید سایت به گونه ایی طراحی میشد که افراد دارای این وسایل نیز صفحات وب را در قالب و اندازه های مناسب صفحات کوچکتر ببینند. بنابراین طراحی واکنش گرا خلق شد. در طراحی واکنش گرا صفحات وب در گوش های هوشمند مناسب با اندازه و نسبت طول و عرض صفحه نمایش داده می شوند.

وردپرس چه کمکی به طراحی سایت می کند؟

به کمک ورد پرس به راحتی می توانید محتوای خود را مدیریت کنید. در اصطلاح وردپرس یک سیستم کاملا متن باز است. هر فردی میتواند به صورت شخصی از آن استفاده کند. چون این سیستم نیاز به نوشتن کد و برنامه برای مدیریت ندارد.

آیا برای طراحی سایت به برنامه خاصی نیاز است؟

بله، برای اینکه بتوانید یک وبسایت با ویژگی های خاص آماده کنید، بهتر است از برنامه ها و نرم افزار های خاصی استفاده کنید. البته این وسایل و برنامه ها زیاد دور از دسترس نیستند و آموزش آنها در نیز در فضای مجازی موجود است.
هنگام ایجاد سایت برای نوشتن کد های برنامه می توانید از  نوت پَد استفاده کنید. یک مرورگر مناسب مانند گوگل کروم می تواند به شما کمک کند.

کلام پایانی

تجربه نشان داده است کسانی که با حرفه ای ها کار کرده اند، موفق تر بوده اند. شرکت تخصصی طراحی سایت مولتی رایان با تیم مجرب و حرفه ای خود توانسته اعتماد مشتریانش را جلب کند.
برای رونق کسب و کارتان به آدرس سایت مولتی رایان مراجعه کرده و پس از مشاوره تخصصی اقدام به ایجاد کسب و کار مجازی بکنید. تا بتوانید در بازار دیجیتال امروز از رقبای خود سبقت بگیرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.