Connect with us

دستگاه صنعتی

دستگاه های بسته بندی

Published

on

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی در کرج

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

به دستگاهی گفته می شود که برای بسته بندی انواع محصولات و مواد غذایی، تجهیزات آرایشی بهداشتی، صنعتی و اینگونه محصولات به کار می‌رود که آن‌ها را می‌توان به چندین نوع دسته بندی تقسیم کرد. دستگاه بسته بندی توزین دار، دستگاه بسته بندی ساشه، دستگاه بسته بندی شیرینک دار ،دستگاه بسته بندی پیلوپک ،دستگاه بسته بندی سیل وکیوم.

دستگاه های بسته بندی توزین دار برای بسته بندی محصولات به کار می‌رود که به صورت حجمی، کیلویی و غیره هستند. دستگاه بسته بندی ساشه برای بسته بندی محصولات مایع مثل آبلیمو و سس و غیره استفاده می شود. دستگاه بسته بندی شیرینک دار برای بسته بندی محصولات به صورت وکیوم استفاده میشود. دستگاه بسته بندی پیلوپک برای بسته بندی مواد غذایی محصولات بهداشتی و غیره که به صورت تک عددی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه بسته بندی سیل وکیوم برای پر کردن و بسته بندی مایعات مثل دوغ های لیوانی ،بستنی لیوانی ،لبنیات و نوشیدنی ها استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی پیلوپک باتوجه به نیاز مشتری و راحتی کار باآن دستگاه ،قابلیت بسته بندی محصولات به شکل ها و اندازه های مختلف به چند نوع تقسیم می شود:

دستگاه بسته بندی دو طرف دوخت، دستگاه بسته بندی چهار طرف دوخت، دستگاه بسته بندی دوخت از بالا، دستگاه بسته بندی مجهز به قسمت برش، دستگاه بسته بندی مجهز به فیدر، دستگاه بسته بندی مجهز به اکسترودر، دستگاه بسته بندی مجهز به اشعه uv، دستگاه بسته بندی مجهز به سرور موتور، دستگاه بسته بندی مجهز به کاغذ گذار، دستگاه بسته بندی مجهز به ردیف کن.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

همه چیز درباره ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

کیفیت، بازاریابی، سود و چرخاندن خط تولید از مواردی است که با بسته‌بندی خوب و مناسب روی محصول ایجاد میشود. بررسی اهمیت بسته بندی در اقتصاد در مرحله اول باید از کیفیت ماندگاری و سلامت محصولات زمانی که در بسته بندی قرار میگیرند شروع کنیم مثلاً گرد و خاکی وارد بسته بندی نشده باشد و از تماس مستقیم با هوا در امان بماند. شرکت های بزرگ این مسئله را درک می‌کند و برایشان جا افتاده است اما در شرکت های کوچک و نوپا هنوز آنقدر درک درستی ندارند از این موضوع و توجهی ندارند و تفاوت شرکت های بزرگ و کوچک همین است.

البته بندی نه تنها یک خدمت بلکه صنعتی بزرگ را پدید آورده است به همین دلیل کافی است توجه داشته باشیم که محصولات خوراکی مثل خشکبار و حبوبات و گوشت و غیره تنها گوشه ای از طرف قضیه هستند و هر چیزی در این اقتصاد مدرن نیازمند بسته بندی است سیگاری که نابود کننده ریه است که از نگاه مشتری و سطح بندی باید توتون موجود در سیگار را تازه نگه دارد.

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج انواعی دارد؟

شمردن تعداد و نوع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج کار آغلان های نیست چون به تعداد محصولاتی که در تمام دنیا تولید می شود دستگاه بسته بندی وجود دارد حتی گاهی ممکن است یک خط تولید با توجه به نیاز خاص و انحصاری خودش به شرکتی سفارش دستگاهی خاص را بدهد.

دستگاه های بسته بندی نقش اول خط های تولید مواد غذایی هستند پس نتیجه میگیریم که از نظر قیمت و چه از نظر تنوع محصول ارزانترین دستگاه های بسته بندی در حوزه مواد غذایی پیچیده‌ترین مارکت ها را دارند. پس از این نوبت به مواد شیمیایی می رسد که در این حوزه به دلیل حساسیت و ایمنی ممکن است جایگاه دوم را داشته باشد به همین ترتیب می توانید بر اساس زیاد بودن محصول و بعد از آن درجه نیاز به پوشش رابطه بین آن صنعت با پدیده بسته بندی را پیدا کنید.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج چه وظایفی را به عهده دارند؟

دستگاه های بسته بندی چرخ خط تولید در هر کسب و کاری را می چرخانند. در معنای بهتری باید گفت که محصول هر چه که باشد نیاز دارد تا در مراحل نهایی در بسته بندی قرار بگیرد و این از اولین تاثیر بسته بندی بر خط تولید است اما اگر بسته بندی کیفیت را همراه با اصول بازاریابی به روح محصول انتقال ندهد نتیجه این میشود که برند زمین میخورد و در بازه های طولانی و یا کوتاه به ناچار با تعدیل نیرو و غیره دست به گریبان می شود و یا شاید خط تولید از کار بایستد.

ماشین آلات پرکن ارزان ترین و متنوع ترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های پرکن به ظاهر کار راحتی دارند یعنی چیزی مثل مایعات، گاز، قطعات جامد و غیره را در ظرفهای مشخصی می ریزند. ماشین های بسته بندی پر کند به هفت دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این هفت دسته را شرکت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می کنند.

ماشین آلات لیبل زن در صنعت بسته بندی در کرج در خدمت بازاریابی

در هر مرحله ای از بسته بندی حداقل یکی از خطوط تولید باید مجهز به دستگاه لیبل زن باشد و یکی از هدفهای مهم بسته بندی این است که شخص برند خود را به مخاطب نشان دهد و بشناساند به همین دلیل هیچ فایده ای ندارد اگر بسته بندی از همه جهات و از نظر کیفیت عالی باشد اما هویت برند را در ذهن مخاطب نقش نکند. آینده و موفقیت هر برند در حوزه مارکتینگ به طور مستقیم روی کیفیت ماشین های لیبل زن بنا می شود. دستگاه های لیبل زن در همه ابعاد تولید میشود از دستگاههای لیبل زن دستی گرفته تا نمونه های بزرگ و عظیم صنعتی که یک خط تولید کامل را به تنهایی می چرخاند.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

نکته های قبل از انتخاب ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

محصول مورد نظر برای بسته بندی چه خصوصیاتی دارد؟

محصولی که می‌خواهید بسته بندی کنید مشخص است اما آیا این موضوع کافی است؟ مهم این است که تمام اطلاعات محصول را تهیه کرده باشید. قبل از خرید دستگاه جلسه تشکیل می‌شود که اطلاعات در آن جلسه بسیار کارآمد است. شخص قبل از خرید باید سوالاتی برای خود تهیه کند مثل چه نوع بسته بندی نیاز دارد؟ آیا اندازه محصول ثابت است؟ چه میزانی می خواهد تولید کند؟ این روش جمع آوری اطلاعات باعث میشود که ذهن شخص برای رسیدن به هدف مورد نظر نزدیک تر شود.

سرعت ارزان ترین دستگاه های بسته بندی در کرج چقدر باید باشد؟

برای هر شخص سرعت تولید محصول مهم است. هرچقدر بتواند محصول بیشتری در زمان کمتری تولید کند فرصت برای قرارداد های بزرگتری خواهد داشت و مشتری های بیشتری جذب خواهند شد. اما برای این کار نیاز به برنامه ریزی دارد و باید بداند و اطمینان داشته باشد که سیستم پتانسیل پیشرفت را دارد. آیا تیم توانایی رشد را دارد؟

اگر شخص نتواند به اندازه کافی کار کند و از پس از تعهد های کاری خود برنیاید ممکن است به کسب و کار خود آسیب برساند. این موضوع باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود. گاهی اوقات سرعت دستگاه های بسته بندی در کرج به تعداد بالایی بسته در دقیقه می رسد که شخص خود را برای نحوه اداره افزایش حجم محصول آماده کند.

به چه مواردی باید قبل از خرید ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج توجه کرد؟

بسته بندی چیست؟ میخواهید چطور ساخته شود؟ فضاهای قابل استفاده و در دسترس کدام اند؟

سرعت عملکرد ماشین آلات در برابر با پهنای باند چقدر است؟

آیا نیازی به مونتاژ و نصب قطعات اضافی هست ؟

خدمات و پشتیبانی ملاحظات امنیتی چه هستند؟

آیا ادغام سخت افزار ها برای کسب و کار اهمیت دارد؟

ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های خانگی که ابعاد کمتری دارند و مکانیزم ساده تری دارند دارای قیمت کمتری نسبت به دستگاه های صنعتی و تمام اتومات هستند و به دلیل وجود سازندگان متفاوت دستگاه های بسته بندی قیمت محصولات بسیار رقابتی است.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

انواع ارزانترین دستگاه های بسته بندی در کرج

دستگاه های جمع آوری محصول، دستگاه های اختصاصی برای محصولات خاص مثل داروها، دستگاههای مخصوص درپوش گذار بطری ها، دستگاه های مخصوص بسته بندی با ظرف های یکبار مصرف، دستگاه های بسته بندی مخصوص کارتن زنی، دستگاه های بسته بندی اختصاصی خشک کن و سرد کن، دستگاه های بسته بندی اختصاصی ماشین های برش و غیره.

دستگاه های بسته بندی باعث بهبود کارایی و تسریع روند کار بسته بندی می شود همچنین استفاده از این دستگاه ها برای بسته بندی محصولات است باعث می شود که فرایند بسته بندی با دقت بیشتری انجام شود و کیفیت بسته بندی محصول بالا میرود همچنین استفاده از این دستگاه ها کارکنان در معرض عوامل زیستی را مصون می دارد در مواردی که محصول مواد دارویی یا مواد غذایی باشد احتمال برخورد محصول با دست کارکنان و آلوده شدن کاهش پیدا میکند.

آیا می توان با ارزانترین تجهیزات بسته بندی کسب و کار خانگی راه اندازی کرد؟

بله دستگاه های بسته بندی خانگی در منزل یکی از کم هزینه ترین با ریسک پایین است برای مشتریانی که فضای تولیدی کوچکی را در منزل خود به وجود آورده اند بسته بندی زیبا و با کیفیت یکی از ملاک های اساسی در بالا رفتن ارزش محصول است که این روزها بسیاری مصارف خانگی به صورت بسته بندی فروشگاه ها پیدا می شود که دلیل آن تمایل افراد و مشتری برای خرید محصولات بسته بندی است

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستگاه صنعتی

دستگاه های توزین

Published

on

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه تک توزین ، دو توزین و چهار توزین

پیش گفتار

بسته بندی تنها به معنی پر کردن یک کالا داخل یک جعبه یا پوشش نیست بلکه باید برای بسته بندی کردن محصول یک سری عوامل را مورد بررسی قرار دهیم . از جمل این عوامل میتوان به وزن کالای مورد نظر که قرار است بسته بندی شود اشاره کرد . بسته بندی کردن مواد خوراکی و غذایی بیشتر از بسته بندی کردن مواد غیر قابلی خوردنی اهمیت دارد . چراکه در این مواد حفظ و استفاده از بهداشت مواد خوراکی یک رابطه بی واسطه با تندرستی و سلامت جامعه دارد

همچنین مواد خوراکی که به صورت خشک عرضه میشوند نیز باید با دقت و با حفظ موارد بهداشتی بسته بندی شوند .. مسلما از دستگاه های بسته بندی توزین دار مطالبی را شنیده باشید. در ادامه بیشتر درباره عملکرد و کارایی این دستگاه ها صحبت میشود

روش های بسیار متفاوتی برای سنجیدن وزن کالاها و محصولات با استفاده از دستگاه های بسته بندی وجود دارد که یکی از این پرکاربردترین دستگاه ها ،دستگاه های بسته بندی توزین دار هستند که در اصل دارای ترازو های دقیقی هستند که در بالای این دستگاه ها قرار گرفته و با حداقل ترین خطا کالا و محصول نهایی را وزن کرده و در نهایت بسته بندی میکند .نام دیگر این دستگاه های توزین دار دستگاه گرانول وزنی است .

همچنین از این دستگاه برای پر کردن و وزن کردن تمامی محصولات بکار میرود دستگاه های توزین یکی از مهمترین دستگاه های موجود در خط تولید های شرکت ها و کارگاه های بسته بندی هستند به خصوص اگر این شرکت ها در زمینه بسته بندی محصولات خشک فعالیت میکنند .

این محصولات خشک شامل انواع غلات،آجیل ها،خشکبار ها،حبوبات ،برنج ها،انواع چای و قهوه و دمنوش ها و حتی بسته بندی سبزیجاتی که به صورت خشک عرضه میشوند .مواد غذایی و انواعی از محصولات هستند که در اوزان و مثقال و گرم های مختلف بسته بندی میشوند.

دستگاه های بسته بندی توزین دار تعداد مختلفی دارند .ارزش سرعت این دستگاه ها براساس تعداد سری هایی است که پر میکند و همچنین متفاوت است. از مهمترین ویژگی های این دستگاه های توزین دار سرعت و دقت آن است که بسیار اهمیت دارد چرا که باید توجه داشت که هرچه تعداد توزین این دستگاه ها بیشتر باشد مسلما سرعت بسته بندی محصولات نیز بالا میرود

یکی از ویژگی هایی که این دستگاه ها را محبوب میکند دقت بسیار بالای این دستگاه ها است چرا که دارای دستگاه های ترازو و حتی کاسه هایی که وزن کشی میکند است . از دیگر خصوصیات دستگاه توزین دار میتوان به سیستم هایی که گرد و غبار هارا پاک میکنند ،بر روی بسته بندی ها تاریخ میزنند تا یک محصول کامل و با کیفیت به دست مشتریان عرضه کنند.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

شیوه کارایی دستگاه های بسته بندی توزین دار

عملکرد این دستگاه ها به این طریق است که پس از شارژ کردن محفظه دستگاه مواد به صورت کاملا خودکارو بدون مداخله هیچ دستی وارد کاسه های بالابر دستگاه شده و به محفظه اصلی دستگاه انتقال پیدا میکند‌ .در ادامع سیستم به حالت لرزش شروع به کار میکند و با حداقل ترین خطا و وزن کشی محصول را در قسمت های کاپه مانند دستگاه میریزند. پس از توزین کردن، محصول را به لوله های یقه نامی انتقال میدهند و با توجه به ان وزنی که دستگاه نمایش میدهد محصول را در سلفون ها ریخته و بسته بندی میکنند

دستگاه های بسته بندی تک توزین

این دستگاه ها جزئی از کوچکترین دستگاه های توزین دار هستند که دارای ترازوهای رقمی(دیجیتال) هستند و امکان بسته بندی کردن انواع خشکبار ها،حبوبات،غلات،قند،شکر ،چای،قهوه و… را دارد ‌.این دستگاه برای افرادی مناسب است که تازه اول کار بسته بندی هستند و با کمترین هزینه خریداری کرده اند. کارایی این دستگاه عینا شبیه دستگاه های دیگر توزین دار ازجمله دو توزین و چهار توزین و انواعی از دستگاه های توزین دار هست و فرق ان با بقیه دستگاه های توزین دار فقط در سرعت است

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار plc دوتوزین

دستگاه بسته بندی دو توزین دارای دو ترازوی وزن کشی است که به صورت دقیق انجام میشود . این دستگاه درقسمت وزن کشی بخشی به نام کاپه و حسگر دارد که نسبت به دستگاه های بسته بندی چهارتوزین و تک توزین سرعت معتدل و متوسطی دارد

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

دستگاه بسته بندی کاملا خودکار(اتوماتیک)plc چهارتوزین

این دستگاه بسته بندی چهارتوزین شامل چهار تعداد ترازوی وزن کشی است که به صورت کاملا دقیق و حساس محصولات است .دستگاه چهارتوزین دارای چهار عدد حسگر و سیستم لرزش در قسمت سینی ها است که در کمترین زمان ممکن و کمترین اشتباه و خطا امکان تولید بیشتر در کار بسته بندی انواعی از محصولات ازجمله غلات،خشکبار،میوه های خشک،شکر،قند،برنج،حبوبات،شیرینی های خشک و… را دارد

گنجایش دستگاه های بسته بندی توزین دار

دستگاه های بساه بندی توزین دار(تک توزین،دوتوزین،چهارتوزین) یک دستگاهی است که وظیفه بسته بندی کردن انواع گوناگون مواد خوراکی،غذایی،شیمیایی،دارویی و.. را با گنجایش یک تن را در ساعت دارند .همچنین دستگاه توزین دارد قدرت و وسعت بیش از حدی را دارند.همچنین دارای دستگاه plc است .شرکت های دارای خط تولید با استفادع از این دستگاه های plc مقدار وزن ، اندازه و حتی حجم محصول پایانی خودرا نظم دهند . از این رو با توجه به محصول پایانی خود میتوانید در هر اندازه و حجم و یا سایزی محصول را بسته بندی کنید

دستگاه های توزین دار در خانه (خانگی)

یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی توزین دار ،دستگاه توزین دار در خانه یا خانگی است که باعث یک فرصت شغلی مناسب برای افرادی که توانای کار در بیرون را ندارند است . یکی از مهمترین راه ها برای کسب درامد است . در این کار افراد وظیفه بسته بندی کردن مواد خشک،میوه های خشک،خشکبار،سبزی های خشک،اجیل،و .. را برعهده دارند. درخواست کنندگان این کار با توجه سلیقه پس از پژوهش ها و تحقیق در مورد بسته بندی های خانگی میتوانند این کار را انتخاب کنند

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

مزیت های دستگاه های بسته بندی توزین دار

۱_این دستگاه ها تماما برای ایران وتولید ایرانی هستند

۲_مدل سازی و ساختن بسته بندی های اسان برای محصولات

۳_دارا بودن و انواع مختلفی از سایز هاو اندازه ها و مدل های محتلف برای انواع شغل ها

۴_داشت سرعت بالای دستگاه برای بسته بندی

۵_بهداشتی بودن تمام قطعات دستگاه و بهره وری از مخزن های سبک و رنگ های پودری(استاتیک)

قیمت و ارزش دستگاه های بسته بندی توزین دار(تک توزین/دوتوزین/چهارتوزین)

با نگرش به انچه که گفته شده است این دستگاه های توزین دار مدل وانواع مختلفی دارد که به دنبال آن قیمت این دستگاه های بسته بندی نیز براساس نوع و مدل ان متفاوت میشود به درستی که خط های تولید و بسته بندی های مواد گوناگون احتیاج به انرژی ظرفیتی مختلف دارد ‌نکته قابل ذکر این است که ابزار هایی که بر روی این دستگاه ها راه اندازی شده است بستگی به خواسته صاحب کار دارد.در نتیجه قیمت این دستگاه ها متفاوت است.

دستگاه های توزین

دستگاه های توزین

خریداری دستگاه های تک توزین،دو توزین ،چهار توزین در کرج

دستگاه های توزین دارد خصوصیت های بسیاز زیادی دارد که در هنگام خرید این دستگاه ها باید به این ویژگی ها توجه شود و همسان با کار و حرفه شما باشد .برای مثال اگر شما یک کارفرما تازه کار هستید میتوانید از دستگاه بسته بندی تک توزین استفاده کنید،اما اگر یک کارفرمای حرفه ایی با دارا بودن یک شرکت بزرگ هستید پس باید از دستگاه هایی با سرعت بالا برای بسته بندی استفاده کنید .پس حتما قبل از خرید باید به این نکات توجه کنید . پیشنهاد ما برای خرید دستگاه بسته بندی تک توزین ،دو توزین،چهارتوزین در کرج است چرا که در کرج فروشگاه هایی با کیفیت های بالا برای خرید وجود دارند .همچنین میتوانند شمارا در خرید این دستگاه ها یاری کنند

Continue Reading

دستگاه صنعتی

دستگاه بوجاری

Published

on

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات از خاک و خاشاک با غربال

در بوجاری دانه های انواع غلات مثل گندم، جو یا برنج از پوست و ساقه جدا می شود و در زمان عملیات بوجاری بذر علف های هرز، تخم حشرات و انواع آفت ها از آنها جدا می شوند.

دستگاه بوجاری

پاک کردن غلات و حبوبات و سنگ و خار و خاشاک، الک کردن حبوبات و غلات ،جدا کردن فضولات از گندم و جو و برنج با دستگاه بوجاری انجام میشود و اساس کار دستگاه بوجاری دو قسمت است:

پراکنده کردن با پنکه بر اساس وزن

الک کردن بر اساس ابعاد دانه.

موندگاری بیشتر، ظاهربهتر و دوام بسته بندی حبوبات بعد از عمل بوجاری از مزایای کاربرد دستگاه بوجاری است و در خط بسته بندی حبوبات و غلات کاربرد دارد.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

فواید بوجاری حبوبات با دستگاه

با استفاده از دستگاه بوجاری حبوبات میتوان بوجاری غلات و خشکبار را نیز انجام داد. با استفاده از این دستگاه بوجاری حبوبات سوپرمارکتی و فروشگاهی جلوه بهتری پیدا می‌کند و با استقبال مشتریان روبرو می شوند. دستگاه بوجاری کار سخت کارگران را در پاک کردن حبوبات راحت می کند و در قالب صنعتی انجام میشود. بوجاری به دوام حبوبات کمک میکند و زمان نگهداری آنها بیشتر می شود.

توضیحاتی در مورد عملکرد دستگاه بوجاری

با توجه به میزان توان دستگاه بوجاری در هر ساعت مقدار مشخص شده ای از حبوبات و غلات و محصولات کشاورزی را پاک میکند و عمل جداسازی را انجام میدهد. دستگاه بوجاری با انواع سرند در اندازه های مختلف در چندین مرحله عملیات جدا کردن و پاک کردن محصول اصلی از ضایعات را انجام می‌دهد و محصولات را آماده مصرف نهایی و یا بسته بندی در صنایع مواد غذایی میکند. دستگاه های پاک کننده محصولات کشاورزی از نخاله انواع مختلفی دارد اما کار اصلی آنها در جداسازی محصول از ناخالصی های محصول می باشد.

نحوه کار دستگاه بوجاری

در این دستگاه محصولات کشاورزی به واسطه به واسطه بالابر ها و نوار نقاله های دستگاه، محصولات کشاورزی مورد نظر به درون مخزن ریخته میشود و محصول از طریق توزیع ها وارد دستگاه می شوند. اولین مرحله جداسازی محصول از سنگ و آشغال های بزرگ است که توسط لرزش سرند ها در داخل دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود و در وهله بعد حبوبات و محصولات از لحاظ حجم از یکدیگر جدا میشود که توسط غلتک ها جدا می شود.

آشنایی اولیه با دستگاه بوجاری حبوبات

اساس کار این دستگاه حرکت دادن به صورت مکانیکی و ایجاد فشار هوا است. وجود فشار هوا باعث میشود تا عوامل خارجی از حبوبات جدا شوند و محصول نهایی تمیز تر باشد همچنین اگر ناخالصی هایی با وزن بیشتر در بین دانه های حبوبات باشد دستگاه بوجاری می تواند آن را جدا کند.

حرکت مکانیکی در اصل همان کار الکل را انجام میدهد به همین دلیل علاوه بر جدا کردن ناخالصی هایی مثل سنگ و غیره به همان اندازه شدن دانه های نهایی کمک می کند.کارخانه های سازنده دستگاه های بوجاری حبوبات تجهیزات دستگاه را بر اساس نیاز مشتریان تولید می کنند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

قسمتهای مختلف دستگاه بوجاری حبوبات را بگویید؟

این دستگاه برای قسمت های مختلف است که هر کدام از آنها در زمان کار عملکرد خاصی دارند و هرکدام کار خود را انجام می‌دهد تا پاکسازی محصول نهایی به خوبی انجام شود.

بخش های مختلف دستگاه بوجاری حبوبات

الکتروموتور یا موتور الکتریکی

استوانه حفره دار

بخشهای غربالی

محفظه باد

مخزن دستگاه بوجاری

شاسی دستگاه بوجاری حبوبات

انواع دستگاه بوجاری حبوبات

دستگاه های بوجاری و بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی می شود.

اولین پارامتر مهم ابعاد و حجم دستگاه است.

دستگاه های حجم بالا برای مصارف سنگین گزینه های خوبی هستند اما دستگاه های کوچک برای استفاده محدود تر است.بعضی دستگاه ها بر اساس نوع غلات یاحبوبات که امکان بوجاری شدن دارند دسته بندی میشوند.

دستگاه بوجاری حبوبات وزنی

اولین دستگاه تولید شده با تکنولوژی مکانیکی که کار پاک کردن و بسته بندی را توانست انجام دهد.

دستگاه بوجاری حبوبات لیزری

پیشرفته ترین دستگاه بوجاری ایران است با استفاده از سنسورهایش انواع حبوبات را پاک می‌کند و کار سورتینگ را به دقیق ترین روش انجام میدهد. ویژگی مهم این دستگاه کار دقیق آن می باشد، در مقابل دستگاه بوجاری وزنی وجود دارد که با کمی خطا ولی کار خود را درست انجام میدهد.

مناسب ترین محصولات برای دستگاه های بوجاری خشکبارو حبوبات

همین که شخص بتواند با سرعت بالا و هزینه پایین محصول زیادی را دست‌چین کند باعث درآمدزایی بسیار زیادی می شود. دستگاه بوجاری عدس، برنج، پسته گندم و غیره برای سبزی خشک و یا سبزی تازه باید کمی دستگاه را تغییر داد.
دستگاه بوجاری یکی از ضروری ترین دستگاههای خط تولید حبوبات است که دارای تعدادی سرند با سایز های مختلف برای پاک کردن انواع حبوبات است.این دستگاه دارای دو قسمت است: سیستم باد و سیستم ویبراتور.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

مشخصات فنی دستگاه بوجاری حبوبات

رنگ بدنه از بهترین نوع رنگ است ضد ضربه و مقاوم در برابر حرارت بالا و ضد خش می باشد.

تمام قوطی و پروفیل های بکار رفته در دستگاه درجه یک و سنگین و ضخیم هستند.

قسمت هایی که در تماس با محصول است کاملاً بهداشتی و از جنس استنلس استیل است.

الکتروموتور دستگاه های بوجاری حبوبات از بهترین مارک های اروپایی است.

هر محصول سرند مناسب با ابعاد خود را دارد.

مخزن اصلی دستگاه استنلس استیل است.

دارای تابلو برق مجزا و سیستم کنترل برای هر قسمت بوجاری حبوبات می باشد.

ویژگی های کلی دستگاه های بوجاری حبوبات چیست؟

قابلیت نصب در تمامی فضاها

نسبت به مدل های قدیمی و با تجهیزات کم صدای کمی نیز دارند

نصب راحت

راندمان کاری بالا

دارای تابلو برق مجزا

توان مصرفی برق کمتری نسبت به مدل های قدیمی تر

خط پاکسازی تصفیه و بسته بندی حبوبات

برای راه اندازی کارگاه بسته بندی نیاز به یک سری ماشین آلات و تجهیزات است:

بالابر کاسه ای

بالابر z

دستگاه بوجاری

نوار دستچین

پولیش

دستگاه بسته بندی حبوبات.

دستگاه بوجاری حبوبات چه محصولی را بوجار میکند؟

این دستگاه قابلیت بوجارکردن هر محصولی را دارد ولی در دسته ی حبوبات می تواند نخود، ماش، عدس، لوبیا را بوجار کند. نخود و لوبیا حبوباتی هستند که بیشتر مورد بوجار کردن قرار می‌گیرند و این دو محصول دارای ناخالصی زیادی هستند و حتماً باید بوجار شوند.

تفاوت بوجار کردن حبوبات بادستچین

بذرها هنگام برداشت از مزرعه خالص نیستند و زمانی که وارد مرحله ی بوجاری میشونددارای مقدار زیادی بذر ،حشرات ،برگ و غیره هستند. اگر بذرها دارای برگ های سبز و بارطوبت بالا باشندنمی‌توان آنها را انبار کرد و‌همچنین کارایی حمل و‌نقل آنها کم میشود و‌کامل نمیشود آنها را تمیز کردمگر اینکه بیشتر مواد خارجی موجود در بذرها بیرون بروند و‌جداشوند. مراحل جدا کردن این مواد ناخواسته توام بابالارفتن کیفیت بوجار گفته میشود.

دستچین چیست؟

بذرهابعدازمرحله بوجاری بازهم دارای ضایعاتی هستند که در زمان بوجاری کردن آنها جدانشده اند مثل بذر خراب و غیره به همین دلیل برای اینکه بذر باکیفیت و یک دست داشته باشیم بار دیگر توسط کارگرها بادست تمیز میشوند و ضایعات آنها گرفته میشود که به آن دستچین میگویند.

دستگاه بوجاری

دستگاه بوجاری

بخش های دستگاه بوجاری راتوضیح دهید؟

شاسی دستگاه:

وزن تمام بخش ها روی این قسمت است

مخزن:

اولین قسمتی است که مواد وارد دستگاه میشود.خروجی مخزن از طریق دریچه تنظیم کنترل میشود تا مقدار کافی و یکنواختی ازمواد وارد واحدهای تمیز کننده شود.

محفظه باد:

باتوجه به وزن غلات و‌ناخالصی هامیزان باد تعیین میشود.

واحدهای غربالی:

این قسمت شامل بازوهای لنگ و دوواحدتمیز کننده میشود که برخلاف همدیگر به لرزش در می آیند.کف واحدهای غربالی شبیه به سینی است که مواد روی آن جای گذاری میشود.

استوانه های حفره دار:

مثل الک است که برای هم اندازه کردن حبوبات و غلات از نظر شکل و اندازه کار میکند.دراصل کار تفکیک دانه هاراانجام میدهد.

خط بوجاری حبوبات چیست؟

دستگاه بوجاری دوکار انجام میدهد

اول بوجاری یادستگاه پاک کردن حبوبات

دوم سورتینگ یاسایز بندی

بوجاری با سه دستگاه انجام میشود

اول دستگاه بالابر کاسه ای :
کار این دستگاه رساندن حبوبات به دستگاه هایی داخل خط بسته بندی حبوبات میباشد

دوم دستگاه بوجاری که قبلا گفته شد کار پاک کردن حبوبات را انجام میدهد

و سوم دستگاه نوار نقاله دستچین:
اخرین بخش بخش بوجاری حبوبات میباشد که درکنار این دستگاه تعدادی شخص میماند و بادیدچشمی کار بوجاری را به اتمام میرسانند. بعد از خط تولید بوجاری کار پولیش اغاز میشود. دستگاه پولیش کار غبارگیری حبوبات رادارد و کاری کاملا متفاوت با بوجاری است.

اگر شخصی بخواهد به صورت گونی محصول رابسته بندی کند نیاز ب دستگاه پولیش ندارد. اما اگر بخواهد برای فروشگاه ها بسته بندی های دوکیلوگرمی انجام دهدنیاز است از دستگاه پولیش حبوبات کمک بگیرد

حرف اخر 

در خط های تولید خانگی قبل از استفاده از دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی حبوبات ،قهوه ،غلات،برنج و غیره از دستگاه بوجاری خانگی استفاده شود و در تولید حبوبات قبل از آنکه از دستگاه بسته بندی استفاده کنید بهتر است عملیات بوحاری و دستچین را انجام دهید تامحصول باکیفیتی به دست مشتری ها برسانید.

با کیفیت بودن محصولات شما باعث میشود مشتریان زیاد و همچنین مشتریان ثابت داشته باشید و به درامد پایه ای خوب و ثابت برسید پس به بسته بندی و تمیزی محصولات خود بسیار دقت فرمایید

Continue Reading

دستگاه صنعتی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

Published

on

خرید دستگاه چیپس سیب زمینی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی به عنوان یکی از خوراکی های پر طرفدار امروزه به خوبی در میان مصرف کنندگان جایگاه خود را پیدا کرده است و از محبوبیت ویژه ای بین مردم از کودکان تا بزرگ سالان و حتی افراد سالمند بر خور دار است، بنا بر این خرید دستگاه چیپس‌ سیب‌ زمینی به‌ منظور راه ‌اندازی خط چیپس‌ سیب زمینی می‌ تواند انتخابی هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری گذاری در صنعت خوراکی ‌ها باشد.
مراحل تولید چیپس‌ سیب‌ زمینی کدام است و قیمت خط تولید چیپس‌ سیب‌ زمینی چقدر است، از جمله سوالاتی است که در این مقاله به آنها پاسخ می ‌دهیم. همچنین شما برای اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در شرکت مولتی رایان در تماس باشید.

دستگاه چیپس سیب زمینی

دستگاه چیپس سیب زمینی

مراحل خط چیپس ‌سیب ‌زمینی

به منظور تولید و ارائه یک چیپس‌ سیب‌ زمینی با کیفیت لازم است مراحلی طی شود تا محصولی که به دست مصرف‌کننده می‌ رسد از کیفیت لازم بر خور دار باشد تا بتواند رضایت مندی مشتریان را جلب کند. یکی از با کیفیت ترین خط های تولیدی سیب زمینی برای شرکت مولتی رایان می باشد، که عرضه کننده بهترین محصولات هستند.

برداشت سیب زمینی

اولین مرحله برای شروع فرایند تولید چیپس سیب زمینی، برداشت سیب‌ زمینی های باکیفیت از زمین های پرورش دهنده سیب زمینی می باشد که در عین ساده بودن، نقش پر رنگی در با کیفیت بودن چیپس تولید شده دارد.

سرند خاک گیری

این دستگاه اولین بخش از خط تولیدی چیپس ‌سیب‌ زمینی است که به منظور پاک کردن سیب ‌زمینی های برداشت شده از هر گونه گل و خاک استفاده می شود.
عملکرد دستگاه سرند ‌خاک گیر به این شکل می‌ باشد که سیب‌ زمینی هایی که در سطح خود خاک و گل دارند را داخل این دستگاه ریخته تا از طریق ویبره ایجاد شده توسط دستگاه سرند خاک گیر همه خاک ها از سیب‌ ‌زمینی ‌‌ها جدا بشوند.
گل ‌و ‌خاک باقی‌ مانده از سیب‌ زمینی ها به بخش‌ کیسه‌ گیری برای ریختن داخل کیسه ها منتقل می شوند.
سیب‌ زمینی‌ های عاری از هر گونه گل و خاک حالا برای مرحله بعدی یعنی جدا سازی یا سورتینگ آماده است.

جدا سازی یا سورتینگ در خط‌ تولید‌ چیس ‌سیب‌ زمینی

مسلما همه سیب‌ زمینی ‌های برداشت‌ شده دارای ابعاد یکسان و مناسب برای تهیه چیپس‌ سیب‌ زمینی‌ نیستند، پس به دستگاهی نیاز است تا سیب‌ زمینی با اندازه ‌های مختلف را از یک دیگر تفکیک کنیم.
سیب‌ زمینی ‌های سایز متوسط و نسبتا درشت‌ انتخاب ‌های بهتری برای خط‌ چیپس‌ سیب ‌زمینی می باشد اما سیب‌ زمینی‌ های خیلی کوچک و یا خیلی‌ درشت دور ریخته نمی ‌شوند بلکه برای مصارف دیگر در صنایع‌ غذایی استفاده می شوند، مثلا سیب ‌زمینی ‌های کوچک تر در صنعت تولید سالاد الویه کاربرد دارد و این منجر به حداکثر بهره ‌وری از محصول برداشت شده می ‌شود.

مرحله جداسازی دستگاه چیپس سیب زمینی

مرحله جداسازی دستگاه چیپس سیب زمینی

 بازبینی و جداسازی سیب زمینی‌های خراب توسط نوار بازبینی

پس از جدا سازی و تفکیک سیب‌ زمینی‌ های برداشت شده بر مبنای اندازه، نوبت به جدا سازی بر اساس سالم و یا نا سالم بودن آن ها می‌ رسد که در این مرحله سیب ‌زمینی ‌های خراب، پوسیده و گندیده به وسیله یک نوار نقاله جدا می‌ شوند و بازرسی انسانی توسط دو نیروی کارگر انجام می ‌شود. شرکت مولتی رایان در صنعت خوراکی جز با کیفیت ترین تولید کنندگان می باشد، برای مشاوره بیشتر با پشتیبانی تماس بگیرید.

مرحله شست‌ و شو سیب ‌زمینی ‌‌ها توسط دستگاه شستشو

سیب‌ زمینی ‌هایی که از مراحل قبلی عبور کرده و وارد این قسمت می شوند قبل از اینکه پخته شوند باید تحت شست ‌شو قرار بگیرند، دستگاه ‌هایی که در این قسمت از خط چیپس‌ سیب ‌زمینی‌ قرار گرفته اند از طریق عملکرد چرخشی که دارند، به ‌خوبی همه ی خاک و گل باقی مانده در سطح سیب‌ زمینی ‌ها را می کنند. این بخش شست‌ و شو اولیه است، برای شستشوی ثانویه لازم است توسط دستگاه مخصوص و بدون دخالت نیروی انسانی آب‌کشی و شست‌ و شو ثانویه سیب‌ زمینی ها انجام شود.

پوست گرفتن سیب‌ زمینی ها بوسیله دستگاه پوست‌کن

بعد از اتمام فرایند شستشو و آب‌کشی نوبت به پوست گرفتن سیب‌ زمینی‌ها می رسد، سیب ‌زمینی ‌های شسته شده به وسیله یک نوار به سمت دستگاه پوست ‌کن انتقال داده می ‌شوند تا هر گونه خرابی احتمالی موجود روی سطح سیب‌ زمینی‌ ها و پوست شان به خوبی جدا شود. این امر تاثیر به ‌سزایی روی رنگ چیپس تولید شده دارد و هرچه این مرحله با دقت ‌تر انجام شود سیب زمینی ‌های تولیدی خوش رنگ ‌تر خواهند بود.

برش سیب‌ زمینی‌ها بوسیله دستگاه اسلایس کننده

این مرحله با هدف برش خوردن سیب ‌زمینی‌ ها به صورت دایره ای و گرد انجام می‌ شود که به آن اسلایس کردن می ‌گویند. در این مرحله از دستگاهی متشکل از تیغه های تیز به جنس استیل که ضد زنگ می باشند استفاده می شود. هرچه برش‌ ها یا به ‌اصطلاح ورقه ها منظم تر و با اشکال یکسانی باشند باعث ایجاد یک نواختی شکل چیپس سیب ‌زمینی‌ می شود که از نظر بصری برای مصرف کننده و خریداران بسیار خوشایند خواهد بود.
علاوه بر آن اگر همه سیب ‌زمینی ‌ها به صورت یکسان برش داده شوند، فرآیند پخت بهتر صورت می‌ گیرد چرا که سیب ‌زمینی‌ ها با ضخامت یکسان به صورت کاملا یک نواخت سرخ می شوند.

بلانچ کردن سرد و گرم

بعد از ورقه ورقه کردم سیب‌ زمینی‌ ها نوبت به بلانچ گرم و سرد به وسیله دستگاه می رسد که تکمیل کننده کار هم هستند. دستگاه بلانچ ‌کننده گرم و سرد باعث می ‌شود تا نشاسته اضافه سیب‌ زمینی‌ های حلقه حلقه شده از آن جدا شود، کارایی بعدی بلانچر ها به ‌منظور آنزیم زدایی از سیب ‌زمینی ‌های ورقه شده می باشد.

 آب گیری به وسیله دستگاه آب ‌گیر یا سانتریفیوژ

بعد از اینکه عمل شستن و آنزیم زدایی سیب ‌زمینی ‌ها به اتمام رسید باید آب اضافی موجود روی سطح سیب‌ زمینی ‌ها به خوبی گرفته و خشک شوند تا برای مرحله بعدی که سرخ شدن است، آماده باشند.
برای این کار از دستگاه ها و نوار های آبگیری استفاده می ‌کنند و در خط چیپس ‌سیب‌ زمینی‌ به ‌روش سنتی از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می ‌شود. به روز بودن تجهیزات در روند تولید بسیار اهمیت دارند، مولتی رایان با استفاده از جدید ترین وسائل این صنعت، پیشرفت چشم گیری در تولیدات خود داشته است.

 سرخ کردن سیب ‌زمینی ‌ها به وسیله فر های مخصوص پخت

شاید این قسمت، ‌پر اهمیت ترین بخش از خط چیپس سیب ‌زمینی باشد، دستگاه های بکار رفته در این مرحله به وسیله اعمال حرارت بصورت غیر مستقیم و روغن کاملا داغ منجر به سرخ شدن سیب زمینی ها و چیپسی شدن آن ها می‌ شود تا سیب‌ زمینی ‌ها بافتی کاملا ترد و لذیذ پیدا کنند.
دو فاکتور مهم در این بخش، خشک و بدون آب بودن سیب ‌زمینی و داغ بودن کامل روغن سرخ ‌کردنی می ‌باشد. فر های پخت به صورت مکانیزه و اتومات کار می ‌کنند اما قابلیت تنظیم دما و سرعت را دارند.

روغن گیری چیپس ها بوسیله دستگاه های روغن گیر

بعد از اتمام پخت، سیب ‌زمینی ‌هایی که حالا تبدیل به چیپس شده اند  از دستگاه پخت خارج می شوند و از طریق یک نوار به صورت خودکار به دستگاهی که وظیفه‌ی روغن گیری را دارد منتقل می‌ شوند تا روغن‌ اضافی را از طریق فن ها و حرارت دادن از سیب ‌زمینی ها خارج شوند و روغن‌ های اضافی خارج شده به یک مخزن دیگر منتقل می ‌شوند.
ما حاصل کار، چیپس ‌سیب ‌زمینی یک دست و عاری از هرگونه روغن اضافه است که تقریبا به مراحل پایانی از خط‌ تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی رسیده است. برای آن که در خط تولیدی خود موفقیت های بیشتری کسب کنید، حتما از افراد معروف در این حوزه همانند شرکت مولتی رایان مشاوره بگیرید.

طعم دادن به چیپس ب وسیله دستگاه طعم ‌دهنده

اسانس ‌ها و طعم ‌های موجود برای چیپس ‌سیب‌ زمینی آن ‌قدر متنوع شده است که به خوبی می تواند هر سلیقه‌ ای را راضی نگه داشت . طعم دهنده‌ های موجود در بازار به صورت پودر های آماده می باشند.
این طعم دهنده ها از کچاپ گرفته تا فلفلی یا طعم های جدید تر مثال انواع مختلف پنیر و… را می ‌توان از طریق دستگاه طعم دهنده و به بوسیله پاشیدن روی چیپس های سیب ‌زمینی اضافه کرد و سپس این افزودنی‌ های طعم دهنده به خوبی با چیپس‌ سیب ‌زمینی ترکیب می شوند تا آماده قرار گرفتن در بسته بندی ‌ها باشند.

دستگاه بسته‌بندی کننده چیپس

این دستگاه مرحله آخر از خط ‌تولید‌‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی می باشد که توانایی بسته بندی چیپس‌ های تولید شده را دارد که بسته به حجم تولیدی در هر خط تولید، از دستگاه‌ ها با ظرفیت‌ های متفاوتی استفاده می ‌شود.
در پایان مراحل تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی از دستگاه‌ های چهار و دو توزین استفاده می ‌شود که شامل دستگاه بالا برنده، بسته بندی، تاریخ نویس، تزریق ‌کننده ازت، نوار بسته بندی و پاکن زن می باشد. چیپس ها را می ‌توان در انواع مختلفی از ابعاد و وزن های موجود در دستگاه بسته ‌بندی نمود.

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

خط چیپس‌ سیب‌ زمینی

قیمت خط تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی در تهران و کرج چقدر است؟

برآورد قیمت انواع دستگاه تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی، از دستگاه چیپس ساز خانگی تا دستگاه تولید چیپس در مقیاس صنعتی، براساس ظرفیتی که قادر به تولید چیپس هستند، کارایی، خودکار و یا نیمه‌ خودکار بودن، فناوری ‌های به کار رفته در آن و چندین فاکتور دیگر انجام می شود.
بنا بر این ارائه یک قیمت دقیق ممکن نیست اما توصیه می کنیم برای این که بتوانید در بازار های خرید و فروش و پخش انواع دستگاه چیپس، کالای مورد نظر تان را پیدا کنید، به بررسی ویژگی انواع دستگاه تولید چیپس در سایت ها و نمایندگی های عرضه کننده این دستگاه همانند مولتی رایان بپردازید تا انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

دستگاه چیپس ساز خانگی

امروزه دستگاه تولید چیپس در مقیاس های کوچک تر نیز در بازار وجود دارد. استفاده از دستگاه تولید چیپس خانگی می تواند به این منظور باشد که هر زمانی هر یک اعضای خانواده به فکر خوردن چیپس افتاد، شما به راحتی و در کم ترین زمان بتوانید یک چیپس خانگی خوشمزه و البته با درصد جذب کمتر روغن برای اعضای خانواده فراهم کنید، اما خرید دستگاه کوچک تولید چیپس همیشه برای مصرف خانگی نیست و می تواند به منظور راه اندازی یک کسب و کار کوچک باشد.
ایده ای که علی رغم صرف هزینه کم می تواند بسیار پرسود باشد، پس اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید و سرمایه کافی ندارید، می‌ توانید با خرید یک دستگاه چیپس ساز خانگی در کرج و تهران به درآمد زایی دست پیدا کنید.

سخن آخر

راه ‌اندازی خط تولید انواع خوراکی ها از جمله خط‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی می تواند ایده ای خوب به عنوان یکی از راه های کار آفرینی باشد. اگر ایده راه ‌اندازی‌ خط ‌تولید چیپس ‌سیب ‌زمینی در تهران و کرج را دارید و یا همین حالا هم صاحب یک خط‌ چیپس ‌سیب ‌زمینی هستید، سعی کنید همواره با آگاهی یافتن از پیشرفت های حاصله در انواع دستگاه تولید چیپس به روز ترین دستگاه ها را چه در مقیاس صنعتی و چه یک دستگاه کوچک تولید چیپس در اختیار داشته باشید.
همچنین شما می توانید برای گرفتن مشاروه با پشتیبان های سایت شرکت بزرگ مولتی رایان نیز در تماس باشید.

مطالب دیگر را میتوانیددر سایت رپورتاژ مشاهده فرمایید.

Continue Reading

برترین ها