Connect with us

پزشکی

زخم پای دیابت

Published

on

زخم پای دیابت

زخم پای دیابت

دیابت چیست؟

دیابت نوعی بیماری است که در آن بدن فرد مبتلا دیگر نمیتواند قند مصرفی را مصرف کند
به عبارت دیگر پانکرانس قادر به تولید انسولین نیست و یا سلول‌های گیرنده انسولین در سلول‌های بدن توانایی جذب انسولین را ندارند

دیابت دو نوع دارد:

1- دیابت نوع اول: این بیماری برای سنین کودکی و نوجوانی میباشد به دیابت شیرین یا دیابت وابسته به انسولین معروف است. در این بیماری پانکراس فرد توانایی تولید انسولین را ندارد. بنابراین این افراد باید انسولین تزریق کنند تا بتوانتد میزان قند خون خود را کنترل کنند. علت این نوع دیابت وراثتی و ژنتیکی است.

2- دیابت نوع دوم: معمولا این بیماری را افراد بالای 30 تا 40 سال مبتلا میشوند این دیابت می‌تواند در اثر زمینه‌های ارثی و یا محیطی به وجود آید. وقتی که  افراد نزدیک خانواده به دیابت مبتلا میشوند احتمال ابتلا به دیابت در فرزندان و دیگر افراد نزدیک نیز افزایش پیدا میکندالبته دیابت می‌تواند دلایل محیطی نیز داشته باشد مثلا افراد چاق هستد وبا افرادی که رژیم غذایی مناسبی ندارند و همچنین افراد الکلی به  احتمال بیشتر به دیابت مبتلا میشوند

زخم پای دیابت

زخم پای دیابت

علایم دیابت

علایم عمومی افراد مبتلا به دیابت :

تکرر ادرار

گرسنگی مداوم

احساس تشنگی

میل زیاد به غذا

تار دیدن

کاهش وزن دردیابت نوع اول

احساس خستگی

مورمور شدن دست ها و  انگشت در دیابت نوع دوم

همچنین بند نیامدن خون در خونریزی

بسیاری از افرادی که مبتلا میشوند نمی‌دانند بیمار هستند و در با یک حادثه متوجه بیماری خود می‌شوند

به عنوان مثال:

فرد مبتلا پس از خوردن صبحانه که دارای میزان قابل توجهی قند و مواد شیرین میباشد ممکن است در اثر افزایس قند خون بیهوش شودکه بسیار خطرناک است. افزایش و کاهش گلوکز خون مهمترین عامل فیزیولوژیک تنظیم کننده ترشح انسولین در خون است. غلظت گلوکز خون در حالت ناشتا بین 80 تا 100 میلی گرم درصد باید باشد و این مقدار غلظتی است که افزایش آن باعث تحریک ترشح انسولین شود. بیشترین تاثیر متحرک گلوکز زمانی اتفاق میافتد  که غلظت آن در خون به 300 تا 500 میلی گرم درصد برسد.

زخم پای دیابت

زخم پای دیابت

چگونه از زخم پای دیابت جلوگیری کنیم ؟

پای دیابتی به هرنوع آسیب که در نتیجه مستقیم دیابت یا همچنین عوارض آن در پای بیمار به وجود می آید گفته میشود. به وجود آمدن آسیب‌های دیابتی مختلف در پا سندرم پای دیابتی نامیده میشود . مشکلاتی ناشی از اختلالات اعصاب محیطی و کم شدن جریان خون اندام برای پای افراد مبتلا به دیابت ایجاد میشود که دیابت مسبب آن است.

کف پا دورترین قسمت بدن از قلب میباشد بنابراین نسبت به دیگر بافت های بدن خون کمتری دریافت می کند.به همین دلیل که در هوای سرد جزو اولین جاهایی از اندام میباشد که سرد می شود پا است همچنین یکی از محل هایی  که برای زخم پای دیابت شایع میباشد در زیر شست است.

اختلالات بینایی هم که از عوارض دیابت میباشد که می تواند به وجود آمدن این عارضه کمک کند. دید کم موجب میشود بیمار نتواند بخوبی جلوی پای خود را ببیند و پا را در وضعیت های نامناسب قرار میدهد که این موضوع احتمال آسیب دیدن پا را بیشتر می کند.

چگونه از بروز زخم پا دیابت جلوگیری نمابیم؟

1- هر روز و همیشه پاهای خود را بررسی کنید. هرگونه پینه، تاول،خراش یا قرمزی در پای خود مشاهده نمودید فورا برای درمان آن اقدام کنید بیماران دیابتی باید از پوشیدن صندل، کفش جلوباز، کفش تنگ و کفش پاشنه بلند به شدت خودداری کنند.

2- به پوست خود بسیار توجه نموده.

3- پاهای خود را نرم نگهداری کرده. به پاهای خود کرم مرطوب کننده بزنید تا نرم بمانند. اما بین انگشتان پای خود را کرم نزنیدد، زیرا مرطوب شدن و بودن بین انگشتان پا باعث عفونت ها قارچ پا می شود.

4- جوراب مناسبی به پا کنید. پوشیدن جوراب نخی مناسب میباشد زیرا عرق پاها را میگیرد. جوراب های پلاستیکی نپوشید. همچنین دقت کنید جوراب شما درز دوخت نداشته باشد تا به پا فشار نیاورد.

* به هیچ عنوان پاهای سرد را  به طور مستقیم در معرض گرمای بخاری و وسایل گرم کننده قرار ندهید    بهترین حرکت برای گرم شدن پاهایتان پوشیدن جوراب ضخیم میباشد

5- کفش مناسب بپوشید. پوشیدن کفش  اندازه و همچنین مناسب برای پا از به وجود آمدن تاول در پاها جلوگیری می نماید. پوشیدن کفش جلوبسته از زخم شدن و آسیب به انگشتان پا جلوگیری می نماید.

حتی در خانه نیز صندل جلو بسته بپوشید اما هر چند مدت یک بار پاهای خود را از صندل خارج کنید تا هوا بخورند و عرق نکنند. از پوشیدن کفش‌های جلوباز، صندل، دمپایی و کفش‌های راحتی دارای زایده های بین انگشتی خودداری نمایید.

به جهت اینکه پاهای شما درساعات بعدازظهر کمی متورم میشوند برای خرید کفش عصرها اقدام کنید. چون احتمال دارد کفشی را که صبح خریداری کرده اید در ساعات عصر کمی تنگ تر باشد برایتان.زمان خرید کفش جدید نیز حتما هر دو پا خود را در حالت ایستاده امتحان کنید.

. از آویزان بودن پاها در مدت زمان طولانی بپرهیزید. به عنوان مثال زمان سوار شدن به خودرو،قطار،هواپیماو … سعی کنید بعد از هر ساعت به مدت 10 دقیقه قدم بزنید وعضلات ساق هایتان را حرکت دهید اینکار را باحرکات انقباضی انجام دهید

6- هروقت و هرروز کفش های خود را بررسی نمایید. بیماران دیابتی ممکن است روی سنگریزه و یا هر جسم کوچک دیگری راه بروند و پاهای خودرا زخم کنند چون افراد دیابتی دچار بی حسی پاها میشوندو متوجه وجود سنگریزهه نمیشوند
بنابراین هر روز باید داخل کفش خود را مشاهده کنید همچنین نگاه کنید که هیچ نوع پارگی یا قسمت سفت و نامناسبی در داخل کفش شما نباش تا پای شما راخم کند.

7- هر روز و مرتب پاهای خود را بشویید. بعد از شستشوی  آنهارا به طور کامل خشک کنید، مخصوصا بین انگشتان پایتان را

8- پینه به وجود آمده در پا را صاف کنید. بعد از حمام کردن یا شستن پاها با استفاده از سوهان یا سنگ پا به آرامی روی پینه پا بکشید و آن را صاف کنید.  هیچ وقت با ناخن گیر و یا قیچی پینه را نبرید.

زخم پای دیابت

زخم پای دیابت

بهترین کلینیک درمان زخم پای دیابت در تهران

در مرکز درمان زخم پای دیابت تهران، یک تیم تشکیل شده از چند رشته اعم از:

متخصص زخم

دمانگر زخم

پرستار زخم

در متخصص زخم های عفونی

کلیه رشته ها با تخصص و مهارت بالا هستند همچنین با هدف مدیریت جامع زخم و بهبودی کامل انواع زخم ها مانند:

درمان زخم بستر

زخم پای دیابت

زخم دیابتی

زخم سوختگی

زخم تروما

زخم عفونی

و ….

درحال کار هستند.

برنامه سازمان کلنیک زخم پای دیابت در تهران ارائه نوین روش‌های درمان زخم با کیفیت بالا در زمان کم به بیماران مبتلایی که زخمشان به درمان سنتی پاسخ نداده است میباشد.

خدمات درمانی زخم پای دیابت در تهران

بعضی از درمان های نوین و پیشرفته ی مرکز زخم پای دیابت تهران جهت بهبود حال بیماران عزیز در سریع ترین زمان ارائه میشود شامل موارد زیر میباشد:

درمان زخم با فشار منفی {وکیوم تراپی}

اوزون تراپی

لارو درمانی {ماگوت تراپی}

افزایش دادن اکسیژن خون با حضور بیمار در اتاقی با صد در صد اکسیژن بالاتر از فشار طبیعی اتمسفر {اکسیژن تراپی}

لیزر تراپی

نوردرمانی {لایت تراپی}

درمان P.R.P

زخم پای دیابت

زخم پای دیابت

درمان های ویژه کلینیک زخم پای دیابت تهران:

مطالعات عروقی

آسیب شناسی

کشت بافت

پیوند پوست

جراحی

و….

حرف آخر

بهترین کلینیک زخم پای دیابت تهران دکتر امیر عزتی است که با داشتن کادر مجرب و حرفه ای در تمام طول درمان در کنار شما هستند. کلینیک دکتر امیر عزتی درمان و بهبودی شمارا در کمترین زمان تضمین میکند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشکی

دنیای ترمیم جای زخم 1 بازگشت به پوستی صاف

Published

on

دنیای ترمیم جای زخم 1 بازگشت به پوستی صاف

در این مقاله، سفری در دنیای ترمیم جای زخم خواهیم داشت و با روش های مختلف این کار، مزایا و معایب هر روش، و نکات مهم مربوط به آنها آشنا خواهیم شد. جای زخم ها، یادگار ناخواسته ی زخم ها، سوختگی ها، جراحی ها و دیگر آسیب های پوستی، می توانند زیبایی و اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار دهند. با این وجود، ناامید نشوید! علم و تکنولوژی روش های متعددی برای ترمیم جای زخم و بازگرداندن لطافت و شادابی به پوست ارائه می دهد.

انواع جای زخم

اولین قدم در مسیر ترمیم جای زخم، شناخت نوع آن است. به طور کلی، جای زخم ها را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • آتروفیک: این نوع جای زخم ها، فرورفته و کم رنگ تر از پوست اطراف هستند و اغلب در اثر آکنه یا آبله مرغان ایجاد می شوند.

  انواع جای زخم

  انواع جای زخم

 • هایپرتروفیک: جای زخم های هایپرتروفیک، برجسته و ضخیم تر از پوست اطراف هستند و ممکن است قرمز، خارش دار یا دردناک باشند. این نوع جای زخم ها اغلب در اثر سوختگی ها یا جراحی ها ایجاد می شوند.
 • کلوئید: جای زخم های کلوئید، بزرگ، برجسته و اغلب متورم هستند و می توانند فراتر از محل زخم اولیه گسترش یابند. این نوع جای زخم ها بیشتر در افراد با پوست تیره شایع هستند.

روش های ترمیم جای زخم

انتخاب روش مناسب ترمیم جای زخم به نوع، اندازه، محل و قدمت جای زخم بستگی دارد. برخی از رایج ترین روش ها عبارتند از:

 • ژل یا ورق سیلیکونی: این محصولات با ایجاد فشار بر روی جای زخم، به کاهش قرمزی، تورم و ضخامت آن کمک می کنند.
 • تزریق کورتیکوستروئید: این روش برای درمان جای زخم های هایپرتروفیک و کلوئید استفاده می شود. کورتیکوستروئیدها با تزریق به داخل جای زخم، التهاب و رشد بیش از حد بافت را کاهش می دهند.

  روش های ترمیم جای زخم

  روش های ترمیم جای زخم

 • لیزر درمانی: لیزر درمانی می تواند برای از بین بردن لایه های سطحی پوست و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده شود. این روش می تواند به بهبود ظاهر جای زخم های آتروفیک و هایپرتروفیک کمک کند.
 • میکرودرم ابریژن: این روش شامل برداشتن لایه های سطحی پوست با استفاده از ابزارهای ساینده مانند کریستال های ریز یا برس های چرخشی است. میکرودرم ابریژن می تواند به بهبود ظاهر جای زخم های خفیف آکنه و سایر جای زخم های سطحی کمک کند.
 • سابسیژن: در این روش از سوزنی برای سوراخ کردن زیر جای زخم و آزاد کردن بافت اسکار استفاده می شود. این کار می تواند به صاف شدن جای زخم و هم سطح شدن آن با پوست اطراف کمک کند.
 • پیگیری: صرف نظر از روشی که انتخاب می کنید، پیگیری کلید موفقیت در ترمیم جای زخم است. معمولاً لازم است درمان به مدت چند ماه و یا حتی چند سال ادامه یابد تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

نکات مهم

 • محافظت از جای زخم در برابر نور خورشید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تیره شدن جای زخم و بدتر شدن ظاهر آن شود. همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر برای محافظت از جای زخم خود استفاده کنید.
 • رژیم غذایی سالم: رژیم غذایی سالم می تواند به بهبود سلامت پوست و تسریع روند ترمیم جای زخم کمک کند. از مصرف غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین C و روی غافل نشوید.
 • عدم دستکاری جای زخم: خاراندن یا کندن جای زخم می تواند باعث التهاب و بدتر شدن جای زخم شود.

  نکات مهم

  نکات مهم

سخن آخر

ترمیم جای زخم ممکن است زمان بر و چالش برانگیز باشد، اما با صبر و حوصله و انتخاب روش مناسب می توانید به نتایج قابل توجهی دست پیدا کنید و اعتماد به نفس خود را بازیابید. به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و متخصصان پوست می توانند در این مسیر به شما یاری برسانند.

در این مقاله، سفری در دنیای ترمیم جای زخم داشتیم و با روش های مختلف این کار، مزایا و معایب هر روش، و نکات مهم مربوط به آنها آشنا شدیم.

انتخاب روش مناسب ترمیم جای زخم به نوع، اندازه، محل و قدمت جای زخم بستگی دارد. متخصصان پوست در کلینیک زخم دکتر عزتی با تجربه و دانش خود می‌توانند به شما در انتخاب بهترین روش درمانی و ترمیم جای زخم کمک کنند.

کلینیک زخم دکتر عزتی اولین و مجهزترین مرکز آموزشی و درمانی در زمینه زخم دیابتی در تهران است که با استفاده از جدیدترین روش های درمانی مانند سلولهای بنیادی و پی آر پی و ازون درمانی، وکیوم تراپی، ماگوت تراپی (لارو درمانی ) و اکسیژن هیپربار و لایت تراپی و لیزر کم توان و پرتوان و پانسمان نوین به بیماران خود در جهت ترمیم جای زخم و بازگشت شادابی و طراوت به پوستشان یاری می‌رساند. این مجموعه دارای متخصص زخم بستر نیز می باشد.

اگر به دنبال راه حلی برای ترمیم جای زخم خود هستید، می توانید با مراجعه به کلینیک زخم دکتر عزتی از مشاوره رایگان متخصصان پوست این مرکز بهره مند شوید و بهترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید.

Continue Reading

پزشکی

بینایی سنجی شغلی 1 حفظ سلامت چشم در محل کار

Published

on

بینایی سنجی شغلی 1 حفظ سلامت چشم در محل کار

در محیط کار نیز بینایی سالم برای انجام وظایف به طور دقیق و ایمن ضروری است. به همین دلیل، بینایی سنجی شغلی به عنوان بخش مهمی از معاینات پزشکی کارکنان در نظر گرفته می شود. چشم ها به عنوان یکی از مهم ترین اعضای بدن، نقش کلیدی در انجام بسیاری از فعالیت های روزمره ما دارند.

بینایی سنجی شغلی چیست؟

بینایی سنجی شغلی معاینه ای است که توسط متخصصان اپتومتری یا چشم پزشکی انجام می شود تا بینایی و سلامت چشم افراد در محیط کار را ارزیابی کند. هدف از این معاینه، شناسایی هرگونه مشکل بینایی که می تواند بر عملکرد شغلی فرد تاثیر بگذارد و ارائه راه حل های مناسب برای اصلاح یا جبران این مشکلات است.

بینایی سنجی شغلی چیست؟

بینایی سنجی شغلی چیست؟

چه کسانی به بینایی سنجی شغلی نیاز دارند؟

همه افراد شاغل، به خصوص کسانی که شغل آنها به طور مستقیم با بینایی سروکار دارد، به انجام معاینات بینایی سنجی شغلی به طور مرتب نیاز دارند. برخی از مشاغلی که به طور خاص نیازمند بینایی دقیق هستند عبارتند از:

 • رانندگان: رانندگی نیازمند میدان دید وسیع، دید در شب و درک عمق دقیق است.
 • اپراتورهای ماشین آلات: کار با ماشین آلات اغلب به دقت و هماهنگی چشم و دست نیاز دارد.
 • کارکنان خطوط مونتاژ: این افراد باید بتوانند جزئیات ریز را به دقت ببینند و برای مدت طولانی تمرکز خود را حفظ کنند.
 • کارکنان مراقبت های بهداشتی: پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی باید دید دقیق و رنگ دید طبیعی داشته باشند.
 • کارکنان ساختمانی: این افراد باید بتوانند به طور واضح در فواصل مختلف ببینند و عمق را به درستی درک کنند.

در طول معاینه بینایی سنجی شغلی چه اتفاقی می افتد؟

معاینه بینایی سنجی شغلی معمولاً شامل موارد زیر است:

 • معاینه سابقه پزشکی: اپتومتریست یا چشم پزشک در مورد سابقه پزشکی شما، از جمله هرگونه مشکل بینایی قبلی یا فعلی، داروهایی که مصرف می کنید و سابقه خانوادگی شما سوال خواهد کرد.
 • معاینه بینایی: بینایی شما با استفاده از نمودارهای چشمی و سایر ابزارها بررسی می شود. اپتومتریست یا چشم پزشک همچنین ممکن است میدان دید، دید رنگ و درک عمق شما را ارزیابی کند.

  در طول معاینه بینایی سنجی شغلی چه اتفاقی می افتد؟

  در طول معاینه بینایی سنجی شغلی چه اتفاقی می افتد؟

 • معاینه سلامت چشم: اپتومتریست یا چشم پزشک چشم های شما را از نظر وجود هرگونه بیماری یا مشکل مانند آب مروارید، گلوکوم یا دژنراسیون ماکولا بررسی می کند.

پس از معاینه چه اتفاقی می افتد؟

پس از معاینه، اپتومتریست یا چشم پزشک نتایج را با شما در میان می گذارد و در صورت نیاز، توصیه هایی برای اصلاح یا جبران مشکلات بینایی شما ارائه می دهد. این توصیه های مهم عبارتند از:

 • استفاده از عینک یا لنزهای تماسی: اگر نزدیک بین، دوربین یا آستیگماتیسم دارید، ممکن است به عینک یا لنزهای تماسی نیاز داشته باشید تا بینایی شما را اصلاح کنید.
 • استفاده از عینک های محافظ: در برخی از مشاغل، استفاده از عینک های محافظ برای محافظت از چشم ها در برابر آسیب های ناشی از گرد و غبار، مواد شیمیایی یا پرتوهای مضر ضروری است.
 • تغییرات در محل کار: در برخی موارد، ممکن است لازم باشد تغییراتی در محل کار شما مانند بهبود روشنایی یا تنظیم موقعیت مانیتور کامپیوتر شما ایجاد شود تا از بینایی شما محافظت شود.

  پس از معاینه چه اتفاقی می افتد؟

  پس از معاینه چه اتفاقی می افتد؟

نتیجه گیری

بینایی سنجی شغلی بخش مهمی از حفظ سلامت و ایمنی کارکنان در محل کار است. با معاینات منظم بینایی، می توان مشکلات بینایی را که می تواند بر عملکرد شغلی فرد تاثیر بگذارد، شناسایی و اصلاح کرد. این امر می تواند به کاهش خطرات محل کار، افزایش بهره وری و کاهش غیبت از کار منجر شود. مجموعه طب کار سام پارس با سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات طب کار، طیف گسترده ای از خدمات بینایی سنجی شغلی را به کارفرمایان و کارکنان ارائه می دهد. این مجموعه معاینات بدو استخدام نیز انجام می دهد.

خدمات ما شامل موارد زیر است:

 • معاینات بینایی سنجی شغلی برای افراد در مشاغل مختلف
 • ارائه مشاوره در مورد اصلاح بینایی و محافظت از چشم
 • ارزیابی تناسب شغلی و ارائه گواهی طب کار
 • آموزش کارکنان در مورد بهداشت و ایمنی بینایی
 • ارائه برنامه های غربالگری بینایی برای کارکنان

Continue Reading

پزشکی

متخصص زخم بستر 1 فرشته نجات بیماران

Published

on

متخصص زخم بستر 1 فرشته نجات بیماران

در اینجا، نقش متخصص زخم بستر را به عنوان فرشته نجات بیماران با زخم‌ های پیچیده بررسی می ‌کنیم. زخم بستر، زخم ‌های عمیقی هستند که به دلیل فشار مداوم بر روی پوست ایجاد می‌ شوند. این زخم ‌ها اغلب در افرادی که تحرک محدودی دارند، مانند افراد مسن، افراد دارای معلولیت یا بیماران بستری، رخ می‌ دهند. زخم بستر می‌ توانند بسیار دردناک باشند و التیام آنها به زمان و مراقبت‌ های تخصصی نیاز دارد.

متخصص زخم بستر کیست؟

متخصص زخم بستر، پزشکی است که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان زخم‌ های مزمن، به خصوص زخم بستر، تخصص دارد. این متخصصان از دانش و مهارت بالایی در زمینه‌ های مختلف پزشکی، از جمله آناتومی، فیزیولوژی، پوست‌ شناسی، عفونت ‌شناسی و تغذیه برخوردارند.

متخصص زخم بستر کیست؟

متخصص زخم بستر کیست؟

متخصص زخم بستر چه خدماتی ارائه می ‌دهد؟

خدمات یک متخصص زخم بستر شامل موارد زیر می‌ شود:

 • ارزیابی بیمار: متخصص زخم بستر، وضعیت بیمار، نوع زخم، سابقه پزشکی و سایر عوامل مرتبط با زخم را به طور کامل بررسی می‌کند.
 • تشخیص: متخصص زخم بستر، با توجه به معاینه فیزیکی، بررسی سوابق پزشکی و انجام آزمایشات لازم، نوع و علت زخم را به طور دقیق تشخیص می‌دهد.
 • طرح درمان: متخصص‌زخم بستر، با توجه به نوع و شدت زخم، یک برنامه درمانی جامع برای بیمار طراحی می‌کند. این برنامه ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • پانسمان تخصصی: متخصص زخم بستر از انواع مختلف پانسمان‌های تخصصی برای تمیز کردن، مرطوب کردن و محافظت از زخم استفاده می‌کند.
  • درمان عفونت: در صورت وجود عفونت، متخصص‌زخم بستر آنتی‌بیوتیک یا سایر داروهای ضد میکروبی تجویز می‌کند.
  • تغذیه درمانی: متخصص زخم بستر، با توجه به نیازهای بیمار، یک رژیم غذایی مناسب برای بهبود روند التیام زخم طراحی می‌کند.
  • فیزیوتراپی: متخصص‌زخم بستر ممکن است بیمار را به یک فیزیوتراپ ارجاع دهد تا به بهبود تحرک و گردش خون در ناحیه زخم کمک کند.
  • جراحی: در برخی موارد، ممکن است برای درمان زخم بستر نیاز به جراحی باشد. متخصص زخم بستر، بیمار را برای انجام عمل جراحی به یک جراح ارجاع می‌دهد.
 • آموزش و مشاوره: متخصص زخم بستر، به بیمار و خانواده او در مورد نحوه مراقبت از زخم در منزل آموزش می‌دهد. این آموزش شامل نحوه پانسمان، تمیز کردن و مراقبت از زخم، نحوه پیشگیری از ایجاد زخم‌های جدید می‌شود.

چرا باید به متخصص زخم بستر مراجعه کرد؟

زخم بستر می‌توانند بسیار جدی باشند و اگر به موقع درمان نشوند، می‌توانند منجر به عوارض خطرناکی مانند عفونت، سپسیس و حتی مرگ شوند. مراجعه به متخصص‌زخم بستر در اولین مراحل ایجاد زخم، می‌تواند به تسریع روند التیام، کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک کند.

چرا باید به متخصص زخم بستر مراجعه کرد؟

چرا باید به متخصص زخم بستر مراجعه کرد؟

مزایای مراجعه به متخصص زخم بستر

 • تشخیص دقیق: متخصص‌زخم بستر با تخصص و تجربه خود می‌تواند به طور دقیق نوع و علت زخم را تشخیص دهد.
 • درمان موثر: متخصص زخم بستر با توجه به نوع و شدت زخم، یک برنامه درمانی جامع برای بیمار طراحی می ‌کند که به بهبود سریع ‌تر و موثرتر زخم کمک می ‌کند.
 • کاهش خطر عوارض: متخصص زخم بستر با نظارت بر روند درمان، می‌تواند از بروز عوارض خطرناک مانند عفونت و سپسیس جلوگیری کند.
 • بهبود کیفیت زندگی: التیام زخم بستر می‌تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی بیمار را بهبود بخشد.

چگونه می‌ توان یک متخصص زخم بستر را پیدا کرد؟

 • پزشک معالج: اولین قدم برای یافتن یک متخصص زخم بستر، مشورت با پزشک معالج است. پزشک می‌تواند شما را به یک متخصص‌زخم بستر در منطقه خود ارجاع دهد.
 • بیمارستان‌ها: اکثر بیمارستان‌ها دارای بخش‌های تخصصی زخم هستند که در آنها متخصصان زخم بستر فعالیت می‌کنند.
 • انجمن‌های پزشکی: انجمن‌های پزشکی مرتبط با زخم بستر، می ‌توانند لیستی از متخصصان زخم بستر در منطقه شما را به شما ارائه دهند.
 • بیمه درمانی: برخی از شرکت‌ های بیمه درمانی، لیستی از متخصصان زخم بستر تحت پوشش خود را به بیماران ارائه می ‌دهند.

  چگونه می‌ توان یک متخصص زخم بستر را پیدا کرد؟

  چگونه می‌ توان یک متخصص زخم بستر را پیدا کرد؟

نتیجه ‌گیری

زخم بستر می‌ توانند بسیار دردناک باشد و التیام آنها به زمان و مراقبت‌ های تخصصی نیاز دارد. متخصصان زخم بستر با دانش و مهارت خود، نقشی حیاتی در پیشگیری، تشخیص و درمان این زخم ‌ها ایفا می‌ کنند.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان به زخم بستر مبتلا هستید، مراجعه به یک متخصص‌زخم بستر می ‌تواند به شما در یافتن بهترین راه حل برای درمان و بهبود کیفیت زندگی ‌تان کمک کند.

ما در این میان، کلینیک زخم دکتر عزتی را به عنوان یکی از مراکز تخصصی و معتبر در درمان زخم بستر به شما معرفی می ‌کنیم. کلینیک زخم دکتر عزتی با بهره‌ گیری از مجرب ‌ترین متخصصان و مجهزترین تجهیزات، طیف وسیعی از خدمات درمانی را برای انواع زخم ‌های مزمن، به خصوص زخم بستر ارائه می ‌دهد. با مراجعه به کلینیک زخم دکتر عزتی، می‌توانید از خدمات تخصصی و باکیفیت ما در زمینه درمان زخم بستر بهره‌مند شوید و روند التیام زخم خود را به طور قابل توجهی تسریع کنید. این کلینیک وکیوم تراپی زخم را نیز انجام می دهد.

Continue Reading

برترین ها